Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 14:32   #12441
Quote:
cukalj kaže: Pogledaj post
ima jedan film kojem ne znam ime, ne znam nista o njemu, kako da saznam koji je? al ozb
Nikako.
__________________
Welcome to Silent Hill.
snico is offline  
Old 02.11.2017., 14:13   #12442
Film o balkanskim imigrantima (iz Juge, Bugarske...) u logoru u Italiji, vjerojatno Trstu; radnja se možda odvijala između uglavnom muških likova. Gledao sam ga na HRTu prije nekoliko godina, ime filma je ako sam dobro zapamtio, barem na hrvatskom, poprilično dugo... Dva sata duga potraga za filmom na netu nije urodila plodom
Penrith is offline  
Old 03.11.2017., 08:19   #12443
Quote:
Penrith kaže: Pogledaj post
Film o balkanskim imigrantima (iz Juge, Bugarske...) u logoru u Italiji, vjerojatno Trstu; radnja se možda odvijala između uglavnom muških likova. Gledao sam ga na HRTu prije nekoliko godina, ime filma je ako sam dobro zapamtio, barem na hrvatskom, poprilično dugo... Dva sata duga potraga za filmom na netu nije urodila plodom
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде / The World Is Big and Salvation Lurks Around the Corner
LaRosette is offline  
Old 06.11.2017., 21:41   #12444
Radi se o jednom poznatom ratnom filmu, ali ga nikako ne mogu pronać a bio je 100 puta na tv.Nešto malo se sjećam jer sam ga davno gledao samo znam da nekog problematičnog mladića pošalju u vojsku koji je uvijek radio probleme tamo, a posebno se sjećam scene kad se voze vojnici na kamionu i onda on ubaci nešto u dimnjak kamiona i kamion se pokvari Onda ih poslje pošalju mislim u vijetnam znam da su tamo prolazili kroz neku močvaru.Kako se zove taj film ako neko zna, ja se ne mogu više ništa sjetit, samo znam da je radio probleme u vojsci i bježao niko ga nije volio, onda na kraju su ih poslali u vijetnam.
markec2001 is offline  
Old 07.11.2017., 00:11   #12445
Quote:
markec2001 kaže: Pogledaj post
Radi se o jednom poznatom ratnom filmu, ali ga nikako ne mogu pronać a bio je 100 puta na tv.Nešto malo se sjećam jer sam ga davno gledao samo znam da nekog problematičnog mladića pošalju u vojsku koji je uvijek radio probleme tamo, a posebno se sjećam scene kad se voze vojnici na kamionu i onda on ubaci nešto u dimnjak kamiona i kamion se pokvari Onda ih poslje pošalju mislim u vijetnam znam da su tamo prolazili kroz neku močvaru.Kako se zove taj film ako neko zna, ja se ne mogu više ništa sjetit, samo znam da je radio probleme u vojsci i bježao niko ga nije volio, onda na kraju su ih poslali u vijetnam.
Dosta filmova o tematici Vijetnam sam pogledao i opis mi ne odgovara niti jednom od odgledanih. Najpribližniji bi mogao biti sa Charlie Sheenom -
Cadence (1990)
suburbian is offline  
Old 07.11.2017., 14:37   #12446
hod kroz močvaru u Vijetnamu bi mogla biti ključna scena za prepoznavanje I
ecobarbarus is offline  
Old 07.11.2017., 18:16   #12447
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
hod kroz močvaru u Vijetnamu bi mogla biti ključna scena za prepoznavanje I
Varljivo je memorija ljudi posebno kad ste nešto gledali kao klinac pa pokušavate da demistifikujete tragove sećanja kroz segmente filmova koje reprodukujete u aktuelnom trenutku, na kraju se pokaže da su to zapravo razbacani fragmenti nekoliko filmova. Kod mene je to bio slučaj u tri-četiri filma koja sam pronašao posle dugog traganja a prethodno sam ih gledao još kao dete. Treba napomenuti da imam bar najmanje tri decenije filmskog iskustva.

Mislio sam da su ovde ključne reči "problematičan mladić", odlazak u Vijetnam kao kazna, doduše na samom kraju, vožnja kamionom sa "braćom", a ona poplava prilikom pravljenja vetrenjače možda je mogla da se protumači kao događaj iz Vijetnamske močvare. Uostalom, znamo da vetrenjače imaju asocijaciju na izmišljene neprijatelje. To bi bili Charlijevci.
suburbian is offline  
Old 07.11.2017., 20:07   #12448
Znam da je to poznat film i gotovo svi su ga gledali, a ja sam to gledao na tvu pred 3-4 godine.

