Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2014., 15:11   #121
Nitko? Ništa?
__________________
Run, Forrest, run.
Pam Northman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 20:33   #122
Poštovanje. Prije nekoliko dana sam bila na ginekloškom pregledu i danas malo gledam nalaze i jedan stari nalaz(star 3 godine) sadrzi sljedece: 1*18 KKpov P:1(P1), PAPA 106 uredan K za 6 mjeseci, st č2, Chlam... UZV: u vagini oskudan bjelkasti iscjedak K PAPA za 2 tj.
To mi je ujedno tada bio prvi pregled i vjerujem da bi se sjecala da mi je ginekologica rekla da imam klamidiju. Kako sam tada jos bila mlada i neiskusna nisam previse obracala paznju na vaznost toga.
Ono sto sad mene brine je da li je u tom trenu sumnjala na klamidiju ili ju doista imam a da ne znam??
Iskreno, lovi me panika od toga...
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 21:18   #123
cure koje ste imale klamijiu ili ju imate? od koliko mg vam je dr.propisao antibiotik? Meni je sumamed od 125 mg i u ljekarni se cude i kazu da je to premala doza za klamidiju da mora da je neka greska..Zna li itko ?
Ima li netko klamidiju i hpv zajedno u paketu ? sta su vam sve pripisali..ja dobila svasta sad nemam pojma kako sta koristiti...krenula sa jednim vaginaletama sad mi pripisala neke druge za klamidiju.,ne znam da li prekinuti sa ovim prvim pa odmah krenuti na druge ...
I da li je nuzno da se antibiotik i vaginalete za klamidiju uzimaju istovremeni,da se krene isti dan ili nije bitno ? uh imam sto pitanja...
Linanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:33   #124
Cao ljudi. E ovako. Prije okoprilike 4 godine imala sam prvi spolni odnos. Malo nakog toga pocelo mi se javljati peckanje i svrbez rodnice. Na pregledu mi je doktorica rekla da imam Candidu, ne znam je li radila bris na klamidiju i ostale bestije kad sam joj rekla za peckanje. Prosla sam puno terapija medjutim meni se to vraca uvijek. Najvise prije mjesecnice. Ponekada imam zuckasto bijeli iscjedak koji nije obilan. Ne znam jesam li gljivice dobila od decka ili znog toga sto sam cesto pila kontracepcijske tablete zbog hormona i policisticnih jajnika. U zadnja dva mjeseca poceli su me boljeti zglobovi. Doslovno svi, neka dosadna zigajuca setajuca bol. Nema otoka, crvenila niti ukocenosti, samo ta bol koja nije jaka, ali ide na zivce. Ne znam je li moguce da je to uzrokovano klamidijoom (ako je imam svo to vrijeme) iako sam bila svake godime u ginekologa, da li bi papa test barem nesto pokazao da imam klamidiju
4 godine? Da napomenem da sam tjedan dan prije bolova izljecila eserihiju colli. ? U ginekologa idem u utorak na bris na klamidiju, ureaplasmu, mikroplazmu i cadidu. Znate li koliko se ceka na nalaze kod privatnika i da li on moze dati i lijek za partnera u slucaju pozitivnih nalaza?
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:49   #125
Vidim ovdje da se spominje liječenje klamidije sa Sumamedom. Davno je kružila priča da ako uzmeš sumamed od 1g, da onda ne smiješ 6 mjeseci uzimati Sumamed jer je to jak antibiotik pa se smije uzeti 2 grama godišnje, tj. 1g svakih pola godine.

ALi ovdje piše da se za liječenje klamidije uzima 4-6 grama i to na način da se uzima po 1 ili 1,5 gram tjedno i tako par tjedana za redom: http://www.doktor.rs/forum/urologija...ed-t33087.html

