Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 22:10   #181
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Gdje da kupim beeswax? Idem guglati
Bila je na trešnjevačkom placu jedna žena koja je prodavala gomilu pčelinjih proizvoda. Meni nije trebao vosak, nego matična mliječ (nemam pojma zašto svi tu riječ tretiraju kao muški rod), ali je imala svega i svačega. Čini mi se da je dolazila srijedom, ali pitat ću frendicu koja me na nju uputila.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 05:04   #182
Htjela bih napraviti možda mini poklončiće (kao u videu) dok sam još tu pa odnijeti u Zagreb.
Budem valjda našla negdje.

Calendula oil isto nije lagano naći.

Zadnje uređivanje Aese : 01.01.2018. at 05:23.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:44   #183
Ja namažem šapice kokosovim uljem prije i poslije. Jestivo, njeguje i omekšava kožu. Ukoliko je baš snijeg u Zagrebu i bacaju sol, napravim od pčelinjeg voska, kokosa i maslinova ulja melem.
Pčelinjeg voska ima izvrsnog na jarunskoj tržnici u pločicama (nisam sigurna da je čovjek tamo svaki dan), u bio&bio pločica, Kemig bijeli i žuti u zrnu, te nanoteh (tehnoproces) isto u zrnu.....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:12   #184
Smile

Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ja namažem šapice kokosovim uljem prije i poslije. Jestivo, njeguje i omekšava kožu. Ukoliko je baš snijeg u Zagrebu i bacaju sol, napravim od pčelinjeg voska, kokosa i maslinova ulja melem.
Pčelinjeg voska ima izvrsnog na jarunskoj tržnici u pločicama (nisam sigurna da je čovjek tamo svaki dan), u bio&bio pločica, Kemig bijeli i žuti u zrnu, te nanoteh (tehnoproces) isto u zrnu.....
Pozdrav!
Imamo mladog zlatnog retrivera, star je 4 mjeseca, vodili bi ga sobom na skijanje pa nas zanima da li ga treba i kako zaštititi od hladnoće..?
Unaprijed zahvaljujem
VIAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 22:13   #185
Pozdrav.
Možda ovo, ako netko ima iskustva iz prve ruke nek podijeli da probamo.

https://www.pawzdogboots.com/
pinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 11:55   #186
Quote:
pinija kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Možda ovo, ako netko ima iskustva iz prve ruke nek podijeli da probamo.

https://www.pawzdogboots.com/
Prošle sam godine kupio ove balone.

+
Ne spadaju sa šape; jednostavno se održavaju; štite od soli; "vodonepropusne" (navodnici zbog opisanog pod -).

-
Teško ih je dovoljno raširiti i navući jednom rukom ako drugom pridržavate šapu; nakon nekog vremena guma se probuši i više nisu vodonepropusne - što mi je potpuno razumljivo, naravno da će se od hodanja po šljunku, granju, oštrom snijegu/ledu pojaviti male rupice koje čak nisu ni vidljive okom ali kada se balon napuni vodom vidi se gdje curi. U paketu ih je više pa se oštećene mijenjaju jedna po jedna.

Zadovoljan. Koristit ću ih i dalje.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 00:13   #187
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Prošle sam godine kupio ove balone.

+
Ne spadaju sa šape; jednostavno se održavaju; štite od soli; "vodonepropusne" (navodnici zbog opisanog pod -).

-
Teško ih je dovoljno raširiti i navući jednom rukom ako drugom pridržavate šapu; nakon nekog vremena guma se probuši i više nisu vodonepropusne - što mi je potpuno razumljivo, naravno da će se od hodanja po šljunku, granju, oštrom snijegu/ledu pojaviti male rupice koje čak nisu ni vidljive okom ali kada se balon napuni vodom vidi se gdje curi. U paketu ih je više pa se oštećene mijenjaju jedna po jedna.

Zadovoljan. Koristit ću ih i dalje.
Gdje si ih nabavio?
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 11:14   #188
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Gdje si ih nabavio?
Pet shop Šape, Gospodska ulica, zagrebački Gornji Stenjevec.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 11:55   #189
Hvala ti!
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 17:54   #190
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post

Zadovoljan. Koristit ću ih i dalje.

