Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2015., 16:39   #961
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
TA, ovako, probaj to shvatiti (ako imaš želje), nečija odluka da učini nekakav (sebi zadan) cilj, nemora u drugih ljudi imati pozitivnog odjeka. Jednako, kao što se možda nekome ne bi dopao tvoj style kako ti gledaš tvoj odnos čovjek/Bog etc. To ne znači da ta zatočenica, ili ti sa tvojim stavom, bivate razgraničene u suštini prema viđenju kako bi (?) Bog mogao gledati na dva različita djela, ako me razumiješ. Individua pojedinac-ljudsko biće, kada zacrta svoj smjer, čak i da to mnogima izgleda otpadno, on će to izvršiti – jer u tome vidi odgovarajuću satisfakciju/otrežnjenje/punjenje svoje duše – da bi s time učinio nekakav concect sa Gospodom. Nemoj ti suditi tu staricu, to je njena želja, a tvoja je tvoja. Treba li neko ovde da kaže: TA, u pravu si, slažemo se s tobom? Ti čini zbog sebe same najbolje što umiješ, a za ostalo nisi u stanju da verificiraš, ak me razmeš.

LP
Ne treba nitko reći da sam u pravu, ali mislim da me ne razumijete dobro. Ono što meni nije jasno je kako takve osobe mogu misliti da čine dobro, ako ga ne čine? Ja uopće nisam došla po potvrdu kako sam ja dobra ili bolja, ja sama znam kakva sam i on gore to zna. Tako vjerovatno zna i za njih, ali to mogu samo nagađati, htjela sam samo kao obični smrtnik prokomentirati odluku "obične" smrtnice da pomaže drugima isključivo molitvom. Možeš li mi pokušati odgovoriti hipotetski, da si gladan kruha, doslovno te želudac boli od gladi danima, krpaš kraj s krajem i susjeda ti kaže da će se moliti za tebe, tebe bi to zasitilo? Da se radi o djetetu, misliš da bi mu sama molitva pomogla da se zasiti ili bi ti bilo korisnije da netko odvoji komad kruha od sebe i podijeli s tobom, a onda se usput može i moliti za tebe? Samo o tome pričam, ništa drugo..

I nema potrebe govoriti "nemoj suditi" kad evo ovaj dole sudi meni i još se našao superiorno tvrditi da eto, ja nisam vjernica, on mi to pravo oduzima. Svi mi sudimo jedni drugima na ovaj ili onaj način. Ja uopće ne tražim da recimo one meni ne sude što ja npr. nisam svoj život odlučila okončati u zatvoreništvu tvrdeći da je to za Isusa, da Isus to tako traži i voli, a u drugu ruku da pomažem nekome..

Zanimala su me različita mišljenja da li netko može opravdati taj čin, da li mi može pojasniti što je takvim osobama u glavi, ali ne mogu se oteti dojmu da ne pomažu, da beskorisno trate život. Pokušavam biti što tolerantnija, ali teško mi je za shvatiti, iako jesam i obrazovana i načitana. Pojam molitve za drugoga mi je itekako poznat, ali uz molitvu doprinesem i na drugi način...eto, to je ono što ne razumijem kod ove dvije, jer niti jedan ekstrem nije dobar...ali to je u redu, ne trebamo svi sve shvatiti. hvala ti na razmišljanju

Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Naravno da nisi - istina boli. A najčešće je najteže sam sebi nešto priznati.

Ti previše selektivno nešto definiraš, uzimaš što ti paše i negiraš ono što ti ne paše - a da bi se mogla zvati vjernicom.
Ooo Bože sveeeeti ja ne virujem da postoje takvi ljudi kao ti

Ti si toliko ograničen i isto selekcioniraš sve i povrh svega si kontradiktoran. I od svoje ograničenosti nisi mogao isčitati iz mojih redaka crno na bijelo što me zanimalo (a to nije da se uvjerim da sam vjernica, ta mi potvrda sa foruma nije potrebna), i uopće nisi shvatio na što se odnosilo "mene ne zanima", iako sam pojasnila dva puta, ali tebi treba i treći ili? Da ja pompozno kažem da ti nisi vjernik? Ne mogu, jer mi je ta tvoja razina prozivanja ko je vjernik, ispod mene u svakom pogledu..
Osobe poput tebe koje smatraju sebe dovoljno svetim da nekome drugome oduzimaju titulu vjernika čisto radi dva posta i razmjene razmišljanja, da prozivaju bližnje svoje ko je i nije vjernik, da sudiš ko što treba misliti i raditi da bi u tvojim očima bio vjernik je strašno nešto..da si se našao prozvanim meni pokazati širu sliku (koju eto, samo ti vidiš)..i ti sebe smatraš (dobrim) vjernikom? Užas živi, užas a samo si mogao reći svoje mišljenje, svoj pogled na taj čin i to je to..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.08.2017., 16:58   #962
evo čitam ovaj forum 2 godine od zadnjeg posta i zanima me mislite li i sada isto?Vjerojatno nitko ovo ne čita,no neka bude kao pokus,ovo je moj prvi post na nekom forumu.Najviše me fascinirao Rob Roy,on je vjernički ideal kome težim.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:53   #963
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
evo čitam ovaj forum 2 godine od zadnjeg posta i zanima me mislite li i sada isto?Vjerojatno nitko ovo ne čita,no neka bude kao pokus,ovo je moj prvi post na nekom forumu.Najviše me fascinirao Rob Roy,on je vjernički ideal kome težim.
On je meni dobar , ali je u zadnje vrijeme neaktivan.
Doduše, mi se uglavnom malo oko čega slažemo
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:01   #964
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
On je meni dobar , ali je u zadnje vrijeme neaktivan.
Doduše, mi se uglavnom malo oko čega slažemo
i ti si,krena,zanimljiv lik..o svemu ti imaš i neki primjer iz života
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.