Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 22:45   #3341
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Zanima me je li netko išao i kakva su iskustva
Jeste kupovali karte online ili tamo na licu mjesta?
Ja sam isla s tim brodom. Doduse iz bratislave u bec. Pogledala kad ide u kupila kartu na licu mjesta tj. Muz je. Nemam pojma koliko je platio. Isli smo u nekom hladnijem periodu ( on zivi u ba i stalno sam tamo pa se zbilja ne sjećam koji mjesec je bio) bili smo malo vani pa otisli unutra u kabinu. Super je bio izlet ali sad da je nešto turbo wow u pitanju nije. Busevi za bratislavu idu svakih sat vremena sa svih kolodvora u becu i sa aerodroma. Vozi blagus i taj zlti ( žuti) karta je prejeftina. Izadjes na stanici most snp predjes cestu i u centru si

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:14   #3342
Jucer se vratili nakon 5 dana u Becu...niti jednom kontrola u metrou a svaki dan smo se po par puta vozili. Bili do bratislave, sa stanice Stadion voze zuti Regio jet busevi, karta 5€ u jednom smjeru i sat voznje. U busu dobijete kavu,caj gratis...stjuardesa podijeli novine i slusalice...u naslonu sjedala imate touch screen i ubijate dosadu uz filmove,serije,vijesti,internet,igrice,tv,radio... kozna velika sjedala i dosta mjesta za noge
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:23   #3343
zanimljivo. ja sam stvarno puno puta srela kontrolu u metrou. u tramvaju nikad
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:05   #3344
Da, zanimljivo. U tramvaju se nismo vozili. A prosle godine u Budimpesti u metrou svaki dan naletili na kontrolu. Kupis odmah kartu za onoliko dana koliko si u gradu i ne brines. U Becu je kazna 105€ ako nemas kartu u metrou.
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 23:35   #3345
Ja cijelu prvu godinu zivota u Becu nisam naletila na kontrolu, a isla sam preko tri coska pon-pet, dok smo vikendom muz i ja solo landrali, a onda sam ih u jednom danu srela tri puta... U ove 4 godine definitivno ih najvise srecem u podzemnoj, cijelih jedom sam ih srela u tram, a u zadnje vrijeme imam ceste susrete i po busevima s njima...mislim da s obzirom na kaznu od 105€ nije bas za zezati se iako se covjek ponekad osjeca bedasto sto placa kartu a njih nema...ali dobro ja sam toliko zadovoljna njihovim gradskim prijevozom da mi nije zao tih 30€/mj potrositi
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 09:47   #3346
Ja u Beču nisam nikad vidio kontrolu. Nigdje. A vozio sam se masu puta u razdoblju od cca 20-ak god. (zadnji put 2015.), najčešće tramvajem i U-bahnom, te nešto malo busom.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:19   #3347
Ne znam zasto bi i neku malu sitnicu platili u ducanu, pa siguno ne bi zvonilo

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:00   #3348
Karte sam uredno plaćao. Nikoga ne potičem na švercanje, samo velim da kontrolu nisam vidio.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 20:52   #3349
Čitam ovu temu i ne znam da li je smješnije ili žalosnije. Dakle, dođete u stranu zemlju, švercate se u javnom prijevozu i kad vas uhvate želite još pored svega izbjeći kaznu. Tipično balkanski, Balkanac ostaje Balkanac gdje god da dođe. Nadam se da ste svi morali platiti kazne.
blesimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 21:19   #3350
Planiram u Beč na par dana sljedeći tjedan, ono najosnovnije sam vidjela (centar, Albertina, Opera, Prater, Schonbrunn..)
S obzirom na vremenske uvjete i hladnoću, ima li tko kakvih prijedloga? Što vidjeti, kud ići? Otvorena sam za sve opcije, od onog sto ovaj put planiram je Hundertwasserhaus jer nisam bila već nekoliko godina, Volksopera (The sound of Music), Schmetterlinghaus...

Ne znam, što je još okej u ovo doba godine, kaj preporučate?
I gdje u shopping? Prošli put sam bila u Mariahilf., ali ovaj put bih radije u neki od centara (a da nije SCS, totalno van svega), kaj preproučate?

Hvaala!
nervous wallaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:38   #3351
Quote:
nervous wallaby kaže: Pogledaj post
Planiram u Beč na par dana sljedeći tjedan, ono najosnovnije sam vidjela (centar, Albertina, Opera, Prater, Schonbrunn..)
S obzirom na vremenske uvjete i hladnoću, ima li tko kakvih prijedloga? Što vidjeti, kud ići? Otvorena sam za sve opcije, od onog sto ovaj put planiram je Hundertwasserhaus jer nisam bila već nekoliko godina, Volksopera (The sound of Music), Schmetterlinghaus...

Ne znam, što je još okej u ovo doba godine, kaj preporučate?
I gdje u shopping? Prošli put sam bila u Mariahilf., ali ovaj put bih radije u neki od centara (a da nije SCS, totalno van svega), kaj preproučate?

