Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 13:57   #1621
Quote:
DrMom kaže: Pogledaj post
Pa dobro čovječe, što onda trošiš svoj život na glupe razdjelnike, zašto jednostavno ne prodaš svoj stan s razdjelnicima i ne preseliš u novi s etažnim grijanjem? Ili barem s kalorimetrom?
As simple as that

Meni vidiš, je gore navedeno, (susjed koji gasi etažno u svom stanu zbog čega sam ja u stanu iznad imala velike račune i hladnoću), jest bio dovoljan razlog da potražim stan u zgradi s grijanjem na toplanu gdje se svi stanovi trebaju po zimi grijati. Jer su mi dojadile vječito hladne noge i golemi računi za plin. Bilo je to u vrijeme prije ovog nasilja i prijevare zvane razdjelnici.
Da, to se može i ovako tumačiti:
Ovo ti je situacija kad tvrdiš da si se grijala na tuđi račun i kad si shvatila da više toga nema, onda si - pobjegla u drugu zgradu?!
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:25   #1622
Off o sanaciji dimnjaka i prelasku na kondenzacijske bojlere prebačen je na ovu temu. Slobodno bilo tko otvori temu vezanu uz ovu problematiku.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:50   #1623
Bez brige, sad ce nase drago ministarstvo donijeti novi pravilnik kojim ce "nivelirati" racune. I nitko se vise nece buniti, kao slovenci.
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---507152.html
istrazivac xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:26   #1624
Kakva glupa ideja, da stanari na etaznom grijanju zbog mogucih (najavljenih) problema s plinskim bojlerima i dimnjacima ugrade u zgradu novu kotlovnicu, i naravno stave razdjelnike.
http://www.poslovni.hr/hrvatska/graa...postoji-337809
istrazivac xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:44   #1625
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Kakva glupa ideja, da stanari na etaznom grijanju zbog mogucih (najavljenih) problema s plinskim bojlerima i dimnjacima ugrade u zgradu novu kotlovnicu, i naravno stave razdjelnike.
http://www.poslovni.hr/hrvatska/graa...postoji-337809
I naravno termin razdjelnik se ne spominje u cijelom clanku
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:05   #1626
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
I naravno termin razdjelnik se ne spominje u cijelom clanku
Ne mora pisati, sve je jasno. Po zakonu koji je na snazi, i ostati ce, zgrada s zajednickom kotlovnicom mora ugraditi razdjelnike.
Zar mislis da bi se netko upustio u takav projekt i radio mimo zakona (projekt, natjecaj, realizacija)?!?
istrazivac xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:48   #1627
Otkud tebi ideja da će ZoTTE zakon ostati na snazi? Mislim da je to jako malo vjerojatno, s obzirom na dokaze, i usprkos svim naporima Vrdoljakova klana.
Ako ga Vlada sama ne ukine, (ova ili ona koja će doći nakon prijevremenih izbora), ukinut će ga sud.

Evo rješenja za Karterove muke: najjeftiniji, najekološkiji i najsigurniji način grijanja. Sad samo treba lobirati da se toplinska energija dovede da grije građane, a ne državne institucije koje nemaju obavezu ugradnje razdjelnika.
Norvežani ulažu 18,7 milijuna eura u elektranu-toplanu i proizvodnju peleta u Žakanjuhttps://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/norvezani-ulazu-187-milijuna-eura-u-elektranu-toplanu-i-proizvodnju-peleta-u-zakanju/7053578/


Sent from my iPhone using Tapatalk
zenonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:16   #1628
To ti je u Ozaljskom kraju, prema Sloveniji.
Možeš misliti - 187 milijuna eura da ljudi iz zemlje prepune šuma i pilana, hoće otvoriti tvornicu peleta u Hrvatskoj?
Znaš kad će to zaživjeti?
Inače, sve to im vodi Bosanac.
Kakve su im namjere, nemam pojma, al niti će se te pelete proizvoditi niti će se itko grijati.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:03   #1629
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Ne mora pisati, sve je jasno. Po zakonu koji je na snazi, i ostati ce, zgrada s zajednickom kotlovnicom mora ugraditi razdjelnike.
Zar mislis da bi se netko upustio u takav projekt i radio mimo zakona (projekt, natjecaj, realizacija)?!?
Ne, ne mora. Ugraditi ce kalorimetre. Pogotovo sto s plinskim bojlerima vec imaju horizontalni razvod po stanu pa ne treba rastaviti pol stana da se to ugradi kao kod stanova s vertikalama.

Dakle, nema omrazenih razdjelnika, ali ima individualizacije grijanja, hladnih podova od susjeda ispod koji se ne grije i svih ostalih nocnih mora ekipice koja se naucila na komfor na tudji racun.

Ma divotica.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:13   #1630
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ne, ne mora. Ugraditi ce kalorimetre. Pogotovo sto s plinskim bojlerima vec imaju horizontalni razvod po stanu pa ne treba rastaviti pol stana da se to ugradi kao kod stanova s vertikalama.

Dakle, nema omrazenih razdjelnika, ali ima individualizacije grijanja, hladnih podova od susjeda ispod koji se ne grije i svih ostalih nocnih mora ekipice koja se naucila na komfor na tudji racun.

Ma divotica.
istina, plin je posve druga priča. Kao što i odvajanje od plina nije isto kao odvajanje od toplane. To ja svima pričam tko mi za primjer navodi tako nešto.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 22:34   #1631
24 satno grijanje

"S obzirom na najavljene niske temperature zraka, Gradska toplana Karlovac od danas (nedjelja) pruža mogućnost za 24 satno grijanje s prilagođenim temperaturama u dnevnom i noćnom režimu rada. O istom su obaviješteni svi predstavnici stanara i njih oko 80 posto se odlučilo na ovu uslugu, koja je planirana do četvrtka, odnosno dok ne dođe do porasta vanjske temperature zraka. Ukoliko ovlašteni predstavnici koji prethodno nisu bili suglasni sa 24 satnim načinom isporuke toplinske energije promijene odluku,mogu nas kontaktirati kako bismo postrojenje u toplinskim stanicama prilagodili ovakvom režimu rada.