I ja se zahvaljujem. Puno mi znači tvoje konkretno iskustvo , jer ja, zasada, imam samo ideje o obući za pse.

Te cipele "balončiće" prvi puta sam uočila u jednom videu, u kojem su dva shih tzu-a skakutala u njima po dubokom snijegu i nisu im ispadale.
Prije mjesec dana gledali smo ih u Šapama, ali su imali samo ekstremno male i jako velike. Za Pupija nije bilo veličine. Ipak smo pokušali obući velike koje su mu padale, a mene je isprepadalo samo oblačenje, jer je za moje prste to sve nespretno i premalo.

Onda mi je palo na pamet da mu pokušam na šape navući običan nenapuhani balon kojem sam odrezala jedan dio i pretvorila ga u taj model cipela. Čisto da vidim kako to funkcionira. Slučajno se dogodilo da su baloni koji su mu odgovarali po veličini, bili crni.
I ponovno mi je bio problem navući ih na Pupija koji se trudio da ne surađuje. Inače su dobro prijanjali uz njegove tanke nožice i imala sam osjećaj da ga takav model ne bi pretjerano stezao.
Kada su prve dvije noge bile obuvene, Pupi se odmah legao na pod i počeo ih
žvakati, što i inače radi s balonima, kada se ispušu.
Sav moj trud je propao.
Izgubila sam volju za taj model.

Nakon toga, taj sam model pod nazivom Bio cipele za pse, našla na stranicama Petissima. Neznam da li su baš iste, ali su vrlo slične i imaju ih svih veličina.

Taj model "balončića", srela sam i na eBay-u. Koštaju nekih 4-5 dolara (ili tako nešto). Čisto sumnjam u kvalitetu.

Sada ste me ponovo potaknuli na razmišljanje o njima.
Čine mi se dobre, ali imam premalo ruku kada ih obuvamo, pa me to destimulira.

Ilunora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 19:50   #191
Ilunora, ja srećom imam pse koji nemaju problema sa snijegom, to jest nemaju čuperke dlake između prstiju. Koliko sam shvatila, ši-cuima i sličnim dlakavcima snijeg se nahvata na te čuperke pa im je to i jako neugodno i teško za hodanje.

Ako se ta dlaka zimi može ošišati i jastučići namazati nekim melemom - ima čak i nekih specijalnih za šape, ja bih se uvijek radije odlučila na to nego na cipelice. Ako ne, onda psu kupi balončiće, lezi na njega i obuvaj ga.

Moje su valjda prevelike da bi tako skakutale kako zamišljam da je kod tebe slučaj.

A što se tiče kvalitete na eBayu, sve to ionako dolazi iz Kine - i tamo i kod nas. Iako, i ja volim primiti u ruke ono što kupujem.

Inače, na eBayu vidim najviše cipelica s trakom oko zgloba. Prema mojem iskustvu, to treba izbjegavati: Sitko je jednom prilikom nosila takvu šlapicu kad je porezala najveći jastučić na šapi pa je to nakon deset metara počelo sklizati, a nakon 20 potpuno ispalo. Na kraju sam joj za izlazak šapu zamotavala zavojem i stavljala nekoliko slojeva vrećica pa sve zategnula selotejpom. Bar nije padalo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 23:01   #192
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Ako se ta dlaka zimi može ošišati i jastučići namazati nekim melemom - ima čak i nekih specijalnih za šape, ja bih se uvijek radije odlučila na to nego na cipelice. Ako ne, onda psu kupi balončiće, lezi na njega i obuvaj ga.

Moje su valjda prevelike da bi tako skakutale kako zamišljam da je kod tebe slučaj.


E baš sam se razveselila i nasmijala. Zamišljam scenu.

