Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2016., 15:43   #5941
Quote:
sesvetćan kaže: Pogledaj post
Kake veze pobogu ima prosječna plaća i broj ukućana sa postavljenim pitanjem, upit je bio što se dogodio ako je netko već uselio u STAN sa djecom te ako djeca odu iz stana a ostane manje članova,.

Čitajte ljudi, zato je potrebna samo osnovna škola a ne laprdati bezveze i ispadati idiot nepismeni,.

Kad smo kod pravilnika, tko se drži pravilnika, pa da su se držali pravilnika oni koji su ga napisali iz Holdinga ne bi ljudi u prezadnjem natječaju pobrali četverosobne stanove iako su pisali dvosobne i trosobne, iako imaju manji broj članova nego što piše u pravilniku da se broj članova određuje veličina stana, nego su rekli biraj koji ti se sviđa, samo uzimaj da ga iznajme,.

Navidm primjer, u pravilniku piše da četverosobni stan može dobiti petočlana i šestočlana obitelj, koliko vidimo iz priloženog na listama, samci su dobijali četverosobne stanove iako su pisali dvosobne i trosobne ili jednosobne, znači, pravilo samo piše a ne služi ničemu iz prostog razloga jer se stanovi nisu mogli iznajmiti nikome pa su iz holdinga shvatili da od pravilnika nema ništa,.

Znači, možeš se SAM prijaviti i izabrati petosobni stan, pitanje je da li imaš dovoljnu plaću, ili dovoljan broj bodova na listi pa da te zapadne taj stan,.
sad je sve jasno
jasno je koje je bilo pitanje, koji je odgovor, tko je idiot nepismeni i čemu služi ovjereni obrazac s popisom članova kod produženja ugovora
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 20:32   #5942
Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
sad je sve jasno
jasno je koje je bilo pitanje, koji je odgovor, tko je idiot nepismeni i čemu služi ovjereni obrazac s popisom članova kod produženja ugovora
Mislim da ti ne vrijedi pravdanje ja ti neću pisati što si ispao i što si izvalio, očigledno nemaš pojma o javnom najmu u Novom Jelkovcu, ali eto, mnogi vole biti pametni i pametovati čak i ono u što nisu upućeni
sesvetćan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 20:41   #5943
Quote:
big.mmamma kaže: Pogledaj post
Ništa. Prijaviš tko živi u stanu. Ovaj oblik najma nema vezanu kvadraturu uz broj stanara niti su se dijelili po tom kriteriju. To se odnosi na socijalni najam.



Velike stanove su dijelili svima koji su ih htjeli jer malih stanova u kvartu nema tj možda je 10% stanova koji su išli u najam garsonjera, jednosobnih, malih dvosobnih a da nisu već prodani ili podijeljeni. A interesa za male je bili puno. To ti je sva filozofija...
Prednost u odabiru imaju oni sa najviše bodova.
Prosjek plaće je bio uvjet da uopće možeš na listu i nema veze sa pravom na neku kvadraturu.
Upravo tako, bitno je da ispunjavaš uvjete i da imaš dosta bodova da biraš bolji stan, a to što piše u pravilniku da toliko i toliko čalnova mora biti za tu i tu kvadraturu, to se uopće ne uzima u obzir, evo i na zadnjem natječaju prije 10 dana su objavili koliko milinalno moraš imati članova za veličinu stana, što znači da sa "pravilnikom" možeš ( znate već što)