Gradska toplana Karlovac ovakvim pristupom stoji na usluzi svojim krajnjim kupcima, poštivajući pritom njihove želje i potrebe."
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 09:17   #1632
Reklamiraš ih i sad ćeš reći da nisi njihov čovjek.
Drmom Zenonka, Minime, držte ga!
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 09:36   #1633
da ljudi znaju zatvoriti/pritvoriti ventile preko noci... da se ne iznenade
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:30   #1634
Jucer su na nekim vjestima rekli da Toplinarstvo preko noci drzi pogone na temperaturi tako da u stanovima bude 15 +- 1 stupanj.
Vjerojatno se mislilo na zgrade kojima se grijanje ne gasi u 22,00 ili 23,00 sata a pali u 05,00 ili 06,00 sati.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:40   #1635
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
da ljudi znaju zatvoriti/pritvoriti ventile preko noci... da se ne iznenade
Ne možeš nikako zatvoriti onih 20%.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:16   #1636
Kako se sad ponašaju razdjelnici?
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 18:35   #1637
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Kako se sad ponašaju razdjelnici?
Isto ko i prije, sve zavisi koliku temperaturu zadas na termoventilu, visa zadana temperatura, vise energije prodje kroz radijator, vise impulsa razdjelnik broji i obrnuto.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 08:34   #1638
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Jucer su na nekim vjestima rekli da Toplinarstvo preko noci drzi pogone na temperaturi tako da u stanovima bude 15 +- 1 stupanj.
Vjerojatno se mislilo na zgrade kojima se grijanje ne gasi u 22,00 ili 23,00 sata a pali u 05,00 ili 06,00 sati.
Da. Kod mene je to bilo normalno, tipa ako padne ispod -10 onda ostane u "nocom" rezimu . Jedino je ovisilo o tome koji "majstor" dolazi u TS jer ponekad kad sam pitao, onda neki nisu pojma imali "da se to moze"
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:56   #1639
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Da. Kod mene je to bilo normalno, tipa ako padne ispod -10 onda ostane u "nocom" rezimu . Jedino je ovisilo o tome koji "majstor" dolazi u TS jer ponekad kad sam pitao, onda neki nisu pojma imali "da se to moze"
Narocito kod onih u toplinskim podstanicama koji su u par zadnjih godina zamjenjivali i ugradjivali dodatnu opremu, poput pametnih pumpi, dobijali su i dodatnu elektroniku u toplinske podstanice preko koje se moze i dodatno svasta programirati.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 16:29   #1640
Malo sam iznenađen kako je, nakon prijedloga moderatora da se tema proširi ili možda skrene na plinske bojlere, naglo splasnuo animozitet i interes da se dalje sudjeluje u raspravi. Ni ja, za sada, neću ovdje pisati o plinskim bojlerima jer mislim da još nismo potpuno zaokružili priču o individualizaciji raspodjele troškova grijanja.

Kada me netko podmuklo izazove ili me pokuša preveslati u meni samo probudi inat koji mi zatim daje snagu da idem do kraja dokazati da sam ipak ja u pravu. Kod nas u Primorju za to kažemo : „krepat, ali ne molat“. Naime, upravo zbog neprirodne sprege toplana sa tvrtkama koje evidentiraju impulse i njihovog zajedničkog peglanja računa ja sam tako duboko zagazio u ovu temu. To mi je oduzelo mnogo vremena i fizičke energije, ali uopće ne žalim jer znam da će se prije ili poslije rezultati pojaviti.

U više navrata, putem elektronske pošte, uputio sam „Brunati“ zahtjev da omogući svim etažnim vlasnicima pristup svim podacima koji su relevantni za provjeru računa grijanja. Dugo su izbjegavali da mi na to pitanje odgovore dok mi konačno nisu, nakon što sam ih na to izazvao, citirali članak 2. stavak 1. Zakona o zaštiti osobnih podataka, koji ih po njihovom tumačenju sprječava da postupe drugačije. Budući da u formulaciji tog stavka pa ni u cijelom Zakonu ja nisam našao elemente koji ukazuju da su podaci o ostvarenim/očitanim impulsima i utrošenoj/dodijeljenoj toplinskoj energiji takve prirode da se mogu uvrstiti u osobne podatke koje treba zaštititi u smislu kako to tumači rečeni zakon dao sam se još jednom u provjeru ustaljene europske prakse nakon čega sam se obratio Agenciji za zaštitu osobnih podataka za mjerodavno tumačenje. Pismo sam poslao sa povratnicom tako da sam dobio dokaz da su ga zaista primili.

Kako obično biva državne ustanove nisu baš brze na odgovoru, ali je on, nakon skoro tri mjeseca čekanja, ipak stigao pred desetak dana. Ne mogu još tvrditi da sam dobio rat, ali u svakom slučaju odgovor dobro obećava.

Agencija, kad smatra da su neka pitanja od općeg javnog interesa, svoja mišljenja, tumačenja ili rješenja objavljuje na svojim web stranicama. Iako je njihov odgovor napisan još krajem siječnja, do sada ga još nisu objavili. Čekati ću još dva tjedna i ako ga oni ni tada ne objave, objaviti ću ga ja na ovim stranicama. Zato se još malo strpite.

Ipak, da ne stojite na iglama toliko vremena, anticipirati ću vam neke stvari.
IgorDRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.