Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 22:08   #1
zacuka ili se ugasi

vec par dana se bavim sa jednim problemom ali bez nekog veceg pomaka nabolje,naime,radi se o landi omegas-u,prvo jutarnje paljenje,ugrije se i predje na plin bez da se osjeti prelaz,radi perfektno,nakon minutu dvije sto radi na plinu,zaustavim se i uzmem cigarete ili slicno,ponovno paljenje i prelaz na plin,auto pocne drhtati i ponekad se ugasi,ponovo upaljen predje na plin,radi perfektno.ako se ne zustavim i ugasim motor ,vozi cijeli dan bez problema.sutra ujutro ista prica.podesen je da se prebacuje na 40 stupnjeva,kad dostigne 40 prelaz je nakon 5 sekundi,nema preklapanja u radu benzin-plin,nema greski u memoriji,kad radi pritisak i temperatura,smjesa i ostali parametri ok.plinski injektori su novi,neki dan promjenjeni i sa njima isto radisenzor temperature nema rupa u radu,filteri su novi,i visokotlacni i niskotlacni,redovito koristeni aditivi za benzin i plin,svjecice "nove"2000 km.unapred hvala za savjete
__________________
3=))))
spenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 15:40   #2
Bez obzira što ti kažeš da su plinski injektori novi meni smrdi kvar upravo na prelijevanje plinskih injektora i to Povremeno što je teško otkriti o kojem se injektoru radi osim ako se ne uhvati trenutak kada se to događa.
Ne znam tko ti je mijenjao plinske injektore ali taj bi trebao po trimovima vidjeti koji injektor ne radi dobro jer iza zamjene plinskih injektora obavezno se mora napraviti podešavanje i kontrola ispravnosti rada sustava.
Ne riješiš li problem sa svojim serviserom javi se u Auto Tim da to riješimo mi koji smo i uvoznici za taj plinski sustav.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:16   #3
Quote:
spenky kaže: Pogledaj post
vec par dana se bavim sa jednim problemom ali bez nekog veceg pomaka nabolje,naime,radi se o landi omegas-u,prvo jutarnje paljenje,ugrije se i predje na plin bez da se osjeti prelaz,radi perfektno,nakon minutu dvije sto radi na plinu,zaustavim se i uzmem cigarete ili slicno,ponovno paljenje i prelaz na plin,auto pocne drhtati i ponekad se ugasi,ponovo upaljen predje na plin,radi perfektno.ako se ne zustavim i ugasim motor ,vozi cijeli dan bez problema.sutra ujutro ista prica.podesen je da se prebacuje na 40 stupnjeva,kad dostigne 40 prelaz je nakon 5 sekundi,nema preklapanja u radu benzin-plin,nema greski u memoriji,kad radi pritisak i temperatura,smjesa i ostali parametri ok.plinski injektori su novi,neki dan promjenjeni i sa njima isto radisenzor temperature nema rupa u radu,filteri su novi,i visokotlacni i niskotlacni,redovito koristeni aditivi za benzin i plin,svjecice "nove"2000 km.unapred hvala za savjete
Nemam pojma o plinu,ali definitivno bi problem riješio prestankom pušenja,ili prestankom gašenja auta kod kupovine cigareta.Taj jutarnji ritual,opasniji je za tebe ,nego za auto.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:34   #4
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o plinu,ali definitivno bi problem riješio prestankom pušenja,ili prestankom gašenja auta kod kupovine cigareta.Taj jutarnji ritual,opasniji je za tebe ,nego za auto.
