Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2008., 15:43   #121
Ako su magneti pod stresom u smislu da su im isti polovi stalno okrenuti (da se odbijaju) onda se demagnetizacija odvija puno brže.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 22:25   #122
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Sto se tice demagnetiziranja magneta, prema vlasniku firme gdje je prijatelj kupio magnete, oni se demagnetiziraju oko 1% u 10 godina, bili optereceni ili ne.

Ja to ne znam, ali valjda covjek zna, posto ih prodaje, pa ima vise iskustva o tome.

Pa dobro. Napravi stroj pa ces vidjeti koliko dugo ce raditi.
Nema vajde od magneta.
Jest, nesto se moze napraviti i to bas sa magnetima, ali ne tako kako se ovdje pise. Jedini nacin je koristiti novi koncept i vidjenje svemira. A to vodi na Paramhansa Tewarija i Bruce de Palmu. A tada magnet ima jednu drugaciju ulogu, koja nije feder tj. izvor sile, vec "skretac" u drugi inercijalni sustav. Necu o tome jer ne znam ima li interesa.

U svakom slucaju prouci homopolarni generator, de Palmu i Tewarijev Space Power generator.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:39   #123
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Jest, nesto se moze napraviti i to bas sa magnetima, ali ne tako kako se ovdje pise. Jedini nacin je koristiti novi koncept i vidjenje svemira. A to vodi na Paramhansa Tewarija i Bruce de Palmu. A tada magnet ima jednu drugaciju ulogu, koja nije feder tj. izvor sile, vec "skretac" u drugi inercijalni sustav. Necu o tome jer ne znam ima li interesa.
Huh? Ajde to pojasni malo, nisam prije naisao na to. I kako je to moguce uskladiti sa zakonima termodinamike?
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 01:09   #124
Bok svima!

Da li mi netko može objasniti pojam sinergije?
Jedan čovjek diže 50 kg, drugi 50kg, a zajedno 110kg?

Eto, vidim da ovdje ima dosta pametnih ljudi, pa se nadam dobrom odgovoru.

I još nešto: kako se u megafonu zvuk poglašava (mislim na onaj obični tuljac kojeg možeš doma napravit, ne onaj elektronski)???

To ne bi značilo da mu se i energija povećava?
Evangard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 01:16   #125
Quote:
Sister kaže: Pogledaj post
za sada taj stroj postoji ali samo u tajnim vojnim bazama. i lagano ga je napraviti samo su materijali malo zeznuti. prstenovi se trebaju sastojati od bakra, nikla, željeza i još nećeg, magneti moraju biti određeno napravljeni i samo za pokrenuti treba struja, nakon toga se sam konstantno ubrzava i problem je što ga se ne može stabilizirati. vjerujem da je vojska otkrila naćin stabiliziranja. i može se upravljati s njim radiovalovima. To je već napravljeno 50-ih godina..samo ljudi traže neke komplikacije gdje ih nema
Ajmo svi u vojsku!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 01:17   #126
Quote:
Evangard kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Da li mi netko može objasniti pojam sinergije?
Jedan čovjek diže 50 kg, drugi 50kg, a zajedno 110kg?

Eto, vidim da ovdje ima dosta pametnih ljudi, pa se nadam dobrom odgovoru.

I još nešto: kako se u megafonu zvuk poglašava (mislim na onaj obični tuljac kojeg možeš doma napravit, ne onaj elektronski)???

To ne bi značilo da mu se i energija povećava?
Kako vidiš, ako sama neznaš?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 22:34   #127
Quote:
Evangard kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može objasniti pojam sinergije?
Jedan čovjek diže 50 kg, drugi 50kg, a zajedno 110kg?

I još nešto: kako se u megafonu zvuk poglašava (mislim na onaj obični tuljac kojeg možeš doma napravit, ne onaj elektronski)???
Dakle, sinergija je to sto si ti rekao. Kad vise njih dobije rezultat koji je veci od zbroja njihovog pojedinog ucinka, sto si ti tako lijepo objasnio. Naravno, nije nuzno da je bas 110, moze i 150. Glavno da je rezultat veci od 100 (tj. zbroja pojedinih ucinaka). BTW, sinergija je nedavno usla u rijecnik nasih politicara, pa ju sad rabe svugdje i za sve.

