Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2006., 12:19   #41
eto... i tko se sad moze buniti?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 12:23   #42
Quote:
Lali Puna kaže:
...nit se ikad išta ekčuli događa i odvija u novom zagrebu. al doći će nam debilno nazvan evenju mol i sephora i zara i baš smo si sretni-
Avenue Mall, Avenue Center, Muzej suvremene umjetnosti i Bundek su početak izgradnje Novog Zagreba u drugom smislu, a ne samo "spavaonicarskom".

U tome ne vidim apsolutno ništa lošeg.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 12:31   #43
Quote:
Ipanema kaže:
Avenue Mall, Avenue Center, Muzej suvremene umjetnosti i Bundek su početak izgradnje Novog Zagreba u drugom smislu, a ne samo "spavaonicarskom".

U tome ne vidim apsolutno ništa lošeg.
sve je to ok... ali mi nije jasno zasto se dau ta eng imena... kao da se nemoze smislit nesto na hrvatskom.....
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 12:44   #44
Quote:
F.C.B. kaže:
sve je to ok... ali mi nije jasno zasto se dau ta eng imena... kao da se nemoze smislit nesto na hrvatskom.....
Ne znam, možda se radi o stranoj firmi koja zadržava svoje ime gdjegod.

Ja sam ionako fan engleskog, pričam engleski sa frendovima oko sebe, od kad se služim kompom, fileove na kompu nazivam na engleskom itd... meni nema do engleskog (no to ovdje nije tema ).
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 13:47   #45
Quote:
Ipanema kaže:
Zašto je Sephora najgore smeće?
šoping centri, pardon mallovi i konzumerizam su najgore smeće zapada.
razvitak i porocvat centara u kojima ljudi provode vrijeme trošeć i kupujuć je najgore smeće sa zapada. a svi znamo što se onda događa - takvi centri postanu središte života kvartova u blizini kojih se nalaze.
jer, hej, ne može se muzej suvremene umjetnosti mjeriti sa sephorom i multipleksima. mislim, iskreno, što misliš što će privući više ljudi?

nazivanje nečeg nakaradnim engleskim imenima je uvoz najgoreg smeća sa zapada.

molim vas, nemojte mi o multipleksima. dobro znate da to nisu kina, to su trgovine. samo što ne prodaju stvari već filmove.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 15:13   #46
Quote:
Lali Puna kaže:
šoping centri, pardon mallovi i konzumerizam su najgore smeće zapada.
razvitak i porocvat centara u kojima ljudi provode vrijeme trošeć i kupujuć je najgore smeće sa zapada. a svi znamo što se onda događa - takvi centri postanu središte života kvartova u blizini kojih se nalaze.
jer, hej, ne može se muzej suvremene umjetnosti mjeriti sa sephorom i multipleksima. mislim, iskreno, što misliš što će privući više ljudi?

nazivanje nečeg nakaradnim engleskim imenima je uvoz najgoreg smeća sa zapada.

molim vas, nemojte mi o multipleksima. dobro znate da to nisu kina, to su trgovine. samo što ne prodaju stvari već filmove.

Ne mogu a da se ne složim s Lali Punom. Mislim da su mi saznanje i spoznaja otvaranja Sephore (i cjelokupnog cirkusa oko toga) izazvale istu reakciju pa nisam mogla jednostavno ovo prešutjeti
250 kozmetičkih proizvoda...
Avenue Mall...
Zar zaista nije dovoljno cool nazvati nešto hrvatskim imenom??
Pitam se samo koliko će stanovnika N. Zagreba, a i općenito stanovnika Lijepe nam naše znati pročitati i izgovoriti naziv novog shopping centra
Ali naravno, sve je to jako in jer prosječan Hrvat zapravo je menadžer koji zarađuje 15 tisuća kuna mjesečno (barem), živi u urbanoj vili , a njegova dokona supruga svakodnevno šopingira po Avenue Mallovima Prosječni Hrvat je u businessu, ide na team building, na poslu ima brain storming, a u slobodno vrijeme pije cocktails u lounge baru...
Potpuno se slažem da je sve to uvoz najgoreg smeća sa Zapada koje nam se nameće kao da su najveća sreća i blagostanje (i ljudi to tako prihvaćaju, što je najžalosnije).
Eto, morala sam si dat oduška jer se užasavam kad ljudi kao sumanuti hrle na otvaranje nekog (svakog!) dućana, satima stoje u redu (čak i po kiši!), tuku se da bi kupili prozvod na akciji bez obzira što im zapravo i ne treba... al to je sve cool

