Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 12:55   #4121
Pitanje za bivse Amisovce, imam taj stari paket FTTH 2U1 (internet+telefon (optika)) od kad je presao totalno pod VIP na njemu ni danas nikakvih problema, ovih dana izaslo mi ugovorenih 24 mjeseca, prvo moze li se preci na VIP-ovu optiku (spominje se da ta optika nije kompatibilna), ako moze, moze li se uzeti ona vecu brzina 500 Mbit/s (ili se mora mjenjati router, sad imam GENEXIS Live Titanium-Hybrid).
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:18   #4122
A koja je razlika između Amisove i Vipove optike? Šta nije Vip samo kupio Amisovu optičku infrastrukturu pa prodaju pod svoje?
Meni su došle neke dvije Vipove zbunjole pred vrata i nude novu Vipovu optiku. Zaravo nude 70/10 po istoj cijeni po kojoj je Amis nudio 100/100. Reko ajde, valjda ulažu u infrastrukturu jer Amisova optika nije bila dostupna na mojoj adresi, kao imam još drveni telefonski stup pa na njih ne mogu montirati kako mi je jednom neki tehničar objasnio. Pa ga pitam di su ti optički kablovi a ovaj mi pokazuje stupove od struje. Na kraju je ispalo da idu po krivoj ulici.
Zyzx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:43   #4123
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Pitanje za bivse Amisovce, imam taj stari paket FTTH 2U1 (internet+telefon (optika)) od kad je presao totalno pod VIP na njemu ni danas nikakvih problema, ovih dana izaslo mi ugovorenih 24 mjeseca, prvo moze li se preci na VIP-ovu optiku (spominje se da ta optika nije kompatibilna), ako moze, moze li se uzeti ona vecu brzina 500 Mbit/s (ili se mora mjenjati router, sad imam GENEXIS Live Titanium-Hybrid).
Sumnjam da ćeš imati ikakvih problema, koliko sam uspio skužiti, jedino mi koji smo imali 'kompletnu ponudu' (uključen i iptv) imali smo problema s prijelazom na vipovo sučelje. A kad smo prebacivani mi, prebačen si i ti.
Router ti (vjerujem) ne bi trebao biti 'kočnica' u cijeloj priči.

Quote:
Zyzx kaže: Pogledaj post
A koja je razlika između Amisove i Vipove optike? Šta nije Vip samo kupio Amisovu optičku infrastrukturu pa prodaju pod svoje?
U boldanom je sva razlika.
Problem je u tome što i nemaš neki izbor pružatelja usluga, možeš birati između t-coma, vipa, ili pružatelja usluga koji su u njihovom vlasništvu.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:42   #4124
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Sumnjam da ćeš imati ikakvih problema, koliko sam uspio skužiti, jedino mi koji smo imali 'kompletnu ponudu' (uključen i iptv) imali smo problema s prijelazom na vipovo sučelje. A kad smo prebacivani mi, prebačen si i ti.
Router ti (vjerujem) ne bi trebao biti 'kočnica' u cijeloj priči.
A onda sam ja nesto pobrkao vezano na kompatibilnost VIP-ove (Amis) optike, vjetrojatno bi problema sa kompatibilnosti bilo ako bi htio preci na nekog drugog provajdera, valjda.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:52   #4125
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Sumnjam da ćeš imati ikakvih problema, koliko sam uspio skužiti, jedino mi koji smo imali 'kompletnu ponudu' (uključen i iptv) imali smo problema s prijelazom na vipovo sučelje. A kad smo prebacivani mi, prebačen si i ti.
Router ti (vjerujem) ne bi trebao biti 'kočnica' u cijeloj priči.

U boldanom je sva razlika.
Problem je u tome što i nemaš neki izbor pružatelja usluga, možeš birati između t-coma, vipa, ili pružatelja usluga koji su u njihovom vlasništvu.
nije baš tako. Terrakom nije ni pod HT ni VIP. jedini operater u 100% HR vlasništvu
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:15   #4126
Terrakom namjerno nisam spominjao jer je 'uzeo' premali dio kolača. Brzina koju nude putem VDSL me ne zadovoljava, a zbog FFTH ne namjeravam seliti u Novi Jelkovec.
Ne tvrdim da su loši, samo da su još uvijek premali da bi ih se ozbiljno uzimalo u obzir. A nažalost, čim postanu dovoljno veliki 'progutat' će ih Deutsche telekom ili VIP/Vodafone.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:06   #4127
Jutros ih pohvalih, kao nema problema na Amis-VIP optici 100/100 Mbps kad sad slucajno probam a ono uzas:

http://www.speedtest.net/result/7055819545.png
http://www.speedtest.net/result/7055808495.png

Kako je sad kod vas.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:18   #4128
Nije loše kao kod tebe. Vip Ljubljana nisam mogao naći pa evo Amis Maribor.