http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...%20stanova.pdf

Problem je što mnogi ljudi koji čitaju uvjete ne znaju da mogu izabrati veći stan ako žele, normalno, preduvjet je da budu visoko na listi sa bodovima i da ima dovoljno takvih stanova,.
sesvetćan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 11:36   #5944
ne kuzim neke stvari-zar nisu skoro svi njurgali oko parkinga tj naplate i zahtjevali ukidanje?
gledam u svom ulazu peticija i apsolutno nitko nije potpisao-sretnem susjede i pitam sta s tim i svi kazu"susjeda, ajte vi prvi pa cemo mi za vama" ili " ja necu dok netko drugi ne potpise"
koja logika? pa nece nitko na lomacu ako potpise peticiju????
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 10:07   #5945
Quote:
sesvetćan kaže: Pogledaj post
očigledno nemaš pojma o javnom najmu u Novom Jelkovcu, ali eto, mnogi vole biti pametni i pametovati čak i ono u što nisu upućeni
a zar nije bilo pitanje za socijalni najam?!
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:53   #5946
Quote:
sesvetćan kaže: Pogledaj post
Upravo tako, bitno je da ispunjavaš uvjete i da imaš dosta bodova da biraš bolji stan, a to što piše u pravilniku da toliko i toliko čalnova mora biti za tu i tu kvadraturu, to se uopće ne uzima u obzir, evo i na zadnjem natječaju prije 10 dana su objavili koliko milinalno moraš imati članova za veličinu stana, što znači da sa "pravilnikom" možeš ( znate već što)

Problem je što mnogi ljudi koji čitaju uvjete ne znaju da mogu izabrati veći stan ako žele, normalno, preduvjet je da budu visoko na listi sa bodovima i da ima dovoljno takvih stanova,.
Pravilnik se ne odnosi na Najam javno najamnih stanova. Ovaj oblik najma je reguliran Odlukom o najmu JAVNO NAJAMNIH stanova i iskazuje se INTERES za sobnost ne za kvadraturu.

Postoji i Najam stanova (popularno zvani socijalni najam) u čijoj Odluci o najmu stanova postoji ta odredba što se smatra odgovarajućim stanom, s obzirom na broj članova obiteljskog domaćinstva.

Pravilnik o kojem pričaš u Jelkovcu nije primjenjiv jer mali stanovi ne postoje. Nemoguće je poštivati pravilnik kada određene kvadrature stanova skoro pa ne postoje. Ali zato u soc najam idu i drugi stanovi u vlasništvu grada ...
__________________
bolje biti malo lud, nego malo pametan
big.mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 16:41   #5947
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
ne kuzim neke stvari-zar nisu skoro svi njurgali oko parkinga tj naplate i zahtjevali ukidanje?
gledam u svom ulazu peticija i apsolutno nitko nije potpisao-sretnem susjede i pitam sta s tim i svi kazu"susjeda, ajte vi prvi pa cemo mi za vama" ili " ja necu dok netko drugi ne potpise"
koja logika? pa nece nitko na lomacu ako potpise peticiju????
Slično ti je i kod mene, u principu smo se potpisali moja obitelji još jedna. Valjda je ekipa zadovoljna plačanjem parkinga ,treba potpomoči gradnju još koje fontane.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:19   #5948
Pozz !

Evo nešto i za ženice ! U vrtiću "EN TEN TINI " u matičnom objektu, otvorio se grupni kružni trening za žene ,rade se vježbe za učvršćivanje i oblikovanje tijela! Iz prve ruke,mogu reći da žene koje do sad idu imaju super pohvale i više su nego zadovoljne pa ako ima zainteresiranih, evo podataka :[IMG]
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5194138/gt.JPG
manezara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:52   #5949
Susjedi!!!Dali ste čuli za ovog pedifila iz našeg kvarta što je napao curicu mlađu od 8 godina u haustoru.Dali netko zna iz kojeg je bloka....sve me strah da mi nije tu susjed.
__________________
Never give up, it's such a wonderful life.
may30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 21:03   #5950
Quote:
may30 kaže: Pogledaj post
Susjedi!!!Dali ste čuli za ovog pedifila iz našeg kvarta što je napao curicu mlađu od 8 godina u haustoru.Dali netko zna iz kojeg je bloka....sve me strah da mi nije tu susjed.
Navodno da je pedofilčina iz Sopnice !!!!
manezara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 09:10   #5951
Dobar dan,
Može li mi netko molim vas,reci da li sam natječaja za javni najam trebalo predati tri platne liste ili prosjek plaće?
Zahvaljujem na odgovoru
Pozdrav svima
natzeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 12:56   #5952
Pozdrav , ima netko info kaj će biti u prostoru iznad konzuma?
classe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:57   #5953
navodno se radi teretana iznad konzuma.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:16   #5954
tooo, to nam treba, napokon će se imat šta radit cili dan, a jesmo smo se raskvasili i raširili u struku, pogotovo mi tamnoputiji


