Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 20:51   #121
imam velikih problema sa kroničnom upalom sinusa i oslabljenim imunitetom. čitala sam da je vitamin D dobar protiv upale sinusa.
Da li mogu kupiti d vitamin ovako napamet sama, i da li ga se uopće koristi za dizanje imuniteta i upalu sinusa?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:05   #122
Joj mediji kad se čope jedne stvari od nje naprave magično nešto.

Ja bez vađenja nalaza i deficita zbog ovakvih stvari poput upala sinusa ne bi pila dodatno d vitamin. Druga stvar su kronične progresivne bolesti di istraživanja idu u smjeru da postoji neka veza između manjka d vitamina i pogoršanja bolesti (multipla, lupus i slične bolesti) i di se te povećane doze piju u dogovoru i uz praćenje doktora. Ovako na svoju ruku samo si štetu možeš napraviti. Ipak je to vitamin kojem se višak ne izlučuje iz tijela putem mokraće i stolice te se to sve negdje taloži i uzrokuje remeti druge stvari (svi ti vitamini i minerali su međusobno povezani pa višak jednog može uzrokovati manjak drugoga i tak)

Probaj si bolje dizati imunitet sa medom, propolisom i sličnim prirodnim stvarima iako mislim da ti trebaju naći uzrok tih ponavljajućih infekcija i njega liječiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:44   #123
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj mediji kad se čope jedne stvari od nje naprave magično nešto.

Ja bez vađenja nalaza i deficita zbog ovakvih stvari poput upala sinusa ne bi pila dodatno d vitamin. Druga stvar su kronične progresivne bolesti di istraživanja idu u smjeru da postoji neka veza između manjka d vitamina i pogoršanja bolesti (multipla, lupus i slične bolesti) i di se te povećane doze piju u dogovoru i uz praćenje doktora. Ovako na svoju ruku samo si štetu možeš napraviti. Ipak je to vitamin kojem se višak ne izlučuje iz tijela putem mokraće i stolice te se to sve negdje taloži i uzrokuje remeti druge stvari (svi ti vitamini i minerali su međusobno povezani pa višak jednog može uzrokovati manjak drugoga i tak)

Probaj si bolje dizati imunitet sa medom, propolisom i sličnim prirodnim stvarima iako mislim da ti trebaju naći uzrok tih ponavljajućih infekcija i njega liječiti.
teško, 20 godina po doktorima, jednostavno nemaju pojima kako sistematski lječiti kronične probleme, nema toga koji ima toliko široko znanje a da može sve to povezati.
Presloženo je to za HZZO, uvjek isto, eventualno snime CT sinuse, i daju antibiotik, i to je to. Operirana već jesam.
A za d vitamin mi je jedna psihologica preporučila, al definitvno sam oprezna sam uzimanjem bilo čega na svoju ruku, napravila bi prvo u priv labaratoriju vađenje d vitamina, pa ako se pokaže nedostatak, krenula u uzimanje.
Za sada uzimam 500 g c vitamina, kefir, idepantenolom vlažim sluznicu.
Uzimam i probiotike.
Kupiti ću još kalcij i poduplati c vitamin dozu.
Dalje ja u šumi preporuka šta sve treba za dizanje imuniteta, ja zbilja ne znam. svako ima svoju priču.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:12   #124
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Druga stvar su kronične progresivne bolesti di istraživanja idu u smjeru da postoji neka veza između manjka d vitamina i pogoršanja bolesti (multipla, lupus i slične bolesti) i di se te povećane doze piju u dogovoru i uz praćenje doktora.
kod privatnika, specijalista i vrhunskog liječnika dobijem preporuku da je 10K ij dobro, ali premalo - čitaj preporuka 10-20K IJ, a na Rebru me specijalist te iste struke dr.sc.tenkre pita koliko je to kapi jer nije čuo za išta drugo osim Plivit D, a i to valjda slučajno iz nekog drugog područja.
tako da je bitno i da li je doktor kvalitetan i prati svoju struku i specijalizaciju ili samo skuplja kave, pršute i eure a tek ponešto ofrlje napravi iz svog područja rada.

@mojzivot
nisam strucnjak, no:
riblji proizvodi nose rizik od nečisti (teških metala) pa ako se tko odluči za to - treba se birati samo vrhunske certificirane proizvođače (ne Natural Wealth i slične no name)
što se tiče omega3, najnovija istraživanja pokazuju (time su oborili prijašnju predrasudu iz mnogo ranijeg istraživanja)) da iz lanenog i sličnih neprerađenih biljnih ulja tijelo može proizvesti dovoljno omega 3.
vitamin A iz životinjskih izvora u manjim dozama nije bauk, no, kažem, za neko ma i skuplje riblje ulje mislim da se ne isplati.
umjesto toga - laneno ulje i kuhana mrkva. kuhana jer taj beta karoten iz mrkve postaje mnogo dostupniji kad se prokuha. i konzumira s nečim uljnim (npr.u juhi, a ne, znači, samu mrkvu).

vitamini A, D i E su topivi u masti, što znači da se najbolje apsorbiraju uz masnoću iz obroka.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.

