Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 14:59   #5301
- krizanje Zagrebacke avenije i Rudeske ceste, semafor ne radi
- krecem se rudeskom cestom i zelim proci kroz krizanje u pravcu sjevera
- nakon sto je semafor na prethodnom krizanju zatvorio prolaz Zagrebackom av, te se trake u smjeru istoka ispraznile, prosao sam kroz taj dio krizanja
- smjer u pravcu zapada je bio potpuno zakrcen te su me vozaci u tri trake koje se krecu u smjeru zapada propustili (zbog zakrcenja uopce nisu mogli proci kroz krizanje)
- prije 4.trake u smjeru zapada sam stao, traka je bila prazna i nikog nisam vidio u njoj
- krenuo sam proci i taj dio krizanja, gledajuci u smjeru te trake...
- kada sam usao u tu traku (vrh nosa auta je bio oko sredine trake, ja na vozackoj poziciji na oznaci izmedju dvije trake)ugledao sam vozilo koje se kretalo vecom brzinom i bez kocenja udarilo u prednji desni dio mog vozila , te me zarotiralo za 90°
- vozacica je bila neozljedjena ali toliko uplasena i naizgled jedva prisebna te je odmah zvala hitnu i rekla da sam ja udario u nju a ne ona u mene

Nakon prometne nezgode dobio sam kaznu od 5000kn i zabranu voznje 2mj. Ukoliko platim kaznu u roku od 8 dana moram platiti 2/3 kazne...
Ukoliko se zalim na kaznu, i zalba bude odbijena, hocu li morati platiti cijeli iznos ili isto 2/3?


Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:34   #5302
Quote:
zlocko2002 kaže: Pogledaj post
Ukoliko se zalim na kaznu, i zalba bude odbijena, hocu li morati platiti cijeli iznos ili isto 2/3?
Opet 2/3 u zadanom roku.Uvijek se kazna smanjuje,naravno ako se prekršaj priznaje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:11   #5303
@Sivkić, ukoliko u je u tekstu OPN naveden krivi podatak o vremenu prekršaja, treba li tome prigovarati ili načelno priznati krivnju i moliti ukidanje radi nekažnjavanja i neevidentiranja u prekršajnoj evidenciji? Hvala!
Azra S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:56   #5304
Ispravit će se tako da nema govora o odbacivanju PN-a.Najbolja solucija je priznanje i traženje opomene/ukora zbog navedenih okolnosti (nekažnjavanost)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:59   #5305
Azra S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:32   #5306
Pozdrav svima, provodim jedan istraživački projekt o Stavovima forumaša o dojenju u javnosti. Svjesna sam da ova tema nema previše veze s ovom o kojoj se raspravlja ovdje, ali zato baš mi je i zanimljiva jer želim imati što više različitih ispitanika. Pa bi vas molila ako možete izdvojiti par minuta i ispuniti ju, ima deset pitanja, stvarno je kratka, a meni će puno značiti. Hvala unaprijed! https://docs.google.com/forms/d/e/1F...tKKIw/viewform ( kad kliknete na ovaj link, usmjerit će vas na anketu)

https://docs.google.com/forms/d/1wXu...spGplTqOU/edit

Zadnje uređivanje if777 : 27.11.2017. at 17:36. Reason: krivi link
if777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:04   #5307
Bok! Pitanje je slijedeće.

Došla mi je kazna zbog toga što vozilo nakon kupnje nisam prebacio na sebe 15 dana od kupnje (u čemu sam bio spriječen i o čemu bih na sudu pričao), iznos je 700kn + 100kn paušalnog troška prekršajnog postupka. Je li dovoljno na žalbu napisati samo onu čuvenu rečenicu "ulažem žalbu na navedeni prekršajni nalog" ili se mora pisati obrazloženje u pisanom obliku? Prije su prihvaćali i samo tu rečenicu, pa objašnjavaš na sudu, pa me zanima jel se tu šta mijenjalo? Druga stavka koja me zanima, jesam li obvezan odmah platiti paušalni trošak ili i za to trebam čekati sud?

