Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2016., 16:35   #21
Iz svega napisanog do sada nedvojbeno isparivač nema dovoljno zagrijavanje a zbog čega to treba na samom autu pogledati a ne na forumu.
Ovaj kvar nema nikakve veze sa elektronikom ili senzorima.
Ako želiš mogu ti pomoći i to nije neki veliki kvar da puno košta.
Možda su samo zamijenjena mjesta crijevima ulaz-izlaz vode iz isparivača i to je sve.
Imaš moj tel. broj na pp.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 21:17   #22
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Evo sad sam ga zvao i pitao je li ovo radio - curi, sve uredno, dakle protoka ima.
Ali šta može biti u isparivaču? Ja se ne razumijem u to, ali zamijenio je sve membrane, ne znam šta još može biti?
nekaj ste sprčkali kod zamjene termostata.

badava što antifriz curi ako poteže hladni antifriz iz kilera a ne topli sa motora.
nije blokiran protok jer onda uopće ne bi radio na plin, ne bi se isparivač uopće grijao.
otkud podatak da je temperatura dobra, to ne znam. ali to je već sonata objasnil.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:58   #23
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nekaj ste sprčkali kod zamjene termostata.

badava što antifriz curi ako poteže hladni antifriz iz kilera a ne topli sa motora.
nije blokiran protok jer onda uopće ne bi radio na plin, ne bi se isparivač uopće grijao.
otkud podatak da je temperatura dobra, to ne znam. ali to je već sonata objasnil.

Pozz drustvo. Moj problem je sledeci. Stanem ugasim auto radilo prije toga na plinu i na bengi perfektno. Krenem da upalim opet zapisti plin i nece da prebaci na plin samo na benzinu radi(isto perfektno radi na benz vuce poteze i to). Odem kod majstora malo gleda gleda izvadi osigurac vrati ga nazad, upalim ga ponovo proradi plin prebacuje i na jedno i na drugo na olinu vuce isto ko i na benz bez problema radi. Kaze vozi izgleda da je napravljeno. Nakon nekoliko paljenja i gasenja opet isto. Nekad se odma desi to nekad nakon 2 3 paljenja gasenja. Prikljucimo na dijagnostiku plina nema greske nikakve protok u svim diznama jednak sve je ok. Kaze izgleda da ce morati novim komp plina da se kupi jer sve je uredno ostalo....Auto je AUDI 1.8 92kw 1997 GOD(nema turbinu obicni je)...a plin je TOMASETO. Da li je neko imao slicnih problema i kako je rijesio??? Hvala unaprijed svima!!!
PEJALIKUUU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:50   #24
Senzor tlaka najvjerojatniji krivac. Samo mi nije jasno kak to ovaj na dijagnostici "ne vidi", pa majkumu valjda vidi koji su mu parametri sustava?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:28   #25
Bionsam tu kad je skopcao na dijagnostiku. Ne izbacuje u polju za greske nista da li je do programa mozda je neki stari program pa ne moze da ocita. Vidjecu s njim pa cu reci kad napravim sta je i kako je. Za sad mi se ne desava to vise. Nesto je kao "osvjezio" recimo restartovao sistem sta vec pa cu vidjeti sta ce biti....Hvala na odgovoru ako ima jos ko sta da kaze slobodno. LP!
PEJALIKUUU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:26   #26
Ma jebala te GREŠKA, ne pitam za grešku nego sa PARAMETRE u trenutku kad te zajebava. Kak da ECU zna da je niski tlak GREŠKA a ne da stvarno nema plina u boci? Kak da napravi razliku između ta dva događaja.

Jebli vas majstori koji samo greške očitat znaju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:48   #27
To oko parametara se i ne razumijem bas pa i ne znam kad je dobro, a kad nije...sto se plina tice toga ima u boci, ako sam dobro razumio pitanje. Evo za sad mi se ne gasi plin i to...msm kad palim ne pisti...Dijagram je prikazan ali ja se ne razumijem bas u to.
PEJALIKUUU is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 22:08   #28
Ma to je sve od vlage...
Meni prije 20 dana u normalnoj vožnji procvilio i sam prebacio na benzin.
(plina ima za još 250km). Pokušavam ga ručno na plin, ali on cvili i opet sam na benzin. Kontaktiram servis i kažu - indikator pritiska.
Ujutro idem na posao i zaboravim na problem...Prešao na plin i nakon 10 minuta plina počne piskati i vrati se na benzin.. Probam ručno na plin - ne ide.
Nakon četri sata stajanja upalim, prebaci na plin, ali nakon 5 minuta opet piska i na benzin, ali ovaj puta upali žutu lampicu i ispiše grešku, a motor radi na tri cilindra.
Stanem - otkopčam/ukopčam akumulator - motor proradi normalno na benzin.
Sutra - upalim, radi ok , kada se ugrijao prebacim na plin- OK. Nakon 10 minuta procvili , prebaci se na benzin izbaci grašku i radi na 3 cilindra.
Stanem , resetiram s akumulatorom i dalje na benz OK.
7 dana vozim na benz - OK.
U servisu plina prvo očitaju grešku na 4cilindru.
Greška obrisana, probna vožnja i nakon 10 min procvili, baci na benzin i radi na tri cilindra. Greška - senzor radilice ??
Greška obrisana . Opet pokušaj na plin i sada je sve u redu.
Iskopčani svi injektori, pošpricani kontakti, i slijedećih 15 minuta bez problema.
Nakon toga prešao 500 km i nema više problema s plinom.
Eto - ispali duhovi , valjda radi vlage i lošeg kontakta...
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:53   #29
Da nisi točio negdje na INA točionici? Ajd probaj nadopuniti negdje na Petrolu ili sl pa vidi kako radi onda. Ja prije tjedan 8 dana naletio na govno od plina i imao slićne ispade. Sad već drugi rezervar na Petrolu i sve radi ok.
Ili je to ili senzor tlaka, kao što kaže CDRW. Nebih ni spominjao plin da sam nisam naletio na govno i imao problema.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:07   #30
Već dugo godina točim isključivo na Petrolu.
Kod svih ostalih - ili mi troši litru-dve više ili je pun smeća..
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 16:16   #31
Meni se ovo pocelo desavati kad sam nasuo plin na Suoer Petrolu(nezz cija je to firma) inace stalno tu sipam al od tada mi se pocelo to desavati. Odem kod majstora kaze nema greski nesto ga kao "osvjezi tj. restartuje" komp od plina kaze vozi ako pocne se isto desavati vidjecemo sta kako dalje. Evo vec 7 dana vozim bez ikakvih problema sipam na istoj pumpi samo tj. imaju jos 2 na koje ide al ova je najvise. Za sad nemam problema nikakvih kao sto je bilo.
PEJALIKUUU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.