Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2015., 15:06   #3421
Pomoć???
skak is offline  
Old 24.09.2015., 15:09   #3422
Iskustva?Znam da bi trebao imati 12 mjeseci radni,on i dalje radi kod istog poslodavca samo nije krenuo radit na dan kad je dobio vizu nego skoro mjesec poslije,a Aufenhalttitle smo dobili isto u 11 mjesecu,prošle godine.
skak is offline  
Old 24.09.2015., 19:12   #3423
Pozdrav svima..jel neko dizao gotovinski kredit ovdje bez da je trebao neko osiguranje..moram kupiti auto pod hitno a u banci mi sluzbenik kaze da moram imati osiguranje a novo se ne priznaje,pa je moje pitanje ima li koja druga mogucnost oko toga da se dobije kredit..
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Old 24.09.2015., 21:20   #3424
Quote:
skak kaže: Pogledaj post
Iskustva?Znam da bi trebao imati 12 mjeseci radni,on i dalje radi kod istog poslodavca samo nije krenuo radit na dan kad je dobio vizu nego skoro mjesec poslije,a Aufenhalttitle smo dobili isto u 11 mjesecu,prošle godine.
znam da se gleda od trnutka kad si poceo radit,a ne kad si dobio dozvolu
Mortiis is offline  
Old 24.09.2015., 21:20   #3425
Quote:
cobico kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima..jel neko dizao gotovinski kredit ovdje bez da je trebao neko osiguranje..moram kupiti auto pod hitno a u banci mi sluzbenik kaze da moram imati osiguranje a novo se ne priznaje,pa je moje pitanje ima li koja druga mogucnost oko toga da se dobije kredit..
Nama je isto jedini uvijet bio uzimanje zivotnog osiguranja, nismo pristali imali smo srecu sto su nam roditelji mogli posudit pa njima vracamo! Pitali smo starosjedioce ovdje rekli su da je normalno da te trazi zivotno.osiguranje.
eva88 is offline  
Old 25.09.2015., 18:42   #3426
bok, imam jedno pitanje. dobio sam posao u austriji kao free lancer pa me zanima pošto cu si sam plaćati zdravstveno i mirovinsko i porez na kraju godine gdje ima kalkulator da si izracunam koliko cu otprilike imati čistu zaradu
oktogoon is offline  
Old 25.09.2015., 21:21   #3427
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
znam da se gleda od trnutka kad si poceo radit,a ne kad si dobio dozvolu
To onda opet znači da nema 12 mjeseci radni(zbunjena),jer viza je počela 6.10 2014-06.10.2015,a muž krenuo radit 3.11.2014 u firmi,od tada je i prijavljen.A za freizugigkeitbestatigung je išao danas podnijeti zahtjev jer su nam rekli da predamo najkasnije do 6.10.2015,sta mislite?
skak is offline  
Old 26.09.2015., 11:56   #3428
Quote:
skak kaže: Pogledaj post
To onda opet znači da nema 12 mjeseci radni(zbunjena),jer viza je počela 6.10 2014-06.10.2015,a muž krenuo radit 3.11.2014 u firmi,od tada je i prijavljen.A za freizugigkeitbestatigung je išao danas podnijeti zahtjev jer su nam rekli da predamo najkasnije do 6.10.2015,sta mislite?
Nemas brige. MM je poceo raditi mjesec dana nakon izdavanja radne dozvole.
Mjesec dana prije isteka je isao predati zahtjev za stalnu dozvolu rada. Donio meldezettel, ugovor o radu i putovnicu. Dobio ju je doma u postanskom sanducicu taman kad mu je istekla privremena radna dozvola.


BTW ja sam pocela raditi mjesec i po dana nakon izdavanja radne dozvole.
Aida Bo is offline  
Old 26.09.2015., 14:18   #3429
Quote:
Aida Bo kaže: Pogledaj post
Nemas brige. MM je poceo raditi mjesec dana nakon izdavanja radne dozvole.
Mjesec dana prije isteka je isao predati zahtjev za stalnu dozvolu rada. Donio meldezettel, ugovor o radu i putovnicu. Dobio ju je doma u postanskom sanducicu taman kad mu je istekla privremena radna dozvola.


BTW ja sam pocela raditi mjesec i po dana nakon izdavanja radne dozvole.
Oo hvala puno,SAD si nas smirila,inače smo na iglama,koja si ti pokrajina, mi smo Niederösterreich,hvala
skak is offline  
Old 26.09.2015., 14:26   #3430
I još ovaj na birou neznam ništa, od muža je uzeo zahtjev i kopije putovnice,Meldezettla i Aufenhalttitle, od posla nije ništa uzeo,ni ugovor ni lohnzettel,svašta. ABd bude sve uredu,inače hvala na odgovoru,pozz
skak is offline  
Old 26.09.2015., 15:48   #3431
Quote:
skak kaže: Pogledaj post
Oo hvala puno,SAD si nas smirila,inače smo na iglama,koja si ti pokrajina, mi smo Niederösterreich,hvala
Kein Problem.
Mi smo u Becu.
Aida Bo is offline  
Old 27.09.2015., 19:33   #3432
Jacanje ekstremne desnice??

