Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2014., 10:59   #1
Depresija i alkoholizam

ovako ... mislim da imam problem ... traje već cca 2 godine možda i više ... rezultat je ekstremno stresnog posla ... počelo je kao smirivanje, cuga kad dođem s posla da se opustim, a sada sam funkcionalni alkoholičar, po definiciji alkosa ne može proć dan da nešto ne popijem ... i dalje radim isti posao jebenog managera zbog kojeg imam čir na želucu, kronični gastritis i tlakaške izlete na 200/120 s otkucajima po 150 kada mi moji podređeni dignu živac ... prekinuo sam s osobom koju ekstremno volim jer sam očito konj, nije se mogla nositi s mojom depresijom ... imam drugu osobu koju isto volim no možda iz nekih drugih razloga i koliko mogu vidit ni približno kao prvu ... ne znam ... jučer sam našao sniženje vrhunskog vina na 20kn ... kupio sam 20 boca ... odvratno sam depresivan i za ljudinu od 2 metra i 120kg prečesto plačem ... dragi lastane koji kurac da radim ... najednostavnije bi bilo dat otkaz, a neće mi valjd mama plaćat kredit
__________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Tako je i kad si glup.
atomski zdesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 11:23   #2
za početak odrasti. kad uđeš u svijet odraslih, onda ćeš već nekako naučiti nositi se s stvarnim problemima...

mislim bez ljutnje. kad piješ padaš u depru. uzrok je alkohol. alkohol ti stvara probleme... počni rješavati probleme, jer problem ne prođe ako se ti napiješ i zaboraviš na njega...
hukers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 11:54   #3
Quote:
hukers kaže: Pogledaj post
za početak odrasti. kad uđeš u svijet odraslih, onda ćeš već nekako naučiti nositi se s stvarnim problemima...

mislim bez ljutnje. kad piješ padaš u depru. uzrok je alkohol. alkohol ti stvara probleme... počni rješavati probleme, jer problem ne prođe ako se ti napiješ i zaboraviš na njega...
zanimljivo ... psihijatar je rekao da ili dam otkaz ili tužim nadređene zbog svog postavljanja i da mi svi problemi kreću od posla i tendencije da svi nadređeni lome koplja preko mene ... pri tom je rekao da trebam pravnika, a ne doktora i da će alkoholizam proći
__________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Tako je i kad si glup.
atomski zdesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 12:01   #4
Quote:
atomski zdesna kaže: Pogledaj post
zanimljivo ... psihijatar je rekao da ili dam otkaz ili tužim nadređene zbog svog postavljanja i da mi svi problemi kreću od posla i tendencije da svi nadređeni lome koplja preko mene ... pri tom je rekao da trebam pravnika, a ne doktora i da će alkoholizam proći
Čekaj, nisi li u prvom postu napisao da piješ jer ti podređeni dignu živac ?
vasilijblohkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 12:22   #5
Quote:
vasilijblohkin kaže: Pogledaj post
Čekaj, nisi li u prvom postu napisao da piješ jer ti podređeni dignu živac ?
da ... zbog njih pati posao zbog kojeg onda ja odgovaram ... godišnje vrtim 150-200 mil kn ... kad oni zajebu ja najebem ... prevelik radni proces u kojem ovisiš o trilijon stvari od jebenog vremena do dnevnog raspoloženja nekog djelatnika ... e sad kad se nekom ne radi, ne stigneš sve ispratit, zajebe, ja najebem ... ne postoji nikakva mogućnost sankcije kretena zbog takve uređenosti firme, zapošljavaju po najčudnijim šnjurama kojekakve debile, a nemoš ništ ... pravna služba izgleda kao vrtić, šala, sindikat štiti neradnike, nemoš ni tu ništa jer firma ima sumnjive poslove sa sindikatom ... ma situacija da se ubiješ ... nadređeni svjesni situacije, znaju kako stvari funkcioniraju, oni ih činetakvima, nemoš nikom ništ reći jer otkrivaš poslovne tajne firme = tužba, oni direktno potiču "kreteniztam" i još te jebu kad ti isti kreteni koje su oni uposlili rade sranje .. ma ono ... milina
__________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Tako je i kad si glup.

