Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 20:34   #3101
Ugovori mtoken, biti će bez naknade s obzirom na to da imaš novo internetsko. Ako budu radili probleme traži voditelja.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 07:33   #3102
Quote:
wittman kaže: Pogledaj post
jel se netko raspitao oko moratorija na otplatu kredita zbog porodiljnog u zadnje vrijeme?
Stambeni ili nenamjenski kredit?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 07:41   #3103
Lijep pozdrav,

Zbog nekih neurednosti sam izgubio inovaciju.
Uspio sam sve srediti, te izvrsavam svoje obaveze uredno, pa me zanima koliko treba da ti vrate inovaciju?


Hvala
eauscar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 08:27   #3104
Koliko ozbiljne su neurednosti?

Ja sam početkom 2016 kasnila 1 ratu kredita 3 mjeseca (pa sam I ne znajući otišla u HROK 4 a plaćala sam svaki mjesec ali je uvijek bila 1 u zaostatku) I nakon godinu dana od kad sam to riješila vratili su inovaciju.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:27   #3105
Kasnjenje amexa 3 mjeseca, 2 dana nedozvoljen minus i kasnjenje jedne rate kredita 1 mjesec
eauscar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:58   #3106
Pretpostavljam onda isto oko godinu dana. Svakako ih još pitaj

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:41   #3107
izgubljena je kartica jedne udruge (dva potpisnika su imala svaki svoju karticu, jedna je izgubljena), već prije, ne sad, jel postoji kakav obrazac za prijavu nestanka ili izdavanje nove kartice?
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:33   #3108
0800 729 266 ili zovi vašeg managera.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:00   #3109
ok, hvala
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:35   #3110
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Ugovori mtoken, biti će bez naknade s obzirom na to da imaš novo internetsko. Ako budu radili probleme traži voditelja.
Hvala ti puno!
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:48   #3111
Ja sam najaktivnija na ovoj temi

Moze li mi molim vas netko objasniti kako na novom internet bankarstvu promjenim valutu sa deviznog na tekuci racun?
Idem u mjenjacnicu ali mi zatim otvori tekuci i devizni, oznacim iznos ali mi.ne zeli.prebaciti s deviznog na tekuci nego samo obrnuto.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:51   #3112
Treba na vrhu izabrati valutu (npr.EUR) pa će se pojaviti devizni račun(i), a onda ispod toga izabrati HRK i račun na koji se hoće dobiti kune.
Meni se trenutno mobilna aplikacija pri tome sruši!

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:50   #3113
Bok ekipa..pošto je bilo problema sa novim internet bankarstvom i mobilnom..pa me zanima jel se to ustabililo malo da ne prelazim ako se Rusi i daljem..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
alkos21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:03   #3114
Ne ruši se, neke stvari su popravljene, neke još nisu. Najveći problem je da nekih funkcija u novom jednostavno (još) nema.

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:37   #3115
Posto sam apsolutna neznalica sto se tice banaka, kartica, financija opcenito, ako bi mi netko mogao pomoci i dati odgovor na pitanje
Zanima me mogu li otvoriti racun u banci, bilo kojoj, ali evo neka bude primjer PBZ i na taj racun uplacivati neke svoje novce, a ne radi se o primanju place?
Nadam se da je pitanje jasno. Hvala
Mikimausic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:16   #3116
Naravno da možeš.

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:36   #3117
@Mikimausic Kao što je STIB odgovorio/la naravno da možeš.

Mene samo zanima koliko treba banci i državi da reagiraju na takve uplate.

Odnosno, u slučaju običnog građanina bez neke zločinačke prošlosti u smislu financijskih malverzacija, o kolikim bi se uplatama trebalo raditi da bi se insitucije zapitale otkud lova. Mislim da ako sustavno uplaćuješ određene iznose veće (koliko veće?) vrijednosti na svoj račun, može se pretpostaviti da ih zarađuješ radom na crno. A naša izvršna vlast u zadnje vrijeme sve češće spominje borbu protiv sive ekonomije.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:54   #3118
Ako uplaćuješ svaki mjesec npr 5000kn nije nikakav problem.

Ali ako uplaćuješ svaki mjesec 150.000kn logično je da te porezna provjeri(iako nisam baš uvjeren da su oni nešto ažurni).

Često vidim po postovima da ima dosta sijača panike.
Tvrde da porezna hvata ljude i provjerava račune(svaku uplatu), ali da je tako zar ne mislite da bi u medijima osvanula jedna takva priča, gdje je porezna legla na račun čovjeku.

Evo ja iz osobnog primjera mogu reći da sam imao solidnih uplata u pbz-u i nitko me ništa nije pitao.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 17:47   #3119
Evo ja cu pojasnit konkretno zasto to zelim napravit. Dugo sam razmisljala i koliko god sam pokusala naci dobro rjesenje, nije mi palo na pamet nista bolje.
Htjela sam otvorit neku vrstu stednje gdje ja mogu odvajati novce ovisno o mogucnosti taj mjesec, ALI da imam pristup tome novcu u bilo kojem trenutku, bez nekih naknada... Jednostavno ne zelim otvorit stambenu stednju ili bilo kakve stednje na odredjeni rok, jer trenutno nemam konkretnih planova za buducnost, a uvijek mi se moze dogodit situacija da mi zatrebaju ti novci prije toga roka.

Posto PBZ, a koliko sam uspjela vidjet ni druge banke, nemaju nesto takvo, ponudili su mi da otvorim taj neki investicijski fond i objasnili su mi to na nacin da funkcionira tako, svaki mjesec stavim koliko zelim i uvijek novce mogu uzeti. Nisam ja puno o tome istrazivala i otvorila sam taj fond, ali sam u medjuvremenu saznala da se tim mojim novcima ide dalje u optjecaj i da cu moguce izgubiti taj novac?
Meni nije bitno da mi se iznos poveca mjesecima ili godinama..samo da je dostupan.
Ne zelim novce gomilat na tekucem, jer znam da cu trosit puno vise i da necu ustedit toliko koliko bi mogla.
I onda mi je pala na pamet ta ideja da otvorim tipa u nekoj drugoj banci racun i da mjesecnu ustedu prebacivam na taj racun, znaci radi se o iznosima 1000-3000kn mjesecno, plus prebacila bi novce iz tog fonda cca.50000kn.
Znam da je ideja mozda glupa, ali kazem nisam smislila bolje rjesenje, a i jako sam slabo upucena u sve to s financijama, pa me zanima koliko je moguce takvo nesto napraviti i da li uopce ima ikakvog smisla?

Malo je poduzi post, ali nadam se da ce netko pomoci
Mikimausic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:03   #3120
Za početak: u PBZ-u imaš štednju koja se zove PBZ Perspektiva na koju možeš stavljati koliko te god volja i kada te god volja a uvijek je možeš raskinuti bez ikakve naknade, a kamata se obračuna za izdržano razdoblje (po standard uvjetima ako se razročava prije isteka oročenja)
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.