Kaj velite na jacanje ekstremne desnice?
Osobno me bas briga tko je na vlasti al ovi su prilicno antiimigracijski raspolozeni. Cak imaju u svom programu obavezno ucenje njemackog za svakog stranca. Generalno nije lose da ucim jezik kad sam tu al mi nije gust da me netko tjera na to il nesto slicno tome. Kaj mislite da li imaju sanse postat vladajuca stranka i kakve bi to moglo imati posljedice za nas?
Aida Bo is offline  
Old 28.09.2015., 12:49   #3433
Pitanjce

Moze jedno brzinsko pitanje? Kako se anmeldebescheinigung razlikuje od Meldezettela? i moraju li studenti imati anmeldebescheinigung?
Bond123 is offline  
Old 28.09.2015., 15:50   #3434
Quote:
Bond123 kaže: Pogledaj post
Moze jedno brzinsko pitanje? Kako se anmeldebescheinigung razlikuje od Meldezettela? i moraju li studenti imati anmeldebescheinigung?
Prvo moras napraviti cim stignes u at, a drugo nakon 6(?) mj
putovnica is offline  
Old 28.09.2015., 16:29   #3435
Dobar dan!
HITNO MOLIM POMOC BILO KAKVU ?
Ovako mene zanima dali moj dečko Hrvat moze povest mene sa sobom u austriju , ako nismo u braku a on tamo ima mjesto stanovanja te posao ??on je takođe Hrvat
dali bih mogla dobit mjesto stanovanja ako me on npr prijavi na svoje poreznu karticu?
i ako netko zna gdje mogu pronaci odgovore na moja pitanja ili barem priblizno ?
XXX02012015 is offline  
Old 28.09.2015., 23:44   #3436
Quote:
XXX02012015 kaže: Pogledaj post
Dobar dan!
HITNO MOLIM POMOC BILO KAKVU ?
Ovako mene zanima dali moj dečko Hrvat moze povest mene sa sobom u austriju , ako nismo u braku a on tamo ima mjesto stanovanja te posao ??on je takođe Hrvat
dali bih mogla dobit mjesto stanovanja ako me on npr prijavi na svoje poreznu karticu?
i ako netko zna gdje mogu pronaci odgovore na moja pitanja ili barem priblizno ?
Moze ali samo ako dokaze da te ima s cime uzdrzavati tj minimum od mislim 1200€ mjesecno, onda mozes izvaditi za pocetak melde., a nakon toga ako se "registrirate" kao vanbracna zajednica mozes dobiti i osiguranje i e card i anmelde, ali mislim (dakle nisam sigurna) da bez braka ili par godina vanbracne zajednice ne mozes dobiti radnu dozvolu preko njega.
*Aria* is offline  
Old 29.09.2015., 16:29   #3437
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
Prvo moras napraviti cim stignes u at, a drugo nakon 6(?) mj
3mjeseca ali tolerira se i 4

Quote:
XXX02012015 kaže: Pogledaj post
Dobar dan!
HITNO MOLIM POMOC BILO KAKVU ?
Ovako mene zanima dali moj dečko Hrvat moze povest mene sa sobom u austriju , ako nismo u braku a on tamo ima mjesto stanovanja te posao ??on je takođe Hrvat
dali bih mogla dobit mjesto stanovanja ako me on npr prijavi na svoje poreznu karticu?
i ako netko zna gdje mogu pronaci odgovore na moja pitanja ili barem priblizno ?
kod vađenja anmeldebescheinigunga bi moglo zapet
Mortiis is offline  
Old 02.10.2015., 20:03   #3438
Pozdrav,
imam par pitanja

dal možda neko zna zakaj poslodavci iz at objavljuju iste oglase više puta?
jel to fora kak i pri nama s poslodavcima čiji oglasi vječito stoje po portalima ili stvarno imaju problem s odabirom kadra?
i da'l je isplativo javljati se na takve oglase?
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 04.10.2015., 13:52   #3439
Nadala sam se malo postovima oko izbora, naime isla bi glasati, a nisam sigurna za koga i sto. Strache je imao 32% u becu, a na anketama nacionalisti inace nisu tako glasni kao liberali.

Cak i ne bi imala nista protiv vlasti koja trazi uredenu imigrantsku situaciju- ako tipa Hrvati do 2020e moraju imati radnu dozvolu, bar slicno trebaju proci i brojne izgbjeglice koje stizu.

I podrzavam sto vise policije po kolodvorima, i suprotstavljanje radikalnom islamizmu.

SPO mi je preblag, OVP mi je ni smrde ni mirise, FPO su mi prevrtljivi i nejasni do koje mjere ce strance tijerati van iz drzave, a Neosi su mi pak preliberalni....
Tutankhamon is offline  
Old 04.10.2015., 22:56   #3440
ako ti ovdje trazis savjet za koga da glasas...zapravo ako bilo koga pitas za koga bi trebala glasti...onda se ostavi glasanja...
osibk is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.