Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 16:47   #1
Fiksna kamera i kazne

Pozdrav svima, nakon dobivanja posla u Zg koristio sam auto za dolazak na posao. Naravno nisam se informirao gdje su sve postavljene fiksne kamere za kontrolu brzine i nedavno sam dobio obavijest da sam evidentiran da sam prebrzo vozio i da dostavim podatke o tome tko je vozio. Prekršaj je navodno počinjen u srpnju a obavijest je stigla u siječnju. Par dana iza toga stigla je nova obavijest, opet iz srpnja prošle godine. Postoji li način da izbjegnem negativne bodove, nije problem da platim kaznu samo da mi ostane vizačka dozvola jer ne znam koliko obavijesti još može stići.
Unaprijed hvala.
stivador is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:22   #2
Quote:
stivador kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nakon dobivanja posla u Zg koristio sam auto za dolazak na posao. Naravno nisam se informirao gdje su sve postavljene fiksne kamere za kontrolu brzine i nedavno sam dobio obavijest da sam evidentiran da sam prebrzo vozio i da dostavim podatke o tome tko je vozio. Prekršaj je navodno počinjen u srpnju a obavijest je stigla u siječnju. Par dana iza toga stigla je nova obavijest, opet iz srpnja prošle godine. Postoji li način da izbjegnem negativne bodove, nije problem da platim kaznu samo da mi ostane vizačka dozvola jer ne znam koliko obavijesti još može stići.
Unaprijed hvala.
Jesi možda nekim slučajem pročitao obavijest pogotovo onaj dio iza odlomka pisanog debeljim crnim slovima?

i da waze je super aplikacija za mob pa kad ideš tak nekud di te inače nema pomogne dost jer javlja di su kamere recimo...a i koja su ograničenja na nekoj cesti da neopališ po gasu previše...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:29   #3
Quote:
stivador kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nakon dobivanja posla u Zg koristio sam auto za dolazak na posao. Naravno nisam se informirao gdje su sve postavljene fiksne kamere za kontrolu brzine i nedavno sam dobio obavijest da sam evidentiran da sam prebrzo vozio i da dostavim podatke o tome tko je vozio. Prekršaj je navodno počinjen u srpnju a obavijest je stigla u siječnju. Par dana iza toga stigla je nova obavijest, opet iz srpnja prošle godine. Postoji li način da izbjegnem negativne bodove, nije problem da platim kaznu samo da mi ostane vizačka dozvola jer ne znam koliko obavijesti još može stići.
Unaprijed hvala.
Samo treba naći nekoga tko će priznati da je vozio. I onda će taj platiti kaznu i dobiti negativne bodove. Čisto sumnjam da ćeš ga uspiješ pronaći.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:39   #4
Nije napisao najbitnije, kolika je uopće kazna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:43   #5
Hvala na odgovorima, radi se o prekoračenju za 1 bod, odnosno 20 preko ograničenja. Koliko gledaju slike tko je vozio buduci da moram prijaviti tko je vozio. Problem su mi potencijalne buduće prijave s obzirom da tek sad obradjuju srpanj, treba li im inače toliko vremena za dostavu.
stivador is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:54   #6
Quote:
stivador kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, radi se o prekoračenju za 1 bod, odnosno 20 preko ograničenja. Koliko gledaju slike tko je vozio buduci da moram prijaviti tko je vozio. Problem su mi potencijalne buduće prijave s obzirom da tek sad obradjuju srpanj, treba li im inače toliko vremena za dostavu.
Ajmo sad opet...ak dobro pročitaš papir koji si dobio tam piše da ak platiš pol iznosa nema dalje znaći nemoraš nikog prijavljivati niti se nekome pišu bodovi...

Znaći platiš kolko treba i pošalješ potvrdu na mup i gotova priča...

To kaj si napravio xxxx takvih prekršaja nažalost to ti bude skupa škola
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:06   #7
Hvala, nisam dobio uputu za placanje, samo obavijest da je slikan auto sa mojim registarskim plocicama i drugi papir gdje me traze info tko je vozio.
stivador is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 22:16   #8
Možeš napisat sebe ili ženu.
Pazi da ti poslije ne pošalju prekršajni nalog jer plaćaš 2,/3 a imaš pravo na plaćanje 50%.onda se imaš pravo žaliti jer ti nisu dali mogućnost plaćanja pola kazne. Čudi me da to odmah nisu poslali.
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
niti se nekome pišu bodovi...
bez obzira na način plaćanja bodovi se pišu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:54   #9
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
bez obzira na način plaćanja bodovi se pišu
Kak sam skuzio obavijest ispada da ak se plati kazna prica zavrsava a po nekoj logici placanjem kazne priznajem krivnju i trebam dobit bodove.
Meni je to dost nejasno napisano...

+ nisam nit ziher jer daju kakvu obavijest il potvrdu kad se plati kazna da se zna kakvo je stanje s tim...

Mozda se neko javi s friskim iskustvima pa bolje objasni sve...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 02:43   #10
Priča završava što se tiče prekršajnog postupka, a bodovi se upisuju nakon pravomoćnosti presude a u ovom slučaju nakon plaćanja kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 03:52   #11
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Priča završava što se tiče prekršajnog postupka, a bodovi se upisuju nakon pravomoćnosti presude a u ovom slučaju nakon plaćanja kazne.

Za prekršaje s propisanom novčanom kaznom do 2.000,00 kn za koje vozač plati novčanu kaznu na mjestu počinjenja prekršaja ili u roku od 3 dana, ne evidentiraju mu se prekršajni bodovi niti se prekršaj ne unosi u prekršajnu evidenciju Ministarstva pravosuđa.


http://varazdinska.policija.hr/MainPu.aspx?id=15439
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:48   #12
@sivkic
Po mupu nema bodova a po zakonu bi ih trebalo biti...

Fakat imamo ludnicu od drzave....
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 16:44   #13
ZSPC-A kaže jedno a PZ drugo, jednog predlaže jedno min a drugi drugo.A oni koji izglasavaju nemaju pojma ni što točno piše u onom za kojeg glasaju a kamoli u već izglasanom.A i to je da narod plati manje i ne skuplja bodove pa je zadovoljan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:15   #14
Sve je super dok nedođe do toga da svaka postaja ima neke svoje verzije zakona....
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:58   #15
Boga mi puno njih postupa kao lokalni glavonja protumači propise.Ali PZ je "jači" od ZSPC-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 18:30   #16
Pozdrav zanima me dali ima gdje po autocesti kamere zs brzinu
adjlf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2020., 09:18   #17
https://www.google.hr/amp/s/amp.inde...-sada-pokazuje
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.