Zadnje uređivanje atomski zdesna : 13.07.2014. at 12:29.
atomski zdesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 12:32   #6
Quote:
atomski zdesna kaže: Pogledaj post
da ... zbog njih pati posao zbog kojeg onda ja odgovaram ... godišnje vrtim 150-200 mil kn ... kad oni zajebu ja najebem ... prevelik radni proces u kojem ovisiš o trilijon stvari od jebenog vremena do dnevnog raspoloženja nekog djelatnika ... e sad kad se nekom ne radi, ne stigneš sve ispratit, zajebe, ja najebem ... ne postoji nikakva mogućnost sankcije kretena zbog takve uređenosti firme, zapošljavaju po najčudnijim šnjurama kojekakve debile, a nemoš ništ ... pravna služba izgleda kao vrtić, šala, sindikat štiti neradnike, nemoš ni tu ništa jer firma ima sumnjive poslove sa sindikatom ... ma situacija da se ubiješ ... nadređeni svjesni situacije, znaju kako stvari funkcioniraju, oni ih činetakvima, nemoš nikom ništ reći jer otkrivaš poslovne tajne firme = tužba, oni direktno potiču "kreteniztam" i još te jebu kad ti isti kreteni koje su oni uposlili rade sranje .. ma ono ... milina
Opusti se i uživaj...
vasilijblohkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 12:34   #7
Quote:
vasilijblohkin kaže: Pogledaj post
Opusti se i uživaj...
hahahhaha jel to ono ... ko ih jebe ako im nisi dobar nek ti daju otkaz
__________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Tako je i kad si glup.
atomski zdesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 05:55   #8
Slažem se. Radi kak možeš i znaš, al ne pridaj im važnost. Nije to vrijedno tvog zdravlja. Ako im to nije dovoljno, zaista, neka ti daju otkaz.

I pronađi načine da prestaneš s alkoholom. Čim sam primjećuješ da situacija nije dobra, moraš se trgnuti iz toga.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 06:25   #9
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Slažem se. Radi kak možeš i znaš, al ne pridaj im važnost. Nije to vrijedno tvog zdravlja. Ako im to nije dovoljno, zaista, neka ti daju otkaz.

I pronađi načine da prestaneš s alkoholom. Čim sam primjećuješ da situacija nije dobra, moraš se trgnuti iz toga.
moram priznati da već neko vrijeme pokušavam pratiti taj način rada, daj sve od sebe ali se nemoj živcirati, teško je, pogotovo kada 5 dana radim tako, šesti dan vidim pizdarije i zamračim ... rezultati su nešto pali, a nadređeni stišću sve više i više ... ali nastavljam, ko ih jebe
__________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Tako je i kad si glup.
atomski zdesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 08:48   #10
Quote:
atomski zdesna kaže: Pogledaj post
ovako ... mislim da imam problem ... traje već cca 2 godine možda i više ... rezultat je ekstremno stresnog posla ... počelo je kao smirivanje, cuga kad dođem s posla da se opustim, a sada sam funkcionalni alkoholičar, po definiciji alkosa ne može proć dan da nešto ne popijem ... i dalje radim isti posao jebenog managera zbog kojeg imam čir na želucu, kronični gastritis i tlakaške izlete na 200/120 s otkucajima po 150 kada mi moji podređeni dignu živac ... prekinuo sam s osobom koju ekstremno volim jer sam očito konj, nije se mogla nositi s mojom depresijom ... imam drugu osobu koju isto volim no možda iz nekih drugih razloga i koliko mogu vidit ni približno kao prvu ... ne znam ... jučer sam našao sniženje vrhunskog vina na 20kn ... kupio sam 20 boca ... odvratno sam depresivan i za ljudinu od 2 metra i 120kg prečesto plačem ... dragi lastane koji kurac da radim ... najednostavnije bi bilo dat otkaz, a neće mi valjd mama plaćat kredit
Depresivan si jer teško podnosiš ovakav život kakav vodiš što te košta i fizički.
Alkohol ti je samo sredstvo bijega, zaborava. I to loše sredstvo jer te i ono uništava, a ne pomaže.
Ovim putem ti srčani infarkt ne gine.
Želiš li umrijeti? Smatraš da tako želiš završiti, da si već napravio sve što si želio, da se u borbi za tuđe milijune isplati dati vlastiti život?
Jer istina je da se boriš za druge ne za sebe.

Uništavaš se, a teško mi vjerovat da je to samo radi kredita. Ima tu još loših izbora koje si napravio.

Postavi si prioritet, ti ili drugi.
Ako odabereš prvo, kažeš da si manager, nađi si drugi posao koji će podnijeti tvoj kredit, a ti ćeš moći podnijeti njega. Poznanstva si neka morao steći, nekoga negdje moraš znati. Kopaj si izlaz makar iskopao i do neke manje pozicije. I do tada misli kako vrtiš tuđi novac ljudima koje boli briga za tebe i odmah jedna (i to veća) briga manje.

Vrati osobe koje voliš u svoj život. Neće nadređeni biti uz tebe kad ti bude trebala potpora, utjeha, ljubav već one. Kao što i nisu. Grozno je biti sam, ali imam dojam da si toga već dobrano svjestan.

Ako odabereš drugo, šteta truda.


