Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 10:12   #121
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post


MOlim te ako ti nije teško da obrazložiš te tvrdnje?
Ma sve je jasno ovim što sam rekao. Imali smo tri sobe. U dvije su stajale kaljeve peći. Ložilo se, a bilo nam je hladno.
Možda je razlog i to, što kaljeve peći ne staju uz prozor, već uz zid. Stanovi na centralno imaju radijatore ispod prozora, što je posve druga priča.
Osim toga, nije nikako praktično nositi svakodnevno drva na 4. kat. Drva moraju biti u podrumu, kojih 6 kubika svake godine, a u samom stanu je to ograničeno prostorom pa ni ne možeš nekom radnom akcijom osigurati rezervu drva u stanu za par dana, već ono što jednom danu doneseš, to i skuriš u tome danu.
Kad smo se doselili u stan s centralnim grijanjem, prosto smo se raznježili od miline i ugodnosti.
Kao da smo do tada živjeli u šatoru u šumi.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:13   #122
Slažem se da nikako nije zgodno nositi drva na 4 kat, kao i to da nije najpraktičnije ložiti u sobi.

Ali, ako se već moraš grijati na drva, kaljeva peć je najekonomičniji način. Uz to, najugodnije grije prostor.

Ako vama peć nije dovoljno dobro grijala, ili je bila loše složena, ili je bila premala ili je kroz prozore puhalo. Jer nikad nisam bio u prostoru koji s egrije na kaljevu a da nije bilo ugodno toplo.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:20   #123
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Slažem se da nikako nije zgodno nositi drva na 4 kat, kao i to da nije najpraktičnije ložiti u sobi.

Ali, ako se već moraš grijati na drva, kaljeva peć je najekonomičniji način. Uz to, najugodnije grije prostor.

Ako vama peć nije dovoljno dobro grijala, ili je bila loše složena, ili je bila premala ili je kroz prozore puhalo. Jer nikad nisam bio u prostoru koji s egrije na kaljevu a da nije bilo ugodno toplo.
Ja ne samo da sam bio, već sam živio, skoro 17 g.
To možda jeste nekom zanimljivo, tko dođe u goste, pa si zagrije guzicu na vrućem šamotu.
Grijalica, kakva, takva , mora biti ispod prozora.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:12   #124
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
.....
Možda je razlog i to, što kaljeve peći ne staju uz prozor, već uz zid. Stanovi na centralno imaju radijatore ispod prozora, što je posve druga priča....
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
...Grijalica, kakva, takva , mora biti ispod prozora.
Totalno si u krivu!
1. mora se spriječiti strujanje zraka preko stakla/prozora. To se postiže zavjesom
2. izvor topline ispod prozora nekoliko puta povećava brzinu cirkulacije i stvara velike gubitke topline
3. prijašnje radijatore od 20 cm i nisi imao gdje smjestiti osim ispod prozora, a i tada tko je imao cg baš mu se fučkalo jel to 10 ili 20 kubika drva.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:32   #125
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Totalno si u krivu!
1. mora se spriječiti strujanje zraka preko stakla/prozora. To se postiže zavjesom
2. izvor topline ispod prozora nekoliko puta povećava brzinu cirkulacije i stvara velike gubitke topline
3. prijašnje radijatore od 20 cm i nisi imao gdje smjestiti osim ispod prozora, a i tada tko je imao cg baš mu se fučkalo jel to 10 ili 20 kubika drva.
1. Imali smo mi zavjese.
2. Onda je kompletna stanogradnja zadnje stoljeće u krivu.
3. Nije vrag da ti nemaš radijatore ispod prozora već nasuprot njima?
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:49   #126
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
1. Imali smo mi zavjese.
2. Onda je kompletna stanogradnja zadnje stoljeće u krivu.
3. Nije vrag da ti nemaš radijatore ispod prozora već nasuprot njima?
1. da zavjese preko radijatora
2. stanogradnja je jedno, a efikasnost grijanja je drugo.
3. imam podno, a kod punice nisu bili nasuprot jer to je isto kao ispod prozora (opet strujanje zraka preko prozora), već lijevo ili desno od prozora.
Radijator može biti ispod prozora, a najčešće i je tamo, jer tu jedino ima mjesta. Zavjesa mora blokirati strujanje zraka preko stakla.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:11   #127
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
1. da zavjese preko radijatora
2. stanogradnja je jedno, a efikasnost grijanja je drugo.
3. imam podno, a kod punice nisu bili nasuprot jer to je isto kao ispod prozora (opet strujanje zraka preko prozora), već lijevo ili desno od prozora.
Radijator može biti ispod prozora, a najčešće i je tamo, jer tu jedino ima mjesta. Zavjesa mora blokirati strujanje zraka preko stakla.
1. Nisam imao radijatore.
2. Istina, ali u jednoj posve drugoj temi;
3.Radijator mora biti ispod prozora. U svakoj državi i svakoj građevini.
I kakva sad punica? Ti si punici znači, spajao radijatore na kaljevu peć.
Jadna punica.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:22   #128
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
I kakva sad punica?
Ti si punici znači, spajao radijatore na kaljevu peć. Jadna punica.
Ajde pročitaj ovu temu od početka!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:48   #129
pozdrav, jedno pitanje u vezi kalijeve peci,
naime imam kalijevu pec doma i imam jedan prilican problem, naime otac je stavio kalijevu pec u zid izmedu dn boravka i spavace sobe, i to nebi bio nikakav problem da nije izmedu peci i cigle(zida) stavio neku kakti izolaciju koja kad se jace pec zagrije pocne smrdit,,, e sad vas savjet, dali da se to izvadi il sta da napravim :OO
Ivan__18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 19:08   #130
Vadi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:30   #131
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ajde pročitaj ovu temu od početka!
Nema tu ništa novo ni nakon čitanja.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:29   #132
majstor

Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
majstori za čišćenje/servisiranje kaljeve peći (eventualno preslagivanje) su više manje u odlasku iz te profesije. Ima li netko informaciju tko je još aktivan u tom poslu a može napraviti čišćenje peći na području Zagreba.
Hvala
Zdenko Horvat najjači majstor, već je u godinama ali je valjda jedini pravi majstor u RH. U kodrić-silexu mi ga preporučili i stvarno je vrhunski majstor
__________________
life is good

Zadnje uređivanje City : 11.01.2018. at 02:01.
Kika03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:03   #133
Cijenio bih kontakt broj ili mail nekog majstora za demontažu kalijeve peći..preporuku ili nešto.. ovog zadnjeg sam uspio guglati ali na telefon 'Slavujčeka' se nitko ne javlja
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:25   #134
Ako se samo radi o uklanjanju peći....nađi ekipu... uz pivce i na auto prikolicu.
Mjesto je..?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:58   #135
imao bih ekipu koja bi to čekićima znala sastavit sa zemljom, ali rečeno mi je da to delikatniji posao i da bi se sačuvali dijelovi za kasniju montažu negdje..nekad.. i da postoji strah od pucanja.
mjesto je zg
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:32   #136
Za taj posao trebaš samo kliješta i odvijač. Rukom drmneš element, skineš ga, izćeprkaš ispunu od zemlje i cigle i slažeš gdje želiš.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:18   #137
da, slažem se :
- širokim šrafcigerom ili dlijetom il tvrdom špahtlom otvoriti kapu
- otkopčavati kopče ili kombinirkama otvoriti kopče C oblika - neke puknu i odložiš ih u metalni otpad nove će trebati pri ponovnoj ugradnji
- otresti ilovaču šamaranjem (čekićem ne) slagati u pripremljenu kartonsku kutiju
- i odlažeš kaljeve u isto tako pripremljenu kartonsku kutiju licem u lice
- niti jedna neće puknuti čak i kod vrata
mogao bi kupiti ovakovu špahtlu u "Šumoopskrbi" http://www.schuller.eu/sr/Proizvodi/...a-%C5%A1pahtla
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:02   #138
Hvala na savjetima.. jedno od brojnih zanimanja koje izumiru (uz učenog zlatara, plastičara i xy takvih) ali zato postoje digitalni zapisi o tome ako ništa.
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:54   #139
Kaljevu peć bacaš, prodaješ, poklanjaš?

Pisalo je već po forumu, ako se u prostoru živi (tj ako ne ide kompletna adaptacija) treba prostor zaštititi od čađe iz peći. Prekriti namještaj, a i vlažiti peć tj unutrašnjost.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:07   #140
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Kaljevu peć bacaš, prodaješ, poklanjaš?

Pisalo je već po forumu, ako se u prostoru živi (tj ako ne ide kompletna adaptacija) treba prostor zaštititi od čađe iz peći. Prekriti namještaj, a i vlažiti peć tj unutrašnjost.
jasno mi je da treba zaštiti prostor, no obzirom se planira novo krečenje prostora onda je taj dio lakše odraditi. peć će se valjda iskoristiti na drugoj lokaciji, taj dio je već dogovoren.
hvala na savjetu
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.