Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 14:16   #861
Mene zanima da li dajete psima tunu, lososa, oslića? Jedu li vam psi lagano kuhanu ribu s povrćem i da li ju vole?
Obično kupim losos od Leda pa par min prokuham s povrćem i dajem peseku ali nije baš ljubitelj ribe
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:30   #862
Luna se davi u ribi kad je dobije. U svim ovima koje si nabrojala. Kad bi trebala dobiti tabletu (protiv parazita ili slično) uzela bih malo tune iz salamure i u to zdrobila tabletu. U sekundi bi tanjurić blistao.

Ribu stavim kuhati i nakon nekoliko minuta izvadim komad za nju, a onda dodajem začine i sve ono što njoj ne bi odgovaralo. Obično uz ribu dobije malo palente i riže i kuhano povrće. Blitvu sitno nasjeckam, jer je inače ne probavi. Na sve to kapnem malo maslinovog ulja.

Od sirove ribe tu i tamo dobije sitnu plavu ribu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:09   #863
Alpha55 , sjajno! I kod nas je bila "kokos" danas, picek oveci doduse. No, na jednostavniji nacin. Kuhao se u hladboj vodi, polagano i dugo jer mi je bitna dobra juha. Kada je bila juha gotova jos sam ga spekla u rolu. Za prilog povrce za mene a za muza mlinci. Macke su vec dobile svoj dio a psima ce ici samo za sakicu kozice . Ovo je ipak bio rucak prvenstveno za nas! Pse ceka njihovo plus velike junece kosti sa pripadajucim zlundrama.

I da, otvori blog. Kuhinja za pse i nas.... ili tako nesto


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:43   #864
Ja sam na akcijama kupovala oslić dok nisam negdje pročitala da i nije nešto nutritivno vrijedan a skup je. Tako da uglavnom dajem kao prilog (ja hranim sirovim mesom) uz mesni obrok sirove papaline. One su mi najzgodnije jer ih ne moram čistiti za razliku od srdela koje su mi se ponekad učinile prevelike pa bi se namučila izvaditi kost.

Pitala bih Vas nešto, zašto kuhate meso, ako se kome da odgovoriti... A da nisu razlog mogući paraziti
__________________
Don`t be racist.
Hate everyone.
JoleneJW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:42   #865
Što se mene tiče pesonja jednostavno ne podnosi sirovo meso iako nitko sretniji od mene da to nije tako. Znači pokušavala prije par godina sa barfom tada je jako povraćao i imao puno probavnih problema. Nije pomoglo naprotiv nije uopće išlo.
Pokušavala ponovo u par navrata čak i sad kad mi je sa probavom dobro sa barf starterom no jednostavno ne ide ...ponovo mi krene sa povraćanjem. Probala sam i onaj natures menu isto nije išlo.
Zapravo nikad mu nije dijagnosticiran pankreatitis ali bi moglo biti i nešto takvo u pitanju.

Tako da na kraju sama spremam smjesu mesa i lagano ju prokuham 5 do 10 min ovisi dal ju vadim smrznutu ili je izvadim prije pa je već odmrznuta.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:13   #866
Hvala na detaljnom odgovoru Merlina.
Moj pas nije dobro podnosio govedje grkljane i pileće vratove, imao bi proljev tako da sam izbacila te repove a od pilećih vratova mu radim juhu koju obozava. Srećom s ostalim mesom je sve ok, nema proljeva, zatvora, povraćanja...
__________________
Don`t be racist.
Hate everyone.
JoleneJW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:38   #867
Alergija - kuhanje

Imam mješanku staforda koja vec 6 mjeseci pokazuje znakove alergije. Bila je na korticima kratko i antihistaminicima koji izgleda vise ne djeluju (Claritin). Vet nam je preporucio tablete Apoquel koje bi za nju kostale oko 900 kuna mjesecno sto si ne mozemo priustiti. Davali smo Brit hipoalergensku od janjetine i sad Rustican. Sumnja se na alergiju na piletinu (tako vet kaze), iako ja smatram da bi mogla biti i obicna riza jer na smedu izgleda ne reagira. Hills Z/D i ostale smo razmatrali i mislimo da je bolje pokusati kuhati da vidimo hoce li se simptomi povuci. Zanimaju me dvije stvari, koliko kuhane hrane bi ona trebala jesti dnevno (ima 24.5 kg, godinu dana stara) i moze li se kuhati pa zalediti po obrocima? Plan je da kupimo cca 50% mesa (junetina,janjetina), 30% povrca i ostatak smede rize, zobi ili sl. Koje se jos konkretno meso odnosno djelovi mesa mogu ukljuciti u prehranu, a da nisu perad?
Kasiopeja1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:43   #868
Mislim da je odnos količine kuhane hrane prema dehidratu sličan kao i odnos sirove prema dehidratu, to jest otprilike duplo od onoga što kaže tablica. Ako je pas odrastao, računa se da dnevna količina hrane treba iznositi 2% težine samoga psa.