EDIT: Ovako nešto sam mislio jel dovoljno: http://i65.tinypic.com/wtfurr.jpg

EDIT2: To nosim u Heinzlovu?

Zadnje uređivanje stef_mrcina : 07.12.2017. at 16:17.
stef_mrcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:30   #5308
Pozdrav.

Dolazim iz BiH. Pocetkom godine, u Njemackoj, platio sam kaznu radi voznje pod dejstvom alkohola. Kaznu sam platio na licu mjesta. Nakon mjesec dana dosao mi je dopis u kojem pise da moram platiti troskove postupka u iznosu od 500€. Trenutno nemam novca da platim troskove. Za Novu godinu zelim ici u zemlje EU i postoji li mogucnost da me na granicnom prelazu (ulaz u Hrvatsku) zezaju i traze da platim troskove postupka ili kaznu zbog ne placanja troskova? Unaprijed hvala.

P.S. Nemojte samo pisati: "Imas pare za NG u EU, a nemas para za platit troskove
Guso-Samir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:36   #5309
Poudrav svima
Molio bih za pomoć i savjete glede prekršaja koji je skrivio moj brat vozeći auto pri čemu je prekoračio brzinu za 57 km/h zbog kojeg je primio optužni prijedlog i poziv na prekršajni sud pri čemu je zaprijećena kazna od minimalno 5000 kn i mjera oduzimanja vozačke dozvole u trajanju od 3 mjeseca.
Zanima me što mu je sad činiti, kako pripremiti obranu, na što se pozvati kao na olakotnu okolnost budući da je uistinu vozio toliko i da ne negira krivicu i kako je uopće najpametnije postupati pred sudom u toj situaciji
Hvala svima unaprijed
camelblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 17:07   #5310
pozdrav
dobio sam prekrsajno prijavu i cekam kaznu od prekrsajnog suda. od policije sam dobio dva obavjesna papira na jednom je datum rodjenja prepravljan nekoliko puta te je totalno nejasan na drugom su falili adresu stanovanja. zanima me kome bi se trebao zalit za te greske. da li kad dobijem presudu suda u zalbi navedem te dvije greske ili da se obratim nekom drugom
adjlf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 10:36   #5311
Quote:
adjlf kaže: Pogledaj post
pozdrav
dobio sam prekrsajno prijavu i cekam kaznu od prekrsajnog suda. od policije sam dobio dva obavjesna papira na jednom je datum rodjenja prepravljan nekoliko puta te je totalno nejasan na drugom su falili adresu stanovanja. zanima me kome bi se trebao zalit za te greske. da li kad dobijem presudu suda u zalbi navedem te dvije greske ili da se obratim nekom drugom
možeš se žaliti upravi vodovoda, poštom preporučeno u pet primjeraka.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 10:59   #5312
Quote:
adjlf kaže: Pogledaj post
od policije sam dobio dva obavjesna papira na jednom je datum rodjenja prepravljan nekoliko puta te je totalno nejasan na drugom su falili adresu stanovanja.

zanima me kome bi se trebao zalit za te greske. da li kad dobijem presudu suda u zalbi navedem te dvije greske ili da se obratim nekom drugom
kakva 2 obavijesna papira?Obavijest o počinjenom prekršaju?

Ako te zovu na sud tamo ćeš reći što je krivo pa će to ispravit a prekršaji i kazne ostaju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 11:22   #5313
Talking

Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
možeš se žaliti upravi vodovoda, poštom preporučeno u pet primjeraka.
Bravo daj si 5. Si to sam uspio smislit il ti netko pomogao ?

Da obavijesni papir o pocinjenom prekrsaju. Pretpostavljao sam tek na sudu da mogu rec sto je krivo ispunjeno, jer znam primjer di je osoba zaustavljena napuhala preko 1 krivo napisali datum i kazna je bila nevazeca i jos nekoliko slicnih situacija.
adjlf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 14:37   #5314
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
možeš se žaliti upravi vodovoda, poštom preporučeno u pet primjeraka.
Quote:
adjlf kaže: Pogledaj post
Bravo daj si 5. Si to sam uspio smislit il ti netko pomogao ?
Pa dobro ti je i napisao pošto na tim papirima ionako ništa ne piše o žalbi.A ti u dva navrata nisi točno prepisao što si dobio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 10:47   #5315
prije nekoliko godina dobio kaznu za prometnu nezgodu, dio kazne placen, dio ostao neplacen