Zadnje uređivanje cici mici : 23.04.2017. at 15:35.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:16   #125
Cici mici ocisti PM
Mojzivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:56   #126
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
imam velikih problema sa kroničnom upalom sinusa i oslabljenim imunitetom. čitala sam da je vitamin D dobar protiv upale sinusa.
Da li mogu kupiti d vitamin ovako napamet sama, i da li ga se uopće koristi za dizanje imuniteta i upalu sinusa?
Treba provjeriti vrijednost vitamina D u krvi, nikako ga ne uzimati na svoju ruku.
Izmedju ostalog on djeluje i na imunitet, ali ne uzima se primarno za tu svrhu. Što se sinusa (i imuniteta) tiče, ima dosta kvalitetnih, prirodnih preparata za koje se najbolje raspitati u ljekarni.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:41   #127
Sto se tice podatka da je najbolji oblik vitamina D preko sunca-koze i te ogromne kolicine u kratkom roku.Pa kako ljudi da se na taj nacin ne predoziraju?Ili nesto nisam dobro shvatio?
Mojzivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:45   #128
Quote:
Mojzivot kaže: Pogledaj post
Sto se tice podatka da je najbolji oblik vitamina D preko sunca-koze i te ogromne kolicine u kratkom roku.Pa kako ljudi da se na taj nacin ne predoziraju?Ili nesto nisam dobro shvatio?
Vitamin d se tek aktivira putem sunca -kože ( naravno dio i preko bubrega)

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 20:37   #129
moram staviti link gdje se na jednom mjestu mogu vidjeti sažeto zn istraživanja s preciznim informacijama o dozama

http://ajcn.nutrition.org/content/79/5/717.full
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:00   #130
Da li zna netko da li je za živčani sustav bolji D2 ili D3 ili je svejedno?

Mjerila sam razinu vitamina D u Vinogradskoj. Dosta mi je deficitaran (21 nmol/l).
Jedan članak koji sam pronašla o vezi živčanog sustava i vitamina D spominje baš vitamin D2. Treba mi hitno nešto za oporavak/jačanje živčanog sustava.

B12 (također mjeren u Vinogradskoj) mi je na odličnoj razini. Nisam ni sumnjala. Jedem meso tri puta dnevno od kad znam za sebe. Uzimam redovito i b kompleks tabletice.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:54   #131
upomoć,

oprala me panika onak baš na najžešće.

Prije nekog vremena sam bila kod endokrinologa iz nekih razloga i poslao me u dnevnu bolnicu napraviti sve krvne. Osim onog bitnog što je dokora zanimalo (sumnja na dijabetes tipa 2) radila sam i ostale pretrage...to je bilo prije neka 3 tjedna i nalaz je pokazao za vitamin d vrijednost od 19 (referentna piše da treba biti iznad 79).
Ovaj doktor nije reagirao (možda mu je promaklo) i otišla s nalazima kod moje doktorice koja je to odmah vidjela i veli,, ma to je sigurno neka graška u laboratoriju,, nemaš ti 19 jer nebi mogla stajati na nogama,, aj ti lijepo ponovo izvadi za svaki slučaj vitain d i kalcij).. I eto jučer dobila nalaz još gori.. vitamin d 12,7, akalcij savršen da nemože biti bolji...
I šta sad,,, molim one koji su pili velike doze d vitamina preporuku,,, s kojom dozom da krenem opće?,, baš me oprala panika..
electra36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:03   #132
Quote:
electra36 kaže: Pogledaj post
upomoć,

oprala me panika onak baš na najžešće.

Prije nekog vremena sam bila kod endokrinologa iz nekih razloga i poslao me u dnevnu bolnicu napraviti sve krvne. Osim onog bitnog što je dokora zanimalo (sumnja na dijabetes tipa 2) radila sam i ostale pretrage...to je bilo prije neka 3 tjedna i nalaz je pokazao za vitamin d vrijednost od 19 (referentna piše da treba biti iznad 79).
Ovaj doktor nije reagirao (možda mu je promaklo) i otišla s nalazima kod moje doktorice koja je to odmah vidjela i veli,, ma to je sigurno neka graška u laboratoriju,, nemaš ti 19 jer nebi mogla stajati na nogama,, aj ti lijepo ponovo izvadi za svaki slučaj vitain d i kalcij).. I eto jučer dobila nalaz još gori.. vitamin d 12,7, akalcij savršen da nemože biti bolji...
I šta sad,,, molim one koji su pili velike doze d vitamina preporuku,,, s kojom dozom da krenem opće?,, baš me oprala panika..
Ja imam inzulinsku rezistenciju i deficit Vit D. i uzimam 10 000 IU dnevno.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:22   #133
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ipak je to vitamin kojem se višak ne izlučuje iz tijela putem mokraće i stolice te se to sve negdje taloži i uzrokuje remeti druge stvari (svi ti vitamini i minerali su međusobno povezani pa višak jednog može uzrokovati manjak drugoga i tak)
Nije točno.
"Izlučivanje