Sad najozbiljnije,do prvog semafora,od starta,imam oko 800 m.Po hladnom,još uvijek je na benzinu , ali od 15+,taman prebaci na plin,neposredno prije semafora i ako me uhvati crveno,u 90 % slučajeva će se ugasiti,ponovo krenem i tako šta se taj dan više ne ponovi.To traje od prvog dana,ne pridajem neku važnost tome,obično je jutarnje pičkaranje sve što sam poduzeo u vezi s tim.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:21   #5
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o plinu,ali definitivno bi problem riješio prestankom pušenja,ili prestankom gašenja auta kod kupovine cigareta.Taj jutarnji ritual,opasniji je za tebe ,nego za auto.
to majstore,i ja se dvoumim da tako rijesim problem
__________________
3=))))
spenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:25   #6
injektori su novi,promjenjeni prije sedam dana,provjereno,vidio svojim ocima,jedino ako majstor nije bio hudini pa me zamutio,nikakve promjene sa novim injektorima,ponavljam,ako ne ugasim auto malo nakon sto se prebacio na plin,nema nikakvih problema,ide glatko ko ulje
__________________
3=))))
spenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 08:40   #7
Dobro ti pristaje naziv "cijepljeni korisnik" jer vidim da me ne šmirglaš ni 2%.
Ako sam ti dao savjet kako da riješiš problem koji te smeta a ti i dalje tupiš svoje onda je bez veze gubiti vrijeme na ovoj temi.
Iz iskustva ti govorim da i novi injektor može biti u kvaru.Zato se obavezno kontrolira rad na plinu nakon izmjene injektora.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 20:49   #8
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Dobro ti pristaje naziv "cijepljeni korisnik" jer vidim da me ne šmirglaš ni 2%.
Ako sam ti dao savjet kako da riješiš problem koji te smeta a ti i dalje tupiš svoje onda je bez veze gubiti vrijeme na ovoj temi.
Iz iskustva ti govorim da i novi injektor može biti u kvaru.Zato se obavezno kontrolira rad na plinu nakon izmjene injektora.
e jbg sto si ti neki uvredljiv tip,ja sam samo potvrdio ono sto sam rekao,a ne da necu kontrolirati rad injektora i svega ostaloga,samo treba naci vremena za servis,hvala
__________________
3=))))
spenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:27   #9
Spenky ne radi se o tome da sam ja uvredljiv već kao zastupnik za Landirenzo držim do renomea tog plinskog sustava i ne volim da se po forumima razvlače negativne konotacije za taj plinski sustav a mi ga možemo riješiti unutar tvrtke.Ako imaš ugrađen Landirenzo onda vjerujem da nisi odabrao taj plinski sustav bez veze već vjeruješ u njegovu pouzdanost i kvalitetu i da si u globalu zadovoljan sa njime samo što na krivom mjestu tražiš riješenje svog problema sa plinskim sustavom.
Riješenje nećeš naći ovdje na forumu već jedino u pravom ovlaštenom servisu za Landirenzo koji ima i znanje i opremu za dijagnostiku takvih kvarova.
Kažeš da nemaš vremena na servis a tu na forumu možeš satima provesti vrijeme a da ne riješiš ama baš ništa.
Sory ako sam te uvrijedio na bilo koji način jer mi to nije namjera već da ti pomognem pa ti stoga stojim na raspolaganju ako ipak nađeš vremena da dođeš do nas u servis.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 20:29   #10
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Spenky ne radi se o tome da sam ja uvredljiv već kao zastupnik za Landirenzo držim do renomea tog plinskog sustava i ne volim da se po forumima razvlače negativne konotacije za taj plinski sustav a mi ga možemo riješiti unutar tvrtke.Ako imaš ugrađen Landirenzo onda vjerujem da nisi odabrao taj plinski sustav bez veze već vjeruješ u njegovu pouzdanost i kvalitetu i da si u globalu zadovoljan sa njime samo što na krivom mjestu tražiš riješenje svog problema sa plinskim sustavom.
Riješenje nećeš naći ovdje na forumu već jedino u pravom ovlaštenom servisu za Landirenzo koji ima i znanje i opremu za dijagnostiku takvih kvarova.
Kažeš da nemaš vremena na servis a tu na forumu možeš satima provesti vrijeme a da ne riješiš ama baš ništa.
