Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2014., 23:16   #981
Quote:
handenl kaže: Pogledaj post
Zvuči kao depresija. Lijećiš li se?
Da, baš sam nedavno bila kod psihićke da mi promjeni terapiju jer sam postala žešće suicidalna. Ali užasno me strah, svaki put kad sam na AD napravim neko sranje. Mogu jedino na umu imat sve dosadašnje ekscese i bit mudrija, i nadat se da se neće ponovit.
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 10:39   #982
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Da, baš sam nedavno bila kod psihićke da mi promjeni terapiju jer sam postala žešće suicidalna. Ali užasno me strah, svaki put kad sam na AD napravim neko sranje. Mogu jedino na umu imat sve dosadašnje ekscese i bit mudrija, i nadat se da se neće ponovit.
A da nisi bipolarna? AD lijekovi uzrokuju hipomaniju/maniju u bipolaraca?

Nekako mi se cini da definitivno trebas promijeniti terapiju ako je tako
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 11:01   #983
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, meni je to više čin blokiranja drugog da upravlja mojim ponašanjem. Makar ovo s neuspjelim guilt tripom ima smisla
Upravo tako. U normalnoj fazi on upravlja tvojim ponasanjem jer ti to dopustas jer je to dio licnosti koji te cini sigurnim od odbacivanja. Prilagodjavas se njemu. BPD licnosti nemaju ili imaju fragmentirani slabi ego. One se kao objekt vezu uz NPD tip licnosti koji je subjekt i koji ih kao subjekt objektificira, daje im svrhu i time BPDovac stice motivaciju(infatuaciju) da ispuni tu projekciju/svrhu a to pak validira NPDovac i ta igra se dozivljava kao "ljubavna igra". BPDovac je ovisan o tom jer umjesto toga inace dozivljava svoju standardno praznu unutrasnjost i nedostatak identiteta.

BPD tip licnosti ovisi o tome da bude uvjeren da njegov NPD partner i dalje njega vidi kao najvazniji ili najbolji ili posebni objekt jer zato ce imati potrebu da ga stiti i da ga ne odbaci. BPD zato mora biti vrijedan(na ovaj ili onaj nacin, zene moraju biti zgodne, muski moraju udovoljavati drugima itd) inace je u opasnosti od odbacivanja. Trenutak staha od odbacivanja ili split-black ima tocno zacetak u trenutku kada nekom uocenom radnjom ili gestom, sitnicom samo, BPDovac zakljuci da je izgubio status takvog posebnog objekta i tada pocine paranoja odbacivanja, povecavanje zahtjevnosti od partnera da bi se provjerilo da li je zbilja doslo do odbacivanja, izazivanje incidenata i situacija da se uzrokuje eskalacija i rascisti i na kraju grubo "odreze" i ono sto ne valja (partner te odbacuje iz svoj snage/zastite/falusa) i porekne da je ikad valjalo - kao svojevrsnu osvetu za odbacivanje. Nakon osvete slijedi ponovo pad u depresiju i "codependency" ovisnost jer BPDovac ne moze osjetiti srecu(onu laznu infatuacijsku) bez da mu NPDovac to omoguci.

Quote:
Zašto onda često čujemo kako ljudi kažu "Moram napraviti nešto od života", "Moram izgraditi život" i slično...
Ma moze se o tome pricati, ali mozak neuroloski ne moze staviti na vagu zivot i recimo tastaturu i dovesti u smislenu relaciju. Zivot je iskustvo, tastatura je predmet.

Ljudi mogu zeljeti iskustvo recimo, mogu zeljeti bolje iskustvo, sto znaci bolji zivot. Ali sta znaci zeljeti ili ne zeljeti zivot kao takav? Nikad se tu ne radi o zivotu kao takvom, vec o nekoj trenutnoj ili cak dugorocnoj zivotnoj situaciji koju ljudi ne zele, a to se vec moze promatrati i usporedjivati s drugim situacijama.

Quote:

Recimo da sam mislila na nešto što bi bilo bliže ovome. Mislila sam jednostavno na kontrolu emocija. Npr. straha što bi onda dovelo i do prestanka potrebe da se nekome recimo svidiš što je u principu napor ako misliš da moraš mijenjati nečiju percepciju da bi to postigao.
E, mislim da je tocna distinkcija "kontrola osjecaja" i "kontrola ponasanja".

Ljudi misli da ako kontroliraju ponasanje i progutaju osjecaj da su pod kontrolom. Jesu, pod kontrolom su straha od pokazivanja osjecaja.

Kontrola osjecaja, bas osjecaja, ne njihov posljedica(ponasanja) je zahtjevna mentalna disciplina koja potrebuje mnogo upoznavanja i razumijevanja sebe.

