Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 19:20   #1
Mercedes ML 320 benzin + plin, šteka pokazivač goriva

Mercedes ML sa ugrađenim plinom - kazaljka količine benzina je uvijek oko rezerve, iako je natankan do čepa... milimetar gore-dolje, malo pali lampicu rezerve, malo se gasi, pokazivač tako šteka svejedno radi li na benzin ili na plin, a u tanku 70+ litara super 100-tke... što to može biti?
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:43   #2
Plovak u rezervaru ne valja,treba drugi
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 13:42   #3
OK; hvala, budem provjerio...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:51   #4
Quote:
ŠTEVA 071 kaže: Pogledaj post
Plovak u rezervaru ne valja, treba drugi
Naručih novi plovak, ali u kompletu sa pumpom i još nekim senzorima, jer je to kod ML-a u setu i ne može se naručiti posebno (cijeli set me dođe kod Europartsa cca 1600 kuna, plus ugradnja kod mehaničara).

Vezano uz plin je što je na mojem ML-u plin ugrađen prije 2 godine kod Boyskog, ugradio tadašnji vlasnik vozila, ugradio nekakav smiješan mali tank od 40-ak litara od ispod prtljažnika na mjestu rezervnog kotača (koji je kod ML-a ISPOD gepeka sa vanjske strane, a ne u gepeku)...

Jasno, tank je atestiran sada još 8 godina, no ja bih ga htio zamijeniti za veći, jer tih 40-ak litara plina ne predstavlja neki bitan faktor za motor od 3200 ccm i 215 konja u vozilu teškom 2200 kila bez putnika i uz pogon na sva 4...

U praksi, ako idem na more do Šibenika, npr., moram krenuti sa punim tankom i unatoč tome dva puta tankati, što je meni koji ne volim stajati na tako kratkim dionicama živa noćna mora, stoga bih ugradio nešto barem dvostruko veće vjerujem da postoji i toroidalni tank sa 80 litara koji bi stao sa donje strane, jer na mjesto kotača sa gumama 275/45-19" takav sigurno stane, ima mjesta... ako sam u Passatu mogao imati tank umjesto rezervnog kotača sa preko 60 litara, umjesto ovog kotača ML-a sigurno stane i nešto veće.

Zanima me sada slijedeće:

1. da li je moguće mijenjati samo tank i da ostane atest sustava? Koji bi bio postupak? Koliki je najveći toroidalni tank?

2. ako je moguće zamijeniti za veći tank, mora li to napraviti samo onaj koji je ugradio i prethodni tank ili ne?
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 05:50   #5
ne možeš mijenjati tanka da ne radiš atest

mislim da imaš 80l toroidni,samo ga treba nać kod ugrađivaća plina ko ga ima ( bilo koji ovlašteni plinski servis za vozila),ubaciš tank i ideš na stp da odradiš atest ,sličan onima kojima je istekao datum od 10g za plinski tank....

kod vožnje na plin na dugim relacijama i velikim brzinama ,je bitno ne derati auto u velike okretaje jer je plin topliji ko gorivo nego benza,pa da ne dođe do oštečenja ventila ,motora...plin nije baš za gas do daske 5500okr i tako 3 sata

Ak ćeš mijenjati plovak,vidi koliko bi te došla zamjena cijelog ventila s plovkom...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 10:31   #6
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ne možeš mijenjati tank a da ne radiš atest
OK, znači cijena tanka plus cijena atesta... hvala!
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 08:55   #7
Možeš. KAd mjenjaš tank ne radiš cijeli atest nego samo evidentiraju i poslikaju promjenu (upišu novi tank, izrade knjižicu za njega, slikaju i sl) i to ti je puno manje nego kompletan atest. Parsto kn. Možeš ga zamjeniti za bilo koji tank koji stane tj da se ugraditi u tvoj auto.
To možeš apsolutno kod bilo kojeg plinoinstalatera jer nije vezano za sam sustav.
Dakle prvo kod majstora da vidite što stane unutra i to ugradiš (i naravno starog makne) i s papirima koje dobiješ od njega (papiri od boce plus izjava o ugradnji i račun) u Stanicu za Tehnički koja ovlaštena za ateste. I to ti je to.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 15:54   #8
Hvala, to već zvuči ljepše...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:37   #9
nije tema, al je o bocama, pa da pitam. za terence koji imaju rezervni kotac okomito u gepeku, npr stari cherooke, dal se moze toroidalna boca ugraditi okomito, na mjesto rezervnog kotaca? neki pricaju da ne moze, a ja ne vidim zasto..
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:53   #10
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
nije tema, al je o bocama, pa da pitam. za terence koji imaju rezervni kotac okomito u gepeku, npr stari cherooke, dal se moze toroidalna boca ugraditi okomito, na mjesto rezervnog kotaca? neki pricaju da ne moze, a ja ne vidim zasto..
Može. Za terence se tako uvrađuje a mislim da su tako uvrađivali u Smartove i sl. Sad nisam siguran dali ide obićni multiventil ili neki posebniji.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.