A sto se tice megafona, on usmjerava zvuk (elektricni i usmjerava i pojacava elektricnim putem, tj. radi se o mikrofonu, zvucniku i pojacalu izmedu). Lijevak jednostavno sprijecava rasprsenje zvuka u svim smjerovima, pa u onom u kome je lijevak usmjeren dolazi do prividnog povecanja snage zvuka. Isto tako rade i usmjerene antene, koje mjesto da odasilju u svim smjerovima, salju samo u jednom usko odredenom. Naravno, i u jednom i u drugom slucaju nije doslo do povecanja snage izvora, vec samo koncentracije signala (u slucaju megafona zvuka).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 23:15   #128
Thumbs up

Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
Članak iz Večernjeg lista od prije nekoliko godina, naslova:

Amerikanci oteli Rusima perpetuum mobile - senzacionalno preseljenje 8 ruskih učenjaka u San Diego

MOSKVA - Perpetuum mobile, odnosno "vječni motor" postoji, i više nije samo plod tisućljetne ljudske mašte. Izumilo ga je u Vladivostoku osam ruskih učenjaka na čelu sa 47-godišnjim Olegom Grickovičem, dr. energetske automatike.
Znanstvena senzacija procurila je u rusku javnost kada se otkrilo da su Grickovič i njegovi kolege zajedno sa svim članovima obitelji početkom godine zauvijek preselili iz Vladivostoka u Ameriku. Preko oceana prevezli su i konstruktorski biro u kojem je njihov "vječni motor" radio bez prekida pet godina. O detaljima tog izuma Grickovič šuti, a na odlasku iz domovine ruskim je novinarima rekao da je riječ o hidromagnetskom generatoru koji proizvodi energiju na bazi elektrostatike. Generator je kompaktan, može se smjestiti u svaki automobil, zrakoplov, kuću i, naravno, tvornicu. Ne traži posebno opsluživanje i bez prekida može raditi od 25 do 30 godina. Proizvodnja hidromagnetskih dinama stoji 500 dolara za jedan kilovat, što znači da će njegova energija biti 40 puta jeftinija od energije iz nuklearnih elektrana.
Svoj izum "vječnog motora" Oleg Grickovič demonstrirao je Amerikancima prošlog ljeta na Svjetskom kongresu novih energija održanom u Salt Lake Cityju. Svojim izumom Grickovič je odmah privukao pozornost Pentagona koji ga je sada i preselio u svoju vojnu bazu u San Diegu gdje će nastaviti istraživanja i organizirati serijsku proizvodnju perpetuum mobila. Izum je patentirao u Moskvi još 1988. godine, ali otada ni jedna kremaljska vlada nije imala novca za financiranje, i to je glavni razlog što je napustio domovinu, izjavio je Grickovič.

B.Lacmanović




Za početak, ograđujem se od članka i nemam pojma o vjerodostojnosti i što je bilo dalje. Za to bi trebali gosp. Lacmanovića. Ako netko zna recite! Strogo gledano to i ne bi bio perpetuum mobile jer bi radio samo 20ak godina.

Ali mogu reći da mi nije ni malo nevjerovatno da ljudi već danas mogu proizvesti p.m. ali treba sagledati kakve bi ekonomske posljedice takvog, potpuno funkcionalnog, "stroja" bile. Velik novac je u igri, a nekima nikako ne odgovara da ostanu bez njega.
Osim toga sama pomisao - besplatna energija svima hmm... To bi zahtjevalo i određenu socijalno/duhovnu promjenu u načinu razmišljanja i poimanja svijeta kod velike većine čovječanstva. Krenuli bi u "Star Trek" smijeru društva, a to je već zaista SF, čak ne ni rub znanosti, i dok je god društvo ustrojeno ovako kakvo je sada sumnjam, siguran sam, da možemo zaboraviti na perpetuum mobile, motore na vodu, kraj gladi, pravdu za sve... Uf, odlutah ja malo

