Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 01:34   #61
Quote:
DexG kaže: Pogledaj post
Nisam još ništa saznao iz razloga što nam naš suvlasnik stanara nije htio dati ugovor.
Pretpostavljam "predstavnik", ne "suvlasnik"...? Uf...što je rekao, zašto ne da?

Quote:
DexG kaže: Pogledaj post
Mislim da ćemo sada ugovor a i svu polovnu dokumentaciju unazad 3 godine tražiti putem odvjetnika da prekontroliramo da li je sve legalno odrađeno jer po mailovima od ovih koji naplacuju i po reakciji predstavnika stvari dosta "smrde"...
Samo naprijed: to nisu mali novci u pitanju!
alfirevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:59   #62
Quote:
alfirevic kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam "predstavnik", ne "suvlasnik"...? Uf...što je rekao, zašto ne da?



Samo naprijed: to nisu mali novci u pitanju!
Ma da "predstavnik" Jednostavno ne da jer tko smo mi da on nama daje tako nešto itd...nema veze, morati će dati službenim putem odvjetniku pa ćemo vidjeti što se je potpisalo i kako.

Kao što sam rekao...mislim da je prije svih rasprava i planiranja fasade i sličnih stvari potrebno smijeniti predstavnika jer se sve navedeno neće moći provesti kako treba...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
DexG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 00:04   #63
Baš čitam ovo oko razdjelnika ( imajte na umu da to nije moj fah ) i komentiram suprugu.
Kaže da je naplata navedena u Ugovoru, koji imamo doma ( negdje) ali da on to još nije niti potpisao ( razdjelnici ugrađeni) . Pitao je on davnih dana i predstavnika kako je potpisan Ugovor sa HEP-om oko naplate po ugradnji, on nije znao da li u omjeru 30:70 ili obrnuto, no da će pogledati i javiti ( što nikada nije).
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:30   #64
Admin, da li je dozvoljeno samoreklamiranje!?

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:24   #65
Pozdrav. Super je kako ste se ovdje organizirali. Gledam jedan od stanova oko vas za kupiti. Molim insider info. Bilo kakav. Pozitivan il negativan. Sjeverna strana. Stan je renoviran. Platila bi koliko traze jer mi tlocrtno odgovara iako ne znam hocu li zatvorit financijsku konstrukciju. Moja premisljanja idu ovako. Zgrada je dosta stara, a stubiste predstavlja projektni grijeh. Lift pari novi. To je plus. Minusi: Ona prostorija zvana smece- sto je to? Zohari i druge bube? Predstavnik izgleda tvrd orah. Ima tu kakvih pomaka? Hvala
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 18:35   #66
Bok Natha, stubiste i balkoni su sto se mene tice najgori promasaji arhitekta: stubiste nema prirodnog svjetla i ima jednostruke stepenice pa treba duplo hodati dok se dodje do prizemlja (dakle, prakticki neupotrebljivo za redovno koristenje), a balkoni su veliki, a preuski da bi se ista pametno s njima napravilo. Ima sigurno jos 100 problema, ali ja bas ne dozivljavam neke posljedice toga sto je zgrada uvjetno receno "stara" (tisuce ljudi zive i u 5x starijima pa nikom nista, ali dobro...). Liftovi su spori i jako mali. Ne znam jesu li morali biti tako renovirani, ali tako ce sad biti narednih 20 godina. Upotrebljivi su.

Ne znam nista o prostoriji "smece". S predstavnikom stanara sam prilicno nezadovoljan, ali zgrada ipak ocito nekako funkcionira.

