Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2003., 13:51   #41
Sve od Ivana Kušana, sve od Zlatka Krilića i Orlovi rano lete. Nema ništa da te brine, od ovoga pacov gine.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 14:24   #42
Quote:
boklec kaže:
Ja sam procitao sve knjige Pet prijatelja!
I tako su mi bile dobre...gutao sam po dvije na dan...ne znam sta mi je bilo..od tada nisam vise nista tako brzo citao...
Mislim da sam cak 2 puta procitao cijeli serijal...ali nisam 100% siguran...neke knjige jesam po 2 puta...
jooooj 5 prijatelja....pa da....cijeli taj komplet imam doma, doduse sad samo skuplja prasinu....ali kako sam to voljela citati
Vel'ka seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 21:40   #43
Quote:
Little Earthquake kaže:
Di,di, di si nasao te knjige?
Pljuni!
U knjižnici Vladimira Nazora Špansko Sjever.
Na ircu ostale, kanal #bookz. Upišeš @find chronicles of narnia, naći će ti hrpu rezultata. Nadam se da znaš koristiti irc, a ako i ne znaš, nije teško, negdje na književnosti, na topicu skidanje knjiga preko irc-a imaš objašnjenje (pročitaj sve postove na tom topicu!).
Sami irc skini preko weba ako ga nemaš nigdje, inače dosta često izađe na cd-ima časopisa.

E da, zaboravio sam "Suvišnog u svemiru", domaća knjiga, pisca zaboravio. I "Malog princa", ajme, kako sam to mogao zaboraviti?!

betrice, "Profesor Leopold" zvuči jako poznato, podsjeti me, pliz, čini mi se da je iz nekog serijala čijeg se imena ne mogu sjetiti... pliz?
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 21:58   #44
ah, prof Leopold, da sam bila tzc starija od 2.osnovne kad se to čitalo- ložila bi se na njega. koliko se sićan, ima je on dicu al ona nikako nisu kužila koja je faca njihov stari, on je moga sve i svašta, putova je i svemirom,brijem i da je imao laboratorij, sve u svemu znanstveni superman.stvarno bi trebalo jope doć do tih knjiga pa da bacimo jednu detaljniju debatu...
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 00:59   #45
joj, kako sam mogla zaboraviti Kušana! fenomenalno! a i 5 prijatelja sam se načitala, pa Dubravko Jelačić Bužimski - serijal o letećem Martinu....... Pa onda od Predraga Raosa "Maturalac" - to je bilo za krepat od smijeha.......... i jooooooooooj, naravno, Pipi Duga Čarapa - neponovljivo
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 13:50   #46
Jel Kusan napisao "Strah u ulici Lipa"? Jedna od boljih knjiga u 4-5. razredu
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 13:52   #47
Nije nego Milivoj Matošec
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 14:04   #48
Orlovi rano lete - citala sam milion puta
Winetou i kompanija
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 14:07   #49
Orlovi rano lete - vrhunac djecje knjizevnosti!

Jel se to cita za lektiru sad? Kad smo mi bili klinci bas su ju tad ukinuli, ali to je knjiga u kojoj se moze toliko dobroga nauciti da to nije normalno.

I danas placem kad ju procitam...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 14:19   #50
Sad se sjetih i Copicevih "Magarecih godina", genijalno
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 14:20   #51
Quote:
verica kaže:
Nije nego Milivoj Matošec
Hvala, mislim da je to bila prva knjiga koju sam u komadu procitao kad sam je uzeo prvi put. A jos mi je bila za lektiru, ne mogu vjerovat
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 14:23   #52
"kameni cvijet" - bajka, mislim da je ruska, ne znam autora, a možda je i narodna. nemam knjigu, ostalo samo sjećanje. mislim da je izdanje modra lasta, žute korice sa slikom kamenog cvijeta, (sličnog jasenovačkom)
je li nekome poznata?
još se sjećam i kako sam plakala ko kišna godina čitajući "kozetu"

uz gore spomenute (kušan, may i dr.) dodajem i matu lovraka
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 14:29   #53
Kameni cvijet - Pavel Bažov (valjda Čeh ili Slovak), ali ja mislim da je to bila biblioteka Vjeverica, tj. ja sam imala knjigu iz biblioteke Vjeverica. Samo se sad više ne sjećam da li je to bio roman ili su to bile bajke tj. priče.

Ja sam isto jako voljela Matu Lovraka - Devetorica hrabrih i Družba Pere Kvržice su mi bile među najdražim knjigama.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 16:25   #54
hvala, verice.
mislim da je u knjizi (barem onoj koju sam ja imala) bila jedna priča
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 22:13   #55
"Haidy" Johane Spiri i "Mikhail Strogof" Julesa Verna, u najranijem djetinjstvu... Sa 13 godina sam već 3 puta pročitao "Hamleta"...
Hm...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 22:50   #56
Nije baš u trendu ali

Orlovi rano lete - Branko Ćopić
__________________
":^)
Uno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 10:27   #57
Ivan Kušan. Koko u Parizu . Znala sam ju napamet.

Sve slikovnice (okej, nije knjiga, ali je pisano slovo mog djetinjstva ) Maja ...i Mišo...u planinama, u avionu, u parku, Maja domaćica...mmm

A 'Profesor Leopold' pojavljuje se u svakom romanu Ante Gardaša, npr. Bakreni Petar .

I, Anja voli Petra . U toj knjizi djetinjstvo je zbijeno među koricama.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 12:37   #58
Brdo knjiga.
Sve iz Omladinske biblioteke.

Najviše u sjećanju?

Winettou. Sherlock Holmes.

Orson Scott Card: "Enderova igra"


U zadnje vrijeme skupljam sve svoje uspomene. DObar podsjetnik, idem se zaletiti do jednog antikvarijata
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 13:00   #59
Kameni cvijet.
Doktor Doolitle.
Plavi čuperak.
Braća Grimm.
Andersen.
Mark Twain.

A onda sam prije izvjesnog vremena pročitala par knjiga iz serije 5 prijatelja i zgrozila se. Tu se vidi koliko je tekst procesor koristan. Potpuno iste rečenice posvuda, da ti se smuči. Ali teta je natukla brdo love za to...
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 16:22   #60
Portret umjetnika u mladosti
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.