Osim junetine i janjetine, imaš još i teletinu i ribu. Za ribu se savjetuje da se kupuje smrznuta jer duboko zamrzavanje ubija anisakis, a papaline i srdele najmanje su opasne kao nosioci nataložene žive. Mišićno meso - srce, obresci, iznutrice - pluća, bubrezi, slezena, želudac (burag ako ga uspiješ nabaviti), svašta nešto, s time da s jetricom ne treba pretjerati, kažu 5% od svega.

O sirovoj prehrani nisi razmišljala?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:49   #869
Quote:
Kasiopeja1208 kaže: Pogledaj post
Imam mješanku staforda koja vec 6 mjeseci pokazuje znakove alergije. Bila je na korticima kratko i antihistaminicima koji izgleda vise ne djeluju (Claritin). Vet nam je preporucio tablete Apoquel koje bi za nju kostale oko 900 kuna mjesecno sto si ne mozemo priustiti. Davali smo Brit hipoalergensku od janjetine i sad Rustican. Sumnja se na alergiju na piletinu (tako vet kaze), iako ja smatram da bi mogla biti i obicna riza jer na smedu izgleda ne reagira. Hills Z/D i ostale smo razmatrali i mislimo da je bolje pokusati kuhati da vidimo hoce li se simptomi povuci. Zanimaju me dvije stvari, koliko kuhane hrane bi ona trebala jesti dnevno (ima 24.5 kg, godinu dana stara) i moze li se kuhati pa zalediti po obrocima? Plan je da kupimo cca 50% mesa (junetina,janjetina), 30% povrca i ostatak smede rize, zobi ili sl. Koje se jos konkretno meso odnosno djelovi mesa mogu ukljuciti u prehranu, a da nisu perad?


Već sam pisala da se moj pas preporodio od kad smo napravili alergološki test i izbacili hranu na koju je intolerantan. Je malo veća investicija 1.500 kn no s obzirom da sam proljetos prije testa toliko ostavila vetu na inekcije i pretrage zbog probavnih problema uzrokovanih alergijom, dugoročno se isplati ne mučeiti psa a i financijski. Stvarno od srca preporučam. Žao mi je što to meni nije nitko preporučio prije i što su svi veterinari koje sam pitala za test mahali rukom "kao nije bitno", a pokazalo se da je itekako bitno.
Pas mi ima 7,5 godina i življi je i zdravije no kad je bio star dvije godine.

Mi smo kuhali prije testa no stalno su se problemi ponavljali uglavnom zato što su na meniju bile namirnice na koje se pokazalo da je intolerantan piletina, puretina, riža, mrkva, krumpir, maslinovo ulje....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:41   #870
Quote:
Kasiopeja1208 kaže: Pogledaj post
Imam mješanku staforda koja vec 6 mjeseci pokazuje znakove alergije. Bila je na korticima kratko i antihistaminicima koji izgleda vise ne djeluju (Claritin). Vet nam je preporucio tablete Apoquel koje bi za nju kostale oko 900 kuna mjesecno sto si ne mozemo priustiti. Davali smo Brit hipoalergensku od janjetine i sad Rustican. Sumnja se na alergiju na piletinu (tako vet kaze), iako ja smatram da bi mogla biti i obicna riza jer na smedu izgleda ne reagira. Hills Z/D i ostale smo razmatrali i mislimo da je bolje pokusati kuhati da vidimo hoce li se simptomi povuci. Zanimaju me dvije stvari, koliko kuhane hrane bi ona trebala jesti dnevno (ima 24.5 kg, godinu dana stara) i moze li se kuhati pa zalediti po obrocima? Plan je da kupimo cca 50% mesa (junetina,janjetina), 30% povrca i ostatak smede rize, zobi ili sl. Koje se jos konkretno meso odnosno djelovi mesa mogu ukljuciti u prehranu, a da nisu perad?
Meni nije ovo jasno, zašto kuhati pa onda zamrzavati? Na taj način se 2 puta uništavaju sve dobre stvari u toj klopi.

