Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 03:48   #1
HTC U11 ili Samsung Galaxy S8/S8+

Koji vam je mob bolji i zasto?
SebVettel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 13:54   #2
Htc, a samo zato sto sam audiofil, a u11 je bolji audio uredjaj te je sense UI ljepsi od samsungovog UI-a.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 15:47   #3
HTC također radi puno boljeg zvuka..brz je i neće štekati nakon nekog vremena za razliku od Samsunga..ima bolji senzor otiska prsta odnosno pozicija je bolja

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
ZoomZoom is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 10:22   #4
Si uzeo vec? I koji?

Ja sam uzel u11 da usporedim sa s8.

Ne znam. Mozda je u11 bolji, ali s8 mi je drazi ipak. Ljepsi je dosta meni, bolje lezi u ruci. Mozes ga cak i s maskicom koristit i lezi bolje nego htc bez nje.
Htc ima bolji zvuk, svi kazu dosta, steta sto nemam adapter za slusalice da usporedim, makar cesto koristim bt slusalice a tu ne vidim neku razliku.
Stereo zvucnici njegovi su ok, al nis sad posebno, na oba se cuje dovoljni glasno za pogledat youtube i slicno.

Kamera mi je najbitnija. Rekao bi da u11 ima bolju prednju kameru, vise detalja izvuces u 16mpx. iako ima fiksni fokus, dobro fokusira lice na toj normalnoj udaljenosti. Makar nekad na samsungu mogu ispast i bolje sto i neki reviewi isto govore na youtubeu(krystal, supersaf..sto je malo i neobicno)
Snimanje je bolje na samsungu, dal zbog autofokusa, i bolje upija svjetlost, u pokretu bolje fokusira lice.

Straznja kamera, isto ovisi o situaciji. Htc daje mrvicu hladnije boje nego vidim pod umjetnim svjetlom ali sigurno preciznije, samsung daje osjetno toplije boje. Sto mi nekad i vise odogovara, pogotovo kad fotkas ljude. Po danu su oba odlicna pa sam ih cesce navecer usporedjivao. Samsung daje manje suma na nebu, i bolje upija ulicnu rasvjetu, htc s tim realnijim bojama fotka na prvu izgleda bolje.

Sto se tice snimanja straznjom kamerom, iako hvale 3d zvuk na htcu, stabilizacija je puno bolja na samsungu.

Tako da je kamera tu negdje, tj ovisi sta osobno vise preferiras, jer rezultati mogu biti dosta slicni a i dosta razliciti ovisno o situaciji.


Htc je vjerojatno kompletniji mob, pogotovo u zvuku kazu, valjda fluidnosti, iako nemam problema sa fluidnoscu niti osjetim razliku za sad. Osobno mi je drazi touchwiz. Navikao sam na samsungovu galeriju, opcije fotografiranja, notes, allways on display itd.
Bixby je smece, koje se nadam nece zazivit kao siri, ne volim dodatne aplikacije instalirat koji mu mjenjaju funkciju i slicno, negk jednostavnk pogasim i pokusavam ne stiskat taj gumb

Htc ima tu fora squeeze opciju al me smeta sto je back s lijeve strane i nisam nasao opciju zamjenit tipke sto nema smisla bas.. I non stop klikam na desnu stranu, neprakticno mi je potezat palcem, a back koristim non stop.

Fingerprint je dobar na oba, ako se naviknes. Na samsungu moras imat neku maskicu koja ima odrezano posebno za lecu kamere i posebmo za fingerprint scanner, tako da ne packas kameru i pogodis ga iz prve. Na obicnom modelu nije onda tako lose izvedeno kad se naviknes. Ali na htcu je to jednostavno bolje.
Bolji polozaj na prednjoj strani, i nisam nijednom fulao, da mi nije prepoznao otisak. Ima i double tap to wake, al uz ultrabrzi otisak prsta nema brzeg ulaska u mob.

Izgled, ekran i sto me pogodila garancija na lom ekrana su odlucili da zadrzim samsung a sitno koristen htc na prodaju vjerojatno. Ako kupujes htc preporucam plavu boju, dosta dobri zgleda bez maskice straznja strana.




Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)

Zadnje uređivanje dubrava : 29.12.2017. at 10:37.
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:30   #5
Uzeo sam u11 mob je savrsen , tako fluidno radi sa 4gb rama.Kamera najbolja trenutno na trzistu (zadnja).
SebVettel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 07:26   #6
Mislim sa ga pixel 2 pojede u kameri. Mozda je cak i jedinica jaca od svih danas flagshipova.
Ali stari model bez sd utora nije neka opcija za ovu cijenu.
Makar je htc među top nekoliko sigurno.
A i najisplativija je opcija za kompletan mob pa je dobar odabir. Steta sto je jednako krkah kao i samsung a u maskici je malo ciglast.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:34   #7
DXOMark kaže da Pixel 2 ima najbolju kameru....
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:42   #8
Sveukupno da. Al zanimljivo da kad se gleda samo fotkanje bez videa, prvo mjesto im je iphone x sa 101 bod, drugo i trece mjesto su mate 10 pro i note 8 sa 100bodova, tek onda pixel 2 sa 99 bodova.

U11 dijeli tek 8mjesto sa pixelom 1 sa 90 bodova.
Jedan pixel 2 za noise dobije ocjenu 59 a oneplus 5 dobije 83(ukupno 87). Znam da s njima suraduju ali ono 83, a cim su uvjeti loseg osvjetljenja, suma ko u prici.

Pricalo se nesto kolko je dxo uopce realan u usporedbi a koliko se tu podmazuje(recimo htc 10 kad je bio top i sl rezultati)
Po svim testovima pixel 2 u skoro svim uvjetima rasturi konkurenciju i za photo ne zasluzuje tek 4.mjesto.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 06:03   #9
Dobar izbor naprema Samsungu. Vidio sam dosta Samsunga S8 i S8+ i softwareski me nisu oduševili. Dosta bogova koje još nisu popravili od kada je izašao, a da ne govorim o zastarjelom Android 7.0 kad svi gone 7.1.1 koji popravlja masu problema. Da, sad će uskoro Android 8.0, ali sramota je flagship držati na starijem operativnom sustavu koji ne valja dugo vremena kad ima noviji i to dvije generacije noviji sustav.
I glavni zvučnik mu je smeće. Sramota za flagship.
Samo zbog ovoga preferiram HTC U11 i smatram da si dobro odabrao.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:36   #10
@georgy pitaj na temi mobitela, ne ovdje.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.