Sory ako sam te uvrijedio na bilo koji način jer mi to nije namjera već da ti pomognem pa ti stoga stojim na raspolaganju ako ipak nađeš vremena da dođeš do nas u servis.
postovani Miroslave,ma ne daj boze da sam se uvredio.Landi omegas poznajem vrlo dobro i radim i sam sa tim uredjajima,nisam ti konkurencija,naime i sam se bavim ugradnjom istih u ovlastenom servisu,ali kako se kaze obucar ide poderanih cipela tako i ja nemam vremena da se posvetim svom autu,kao sto sam rekao(malo u sali da mi je majstor zamijenio)promijenio sam injektore,prekontrolirao mapu i vremena ubrizgavanja i sve ostale parametre koje i sam provjeravas i nisam nasao nista cudno u njima,razgovarao sam sa kolegama koji se bave sa ugradnjom plinskih uredjaja u aute i nitko zajedno sa mnom nije uspio odgonetnuti taj problem,kontaktirao sam i landijev centar za asistenciju u reggio emiliji,putem telefona i ja na kompjuteru sve smo zajedno procesljali i nismo pronasli kvar,jer se ponavlja samo sporadicno.zbog toga sam htio postaviti pitanje na forumu jer vidim da vas ima nekoliko koji znate sta pisete i odgovarare,nadajuci se da cu cuti nesto sto bi mi pomoglo.ako mislis da bi mozda Ti uspio pronaci manu,ja sam za nekih par tjedana tu u blizini pa mogu svratiti,vrlo rado,pa da ga pogledas i poslusas.hvala
__________________
3=))))
spenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:34   #11
Pa upravo to ti i predlažem.Malo obnoviti gradivo ne bi bilo na odmet.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 19:09   #12
ne vjerujem u cuda i mirakolozna ozdravljenja ali kako stvari stoje moracu poceti,evo vec tjedan dana auto ide glatko ko ulje,nista nisam dirao a on je ozdravio,ja poceo i vise pusiti da cesce gasim auto,a on ni trc,ide kao nekad!!!aleluja
__________________
3=))))
spenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 19:20   #13
I ja sam mislio da poznajem svoj Landirenzo uređaj, dok nisam otkrio da je moj Landirenzo misteriozno postao Landi. Kad razriješim sagu sa svojim Landirenzo-Landi uređajem, vjerojatno će se još čuti o tome. Eto napokon sam saznao kakvo je računalo zamjenjeno s kakvim.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:02   #14
koliko je meni poznato,doskora su paralelno proizvodjeni i prodavani landi renzo i Lsi plinski uredjaji,dva bratica su proizvodila isti uredjaj i jedina razlika u njima je sto na ecu je drukciji natpis,jedan je landi a drugi je Lsi i Lsi na komutatoru u kabini nema slovo L na prekidacu u sredini,barem u Italiji Lsi je kostao nekoliko eura manje od bratovog uredjaja,od prije godinu dana vise nema Lsi jer je kupljen od firme Landi renzo.ako netko ima drugaciju informaciju molim korekciju
__________________
3=))))
spenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:17   #15
Pa kad su isti zašto nemaju isti softver? Zašto ne rade s istim programima za dijagnostiku? Ovo je bilo prije neke 3 godine, samo su mene uvjerili da su mi zamjenili komp zbog greške na starom s novijim modelom,jer kao stari jese glupirao, a ne da su ga zamjenili s jeftinijim modelom bez konzultacija, a pod garancijom za landirenzo.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 07:33   #16
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa kad su isti zašto nemaju isti softver? Zašto ne rade s istim programima za dijagnostiku? Ovo je bilo prije neke 3 godine, samo su mene uvjerili da su mi zamjenili komp zbog greške na starom s novijim modelom,jer kao stari jese glupirao, a ne da su ga zamjenili s jeftinijim modelom bez konzultacija, a pod garancijom za landirenzo.
kako nema isti softver?pa sadasnje verzije su 16.0 za 3-4 cilindra i 21.0 za vise od 4 cilindra,a dijagnostika je uvijek ista,nadam se
__________________
3=))))
spenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 09:58   #17
Ne nadaj se jer nisu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.