Quote:

Ali onda opet, ako pretjeraš u tome, di će te to odvesti? Jednostavno razne socijalne situacije od tebe traže da se ponašaš na različite načine, i nikog nije ni briga tko si "ti" zapravo, važno je da obaviš ono što se od tebe traži.
Ha da, zivot ima ta dva aspekta, dio zivimo da prezivimo, dio za dusu.

Quote:


Ne znam di si stavio link, al mogu guglat.

Jel možeš dat neki konkretan primjer kako se ta teorija primjenjuje u međuljudskim odnosima, ili bolje u nekom problemu u međuljudskim odnosima, ovako mi je malo preapstraktno.
http://en.wikipedia.org/wiki/Perceptual_control_theory

Nije da sam ja sad neki pogovornik ove teorije, mislim da tocno opisuje odredjeni dio mehanike funkcioniranja uma ali nije dovoljno razvijena i siroka da pokrije sve. Vise je kao komad puzle u cijeloj stvari.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 17:18   #984
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Upravo tako. U normalnoj fazi on upravlja tvojim ponasanjem jer ti to dopustas jer je to dio licnosti koji te cini sigurnim od odbacivanja. Prilagodjavas se njemu. BPD licnosti nemaju ili imaju fragmentirani slabi ego. One se kao objekt vezu uz NPD tip licnosti koji je subjekt i koji ih kao subjekt objektificira, daje im svrhu i time BPDovac stice motivaciju(infatuaciju) da ispuni tu projekciju/svrhu a to pak validira NPDovac i ta igra se dozivljava kao "ljubavna igra". BPDovac je ovisan o tom jer umjesto toga inace dozivljava svoju standardno praznu unutrasnjost i nedostatak identiteta.

BPD tip licnosti ovisi o tome da bude uvjeren da njegov NPD partner i dalje njega vidi kao najvazniji ili najbolji ili posebni objekt jer zato ce imati potrebu da ga stiti i da ga ne odbaci. BPD zato mora biti vrijedan(na ovaj ili onaj nacin, zene moraju biti zgodne, muski moraju udovoljavati drugima itd) inace je u opasnosti od odbacivanja. Trenutak staha od odbacivanja ili split-black ima tocno zacetak u trenutku kada nekom uocenom radnjom ili gestom, sitnicom samo, BPDovac zakljuci da je izgubio status takvog posebnog objekta i tada pocine paranoja odbacivanja, povecavanje zahtjevnosti od partnera da bi se provjerilo da li je zbilja doslo do odbacivanja, izazivanje incidenata i situacija da se uzrokuje eskalacija i rascisti i na kraju grubo "odreze" i ono sto ne valja (partner te odbacuje iz svoj snage/zastite/falusa) i porekne da je ikad valjalo - kao svojevrsnu osvetu za odbacivanje. Nakon osvete slijedi ponovo pad u depresiju i "codependency" ovisnost jer BPDovac ne moze osjetiti srecu(onu laznu infatuacijsku) bez da mu NPDovac to omoguci.
OMG

Ovo je jebeno nažalost točno
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 19:26   #985
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
OMG

Ovo je jebeno nažalost točno
Kakav "conversation-ender"
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 12:42   #986
Dragi moji pa zar nikoga ne zanima DBT kao metoda....ja se satrah da stupim u kontakt s nekim Amerima koji je prakticiraju i čini mi se jako dobra za naša stanja...niko nema nikakvih saznanja?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 13:02   #987
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Dragi moji pa zar nikoga ne zanima DBT kao metoda....ja se satrah da stupim u kontakt s nekim Amerima koji je prakticiraju i čini mi se jako dobra za naša stanja...niko nema nikakvih saznanja?

A ne znam sta da ti kazem, ja prakticiram svoje ekstremne metode ubijanja nezeljenih mozdanih stanica ilegalnim supstancama.

Pretpostavljam da nije dopusteno linkanje na tudje forume, dosta sam vremena proveo na jednom stranom gdje je cijeli PDF posvecen BPDu i moderatori su vrlo aktivni, paze da se ljudi ne "okidaju", okidaci su javno poznati i rasprave su sigurno, i znam da je tamo dosta ljudi hvalilo i opisivalo svoj napredak DBT metodom ono doslovno dnevni log... pa ako podnosis engleski prebaci se tamo.. ako ne kuzis koji je forum upisi 'addx forum' u google
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 13:34   #988
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
A ne znam sta da ti kazem, ja prakticiram svoje ekstremne metode ubijanja nezeljenih mozdanih stanica ilegalnim supstancama.

