Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2016., 10:57   #41
Da budem malo i on topic kad već nitko ne reagira na moj post/oglas iznad.

Ja sam podstanar više od 10 godina pa stvarno imam svakakvih iskustava.

Prvi stan je bio na Bosutskom, dvosoban stan sa prastarim namještajem, grijanje na struju na neke male peći koje se montiraju na zid, čim ju ugasiš hladno je...uglavnom smrzavanje preko zime. Stanarina je bila 1000kn plus režije. To je bilo još davne 2005. Gazdarica je dolazila kad nas nije bilo u stanu i svaki put bi skinula sve jakne s vješalica u hodniku i pobacala ih na krevet. Jer su preteške za tu vješalicu je bilo objašnjenje.

Drugi stan na Jugu 2, jednoiposoban, grijanje na termiku. Lijepo sređen sa novim prozorima ali kad je krenulo hladno vrijeme zidovi su se počeli znojiti i pojavila se plijesan. Račun za struju 800 kn, a grijala sam samo spavaću sobu. Kuhinja i kupatilo su bili ledara. To je bilo 2009.

2010: Treći stan u Drinskoj (Bosutsko), jedoiposoban, na gradsku toplanu. Bilo je fino i toplo, ali to je jedino što je valjalo kod tog stana. Ostalo se sve raspadalo. 1000 kn plus režije. Plus što je gazdarica tražila plaćanje pričuve.

2011: Četvrti na jugu 2 opet, dvosoban, grijanje na struju sa mramornim pločama. Ne sjećam se točno koliko su bili troškovi toga, ali nije bilo baš toplo.
1200 plus režije

2012: Peti stan opet na jugu 2, plinsko centralno. Zgrada nije bila izolirana i prozori su bili stari pa se to rekordno brzo hladilo. Računi za plin oko 500kn.
Stanarina 1300 kn plus režije. S tim da je gazdarica platila popravak termostata na bojleru od pologa kad sam se iseljavala. A ja ga def nisam pokvarila.

2013: Šesti stan u Vukovaru, sve pet, ali što se tiče režija najskuplji za živjeti. Ti u Tehnostanu nisu normalni.

2014: Sedmi stan, Donji grad, dvorišni stan, centralno plinsko. 1100+režije. Isto sve super do zime kad su zidovi počeli plakat i svuda se pojavila plijesan.
Računi za plin od 400 do 700 kn u najhladnijim mjesecima. Gazdarica je živjela u kući ispred stana. Sve je bilo super dok se nije par mjeseci nakon mog odlaska sjetila da sam joj zaboravila oprati tepih koji je bio u stanu kad sam tek došla i kojeg sam odmah spakovala jer je bio odvratno prljav i maknula na tavan s njenim blagoslovom.

2015: Osmi stan je ovaj u kojem sam sad još kratko vremena. Jug 2, dvosoban, centralno plinsko. Stan je tip top sređen prije useljenja, zgrada izolirana, nova stolarija. 1200 kn plus režije, gazde normalni, režije male. Plin nije išao preko 350 kn preko zime a super je toplo u stanu.
Uglavnom...moram seliti jer je gazdarica prodala stan.

I sad sam u potrazi ali mi cijene nisu jasne. prošle godine u ožujku sam iznajmila solidan stan za 160 eura, a sad u tom rangu bez 250 eura ništa. Možeš dobiti neku rupu za 200 eura koju su zadnji put namjestili 86.
Je li stvar u tome da je sezona kad studenti dolaze u grad pa su se stanodavci povampirili ili sam nešto propustila?
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 20:45   #42
Dobra si, ja sam samo pet stanova promijenila. Vlaga, smrzavanje, lude gazde...
Iz ovog ne izlazim.

Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
I sad sam u potrazi ali mi cijene nisu jasne. prošle godine u ožujku sam iznajmila solidan stan za 160 eura, a sad u tom rangu bez 250 eura ništa. Možeš dobiti neku rupu za 200 eura koju su zadnji put namjestili 86.
Je li stvar u tome da je sezona kad studenti dolaze u grad pa su se stanodavci povampirili ili sam nešto propustila?
Dvosobni se kreću oko 1500 kn, a počeli su tražiti i 1800 kn. Ima onih i s tarifom "iznajmljujem stan po x cijeni dok nema studenata / iznajmljujem po y cijeni dok studenti traže".

Kad sam tražila stan i gledala taj očajni namještaj iz '86., došlo mi je da tražim prazan stan.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 07:39   #43
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Dobra si, ja sam samo pet stanova promijenila. Vlaga, smrzavanje, lude gazde...
Iz ovog ne izlazim.

Dvosobni se kreću oko 1500 kn, a počeli su tražiti i 1800 kn. Ima onih i s tarifom "iznajmljujem stan po x cijeni dok nema studenata / iznajmljujem po y cijeni dok studenti traže".

Kad sam tražila stan i gledala taj očajni namještaj iz '86., došlo mi je da tražim prazan stan.
Pričaj mi o tome, već sam skontala da ako nisu stavili sliku kuhinje i wc-a vjerojatno postoji vrlo dobar razlog za to.
Još nekako i provarim namještaj iz 80-ih, ali kuhinju iz iste godine ili nedajbože tepih u kuhinji ne mogu. Riga mi se kad to vidim i riga mi se od ljudi koje nije stid tražiti 200 eura za takav stan.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:17   #44
Dobro vecer mene zanima da li iko ima igdje da zna nekoga ko bi mi mogao izaci u susret za stan u Osijeku? U stanu sam sa malenom bebom starom 20 dana i nemam nikaku pomoc ni ista. Sljedeci mjesec cu dobit tek primanje od porodiljne naknade. Bila sam svugdje i nista nisam uspjela rijesiti. Da li postoji iko i ista da li moze me savjetovati ili uputit da sa malenom bebom ne ostanem na ulici. Vise sam izgubila snage i volje za zivotom. I u ovome stanu di smo zena trazi ogromne rezije mal stan oko 30 kvadrata rezije su 1000 kn plus 1100 najam. Molim vas ako iko zna di mogu se obratit jel nemam primanja do sljedeceg mjeseca posto nemam za stan nit ista. Morat cu izac van na cestu sa malenom. Molim vas ako iko mi moze pomoc i tu jos imam troje malenih. Molim vas da mi se iko javi ovdje ili na emajl zjelena01@gmail com. Molim vas ne mogu sa malenima na ulici zavrsit. Ko god sam pitala zatvorena vrata su mi bila. Bila bi vam jako zahvalna da li moze iko pomoc od srca i u ime mojih andela hvala.
Jelena Lella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 17:17   #45
traži se stan u najam u Osijeku

Traži se u najam dvosoban stan u stambenoj zgradi za dvije osobe (cura i dečko), u centru ili okolici centra Osijeka.

Oboje smo zaposleni, nepušači i bez kućnih ljubimaca.

Potrebno da je stan pristojno i u potpunosti namješten: kuhinja i kupaonica sa svim pripadajućim uređajima (perilica rublja – nije uvjet, štednjak i hladnjak s ledenicom), te osnovni namještaj u dnevnoj i spavaćoj sobi, s priključkom za internet. Mala napomena za grijanje: grijanje na struju i plinske peći nam nažalost nije opcija, kao ni stan u suterenu ili kući.

Ako iznajmljujete ili znate nekoga tko iznajmljuje slobodno pošaljite poruku u inbox.
__________________
Ljudi se mogu podijeliti u dvije kategorije: oni koji vole čokoladu i oni koji to ne žele prihvatiti.
Koralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 15:48   #46
Pozdrav.

Imam pitanje, ne znam je li dobra tema.

Zanima me može li najmoprimac osigurati stan najmodavca na svoje ime?
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.