Jetra ima sposobnost kataboliziranja vitamina D u visoko polarne produkte koji se izlučuju u žuč, od kojih je većina konjugirana s glukuronskom kiselinom. Samo mali dio vitamina D se izlučuje u žuč u nepromijenjenom obliku, odnosno ¾ vitamina D se katabolizira i izlučuje bez da se skladišti u tijelu, niti se metabolizira u 25(OH)D3. Kalcitroična kiselina je glavni produkt metabolizma kalcitriola, no ima i drugih hidroksiliranih te oksidiranih metabolita. Manji dio vodotopljivh konjugata vitamina D se izlučuje urinom."

Od svih vitamina, vitamin d je najmanje opasan za uzimanje putem tableta, jer samo iznimno visoke doze kroz jako jako dugo vremena mogu eventualno uzrokovati hiperkalcijamiju, što se liječi tako da prestaneš uzimati vitamin d.
Jedino je bitno kad se uzima vitamin d da se ne uzima i kalcij istovremeno. Jer vitamin d stvara kalcij.

Ja sam imala manjak i otada stalno uzimam 5000 I.U. dnevno, godinama.
I još sam u par navrata uzela megadoze (150 tisuća I.U. unutar par sati) da bi jednom megadozom podigla taj manjak, u suprotnom to traje mjescima i godinama. Jednokratna megadoza je jedini način da se odmah podigne razina d vitamina u krvi. Unatoč tome što sam uzela sigurno 3-4 megadoze u zadnjih par godina i što stalno uzimam vitamin d od 5 tisuća, moja razina je jedva 100.
A za multiplu se savjetuje da imamo više od prosjeka - i to - od 150 do 225 .
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:12   #134
Bamby, hvala puno puno,, dakle nebu me ubilo 10 000
obzirom da apsolutno ništa ne znam o manjku d vitamina osim što sam jučer i danas doznala od svog prijatelja google-a, ovo mi je poprilično dobra informacija.. hvala još jednom.

ako samo mogu pitati još, koji/čiji d vitamin uzimaš,, i jesu tablete ili kapljice...
electra36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:47   #135
Ja uzimam u ampulama D-Vital, dobila sam na recept. Endokrinolog mi je preporučio jednu ampulu od 25000 IU tjedno. Dobro ih podnosim, samo malo podrigujem par sati nakon, ali jednom tjedno mi je ok. Uvijek mi ostane malčice u ampuli, valjda bi mi kapljice bile inteligentnije.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 06:52   #136
Quote:
electra36 kaže: Pogledaj post
Bamby, hvala puno puno,, dakle nebu me ubilo 10 000
obzirom da apsolutno ništa ne znam o manjku d vitamina osim što sam jučer i danas doznala od svog prijatelja google-a, ovo mi je poprilično dobra informacija.. hvala još jednom.

ako samo mogu pitati još, koji/čiji d vitamin uzimaš,, i jesu tablete ili kapljice...
Uzimam od Solgara, no kupila sam preko iherba. Uzela sam ih nakon što sam dobila nalaze dok sam čekala termin kod endokrinologice. Ona mi je potvrdila da je to OK doza. No mi sa inzulinskom rezistencijom trošimo više Vitamina D i zato nam trebaju veće doze . Možda bi tebi i 5000IU dnevno bilo ok. Ovisi o dijagnozi .
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:29   #137
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
... No mi sa inzulinskom rezistencijom trošimo više Vitamina D i zato nam trebaju veće doze . Možda bi tebi i 5000IU dnevno bilo ok. Ovisi o dijagnozi .
DA, neki dan istražujući naletih na info da svi dijabetičari imaju manjak vitamina D.


Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post

...a za multiplu se savjetuje da imamo više od prosjeka - i to - od 150 do 225 .
i to...neka istraživanja pokazuju da vitamin D može popraviti oštećenja živaca izazvana MS-om
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:43   #138
You will get natural vitamin D from early sunrise.
timadam25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 13:50   #139
Koje suplemente D vitamina koristite?

Testirala sam se i imam 65 nmol, donja granice je 75.
Dr mi je preporučila Oleovit kapi, 2000 IU dnevno, to ide na recept.
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 19:03   #140
Uzimate li to ljeti? Ja kupio Natural wealth 5000iui uzimao sam samo zimi.


Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.