Sretno sa stanom.
tonalf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:27   #67
Godinama sam tamo stanovala, zapravo od prvih početaka1971.
Onda je tamo bilo jako lijepo.Mjesta za parkirati posvuda,a ne kao danas da se na sjevernoj strani zgrade parkira doslovno ispred klupe.Znam da je ogromna nestasica parkirnih mjesta, pogotovo zbog ona cetiri nebodera u ulici Brace Domany.Liftovi su zaista maleni, tako ako kupujete veći namjestaj,morate plariti posebno dostavu npr. na deseti kat.Ventilacija stubista je nikakva.Stanovi su svjetli zbog ogromnih prozora.Grijanje je bilo super, ali ne znam kad je sada kad su ugradjeni razdjeljnici, pogotovo kak je sa stanovima koji gledaju samo na sjevernu stranu.
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:06   #68
Pozdrav,u procesu smo kupovine stana I zapeo nam je za oko jedan u vasoj zgradi,90m ,tri spavace I db. Prodan je nazalost, pa ako imate info da netko prodaje ili bi prodao takav stan,moze na pm. hvala!!
ziggi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 08:48   #69
Komunalni redari

Poštovani stanari!

Ne znam da li ste primijetili/dobili kaznu, ali nekolicina automobila su 08. ožujka 2018. dobili kazne zbog parkiranja na pješačkoj stazi u ulici Majstora Radonja. Mene uistinu zanima po kojem principu su oni to dijelili kazne. Kako su od 20 automobila u nizu odlučili da baš tih par zaslužuje kaznu. Vidjela sam te automobile i nisu niti blokirali pješački prijelaz ili slično, pa me doista zanima koji faktor je bio ključan - tko ima bolji automobil, taj može i platiti?
Stvarno bih voljela da gradonačelnik grada Zagreba dođe na područje Srednjaka bilo koji dan nakon 17h i pokuša naći parking. Ako već pišu kazne, onda neka prvo omoguće rješenja za parking, za silno doseljavanje cijele Hrvatske u grad Zagreb i ostalih gorućih problema.

Na linku je situacija iz 2011. na Google maps-u na dotičnoj pješačkoj stazi. Ista takva situacija je bila i 08. ožujka '18., ali plus još nekakvih 15-tak automobila. Kome bi vi napisali kaznu?

https://www.google.hr/maps/@45.79159...7i13312!8i6656
PeroAn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 22:34   #70
Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
Poštovani stanari!

Ne znam da li ste primijetili/dobili kaznu, ali nekolicina automobila su 08. ožujka 2018. dobili kazne zbog parkiranja na pješačkoj stazi u ulici Majstora Radonja. Mene uistinu zanima po kojem principu su oni to dijelili kazne. Kako su od 20 automobila u nizu odlučili da baš tih par zaslužuje kaznu. Vidjela sam te automobile i nisu niti blokirali pješački prijelaz ili slično, pa me doista zanima koji faktor je bio ključan - tko ima bolji automobil, taj može i platiti?
Stvarno bih voljela da gradonačelnik grada Zagreba dođe na područje Srednjaka bilo koji dan nakon 17h i pokuša naći parking. Ako već pišu kazne, onda neka prvo omoguće rješenja za parking, za silno doseljavanje cijele Hrvatske u grad Zagreb i ostalih gorućih problema.

Na linku je situacija iz 2011. na Google maps-u na dotičnoj pješačkoj stazi. Ista takva situacija je bila i 08. ožujka '18., ali plus još nekakvih 15-tak automobila. Kome bi vi napisali kaznu?

https://www.google.hr/maps/@45.79159...7i13312!8i6656
svima na nogostupu

Poslano koristeći Tapatalk
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 10:11   #71
Quote:
perogulikoza kaže: Pogledaj post
svima na nogostupu

Poslano koristeći Tapatalk

Naravno, uvijek je najjednostavnije napisati kaznu. Smisliti rješenje problema ipak zahtjeva malo razmišljanja i koju kap znoja.
PeroAn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 14:36   #72
Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ste primijetili/dobili kaznu, ali nekolicina automobila su 08. ožujka 2018. dobili kazne zbog parkiranja na pješačkoj stazi u ulici Majstora Radonja. Mene uistinu zanima po kojem principu su oni to dijelili kazne.
Bok PeroAn, po čemu si zaključili da nisu podijelili kazne svim zatečenim vozilima na tom potezu?

Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
Stvarno bih voljela da gradonačelnik grada Zagreba dođe na područje Srednjaka bilo koji dan nakon 17h i pokuša naći parking.
Je li to razlog zašto bi trebalo biti dozvoljeno svakodnevno masovno parkiranje po nogostupima, raskrižjima i zelenim površinama, povrh tisuća postojećih parkirnih mjesta?

Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
Ako već pišu kazne, onda neka prvo omoguće rješenja za parking, za silno doseljavanje cijele Hrvatske u grad Zagreb i ostalih gorućih problema.
"Silno doseljavanje" razlog je zašto broj stanovnika u Zagrebu ne opada, ali nije dovoljno da raste, što se jasno vidi npr. na rezultatima popisa stanovništva. Druga je stvar što se danas 60-ak % prometa obavlja automobilom, a oko 2000. je to bilo oko 35%: dio građana polakomio se za automobilima i to je pravi uzrok prometnih problema cijelog grada.

Kad kažeš "neka prvo omoguće rješenje za parkiranje", to zapravo znači "neka građani Zagreba - i oni koji uredno parkiraju na označena parkirna mjesta, i oni koji nemaju automobile, kakvih je i dalje većina - plate za uređenje novih parkirnih mjesta". Zašto misliš da kao vlasnica automobila imaš pravo na tu subvenciju od svojih susjeda? Gdje točno zamišljaš da bi se na Srednjacima - ovako zabetoniranima i sivima kakvi već jesu - trebalo urediti značajan broj novih parkirnih mjesta? Koliko još mjesta bi trebalo urediti, koliko dodatnog prometa u tim uličicama podnositi?

Osobno mislim da kao vozač automobila možeš jedino uživati u ovako trulom, aljkavom, zapravo beskorisnim sustavu prometnog redarstva kakav i omogućava ovakvu degradaciju prostora automobilima na štetu opće kvalitete života u naselju i gradu, a ne jadati se zbog 250 kn kazne koja (potpuno opravdano) kapne šačici vozača svako par godina. Ali i tome će jednom valjda doći kraj pa će netko napraviti reda...
tonalf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 08:01   #73
Bok PeroAn, po čemu si zaključili da nisu podijelili kazne svim zatečenim vozilima na tom potezu?

Iz razloga, što je susjeda ujutro vidjela da automobili ispred i iza nje nisu imali kaznu, a bili su parkirani kada je ona došla prethodni dan.


Je li to razlog zašto bi trebalo biti dozvoljeno svakodnevno masovno parkiranje po nogostupima, raskrižjima i zelenim površinama, povrh tisuća postojećih parkirnih mjesta?


Naravno da ne. No, zašto su se sad sjetili provoditi neke akcije/mjere nakon što već jako dugo parkiramo na tom istom mjestu? Naravno, nikada to parkiranje nije bilo u ovakvoj mjeri, ali znali su stanari i prije puno godina parkirati na tom istom mjestu. Ista situacija je i u ulici Srednjaci, gdje je staza duplo uža, no svejedno automobili su parkirani. Niti jedan nije dobio kaznu. Barem ne do ovog dana.

Iz tog razloga i navodim da se treba naći rješenje, a ne odjednom nakon 12 godina (koliko osobno živim ovdje) početi dijeliti kazne. Napominjem, osobno nisam za parkiranje na pješačkim stazama/zelenim površinama. No, uistinu je smiješno ako su nešto dopuštali 12 godina, sada vas odjednom kažnjavaju.
Onda po Vašem i predložite to prometnom redarstvu, neka počnu naplaćivati parkirna mjesta pa će imati valjan razlog zašto su nakon toliko godina dopuštanja počeli naplaćivati kazne.
Osobno unazad par večeri kada dođem doma, parkiram u drugom kvartu jer dva dana za redom nisam uspjela nakon 22h naći parkirno mjesto, pa čak ni na dotičnom nogostupu.
PeroAn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 10:08   #74
Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post

