Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 20:58   #161
Ali je istina. dao sam krv već nekoliko puta pa znam.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:55   #162
Zato jer ste vreča zaraznih govana!Želim vam uspješno oboljenje od hiv-a!
genosuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:19   #163
Ako je vjerovati, službenim pdacima svi mogu dati krva ako im krva valja, naravno postoje rizične skupine među kojima su i homoseksualci.
Ali koliko ja znam mogu davati krv, čak i ljudi sa težim oboljenma (doduše u posebnim uvijetima) mogu davati krv.

Inače kda je već tema aktualizirana idite dat krv, ništa vas ne košta, ako imate kakva pitanja, imate stručbnjake koji će vam odgovorit, ako vas je sram/neugodno/nešto treće pitajte ovdje. Neznanje je najveći problem kod svega što čovjek čini pa tako i ovoga pitajte, ako vas nešto zanima.

Post iznad moga nema potrebe komentirati autor je sve o sebi rekao.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 17:17   #164
Oprostite meni neukoj, ali kako oni koji ti vade krv znaju da si homoseksualac? Da li se to odnosi samo na muškarce ili i na lezbijke (ne znam zašto, ali prvo sam pomislila na muškarce. Tj. znam - podlegla sam stereotipnom razmišljanju).

Ako to ovisi samo o njihovoj dobroj volji da (ne) priznaju svoju spolnu orjentaciju, onda je cijelo to davanje i primanje krvi jedna velika lutrija, ako je njihova krv tako "zla"
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 17:56   #165
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Oprostite meni neukoj, ali kako oni koji ti vade krv znaju da si homoseksualac? Da li se to odnosi samo na muškarce ili i na lezbijke (ne znam zašto, ali prvo sam pomislila na muškarce. Tj. znam - podlegla sam stereotipnom razmišljanju).

Ako to ovisi samo o njihovoj dobroj volji da (ne) priznaju svoju spolnu orjentaciju, onda je cijelo to davanje i primanje krvi jedna velika lutrija, ako je njihova krv tako "zla"
Stav je utome što se prije davanja ispunjava ona glupost o bolestima i općenitim stvarima tj. ispunjava se kad im prdne jer sam ja ispunio svega 2 puta 1 u Zadru i 1 u Zagrebu, Onako mali listić sa pitanjima tipa Da, Ne.

Lutrija nije jer se krv testira.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 18:09   #166
Quote:
Petrić kaže: Pogledaj post
Ako je vjerovati, službenim pdacima svi mogu dati krva ako im krva valja
ne. muškarac koji je ijednom u životu imao spolni odnos s muškarcem se trajno odbija, naravno ako je toliko glup ili pošten da im kaže.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 19:06   #167
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ne. muškarac koji je ijednom u životu imao spolni odnos s muškarcem se trajno odbija, naravno ako je toliko glup ili pošten da im kaže.
Istina ispričavam se trebao sam provjeriti pa guknuti:

Oko 10% darivatelja se tijekom pregleda odbije. Oni mogu biti privremeno ili trajno odbijeni. Razlog odbijanja uvijek je opasnost od uzimanja krvi za darivateljevo zdravlje ili opasnost od krvnih pripravaka za bolesnikovo zdravlje.
- Krv ne smiju davati osobe koje bi time oštetile svoje zdravlje ili bi njihova krv mogla ugroziti bolesnikovo zdravlje.
- Krv ne smiju davati osobe koje boluju od akutne ili kronične bolesti, uzimaju antibiotike ili neke druge lijekove, neispavane osobe, osobe koje su na dugotrajnoj dijeti i osobe s rizičnim ponašanjem.
- Darivatelju koji je odbijen iscrpno se objasni razlozi zbog kojih ne može dati krv i daju mu se odgovori na sva njegova pitanja.

Trajno odbijanje darivatelja:
1. Trajno se odbiju od davanja krvi osobe koje su bolovale ili sada boluju od teških kroničnih bolesti dišnog i probavnog sustava kao i osobe koje boluju od bolesti srca i krvnih žila, zloćudnih bolesti, bolesti jetre, AIDS-a, šećerne bolesti, živčanih i duševnih bolesti.
2. Trajno se odbijaju osobe s ponašanjem visokog rizika:
- ovisnici o alkoholu ili drogama,
- muškarci koji su u životu imali spolne odnose s drugim muškarcima (homoseksualni odnosi),
- žene i muškarci koji su imali spolni odnos s prostitutkama,
- osobe koje često mijenjaju seksualne partnere (promiskuitetne osobe),
- osobe koje su uzimale drogu intravenskim putem,
- osobe koje su liječene zbog spolno prenosivih bolesti (sifilis, gonoreja),
- osobe koje su HIV-pozitivne,
- seksualni partneri gore navedenih osoba.

Privremeno odbijanje darivatelja:
Privremeno se od davanja krvi odgađaju osobe:
- s lakšim akutnim bolesnim stanjima (prehlade, poremetnje probavnog sustava, smanjenog željeza u krvi i sl.),
- nakon operativnih zahvata,
- nakon primanja transfuzija, primanja nekih cjepiva,
- s lakšom poremetnjom krvnog tlaka, te
- žene za vrijeme menstruacije, trudnoće i dojenja.

Osobe koje uzimaju lijekove obvezno moraju to kazati liječniku tijekom liječničkog pregleda prije davanja krvi. Lijekovi se mogu prenijeti krvlju i u bolesnika izazvati neželjeno djelovanje.
Ovi podaci otkrivaju se u tijeku razgovora s darivateljem i njegova pregleda.

Molimo budite iskreni pri svakom liječničkom pregledu za davanje krvi. Izrecite liječniku svoje sumnje jer time štitite i svoje i tuđe zdravlje.

Postati darivatelj krvi je privilegija koja sadrži i odgovornost prema bolesniku.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:18   #168
zavod ima svoja pravila,koja bi se trebala poštovati...vidim da ih neki ne poštuju,to ide na njihovu dušu

a zašto su takva,u to ne ulazim,nisam kompetentan o tome govoriti...
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:36   #169
sve se to može saznati klikom na link kojeg je dala kemik u šestom postu na ovom topiku.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:40   #170
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
a zašto su takva,u to ne ulazim,nisam kompetentan o tome govoriti...
zato što ih je pisao debil. ako se čovjek sa 2o, pijan, eksperimentirajući, poševio s prijateljem, a onda se oženio i ševio samo tu jednu ženu idućih dvadeset godina, on ne smije dati krv. jer, bit će, prisutnost virusa dobivenog seksom s gejpederom se ne može otkriti nikad više.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:29   #171
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
zato što ih je pisao debil. ako se čovjek sa 2o, pijan, eksperimentirajući, poševio s prijateljem, a onda se oženio i ševio samo tu jednu ženu idućih dvadeset godina, on ne smije dati krv. jer, bit će, prisutnost virusa dobivenog seksom s gejpederom se ne može otkriti nikad više.
to je možda gledano iz tvojeg kuta...možda se netko stručniji ne bi složio s tobom...uostalom ako im to smeta,neka se izbore za promjenu...
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.