I za kraj dvije stvari

- skraćenica pm se ustalila za nešto drugo u našem net riječniku

- potražite Grickovič/c na netu, javite koliko rezultata ste dobili.

pokusao sam i niti traga niti glasa na google istina
e jos jedan odgovor za one skepticne,,sjetite se da su i nikoli tesli govorili
kako nije moguce naparavit izmjenicnu struju i slat ju na veliku udaljenost
bez gubitaka! da je nemoguce(dotad je bila poznata istosmjerna struja)...

tako i danas "mudri strucnjaci" marinu soljacicu govore da nemoguce struju slat zrakom,a upravo je to i tesla pokusavao(nije tema ali povlacim paralelu da je nemoguce potuc zakone fizike njutna i ekipe)kazu da lopta nekog nogometnog igraca u juznoafrickoj republici je prkosila zakonima fizike,,eh pa gledao history chanel i NLO veliki u trokut putovao polako po izjavama velikog
broja svjedoka,sa jakim motorima bez potiska,jako tihi..
znaci tehnologija koja je nama nepoznata,,poruka je moja,,
ti zakoni vrijede dok ne dođu nove tehnologije,a kad o tome odlucuje svemir
saburo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 08:31   #129
Postojanje perpetuuma mobile nema apsolutno nikakve veze s politickim, kulturoloskim, socijalnim, ekonomskim okruzenjem i uvjetima. Perpetuum mobile je iskljucivo stvar prirode i prirodnih zakona. Nema velikih megasvjetskih urota, sakrivanja tehnoloskih cuda jer ona jednostavno - nisu moguca! I tu je sav kraj i pocetak price, koliko god neki zivjeli u zabludi i bili uvjereni kako se radi o nekakvoj uroti mocnika. Ovakvu urotu mogu organizirati samo prirodni zakoni, a sumnjam da njih imalo briga za nas.

Termodinamicki zakoni i zakoni ocuvanja energije temeljni su zakoni, fundamentalni principi koji do sada apsolutno nigdje nisu pokazali da imalo popustaju ili ne vrijede, cak i u ekstremnim slucajevima poput crnih rupa. I ne samo to - to nisu obicni zakoni poput Newtonovih zakona, vec fundamentalni principi. Ove principe ne mozemo nadopuniti poput Newtonovih zakona tako da vrijede u odredenom opsegu. Ovi principi mogu ili vaziti, ili ne vaziti, nema sredine. Ukoliko oni ne vaze, cijela nasa spoznaja o prirodi oko nas je netocna, sva nada predvidanja su netocna. Dosadasnji eksperimenti pokazuju da to nije tako.

Vuci paralele s Newtonovim zakonima doista nema smisla. Oni i dalje vrijede, odveli su covjeka na Mjesec i sonde na Jupiter. Einstein je Newtona samo prosirio, i u odredenim uvjetima Einsteinov relativizam prelazi u Newtonovu mehaniku. Da bi pm radio, temeljni principi moraju biti naruseni, tu vise nema prosirivanja u 'specijalnim' slucajevima.

Nema smisla niti vuci paralelu s Teslom jer to je pak potpuno promaseno. Sve sto je Tesla otkrio i napravio bilo je u okvirima tadasnje spoznaje o fizici i prirodi oko nas. Sigurno nije postojao niti jedan zakon ili princip koji je branio prijenos elektricne energije na daljinu. Bas kao sto je promaseno sada spominjati Soljasica, jer nema niti jednog principa koji ne dozvoljava bezicni prijenos energije.