No, zašto su se sad sjetili provoditi neke akcije/mjere nakon što već jako dugo parkiramo na tom istom mjestu?
nisu se oni ništa sami sjetili nego je netko prijavio komunalnim redarima pa su morali izaći na teren... možda više nikada neće doći, a možda već sutra netko opet prijavi
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:19   #75
Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
Iz razloga, što je susjeda ujutro vidjela da automobili ispred i iza nje nisu imali kaznu, a bili su parkirani kada je ona došla prethodni dan.
Neobično. :\

Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
No, zašto su se sad sjetili provoditi neke akcije/mjere nakon što već jako dugo parkiramo na tom istom mjestu?
Akcije su sasvim sigurno bile i proteklih godina - ja recimo znam da je bila jedna prije možda 2 godine - ali budući da u krugu 150m ima 400-tinjak propisno i nekoliko desetaka nepropisno parkiranih automobila, šanse su da većina vozača ne primjeti akciju jer su, je li, (taj dan?) bili parkirani propisno.

Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
Ista situacija je i u ulici Srednjaci, gdje je staza duplo uža, no svejedno automobili su parkirani. Niti jedan nije dobio kaznu.
Iz razloga koje sam objasnio gore, ne znam kako bi to mogla znati osim ako ne radiš u prometnom redarstvu (a izgleda da ne radiš), ali da, na ulici Srednjaci je svakodnevna praksa masovno nepropisno parkiranje na kolniku i na pločniku. Jednom će i to trebati dovesti u red.

Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
Iz tog razloga i navodim da se treba naći rješenje
Imaš li ti neku ideju/prijedlog kako bi to rješenje trebalo izgledati?

Quote:
PeroAn kaže: Pogledaj post
Onda po Vašem i predložite to prometnom redarstvu, neka počnu naplaćivati parkirna mjesta
Živio sam u drugoj četvrti prije i nakon što je uvedena naplata i kvart se preporodio: toplo se nadam takvoj promjeni na Srednjacima. Bilo je nekih neformalnih najava, ali za sada ništa od toga.

Ono što je tužno je da uvođenje naplate uopće nije potrebno - ista disciplina i ista pravna osnova na temelju koje se radi red u četvrtima u kojima postoji naplata može se bilo kada početi primjenjivati u bilo kojoj drugoj četvrti, ali Grad to - vidi se po stanju na terenu - ne želi i ne radi.
tonalf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 15:40   #76
Pozdrav svima nakon ohohoh vremena

Jeste dobili i pročitali info o energestkoj obnovi? Mišljenja?
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 00:12   #77
Ej Marlea, bok! Odlicno pitanje za prekinuti dugu tisinu.

Ja sam u osnovi jako za energetsku obnovu i to nije pitanje samo novca: to je pitanje kako se odnosimo prema energiji, okolisu, kakav zrak hocemo disati itd.

Medjutim, nisu mi jasni brojevi. Po izracunu, za stan od 60m2 plati se dodatne pricuve oko 15000 kn. Kad se uzme u obzir kamata, to znaci da je glavnica oko 9000 kn. Ako je to s 50% drzavnog sufinanciranja, znaci da je trosak obnove fasade - bez stolarije - 18000 kn??? Za ono malo fasade sto otpada na taj stan od 60m2 i komadic krova? Koliko to ispadne po kvadratu fasade?
Ne znam sto bi se sve diralo (samo topli zidovi, oni i parapeti balkona itd.), ali kad gledam svoj stan, on ima cca 10m2 fasade + stolariju. Prva cijena koju sam nasao online za fasadu je 270 kn/m2 (ovdje se spominje slicna), sto bi za moj dio fasade bilo jedva 3000 kn. Je li moguce da je tih nekoliko kvadrata krova koliko otpada na svaki stan toliki faktor u cijeni? Sto je to sto tu toliko kosta?