Jel nije jedostavnije ako već mora biti kuhano da se zamrzne sve tako sirovo po porcijama i onda jednu porciju istreseš u proključalu vodu na nekoliko minuta i daš psu kad se malo ohladi?

Ja bi tako radila, ne bi kuhano zamrzavala. Svome i kad kuham, skuham toliko da ima za 2 dana i ono što ne pojede taj dan držim u frižideru i jede normalno sutradan. Tako i ja jedem kad mi ostane nešto pa ne vidim razloga zašto bi za njega zamrzavala to skuhao pa opet odmrzavala. Da ga hranim isključivo kuhanim napravila bi ovo što sam gore napisala, složila porcije, tako sve pozamrzavala i samo izvukla jednu prociju i bacila u ključalu vodu i prokuhala koliko mi minuta već paše (ovisno od čega se sastoji procija)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:46   #871
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Već sam pisala da se moj pas preporodio od kad smo napravili alergološki test i izbacili hranu na koju je intolerantan. Je malo veća investicija 1.500 kn no s obzirom da sam proljetos prije testa toliko ostavila vetu na inekcije i pretrage zbog probavnih problema uzrokovanih alergijom, dugoročno se isplati ne mučeiti psa a i financijski.
Mene zanima kako to točno izgleda? Jel se to iz krvi, preko kože...?

Eliminacijske dijete niste radili? Ono tipa da si davala samo jesti jednu vrstu mesa pa drugu...?

Imam pitanjce vezano uz ribu. Nisam mu još davala ni kuhanu ni sirovu (osim nešto sitno pečenog šarana, al to je zbilja bilo sitno), jel vi čistite ove manje ribe tipa srdele ili ih date u komadu?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:56   #872
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mislim da je odnos količine kuhane hrane prema dehidratu sličan kao i odnos sirove prema dehidratu, to jest otprilike duplo od onoga što kaže tablica. Ako je pas odrastao, računa se da dnevna količina hrane treba iznositi 2% težine samoga psa.

Osim junetine i janjetine, imaš još i teletinu i ribu. Za ribu se savjetuje da se kupuje smrznuta jer duboko zamrzavanje ubija anisakis, a papaline i srdele najmanje su opasne kao nosioci nataložene žive. Mišićno meso - srce, obresci, iznutrice - pluća, bubrezi, slezena, želudac (burag ako ga uspiješ nabaviti), svašta nešto, s time da s jetricom ne treba pretjerati, kažu 5% od svega.

O sirovoj prehrani nisi razmišljala?
Hvala na savjetu razmisljala sam i o sirovoj prehrani, ali sam skepticna zbog raznoraznih bakterija i zaraza koje se mogu dobiti od mesa. Bili smo kod veta danas na kontroli (sterilizirali smo pasicu nedavno) i kaže da je najbolje kuhati konjetinu/zecetinu i krumpir (novi izvor proteina i uh) pa lagano ubacivati povrće. Zna li netko kako se kreću cijene konjskog/zecjeg mesa i gdje ga u Zagrebu uopće nabaviti?
Kasiopeja1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:02   #873
Jesam jedno vrijeme radila kakti eliminacijske dijete no ako pogledate na što sam napisala da je pas intolerantan onda će vam biti jasno da nikada ne bih pogodila te namirnice i uvijek bih nešto od toga dala da jede.
Vadi se krv šalje se u Ameriku i dobijete nekih 90 (otprilike) alergena tu su trave koje rastu kod nas i namirnice. Što se tiče trava mi nismo ništa radili jer je to prestar pas za hiposenzibilizaciju no kako nam je veterinarka rekla ako se izbace namirnice na koje je pas intolerantan onda je i pol manja alergijska reakcija na trave koje se ne mogu izbjeći.
Mi smo se prehrane pridržavali, promjena je nevjerojatna u zdravstvenom stanju i to već nakon mjesec dana. Sada je prošlo 7 mjeseci od kad smo krenuli sa takvom prehranom i ako se ne zaleti na mačju zdjelicu nemamo problema. Ukoliko pojede nešto npr. zna nam zgrabiti baš mačju hranu jer prasac zna da ne smije odmah mu bude loše.
Inače su mučim s njegovim povraćanjem i bolovima cijeli njegov život do prije 6 mjeseci, a nema što nismo probali od medicinske, suhe, barfa, kuhanja zadnjih par godina....tako uvijek bi bilo jedno vrijeme manje ili duže ok i onda opet kraval i nikada nismo znali od čega je. Krvna slika mu je uvijek bila dobra a zdravlje loše.
Ovdje imate više o tom testu koji smo mi radili
http://www.vetiva.hr/joomla/usluge/alergijski-testovi
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:03   #874
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Meni nije ovo jasno, zašto kuhati pa onda zamrzavati? Na taj način se 2 puta uništavaju sve dobre stvari u toj klopi.