http://www.speedtest.net/result/7055838431.png
http://www.speedtest.net/result/7055844805.png
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:36   #4129
Jutros brzina i dalje bila ispod 20 Mbps, problem sa brzinom sad rijesio iskljucenjen routera iz struje na par sekundi, nakon sto se ponovo podigao sad je brzina:

http://www.speedtest.net/result/7057200585.png
http://www.speedtest.net/result/7057221727.png
http://www.speedtest.net/result/7057213179.png
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:55   #4130
Da, ti nemaš TV pa dobiš full brzinu. Sad po novom je dio bandwidtha rezerviran za STB-ove, radili oni ili ne. Ranije na Amisu to nije bio slučaj, tada sam imao preko 90 Mbps dok su STB-ovi bili u standby-u.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:17   #4131
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Pitanje za bivse Amisovce, imam taj stari paket FTTH 2U1 (internet+telefon (optika)) od kad je presao totalno pod VIP na njemu ni danas nikakvih problema, ovih dana izaslo mi ugovorenih 24 mjeseca, prvo moze li se preci na VIP-ovu optiku (spominje se da ta optika nije kompatibilna), ako moze, moze li se uzeti ona vecu brzina 500 Mbit/s (ili se mora mjenjati router, sad imam GENEXIS Live Titanium-Hybrid).
Quote:
discoHR kaže: Pogledaj post
Da, ti nemaš TV pa dobiš full brzinu. Sad po novom je dio bandwidtha rezerviran za STB-ove, radili oni ili ne. Ranije na Amisu to nije bio slučaj, tada sam imao preko 90 Mbps dok su STB-ovi bili u standby-u.
Iz ovog mog gornjeg posta vidis da sam na 2u1 "internet+telefon" bez TV.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 15:46   #4132
Da, to sam i napisao.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:09   #4133
Kad sad ponovo citam tvoj post tocno to si napisao, previdio.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 05:14   #4134
Znaci imamo 2u1 Telefon+internet od 24Mbps/1mbps. Kad smo presli na Vip sada imamo problema s vezom, prekida i slicno.
Kada su bili tehnicari kod nas, promjenili su Amisov Router s Vipom, ali i dalje problema, sada puca veza...

Zanima me kako je kod vas veza nakon prijelaska?

Dali je moguce besplatno dobiti veci paket neta? Ili samo uz nadoplatu? Jer imao sam ovaj dogadjaj pa pitam:

Nesta mi nije bila veza dobra ovih dana pa je dosao tehnicar i promjenio amis modem u vip.
Malo me cudi komentar od njega, da meni modem prima 47mbps i 17mbps i da bi ja morao toliko i downloadati, tj imati tu brzinu. Ali rekao sam mu da ja imam od 24Mbps/1mbps u ugovoru, on kaze da ne misli i da su mi sigurno povecali jer inace ne bi mi modem toliko primio?!?!?! I kao da nazovem u Vipu i da provjerim... Nazvao sam tamo i 2 osobe su mi rekli tipa da mogu dobiti besplatno povecanje brzine... pa sam prosljeden na kraju do zadnje osobe koja mi rekla da ne moze. Da samo uz tipa 50kn nadplate...
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:34   #4135
Ista identicna situacija, 2u1, stalno prekidi i naglo smanjivanja brzine. Zvala, cura rekla "ajme, puno gresaka, mora doci tehnicar". Tehnicar bio, promijenio modem i bilo je bolje par tjedana i sad opet zadnjih nekoliko tjedana ista stvar .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:34   #4136
Pitanje za bivse Amisovce, na stranici http://www.amis.hr/, sam od prije par dana imao VIP-ovu web stranicu, sad vec par dana ne digne mi nista, samo pise:

The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was loading.

The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.
If you are unable to load any pages, check your computer’s network connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the Web.

I dalje se nista ne desava, kaj ju je VIP totalno ukinuo ?
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:36   #4137
Je, pa ugasili su cijeli brend, šta će im stranica
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2019., 11:59   #4138
Culo se da A1 ima namjeru polako ugasti postojecu optiku Amis FTTH i sadasnje korisnike preseliti na A1 kabel u svrhu toga poslana je na mailove sljedeća anketa, A1 cacka da sazna sta postojeci Amisovci misle:


Kako bismo unaprijedili našu ponudu i prilagodili je Vašim potrebama i željama, pripremili smo kratku anketu vezanu uz Vaše Amis fiksne usluge.
Upravo Vaše mišljenje nam je dragocjeno i važno jer sve što radimo, radimo zbog Vas.



Pamet u glavu kod ispunjavanja te ankete.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2019., 16:49   #4139
Nema šanse s optike na kabel. U zadnja 2 tjedna su mi već 2x dolazili iz HT-a i nudili brda i doline (uključujući 200/200 Mbps koji zna ići i preko 350 Mbps) za manju cijenu nego što sad plaćam A1. Ta optika je tehnički u vlasništvu HT-a, možda oni forsiraju da se A1 skine s njihove optike, tko će ga znat.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2019., 17:31   #4140
Quote:
discoHR kaže: Pogledaj post
Nema šanse s optike na kabel. U zadnja 2 tjedna su mi već 2x dolazili iz HT-a i nudili brda i doline (uključujući 200/200 Mbps koji zna ići i preko 350 Mbps) za manju cijenu nego što sad plaćam A1. Ta optika je tehnički u vlasništvu HT-a, možda oni forsiraju da se A1 skine s njihove optike, tko će ga znat.
Kako je optika FTTH koju je Amis financirao i postavljao u vlasnistvu HT-a, od kud ti to, pa skoro cijeli Novi Zagreb je pod Amisovom optikom.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.