Dalje, recimo da raspolazem s tim iznosom danas i da ga mogu potrositi na fasadu. Mogu li ja to odmah platiti pa ne placati te kamate?

Sto vi mislite?
alfirevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 23:08   #78
Pozdrav ekipa. Ja sam potpisao za obnovu. Bilo bi super, em izgled zgrade, ušteda energije, subvencija za pvc ko nema, podizanje cijene stana itd. Al čini mi se da dosta starije ekipe ne misli potpisat, ili je dosta mladih u najmu. Jesu stigli rezultati?

I ne kužim čemu naplata 264kn godišnje za ključ od biciklarnice? Nepotrebno.

Ovdje živim preko godinu dana. Ulazi su nam katastrofa, vidim da piše u planu obnova, prvo oni u sredini neki koji su navodno u najlošijem stanju.

Zar ne bi mogli malo to modernizirati, postavljanjem ulaza na lozinku/karticu/otisak prsta/sken šarenice(šalim se za ovo dvoje) npr umjesto ključa?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 07:32   #79
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Ja sam potpisao za obnovu. Bilo bi super, em izgled zgrade, ušteda energije, subvencija za pvc ko nema, podizanje cijene stana itd. Al čini mi se da dosta starije ekipe ne misli potpisat, ili je dosta mladih u najmu. Jesu stigli rezultati?

I ne kužim čemu naplata 264kn godišnje za ključ od biciklarnice? Nepotrebno.

Ovdje živim preko godinu dana. Ulazi su nam katastrofa, vidim da piše u planu obnova, prvo oni u sredini neki koji su navodno u najlošijem stanju.

Zar ne bi mogli malo to modernizirati, postavljanjem ulaza na lozinku/karticu/otisak prsta/sken šarenice(šalim se za ovo dvoje) npr umjesto ključa?
Bok, drago mi je, potpisao sam i ja. Dio stanara sigurno nije i to je razumljivo. Ne znam kakvi su rezultati, niti moraju li biti rezultati zakljuceni na odredjeni datum (ne provodimo nacionalni referendum pa da se nesto mora skupiti u 15 dana...).

Sto se tice biciklarni, idemo vidjeti kako ce to funkcionirati.

Ulazi ce se (koliko sam shvatio) sredjivati, ali estetika trenutno nije na prvom mjestu, s obzirom da su svi doslovno "propali"/ulegnuli pa treba prvo obaviti gradjevinske popravke. Iskreno, nije mi ulaz na PIN/karticu nesto osobito bitan, ali veselilo bi me da se povremeno prodje smrkom ispred zgrade, da se postavi prepreke da auti ne mogu parkirati metar blize zgradi nego sto smiju, da se uredi poneko parkiraliste za bicikle (navodno hoce) i sl.
alfirevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2019., 11:51   #80
Pozdrav svima,
mi smo nedavno postali suvlasnici ove nekretnine. Trenutno smo u fazi renovacije pa useljenje nije tako blizu, ali evo voljeli bismo se dodatno upoznati sa stanjem na zgradi i nekakvim tekućim planovima i projektima ostalih suvlasnika. Na stubištu smo pročitali dopis susjeda sa ulaza br. 1, nešto malo smo informacija oko energetske obnove i nedostatka potpisa dobili i od predstavnika suvlasnika, ali nismo baš išli u detalje. Tako da evo, ako ima nekih novih informacija ili se održavaju kakvi sastanci makar i neslužbeni, vrlo rado bismo se uključili ako nam obiteljske obveze budu dozvoljavale.
Od predstavnika sam zatražila i primjerak međuvlasničkog ugovora, rekao je potražiti i poslati mi, ako možda netko ovdje ima pls pošaljite...
PS. ako već nije pokrenuta ideja Wapp ili Viber grupe, evo mogu dati i taj prijedlog jer u našoj bivšoj zgradi je to dosta dobro funkcioniralo za dnevne teme..
lp
Ana
Anch2803 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.