Kod pm postoji temeljni princip funkcioniranja svemira koji ne dozvoljava konstrukciju perpetuuma mobile, bez obzira koliko se mi trudili i bili tehnoloski inovativni/genijalni. Stvar ne moze funkcionirati.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 03:08   #130
Perpetuum mobile nije moguce napraviti, i nikada nece biti npravljen. Zasto? Zato sto ce doci do degradacije materijala komponenti. Da li ce to da se desi za 5 godina, 5000, ili 5 000 000 godine, nije bitno, Bitno je da dok god se taj uredjaj sastoji od materijalnih komponenti, one ce da se trose i da u jednom momentu kolapsiraju i zahtjevaju zamjenu. Kada se to desi, stroj prestaje da radi. Da li se PM nalazi u vakuumu ili ne, to nije bitno. Ako komponente ne unisti oksidacija, unistit ce ih trenje ili nesto trece. Jedini nacin da se uredjaj napravi je da se sastoji od nematerijalnih komponenti, a to trenutno nije moguce uciniti, i da li ce ikada biti moguce, ne bih rekao. Sve i da to naprave, opet ostaje 2 zakon termodinamike koji mora da se srusi, a u nasem svemiru, tesko.

Prijatno
Radle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 03:16   #131
Uzmite za primjer covjeka kao ili neko drugo zivo bice. Zar covjek ne bi trebao biti naj savrseniji oblik PM? Sve dok ima zrak, hranu i vodu on zivi i funkcionira. Jedini razlog zbog kojeg stari i umire je trosenje dijelova, tj. degradacija celija. Da celije ne degradiraju, i covjek ostane u nekom idealnom okruzenju, meaning bez virusa bakterija i drugih uzrocnika bolesti, covjek bi zivio vjecno. Think about it...
Radle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 13:35   #132
Quote:
Radle kaže: Pogledaj post
Uzmite za primjer covjeka kao ili neko drugo zivo bice. Zar covjek ne bi trebao biti naj savrseniji oblik PM? Sve dok ima zrak, hranu i vodu on zivi i funkcionira. Jedini razlog zbog kojeg stari i umire je trosenje dijelova, tj. degradacija celija. Da celije ne degradiraju, i covjek ostane u nekom idealnom okruzenju, meaning bez virusa bakterija i drugih uzrocnika bolesti, covjek bi zivio vjecno. Think about it...
Vjerojatno ipak ne.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 20:46   #133
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ipak ne.
Ja ipak mislim da bi. Kao najsavrsenija masina danas, covjek radom proizvodi hranu za sebe, tj. energiju koja ga pokrece. Ta energija pokrece njega kako bi on proizveo jos hrane, i to je krug zatvoren. Covjek proizvodi energiju i na kraju je koristi za proizvodnju energije. Dakle, covjek je perpetuum mobile. Jedini faktor koji nedostaje je da se taj proces odvija vjecno,a jedino sto sprijecava to jeste smrt. Nadalje, niko nije umro sam od sebe. Svaki puta kada neko umre, uzrok je otkazivanje nekog od vitalnih organa, da li uslijed starosti, bolesti ili necega nepredvidjenog. Niko nije umro samo zato sto mu je bilo vrijeme da umre. Cak i kada umre covjek u 150-oj godini zivota, naizgled nicim izazvan, dakle od starosti, ipak je umro zato sto je usljed degradacije celija sto je uzrok tzv. "starenja" poceo da otkazuje jedan, vise ili svi organi koji su nuzni za njegovo funkcioniranje. Dakle, ti organi su otkazali zato sto su se potrosili, da se tako izrazim. Ako pretpostavimo da covjek nadje nacin da tu degradaciju zaustavi, i ako ga smjestimo u okolinu u kojoj ne postoje faktori koji mu mogu oduzeti zivot uzrokujuci bolesti ili nesrece ( virusi, bakterije, automobilske nesrece), dakle da covjeka drzimo pod staklenim zvonom, ja ne vidim razlog zbog kojega bi on umro.
Radle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 21:56   #134
Tvoj "zatvoreni krug" će trajati dok sunce sja. Kad se ta pečnica ugasi sve na zemlji će stati.
__________________
Siniša
sdespoto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.