Hvaala!
Haus des Meeres
Kunsthaus

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:55   #3352
Pozdrav,
molim vas pomoć: za 1 maj - dakle praznik - smo na Erdbergu Flixbusom u 3 i 10 ili drugim prijevoznikom u 5 i 15...moramo do zračne luke...kako da dođemo i koliko dođe prijevoz?
Hvala svima
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:51   #3353
Beč-travanj/svibanj

Pozdrav!
Imate li preporuku za smještaj u Beču,planiramo na nekoliko dana u travnju ili svibnju...Putovat ćemo autom vjerojatno pa me zanima i kakva je situacija s parkingom.
Hvalaaa
__________________
U jednome danu od mene se tražilo da budem glumac,prijatelj,medicinska sestra i liječnik,trener,pronalazač stvari, zajmodavac, taksist, psiholog, drugi roditelj, prodavač, političar i povjerenik... John W. Schlatter - JA SAM UČITELJ
Album ;)
Ija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:56   #3354
Quote:
toniv3x kaže: Pogledaj post
Queens Apartments Schönbrunner Straße 127, 05. Margareten, Wien, 1050, Austria
Od 02.-7.01.2018.
Nas troje za 1470kn.
I mislim da je na ok lokaciji...metro 👍
Može li se parkirati u blizini?
__________________
U jednome danu od mene se tražilo da budem glumac,prijatelj,medicinska sestra i liječnik,trener,pronalazač stvari, zajmodavac, taksist, psiholog, drugi roditelj, prodavač, političar i povjerenik... John W. Schlatter - JA SAM UČITELJ
Album ;)
Ija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:50   #3355
Pozdrav,

idem za Uskršnje praznike u Beč i ne mogu se odlučiti u kojem kvartu da uzmem smještaj da mi bude BestBuy.
Dakle moram uzetu u obzir i cijenu i komociju i lakodostupnost svega i svačega.
Izdvojila sam pra smještaja pa Vas molim da bacite oko i kažete mi koji od ovih položaja je naj.
Nije obavezno da ću uzeti neki od tih, njih sam izdvoijula samo da se znam orjentirati na dio grada gdje da dalje sužavam izbor jer trenutno mi je otvoreno tridesetak prozora sa booking.com i airbnb
i sve mi se pomotalo...
Ono što može pomoći kod odabira smještajne lokacije je:
- dolazim i odlazim Flixbusom na Erdberg
- ostajem od ponedjeljka do petka
- idem s djetetom 10 godina
- želim kuhinju
- sigurno ćemo jedan dan ići u zološki, Haus des Meeres, sigurno jedan dan Prater, a ostatak muvanje po centru i muzejima (prirodoslovni obavezno)
- ne želim hodati uzbrdo
- jedan dan ćemo otići u Bratislavu s Flixbusom s Erdberg stanice

Dakle, za sve ovo navedeno u kojem kvartu uzeti smještaj

Vienna Stay Apartments Tabor 1020, Taborstraße 41, 02. Leopoldstadt, 1020 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/vie...1c;type=total&

City Wohnung in perfekter Lage, Kollergasse 6/ Top 2, 03. Landstraße, 1030 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/cit...al&#map_closed

modern apartment vienna, Landstraßer Hauptstraße, 03. Landstraße, 1030 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/mod...al&#map_closed

Vienna Hauptbahnhof Apartments 3, Karl-Popper-Straße 18, 10. Favoriten, 1100 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/vie...al&#map_closed

Vienna Excellent Apartments, Schottenfeldgasse 67, 07. Neubau, 1070 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/cen...al&#map_closed

Alga Apartments am Westbahnhof, Haidmannsgasse 9, 15. Rudolfsheim-Fünfhaus, 1150 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/apa...al&#map_closed


Otprilike ovi kvartovi pa što bi bilo najbolje.
Ili ako imate nešto drugo preporučiti, cijena do 500 eura
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:05   #3356
gledaj da ti je blizu metro ili javni prijevoz, i onda si za 10 min svugdje
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:16   #3357
Najvaznije ti je da si kod linije U3 (posto ces na stanicu Erdberg doci i otici u vise navrata, a uostalom i torbe su tu), a to ti je idelano od ovih treci na list, a zatim i drugi i zadnji s liste (nisam gledala apartmane, nego samo adrese). S tim da je zadnji onda daleko od stanice Erdberg, ali je bar direktno povezan. U3 vozi i do centra Stephensplatz ... i do Haus des Meeres, a za ZOO jedno presjedanje.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 17:42   #3358
danke schön!
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:54   #3359
Uvek sam kupovao karte za U-Bahn u Beču,najisplativija mi je Wochenkarte od ponedeljka do ponedeljka.Ali kontrole zaista nikada nije bilo,verovatno je dobra naplata karata.
Lorenzo Insigne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 00:24   #3360
Bio sam u Becu 21.-26.2. (sri-pon), i imao sam Wochen kartu od pon do pon u 9 h za 17,10 €.

Svaki dan sam imao 4-5 voznji tramvajem i metroom, a kontrolu (dvojica u civilu) sam sreo samo 1x, i to u nedjelju u metrou kod Volkstheatra na U3.

Inace globa bez karte je trenutno 104 €.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.