1 pitanje: uskoro dolazim u hrvatsku na godisnji, mogu li imati problema na granici?

otegotna okolnost je sto nisam prijavio promjenu boravista kad sam odlazio iz hr, planiram to sada obaviti

*************
2 pitanje - razne ovrhe i pozivi na sud na koje se ne odazivam - moze li prouzrociti probleme na granici?
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 12:05   #5316
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
prije nekoliko godina dobio kaznu za prometnu nezgodu, dio kazne placen, dio ostao neplacen

1 pitanje: uskoro dolazim u hrvatsku na godisnji, mogu li imati problema na granici?

otegotna okolnost je sto nisam prijavio promjenu boravista kad sam odlazio iz hr, planiram to sada obaviti

*************
2 pitanje - razne ovrhe i pozivi na sud na koje se ne odazivam - moze li prouzrociti probleme na granici?

1. Samo ako te budu provjeravali , ali ako si prijavljen (raspisana potraga)kako je nepoznato prebivalište/boravište vjerojatno će te zadržati.
Sa časnom pionirskom da ćeš odmah otići u nadležnu policijsku postaju može proći sve bez problema.

2. Ovrhe koje ne primiš dvaput automatski idu na ploču suda i postaju pravomoćne i izvršne. Provjeri jesu li ti računi u HR blokirani ili je nešto i skinuto. Sa suda slično, ako je dojavljeno da nisi na toj adresi, sud putem policije traže da se pronađe točna adresa a to je već odgovoreno u broju 1.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 13:20   #5317
posto sam bio zadnja generacija pionira, onda imam pravo dati casnu pionirsku

ma racuni su blokirani odavno, ali racunam da ako bi me policija trazila dosli bi na adresu di sam prijavljen, a kako su tamo podstanari a oni mi nisu nista rekli da me netko trazi onda vjerujem da me nitko nije ni trazio

dolazim solo s dvoje male djece pa mi zato nije svejedno ak ce bit problema na granici

hvala na odgovoru
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 02:04   #5318
Ako netko zna odgovor. 2016. mi je pauk digao auto jer sam se parkirala na mjesto invalida. Sve sam uredno platila i pruzela auto. Nikakvih dodatnih kazni ni papirica nije bilo na sofersajbi. 2017.mi dolazi prekrsajni postupak od komunalnog redarstva s datumom prekrsaja od prije godinu dana. Auto je na tati pa sam poslala svoje podatke da kaznu dostave na moje ime. Trebalo je u roku 7 dana platiti 350 kn, tj pola cijen., a ako se ne plati novcana kazna ce biti od 2 tisuce do 5 tisuca kn. Evo proslo je godinu dana a na moje ime nije stigla kazna. Nisam dobila nikakvu ceduljicu u sanducic pa da predignem u posti. Zar je moguce da imaju ovlasti da ovako dugo rastezu sa prekrsajnim postupcima? Mene je najvise strah da ocu na racun ne dode neka ovrha, ili kazna od 5 tisuca kn.
lejlalajla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 12:02   #5319
Quote:
lejlalajla kaže: Pogledaj post
Auto je na tati pa sam poslala svoje podatke da kaznu dostave na moje ime. Trebalo je u roku 7 dana platiti 350 kn, tj pola cijen., a ako se ne plati novcana kazna ce biti od 2 tisuce do 5 tisuca kn.
Netočno.kazna od 2000 kn ide ako se ne dostave podaci.Pošto si poslala (imaš valjda dokaz) možeš čekat samo kaznu za parkiranje na mjestu za invalide.Imaju rok od 4 godine od prekršaja da pošalju.
A mogla si platit 350 kn na tatino ime i kraj priče.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 13:33   #5320
Tu se slažem sa sivkićem. Auto je registriran na tatino ime i samo on mora platiti kaznu, dakle u tvom slučaju najbolje je da ti odmah uplatiš u njegovo ime i mirna si.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.