Quote:
atomski zdesna kaže: Pogledaj post
moram priznati da već neko vrijeme pokušavam pratiti taj način rada, daj sve od sebe ali se nemoj živcirati, teško je, pogotovo kada 5 dana radim tako, šesti dan vidim pizdarije i zamračim ... rezultati su nešto pali, a nadređeni stišću sve više i više ... ali nastavljam, ko ih jebe
Mišljenja sam da svoj maksimum treba davati na poljima koja će te ispunjavati kada ti stvari krenu loše.
Nije posao sve u životu, a dajemo mu više nego što trebamo i sve što imamo. Svoje zdravlje i svoje vrijeme.
Sto dobrih stvari koje napraviš u poslu lako može poništiti samo jedna veća pizdarija. I kaj onda? Tko ti garantira da će netko uzet sve to u omjer i na temelju toga prosuditi?

Što god odlučio, sretno ti bilo.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 15:06   #11
Quote:
atomski zdesna kaže: Pogledaj post
zanimljivo ... psihijatar je rekao da ili dam otkaz ili tužim nadređene zbog svog postavljanja i da mi svi problemi kreću od posla i tendencije da svi nadređeni lome koplja preko mene ... pri tom je rekao da trebam pravnika, a ne doktora i da će alkoholizam proći
moguće je i da ne prođe ni alkoholizam ni depresija ako daš otkaz.
ali u svakom slučaju slažem se da je to kod tebe vjerojatno sve reaktivno i da ima smisla maknuti se iz takve situacije.
međutim, treba imati alternativu, jer kao što i sam kažeš, kredit se neće plaćati sam od sebe.
tako da mi se čini smislenim i pokušati vidjeti može li se nešto napraviti (što uključuje doktora) da se s ovakvom situacijom lakše nosiš, barem dok ne nađeš drugu opciju.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 17:09   #12
u pravu ste potpuno ... samo se trebam pokrenuti ... samo ... uf
__________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Tako je i kad si glup.
atomski zdesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 06:49   #13
Quote:
atomski zdesna kaže: Pogledaj post
u pravu ste potpuno ... samo se trebam pokrenuti ... samo ... uf
Ne gledaj na to kao neku veliku promjenu koju trebaš odjednom učiniti. Osjećati ćeš se umorno i odustati na samu pomisao na to. Razlomi svoje ciljeve na male praktične korake. I zatim započni s nečim najlakšim. I najmanji iskorak je bolji od stajanja na mjestu, zar ne? A malim koracima često dođemo do velikih životnih promjena
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 19:47   #14
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ne gledaj na to kao neku veliku promjenu koju trebaš odjednom učiniti. Osjećati ćeš se umorno i odustati na samu pomisao na to. Razlomi svoje ciljeve na male praktične korake. I zatim započni s nečim najlakšim. I najmanji iskorak je bolji od stajanja na mjestu, zar ne? A malim koracima često dođemo do velikih životnih promjena
ma sve to stoji ... današnji primjer ... sukob s podređenim koji je blago rečeno ... debil ... dečko je debil ... u svojoj smjeni pravi više zla nego dobra, ako ga stavim u drugu smjenu, niko neće raditi s njim, a timski je posao ... svaka njegova smjena rezultira katastrofalnim proizvodnim rezultatima za koje ja najebem ... dečko došao po šnjuri, ne može ga se maknit ... opet stolica, pedagoški razgovor, ja, on i moj zamjenik ... prezentira mu se sve što radi krivo, ukaže mu se šta dobro radi, kako da radi ispravno ... po tko zna koji put ... njegov pogled ravan pogledu ribe iz akvarija, užas ... i šta da mu kažem, u jednom trenutku mi dođe da ga zviznem šakom u glavu da ga ubijem jednim udarcem i šta sam napravio, bacio 20 god škole u kanal zbog polupismenog krebila ... došo kuć, izmjerio tlak 185/110, otkucaji 127 ... viski i jebemti život ti jebem žareni
__________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Tako je i kad si glup.
atomski zdesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 23:18   #15
Quote:
atomski zdesna kaže: Pogledaj post
ma sve to stoji ... krebila ... došo kuć, izmjerio tlak 185/110, otkucaji 127 ... viski i jebemti život ti jebem žareni
dajes samom sebi veliku vaznost, opusti se malo, odi na groblje i pogledaj koliko ima grobova, ispod svakog lezi pokojnik koji je u svom zivotu bio "nezamjenjiv" ....ali vise ga nema a svijet i dalje postoji.
Isto tako je i sa tobom i svim tim "kretenima" oko tebe...kad ga prestanes smatrat kretenom i davat sebi i njemu veliku vaznost, tlak ce ti se spustit.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.