Ovako to ide(a sjećam se jako malo):Znači taj mladić je pozvani u vojsku, ali tamo je uvijek radio probleme mislim da je čak i pokušao pobjeć iz vojske jer je imao vani djevojku(nisam siguran ali mislim da je on možda čak bio zatvorenik kojeg su poslali u vojsku) također znam da je imao jednog neprijatelja u vojsci kojeg je mrzio.Znam da mi je ostala scena u glavi kad su otišli na jednu vježbu sa kamionom i kako je sjedilo jedno 10 njih od iza u onom kasunu, netko je ubacio kamen u dimnjak od kamiona i onda je kamion stao i svi su najebali.Mislim da su na kraju imali neku vježbu prije nego što ih pošalju u vijetnam u nekoj močvari to je bio kao neki poligon i mislim da nisu imali pravo oružje, ali netko od njih je ouzeo pravo oružje i onda su se poubijali, tako je to nekako išlo.Onda je na kraju filma pisalo za svakog vojnika nešto: Pero Perić je poslan u vijetnam i nikad ga više nisu našli itd..Mislim da je film snimljen po istinitom događaju, ja sam se čak rasplakao, mislim da nema čovjeka koji nije gledao taj film.
markec2001 is offline  
Old 08.11.2017., 08:50   #12449
@Markec2001
Baca mi na Tigerland.
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Old 08.11.2017., 16:12   #12450
To je to, hvala!
markec2001 is offline  
Old 10.11.2017., 14:36   #12451
Radi se o filmu kojeg sam gledala prije 10 godina .
Znam da je jedan čovjek putovao negdje.. Imao je prometnu nesreću i našao se u nekoj šumi . U toj šumi je bio jedan visoki muškarac i njegova žena, imali su kolibu . Sjećam se da ga je žena stalno dvorila , sve što je rekao je radila. Sjećam se da je taj čovjek koji je imao nesreću bio kod njih , kao gost , dali su mu jednu sobu. Zatim se taj gost , zaljubljuje u njegovu ženu i žena ga vara sa njim.
Na kraju se sjećam da ih je visoki čovjek htjeo pobiti. Ne mogu se sjetiti ime filma . Ako netko zna , unaprijed hvala
marinelamany is offline  
Old 10.11.2017., 17:57   #12452
Quote:
marinelamany kaže: Pogledaj post
Radi se o filmu kojeg sam gledala prije 10 godina .
Znam da je jedan čovjek putovao negdje.. Imao je prometnu nesreću i našao se u nekoj šumi . U toj šumi je bio jedan visoki muškarac i njegova žena, imali su kolibu . Sjećam se da ga je žena stalno dvorila , sve što je rekao je radila. Sjećam se da je taj čovjek koji je imao nesreću bio kod njih , kao gost , dali su mu jednu sobu. Zatim se taj gost , zaljubljuje u njegovu ženu i žena ga vara sa njim.
Na kraju se sjećam da ih je visoki čovjek htjeo pobiti. Ne mogu se sjetiti ime filma . Ako netko zna , unaprijed hvala
Undertow (1996)
http://www.imdb.com/title/tt0118032/...nm_flmg_act_97
Ejlaga is offline  
Old 11.11.2017., 00:43   #12453
Jučer sam u kinu pogledao trailer za film kojem nisam zapamtio ime. U traileru klinci igraju neku društvenu igru, ali ne smiju bučiti jer privuku pažnju nečega. Zna netko kada film dolazi u kina i kako se zove?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Old 11.11.2017., 11:17   #12454
Možda ovo?
http://www.imdb.com/title/tt2283362/?ref_=nv_sr_1
Boki000 is offline  
Old 11.11.2017., 12:11   #12455
Ne, znači vjerojatno dva brata igraju se tiho u kući, bacaju kockice na debeli tepih kako ne bi proizvodili zvuk, tata i mama ih utišavaju...i onda jedan od njih nešto zapali i proizvede zvuk, uleti tata da ugasi vatru i svi se umire i ogledaju se oko sebe da vide dolazi li to nešto...evo, bio sam malo štur u prethodnom opisu...