Ispričavam se na pisanom izgredu i sad slobodno nastavite u revijalnom tonu
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 15:45   #47
dopustite mi mali offtopik - hajdi, evo teme za tebe: https://www.forum.hr/showthread.php?t=140966
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 18:22   #48
hajdi... gle nudi ti se hrpa novih proizvoda, novih ducana, novih engleskih imena
nudi... nitko te ne tjera tamo
zamisli da imamo samo belupo i rosal kozmetiku... opet ne bi bilo kraja kukanju i zalovanju
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 19:10   #49
Ma ja se zgražam nad tim masama koje stoje na kiši (i hladnoći) ispred Kike samo da bi bili prvi koji će kročiti u nju, nad ljudima koji satima čekaju pred McDonalds'om da bi bili prvi koji će prijeći njihov prag, a isto tako sad na tim ženama koje će nadjačati osiguranje samo da bi prve prekopale police Sephore u Zagrebu i grabile kao da se sprema kraj svijeta
I čudim se nad tih 250 kozmetičkih brandova (ne proizvoda) kao da u Zagrebu (i drugdje u Hrvatskoj) postoji samo Rosal i Becutan. Pa uz sve silne Martimexe, Limonije, Irise, privatne parfumerije i dm-ove (ako ćemo i o socijalnoj kozmetici ) bit će to samo još jedno mjesto za trošenje brda novaca, ništa drugo. Dućan. Parfumerija.
Ali ne, žene padaju u ekstazu...
Ajme, vrti mi se već u glavi od tolikog kolutanja očima
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 19:44   #50
Ja ne padam u ekstazu i ne smatram da je sve što je strano najbolje, ali lijepo je imati ponudu i mogučnost odabrati što ćeš kupiti.

Isto se grozim onih koji satima stoje u redu da bi prvi ušli i kupili kao da tog dučana sutra više neće biti. Volim stvari na miru pregledati i možda par dana prespavati prije nego odlučim nešto kupiti. iz istog razloga ne volim sniženja. gomila ljudi koja je navalila i mahnito kupuje i grabi, a što je najbolje na sniženju je kod nas rijetko kad kvalitetna roba.

Isto ne volim kad mi se nameće mišljenje o nećemu kao najboljem i najkvalitetnijem dok svojim očima ne vidim tj. dok ne probam. (ovo nije napad na nikoga na forumu, nego sam se malo uzrujala)

i još me zanima: hoće li u sephori biti kvalitetnih stvari ili ćemo kao u raznim drugim primjerima dobivati ostatke koji se vani ne prodaju? (ne mislim samo na kozmetiku nego i na odječu, obuču i sl.)

ispričavam se ako sam malo skrenula s teme.
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 19:48   #51
Koja podjela u klanove, ne mogu vjerovat

Nisam neki suludi konzument kozmetike, ne visim u po drogerijama i parfumerijama 24 sata dnevno, ne moram isprobati svaku novu maskaru, ne pada mi na pamet stajati u redu i cekati da se otvori novi ducan, ali eto, veseli me sto ce Sephora doci u Zagreb jer mi (uz Pupu) ima daleko najbolja sjenila, tuseve i maskare u boji. Istina je da mi zivot ne ovisi o njihovim proizvodima i da bih isto tako mogla koristiti Belupo i Rosal, ali ako vec mogu birati koju kozmetiku cu kupovati, zasto ne bih bila sretna sto ce mi se pruziti prilika da kupujem onu koja mi se svidja? Ne smatram se nista vecom ili manjom zrtvom konzumerizma zato sto cu kupovati Sephoru, a ne nesto drugo.

To sto ce im prodavaonica biti smjestena u jos jednom glupom trgovackom centru od kojih mi se dize kosa na glavi je neki drugi par cipela.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 19:57   #52
Quote:
hajdi kaže:
I čudim se nad tih 250 kozmetičkih brandova (ne proizvoda) kao da u Zagrebu (i drugdje u Hrvatskoj) postoji samo Rosal i Becutan. Pa uz sve silne Martimexe, Limonije, Irise, privatne parfumerije i dm-ove (ako ćemo i o socijalnoj kozmetici ) bit će to samo još jedno mjesto za trošenje brda novaca, ništa drugo. Dućan. Parfumerija.