Iako je Pupi vrlo živahan i skakutav (kao da je lik iz crtića), kada ga oblačim ili obuvam, potpuno je miran.
Bojkotira me tako da nogu koju želim npr. obuti, privuče potpuno uz tijelo i maksimalno je opusti, pa ona postane pahuljasta vrećica kojoj se kotrljaju neke tvrđe kuglice. Nikom nije jasno kako može toliko savinuti noge.
Onda se ja borim da nađem šapu, koja je isto tako totalno opuštena, pa sve zapinje dok ju uguravam u cipelicu. Na pola tog obuvanja, on laganim trzajem ponovno smota šapu u kuglu uz tijelo. Cijelo vrijeme je veoma miran i zainteresirano gleda što ja radim, kao da to nema nikakve veze s njim.
I tako nam obuvanje traje....i traje.....i traje....

A što se tiče zatezanja cipelica gumicama ili remenčićima, potpuno se slažem s tobom. Ako se zategne premalo ispadaju, a ako previše..........pa tko bi hodao u tome?......ometa cirkulaciju i boli ( probala sam na svom prstu) a svejedno može ispasti.
Zato ne volim cipele za pse.

Ako netko ima drugačije iskustvo stvarno bih ga voljela čuti.

Neznam ništa o kremama koje se nanose na capice (osim da ih neki mažu Niveom) ali raspitati ću se.
Ja se ne bojim hladnoće niti snijega koji se lijepi na te dlakave nožice. Opasnost vidim u soli kojom se posipaju ceste i smrznutim komadićima leda ili nečeg drugog, koji mogu oštetiti i porezati, jer imam iskustvo da na velikoj hladnoći, zbog smrzavanja , svašta postaje oštro a time i opasno.

Muke po cipelicama se nastavljaju.........
Ilunora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 06:34   #193
Cinjenica je da koje god cipele za pse kupili, iste ce se a) izgubiti i b) potrgati.
Osim ako nije potrazni ili spasilački pas, cipele mu ne trebaju. Ili uslijed nekih ozljeda...
Zato prvo nauciti psa da trazi cipelu (koristit ce vam pri izgubljenoj cipelice).
Ili ne komplicirati, ako zelite zastititi sape, namazite ih prije setnje nekim balzamom (ima ih na trzistu), kada dodjete doma, operite sape i ponovo namazite.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 21:35   #194
Quote:
Ilunora kaže: Pogledaj post
Neznam ništa o kremama koje se nanose na capice (osim da ih neki mažu Niveom) ali raspitati ću se.
Kaj netko još upotrebljava Niveu?

Uguglaš li u Google 'melem za šape', naći ćeš cijeli niz prijedloga. Ovako napamet znam za Aromadogov melem i SPAW, a sigurno ima toga još. Sasvim je dobar i tzv. zagrebački Melem. Sve to štiti od soli i prevelike hladnoće, a ako se pas igra i skače po čistom snijegu, ništa šapama neće biti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2020., 07:20   #195
bok, ima li neki gel ili sprej da smanjuje proklizavanje štenaca na parketu
silence! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2020., 08:00   #196
Stavi neki tepih ili stazice. Ja nigdje nisam imala tepihe, sad zbog njega imam jer mi je skakajući sa kreveta uredno proklizavao na laminatu. Kod štenaca je pogotovo bitno da ne skaču i ne trče po takvim sklizavim podlogama jer im se još sve formira i razvija
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2020., 08:06   #197
tepih smo maknuli jer je lakše očistit ako se dogodi nezgoda, izgleda da ce mo ga morati vrati. kad se igramo s njim onda smo na yoga matu koji je od gume pa tada nemamo problema. na stranim online shopovima ima svakakvih proizvoda za rješenje ovog problema a u hr niti jedan da sam našao..
silence! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2020., 08:11   #198
A koliko je štene staro? Ne znam, ja dugi niz godina nisam imala tepihe, sad ih imam u spavaćoj i u hodniku i planiramo uzeti i u dnevnoj jer jurca okolo po tim laminatima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2020., 08:15   #199
10 tjedana, boston terier tako da je još jako mali https://www.reddit.com/r/rarepuppers..._name_is_bobo/
silence! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2020., 08:30   #200
Jedino funkcionalno bile bi protuklizne šlapice-čarapice ili kupi komad jeftinog tapisona koji ćeš poslije baciti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.