a i bit će za kupit steroida
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:04   #5955
Ak netko zna da se prodaje neki stan u C ili D bloku molim javite info u PM. Stan 3 ili više sobni, po mogućnosti da nije u prizemlju/suterenu/podrumu .

Unaprijed zahvaljujem za bilo kakvu informaciju!
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 11:12   #5956
Quote:
master_dju kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam jedno pitanjce ako netko zna info.
Recimi sa se radi o 4clanoj obitelji, i kroz par godina se djeca odsele.
Ostaju u stanu roditelji koji su stan dobili kao 4 clana obitelj. Da li oni ostaju u tom stanu ili dolazi do nekih promjena?
Ako se radi o zasticenom najmu onda se ugovor preinaci tj dize se cijena najma, nitko vas nece istjerati iz stana ili tjerati u manji ako ste na to mislili
__________________
Krećem u novi život i ništa me neće zaustaviti!
hrabrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 13:30   #5957
Quote:
hrabrica kaže: Pogledaj post
Ako se radi o zasticenom najmu onda se ugovor preinaci tj dize se cijena najma, nitko vas nece istjerati iz stana ili tjerati u manji ako ste na to mislili
Ova rečenica je u ozbiljnoj konkurenciji za "shit of the year 2016 "
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 13:23   #5958
Jel zna možda netko postoji li negdje objavljen registar slobodnih stanova u N. Jelkovcu?
Također pitanje vezano za najam, koje je godine prvi put bio ponuđen najam i ak je netko odustao od najma, zna li netko kakva je procedura oko kupnje takvog stana te također kako će se prodavati taj stan? Obnovljen po cijeni novog, takav kakav će ostati za manju cijenu?
Hvala za eventualnu informaciju!
Znam da je najbolje nazvati ZGStanogradnju (i hoćemo), no uvjerio sam se vise puta da na forumu zna biti više informacija nego što ih dobiješ od onih koji bi trebali znati.
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:49   #5959
ja sam npr zvala neki dan u grad zg, jer imamo stan u javnim najmu preko njih, da mi daju info oko stanova(popusili smo natjecaj sad jer smo se htjeli mjenjati za veci, prekasno smo skuzili da je objavljen natjecaj-u meduvremenu stize vec 2.beba, pa ono....) al me lik otpilio u 3 pm, uopce mu se nije dalo nit pricat, nit radit, nis.
kao veli on, citajte narodne novine hahahaha
i mene zanima dali mogu vidjeti negdje popis stanova koji su ostali (sad kad se razdjele nakon natjecaja).
Isto tako ako ia netko tko je imao slicnu namjeru (dakle mjenjao se za manji/veci stan) aj budite dobri i javite
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:51   #5960
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
Znam da je najbolje nazvati ZGStanogradnju (i hoćemo), no uvjerio sam se vise puta da na forumu zna biti više informacija nego što ih dobiješ od onih koji bi trebali znati.
cuj, koliko znam nije ti zgstanogradnja davala stanove u najam, vec grad zg, zg holding i apn (citaj-sve isto sr...e, drugo pakovanje).
Tak da neznam koja je procedura, ali evo i mene bi i to zanimalo, jel ako bude sve ok (para i zdravlja) kupili bi stan s kojim smo ili cemo biti u najmu....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.