Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 15:11   #41
ima li itko iskustva sa operacijom kuka zbog instabiliteta ugrađene endoproteze?
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 17:19   #42
pozdrav,
tata mi treba ici na operaciju kuka,pa me zanima ovako okvirno otprilike koliko traje oporavak?
bubamara11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:11   #43
Supruga mi je operirana (pod hitno) nakon pada i loma vrata tijela bedrene kosti ili "glavčine", operacija je trajala cca dva sata i ugrađena joj je "cementna" endoproteza , to radi poodmakle dobi (80g)
Puštena je kući nakon sedam dana na daljnju njegu fizioterapeuta "pri kućnoj njezi". Sad je prošao i treći tjedan a od terapeuta ni t....
Zahvaljujući internetu, skinuo sam nekoliko verzija vježbi, koje izvodimo što zajedno a većinom sama.
Koristim i TEENS impulsni uređaj za oporavak živcova, što oko kičme L2 i L5 a što na potkoljenicama.
Nema mi druge nego biti sam svoj majstor. Rezultati su jako dobri, jer em što je pokretna sa hodalicom, em je jako stimulirana da se oporavi.
Nažalost ili na sreću znam gdje živim i jako se odupirem sistemu u kojem mi kao pacijenti služimo "zdravstvu" za njihove potrebe, barem se ja tako osjećam.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:13   #44
Narkoza ili Spinalna blokada

Quote:
Spinalna anestezija nije "na živo" i ne moraš biti toliko prestravljena. Prije operacije dobiješ premedikaciju koja te opusti i blago sedira....u op sali ležeći na boku anesteziolog ti u spinalni prostor kralježnične moždine injicira anestetik....vrlo brzo sve dolje postaje neosjetljivo i op može početi....bolesnik osim efekta neosjetljivosti donjih ekstremiteta često je i "grogi" i u stanju neke polusvijesti....osim toga često se uz spinalnu anesteziju i u venu doda malo sedativa da čovjek ipak ne čuje pilanje i čekičanje.....
Sve u svemu, ako si prošla tri opće anestezije onda je ova ipak nešto što je poštednije.
Točno ako sve dobro prođe, tj ako anestetičar ne napravi preveliku rupu u omotnici leđne moždine, pa onda nakon operacije ako ti je glava iznad horizontale , imaš strašne glavobolje, jerbo je zbog prevelike rupe uz pomoć gravitacije iscurio dio likvora iz ovojnice , pak onda u glavi imaš vakum poradi kojeg imaš jake glavobolje. A može Ti se zalomiti da nakon OP uz Spinanesteziju odeš na reanimaciju kao za klasičnu anest. pa dobiješ krivi antianenstetik pa ti bude zimaaaaaa...... Zato svaka bobnica ima kapelicu pa se tamo samouvjeri uz Božju pomoć, da će sve biti OK. i da anenst. ne razmišlja o odlasku.....
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 14:18   #45
Mama mi ide na operaciju kuka u 12. mjesecu pa me zamolila da pitam ovdje savjete kako živjeti neposredno nakon operacije?

Kakav krevet doma, povišenje za wc, kako obući čarape, koliko se smije hodati, ići odmah u toplice ili ne??

I sve druge savjete što mi možete dati.

Jel istina da se više ne smiješ nikad sagnuti tipa da zavežeš tenisice ili pokupiš nešto s poda?

Hvala puno na odgovorima.
Ziuaua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.