Pretpostavljam da nije dopusteno linkanje na tudje forume, dosta sam vremena proveo na jednom stranom gdje je cijeli PDF posvecen BPDu i moderatori su vrlo aktivni, paze da se ljudi ne "okidaju", okidaci su javno poznati i rasprave su sigurno, i znam da je tamo dosta ljudi hvalilo i opisivalo svoj napredak DBT metodom ono doslovno dnevni log... pa ako podnosis engleski prebaci se tamo.. ako ne kuzis koji je forum upisi 'addx forum' u google
Pls pošalji mi link u inbox...al dok su ti ljudi komentirali tebi nikad nije palo na pamet da semalo pozabaviš s tim?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 18:57   #989
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Pls pošalji mi link u inbox...al dok su ti ljudi komentirali tebi nikad nije palo na pamet da semalo pozabaviš s tim?
Ja sam tad uglavnom mislio da imam narcisoidni a ne granicni poremecaj ali sam citao i taj forum jer su vrlo... kontrastni na mnogo nacina... tocno ih se moze paralelno analizirati..

Takodjer mislim da sam najpametniji na svijetu pa tako imam neke svoje puteve, ono sto pametno saznam na njima, podijelim na forumu ako je koliko toliko legalno...

konkretno zamjeram psihijatriji u kompletu kako tretira poremecaje licnosti.

grupirani su po slicnosti simptoma izvana totalno arbitrarno.

nisu grupirani prema internom funkcioniranju sto bi moglo izroditi ispravan model terapije...

BPD i NPD su dvije strane iste medalje

isto kao i prava pshiopatija i HPD(histrionski).


na kraju kad sam naletio na bipolar osobu koja se salta iz BPD u HPD ovisno o fazi bipolara, ne mogu da ne zakljucim da je sve to skupa sranje, da ima 2 ili 3 "osi" i oni koji su ekstremniji na bilo kojoj obicno se mogu svrstati u neki poremecaj licnosti po simptomima.


NPD i BPD su drito kontrastni po "master/slave" osi, tako bi je nazvao, prema nietzcheu... i vjerovala ili ne, neuoroloski, vasopressin je glavni modulator "master osi" a oxytocin "slave osi" ako ides izucavat. slucajnost? ta "os" je filozofski razvidna u cijelom covjecanstvu (stari zavjet je master bog, novi zavjet je slave bog), ta dualnost je razvidna u cijeloj ljudskoj filozofiji i razmisljanju ali eto, nikom nije palo na pamet da nesto tako ocito temeljno u razmisljanju zbilja ima svoje utjelovljenje u zivcanoj mrezi...

ista stvar je zelja-strah..... dvije strane iste medalje, mu opioid, i kappa opioid receptori.... ta "os" je "bipolar" os, po njoj se salta bipolar... "motivacija-depresija"

itd...

eto, ja sebi zbrajam svoje teorije u glavi itd, ako ikad sta bude od toga, bude... ako ne, samo cu sebe sjebat...
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 22:22   #990
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Mene si upamtio....hahhahahah...jos i prijetnje...a svasta. Ma sta uopce ocekivat od ljudi na ovom podfurumu...od sebe samo mozes naci ludje...

dragi moni bpd-ovci....drzite se. Veliki pozdrav svima.
hmm
bingulinaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 11:31   #991
Welcome to club Ghost D. Jeeee!!
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:06   #992
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Welcome to club Ghost D. Jeeee!!
Fuck yeah, jelda?
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 09:40   #993
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Fuck yeah, jelda?
Povlačim se po doktorima 2 godine,i jedina dijagnoza mi je bila: poremečaj prilagodbe. Sad bar znam na čemu sam. Konačno poštena dijagnoza i mir je.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 13:52   #994
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Povlačim se po doktorima 2 godine,i jedina dijagnoza mi je bila: poremečaj prilagodbe. Sad bar znam na čemu sam. Konačno poštena dijagnoza i mir je.
Da stvarno će ti biti mir s ovom dijagnozom
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 01:52   #995
Hoće.. sad sam službeno lud,to tvrdi papir.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 02:05   #996

Što tvrdiš ti? Da li je 'papir' u skladu s tim kako se osjećaš?
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 02:25   #997
Pa iskreno,moj obrazac ponašanja odgovara papiru,ali kad vidim što drugi ljudi rade,onda sam relativno ok.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 03:24   #998
ok. Dok se ne gledaš kroz taj papir, no shvaćaš da je i taj papir trenutno dio tebe. BPD ne znači da si 'lud' ni loša osoba. Imala sam potrebu to napomenuti.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 11:06   #999
Jbmu majku,koliko je ovo sranje jako.. damn you!
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 15:42   #1000
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Jbmu majku,koliko je ovo sranje jako.. damn you!
A eto better the devil you know....(bolje poznato zlo/poznavat neprijatelja)...krećem s jednim blogom o borderlajnu prevodit engleske tekstove i nove terapije (upućena sam itd)....ostavim adress ako koga zanima...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.