upravo to i ja rekoh....
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 20:05   #53
A gle, meni Sephora nije isto sto i Martimex, Limoni, Iris i hrpetina privatnih parfumerija, jer kao sto sam rekla, od dekorativne kozmetike najradije trosim Sephoru i Pupu, a toga tamo nema. Zaboli me za to sto ti i tebi slicne necete kupovati sminku tamo. Ne kupujem ni ja u Lushu pa ne pljujem po ljudima koji tamo ostavljaju hrpetinu para.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 20:24   #54
ne znam otkud tebi dojam da te netko popljuvao.... ovdje se pljuje sephora i avenue mall, a ne ljudi koji ce kupovati tamo...
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 20:28   #55
Jasno mi je zasto se pljuje evenjumol, ali nije mi jasno zasto se pljuje Sephora. Je li problem u tome sto dolazi nova kozmetika na trziste ili je problem u tome sto ce im ducan biti smjesten u trgovackom centru? Ako je ovo prvo, zasto ne pljujemo i po Max factoru, Rimmelu, Revlonu, Art Decou, Givenchyju, Dioru, Chanelu i ostalima? Ako je ovo drugo u pitanju, bi li bilo bolje da su ducan smjestili negdje u centar? Meni se ipak cini da se tu ponajvise pljuje po buducim kupcima
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 20:30   #56
Quote:
hajdi kaže:
...ali ne, žene padaju u ekstazu...
Ajme, vrti mi se već u glavi od tolikog kolutanja očima
Ti fakat pretjeruješ.
Ko da te netko tjera da gledaš ljude koji stoje pred Kikom.
Kako si znala da ekipa na kiši stoji pred Kikom?
Ja vidiš pojma nisam imala i zaboli me. Ma, u Kiku nikad nisam ušla.

Nevjerojatno kako oni koji su najviše protiv globalizacije i engleskih naziva, znaju nabrojat apsolutno svaki dućan i sve nazive koji se koriste.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 20:34   #57
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Jasno mi je zasto se pljuje evenjumol, ali nije mi jasno zasto se pljuje Sephora.
Thank you

Dakle, Sephora u Hrvatskoj.
Bilo u trg.centru ili u Ilici još jedna od parfumerija u nizu.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 20:37   #58
jas da dodje što prije; ionako mi se čini da su imali bolju ponudu od svih u kojima sam bila.
malo me hebe lokacija; ali tim bolje; neće mi past napamet vozit se na drugi kraj grada da bi kupovala sjenila.

Quote:
hajdi kaže:
Ma ja se zgražam nad tim masama koje stoje na kiši (i hladnoći) ispred Kike samo da bi bili prvi koji će kročiti u nju, nad ljudima koji satima čekaju pred McDonalds'om da bi bili prvi koji će prijeći njihov prag, a isto tako sad na tim ženama koje će nadjačati osiguranje samo da bi prve prekopale police Sephore u Zagrebu i grabile kao da se sprema kraj svijeta
a čemu se zgražavat?

to je naša realnost; nemam ja ništa od toga da gledam ovce i njima popujem.

ispod te gomile; ima totalno okej ljudi inače bi se kika otvarala svaki tjedan nanovo.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 22:18   #59
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Jasno mi je zasto se pljuje evenjumol, ali nije mi jasno zasto se pljuje Sephora.
ajde, ajde, mrkvo pa sve je to isto sranje, drugo pakovanje. i evenjumol i sephora. jer, ne bi nam bilo sephore bez evenjumola i obrnuto (disklejmer - molim, ovu rečenicu ne shvatiti doslovno).

štoviše, ja JESAM suludi konzument kozmetike i sasvim sigurno ću kupovati u sephori. al da se veselim i da mi je život dobio na kvaliteti - baš i ne. a i dalje sam protiv koncepata evenjumolova, evenjucentrova i sličnih, a još sam više protiv toga da ih se očekuje i dočekuje kao da nam donose neznam kakvu radost i blagostanje.

a i malo sam pod dojmom zbog kina zagreb. i toga da će tamo izrast novi evenjumol. hajmo se veselit jer će tamo isto sigurno prodavat neke brendove koji nam dosad nisu bili dostupni.

i, molim vas, bez crno bijelih opozicija. opcije nam nisu ili samo rosal i becutan ili beskritično prihvaćanje svakog konzumerističkog sranja. i vi to dobro znate.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 22:19   #60
Quote:
Ipanema kaže:
Ti fakat pretjeruješ.
Ko da te netko tjera da gledaš ljude koji stoje pred Kikom.
Kako si znala da ekipa na kiši stoji pred Kikom?
sorry, ali svatko tko iole prati bilo koji medij i informira se to nije mogao izbjeć tih dana. o gužvama na cesti da ne govorim.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.