Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 14:41   #1
Sudska rehabilitacija

Sa 16 godina sam uhapsen i osudjen po zakonskom clanu "neovlascena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga" jer su paketici bili pakovani po 1g ali inace nije bilo namenjeno za prodaju nego koriscenje. Pre toga i posle toga nikada nisam bio kaznjavan. Dobio sam samo opomenu od suda bez uslovne ili zatvorkse kazne. Sada imam 21. Godinu. Imam dva pitanja za vas.

1. Posto je nastupila sudska rehabilitacija i kada sam proveravao pisalo je da sam neosudjivan. Da li to znaci da je izbrisano iz policijske arhive i da li obicni policajci mogu kada legitimisu da imaju uvid u krivicno delo iako sam rehabilitovan?

2. Izasao je konkurs za policiju i konkurisao sam. Izvukao sam papire iz osnovnog i viseg suda jer tako traze i pise da sam neosudjivan, da li ce mi ovo predstavljati neki problem?

Pozdrav svima. :-)
Bookies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:43   #2
Možda, samo možda, bi pomoglo kad bi napisao u kojoj se točno to državi dogodilo (nekako imam snažne razloge posumnjati da se ne radi o RH, iako se ispričavam ako sam u krivu), pa da ti mogu pomoći oni ljudi koji znaju nešto više o propisima u toj zemlji.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:45   #3
U pitanju je Srbija, nadam se da to ne predstavlja problem jer redovno pratim vas forum po pitanju svega pa sam se zato odlucio i ovde postaviti pitanje.. pozdrav
Bookies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:59   #4
Pa ne predstavlja problem, zaboga, ali s druge strane, stvarno ti ne bi bilo korisno da ti se javljaju ljudi koji ti prepričavaju i objašnjavaju "naš" sustav, ako se sustav u Srbiji značajno razlikuje. Kajjaznam dal' se razlikuje, jebiga, imali smo solidnih skoro 30 godina da se dogode različite promjene i s jedne i s druge strane Dunava

Sretno, nadam se da će ti netko pomoći i da ćeš uspjeti upasti u policiju, ako to stvarno želiš
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:29   #5
Quote:
Bookies kaže: Pogledaj post

2. Izasao je konkurs za policiju i konkurisao sam. Izvukao sam papire iz osnovnog i viseg suda jer tako traze i pise da sam neosudjivan, da li ce mi ovo predstavljati neki problem?
naravno da piše neosuđivan jer je nastupila rehabilitacija.A kod onih kod kojih si se prijavio imaju tvoj "dosije" jer su te oni sami uhvatili i prijavili.A to će gledat kad budu vršili "sigurnosnu" procjenu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:39   #6
Znaci da ne mogu da upadnem u policiju, to si mislio da kazes? Meni je advokat rekao da mi nece predstavljati nikakav problem jer je nastupila rehabilitacija ali iskreno i ja sam sumnjao u njegove reci pa reko da postavim ovde pitanje.. To mi je bila bas jaka zelja al sta cu kad sam zasro sve u mojem ludom pubertetu..

Inace pise ovako na konkursu: Potrebna dokumentacija od osnovnog i viseg suda da se protiv osobe ne vodi krivicni postupak (dokumenta ne starija od 6 meseci)..
Bookies is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 06:54   #7
Tako piše i u našim natječajima ali uz to ide i sigurnosna provjera.
Ako te ne prime bit će vjerovatno zbog toga ali pošto si bio mlad možda ti pogledaju kroz prste.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:58   #8
s tim da se kod nas više ne radi sigurnosna provjera za ovo "obično" osposobljavanje za zanimanje policajac, jer im se to ne isplati a i nitko im ne bi prošao kad bi to radili kako se nekad radilo Ne znam, naravno, kak je u Srbiji.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:52   #9
Ne sekiraj se, još se radi.Danas uz IT evidenciju čas posla.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.