Nije mi jasno. Ja sam mislio da se klamidija izliječi tako da se uzme jedna tableta sumameda od 1g ili eventualno 3 tjedna po 500 mg (jedna tableta tjedno). Kad ono ispada da se moraš pošteno nasrkati sumameda da bi se izliječio.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 12:10   #126
Quote:
medex kaže: Pogledaj post
Lijek izbora kod klamidije su vaginalete koje se izrade sa etericnim uljem timjana kemotip tujanol. Alternativa je tampon koji se natopi uljima timjana istog kemotipa i uljem cajevca. Smjesa se moze utrljavati i u podrucje donjeg trbuha. Klamidije su izuzetno tvrdokorne i antibiotici dosta slabo djeluju na njih. Potrazi nekog profesionalnog fitoterapeuta ili aromaterapeuta da ti izrade ove vaginalete.
Ko mi može izraditi ove vaginalete, imaš li neku preporuku? Ili recept?
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2020., 21:24   #127
Poz ljudi, naime ja sam imala svoj prvi spolni odnos prije 5 mjeseci,par dana nakon odnosa sam imala bolno i otežano mokrenje, te mi se pojavila krv par puta, budila sam se noću često i morala pod tuš kako bi mi bilo lakše, veoma me peklo sve..Ta infekcija je trajala nekih 7 dana ili manje i nakon toga je sve prestalo, normalno sam urinirala i nista me nije peklo, niti sam imala kakvih Kvrzica oko vagine. No ostao mi je taj izrazito neugodan miris mokraće, rekla bih po amonijaku, koliko god tekućine pijem i dalje smrdi. Jeste li imali slicne probleme poput mene? Nadam se da se radi o e coli ili nekoj takvoj upali, moze li se od ginekologa traziti testiranje na sve baketrije? Hvala Vam i lijep pozdrav!

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
xyz555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 23:12   #128
ne vjerujem da je klamidija, ali otidji doktoru provjeri
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 00:57   #129
pozdrav svima

Ukratko: imala sam klamidiju (partner i ja pozitivni, logicno), uzeli antibiotike prije 3 mjeseca. ginekolog mi je rekao da dodjem nakon tri mjeseca napravit test da se potvrdi da je antibiotik djelovao (sumamed). problem je sto sam bila privatno, nisam upisana ni kod jednog ginekologa trenutno. testiranje se u ovoj privatnoj poliklinici placa 500 kn, jos bi on napravio i pregled pa je to 700... studentica sam, trenutno nemam nikakvog posla i nemam 700 kn za platiti testiranje. zanima me je li moguce upisati se kod drzavnog ginekologa i obaviti taj test? bi li se, i koliko, u tom slucaju placao? kakva je procedura za to? negdje sam procitala da se trazi uputnica obiteljskog doktora za test na klamidiju... je li to istina? u zbrci sam i besparici, tenks unaprijed )
elhoriya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 23:52   #130
Quote:
elhoriya kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

Ukratko: imala sam klamidiju (partner i ja pozitivni, logicno), uzeli antibiotike prije 3 mjeseca. ginekolog mi je rekao da dodjem nakon tri mjeseca napravit test da se potvrdi da je antibiotik djelovao (sumamed). problem je sto sam bila privatno, nisam upisana ni kod jednog ginekologa trenutno. testiranje se u ovoj privatnoj poliklinici placa 500 kn, jos bi on napravio i pregled pa je to 700... studentica sam, trenutno nemam nikakvog posla i nemam 700 kn za platiti testiranje. zanima me je li moguce upisati se kod drzavnog ginekologa i obaviti taj test? bi li se, i koliko, u tom slucaju placao? kakva je procedura za to? negdje sam procitala da se trazi uputnica obiteljskog doktora za test na klamidiju... je li to istina? u zbrci sam i besparici, tenks unaprijed )
Upisi se kod drzavnog, nista se ne bi trebalo platiti ako imas osiguranje.
Koliko ja znam, obiteljski lijecnik ne daje nikakve uputnice za ginekologe koji rade u primarnoj zastiti. To mozda za decka treba, jer pretpostavljam da bi on trebao na urologiju.
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 16:44   #131
Ljudi ovako, trebam savjet.
Bila sam nema dugo kod ginekologice te mi je utvrdjena upala, s tim da sam dobila vaginalete, rekla mi je da ce mi papa test uzeti za vrijeme kontrole, kada mi prodje menga i kada dodjem na pregled, da vidimo da li sam izlijecila ovu upalu.
E sada da li da ja njoj kazem da se zelim testirati k na klamidiju ?
Ja iskreno nisam imala dugo partnera dugo godina nisam imala sexualne odnose, al prosle se godine dogodio sex, i decko je usred sexa maknuo kondom.
Koliko brzo napreduje klamidija ?

Hvala vam na svim savjetima.
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.