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Old 12.11.2017., 19:18   #12456
Quote:
Ejlaga kaže: Pogledaj post
Daaaa..to je taj
Hvala
marinelamany is offline  
Old 12.11.2017., 19:40   #12457
Prvi film - Secam se samo par minuta iz filma... detektiv juri ubicu, medjutim taj ubica se oblaci kao zensko, tacnije, kao stara baka i tako ubija, medjutim fora je u tome sto je ta baka zaista postojala nekoliko godina pre i umrla je, i sad' detektiv svaki put kada je vidi misli da vidi duha, a zapravo je to ubica. Tako nekako. Jedino sto nisam siguran je da li je taj sto juri ubicu detektiv. Pre nekih 20 godina sam ga gledao.

Drugi film - Devojka je s' deckom, u kolima. On vozi, al' skrece s' puta, nakon cega je mrtav. Devojka ostaje ziva, izlazi iz kola i trci do najblize kuce, da trazi pomoc, koja je udaljena nekoliko stotina metara... velika neka kuca. Dolazi do nje, zvoni, otvara neki sluga vrata, ona ga pita za pomoc da joj dozvoli da udje, da telefonira, sto joj on i dozvoljava. Cim je usla, uzima telefon da zove, al' telefon ne radi... on je smiruje i nudi joj caj, ona ga pije, nakon cega pada u nesvest... neka droga je bila u caju. Ostatak filma se uglavnom desava u toj kuci i njenim pokusajima da pobegne iz nje. I u njoj ce biti u jednom delu filma sa jednom starijom zenom, koja nije citava. Da dodam jos, posto se prvih 15 minuta filma odlicno secam... pre nego sto su posli na put, zajedno su trcali, to je ujedno i pocetak filma, nakon cega su otisli u kucu/stan i imali seks, e nakon toga, sedaju u kola i krecu na put. I njega sam gledao pre nekih 20 godina.
MarcoWB is offline  
Old 13.11.2017., 00:05   #12458
Pozdrav
zanima me naziv filma koji sam gledao prije par godina
ugl. film započinje tako što jedna policajka istražuje nestanak mladih djevojaka
sljedećeg čega se sjećam je to da je našla neku sliku na kojoj je neka tvornica , i zatim ona odlazi do te tvornice pored koje se nalazi ta kuća koja nju zanima
u filmu se radnja događa oko čovjeka koji želi da njegova kćer (valjda) zna svirati klavir, ali ona nije rođena sa takvim talentom, i on otima te mlade djevojke i vjerojatno ih ubija, ali im odstrani šake i presađuje na tu svoju kćer, kako bi ''mogla'' dobro svirat klavir.
sljedećeg čega se sjećam je da je ta policajka ušla u tu kuću i išla po njoj,
ima jedna scena gdje otvara hladnjak i vidi u staklenci kako stoje zamrznute šake
na kraju filma ona pronalazi tog čovjeka sa tom djevojkom i na kraju ga ona ubija iz pištolja.
Hvala unaprijed
geckogecko is offline  
Old 13.11.2017., 12:19   #12459
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Jučer sam u kinu pogledao trailer za film kojem nisam zapamtio ime. U traileru klinci igraju neku društvenu igru, ali ne smiju bučiti jer privuku pažnju nečega. Zna netko kada film dolazi u kina i kako se zove?
Jumanji?
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Old 13.11.2017., 17:54   #12460
Quote:
geckogecko kaže: Pogledaj post
Pozdrav
zanima me naziv filma koji sam gledao prije par godina
ugl. film započinje tako što jedna policajka istražuje nestanak mladih djevojaka
sljedećeg čega se sjećam je to da je našla neku sliku na kojoj je neka tvornica , i zatim ona odlazi do te tvornice pored koje se nalazi ta kuća koja nju zanima
u filmu se radnja događa oko čovjeka koji želi da njegova kćer (valjda) zna svirati klavir, ali ona nije rođena sa takvim talentom, i on otima te mlade djevojke i vjerojatno ih ubija, ali im odstrani šake i presađuje na tu svoju kćer, kako bi ''mogla'' dobro svirat klavir.
sljedećeg čega se sjećam je da je ta policajka ušla u tu kuću i išla po njoj,
ima jedna scena gdje otvara hladnjak i vidi u staklenci kako stoje zamrznute šake
na kraju filma ona pronalazi tog čovjeka sa tom djevojkom i na kraju ga ona ubija iz pištolja.
Hvala unaprijed
When the Bough Breaks
http://m.imdb.com/title/tt0108555/

usrala sam se ko grlica kad sam ga gledala kao dijete
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.