Jel nije jedostavnije ako već mora biti kuhano da se zamrzne sve tako sirovo po porcijama i onda jednu porciju istreseš u proključalu vodu na nekoliko minuta i daš psu kad se malo ohladi?

Ja bi tako radila, ne bi kuhano zamrzavala. Svome i kad kuham, skuham toliko da ima za 2 dana i ono što ne pojede taj dan držim u frižideru i jede normalno sutradan. Tako i ja jedem kad mi ostane nešto pa ne vidim razloga zašto bi za njega zamrzavala to skuhao pa opet odmrzavala. Da ga hranim isključivo kuhanim napravila bi ovo što sam gore napisala, složila porcije, tako sve pozamrzavala i samo izvukla jednu prociju i bacila u ključalu vodu i prokuhala koliko mi minuta već paše (ovisno od čega se sastoji procija)
Slazem se, to mi nije palo na pamet
Kasiopeja1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:12   #875
Da, gledam sad da ste napisali da bi davali krumpir po preporuci vete eto nama je baš krumpir na toj listi a davala sam ga kao i batat. Sad umjesto toga kuham 5 min, bundevu obavezno, tikvicu, brokulu, prokulicu, karfiol, jabuku, zob, lan.... Prije sam obavezno davala puretinu jer je kakti pas osjetljiv na masnoće i mrkvu što je bilo totalno loše.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:25   #876
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Jesam jedno vrijeme radila kakti eliminacijske dijete no ako pogledate na što sam napisala da je pas intolerantan onda će vam biti jasno da nikada ne bih pogodila te namirnice i uvijek bih nešto od toga dala da jede.
Vadi se krv šalje se u Ameriku i dobijete nekih 90 (otprilike) alergena tu su trave koje rastu kod nas i namirnice. Što se tiče trava mi nismo ništa radili jer je to prestar pas za hiposenzibilizaciju no kako nam je veterinarka rekla ako se izbace namirnice na koje je pas intolerantan onda je i pol manja alergijska reakcija na trave koje se ne mogu izbjeći.
Mi smo se prehrane pridržavali, promjena je nevjerojatna u zdravstvenom stanju i to već nakon mjesec dana. Sada je prošlo 7 mjeseci od kad smo krenuli sa takvom prehranom i ako se ne zaleti na mačju zdjelicu nemamo problema. Ukoliko pojede nešto npr. zna nam zgrabiti baš mačju hranu jer prasac zna da ne smije odmah mu bude loše.
Inače su mučim s njegovim povraćanjem i bolovima cijeli njegov život do prije 6 mjeseci, a nema što nismo probali od medicinske, suhe, barfa, kuhanja zadnjih par godina....tako uvijek bi bilo jedno vrijeme manje ili duže ok i onda opet kraval i nikada nismo znali od čega je. Krvna slika mu je uvijek bila dobra a zdravlje loše.
Ovdje imate više o tom testu koji smo mi radili
http://www.vetiva.hr/joomla/usluge/alergijski-testovi
Naša se isto voli poslužiti mačjom hranom, pa smo zdjelicu stavili na policu, ali svejedno zna dograbiti što mačkama ispadne
Kasiopeja1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:29   #877
Quote:
Kasiopeja1208 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu razmisljala sam i o sirovoj prehrani, ali sam skepticna zbog raznoraznih bakterija i zaraza koje se mogu dobiti od mesa.
Moje, evo, već četiri godine jedu sirovo - otkako je mlađa došla, stariju sam prije hranila dehidratom i promjena je kod nje fantastična: kukovi je bolje drže, a dlaka je prestala letjeti na sve strane. Nikada nismo imali nikakvih problema zbog sirove prehrane. No, dakako, to je stvar izbora.

Quote:
Zna li netko kako se kreću cijene konjskog/zecjeg mesa i gdje ga u Zagrebu uopće nabaviti?
Za konjsko meso znam da ga ima na Dolcu, ali ne znam cijenu, a na jarunskom placu vidjela sam kuniće - mislim da je cijena 60-ak kn. Ako imaš psa većeg od tri kile, preskupo je. Možeš malo proguglati razne OPG-ove.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:52   #878
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Već sam pisala da se moj pas preporodio od kad smo napravili alergološki test i izbacili hranu na koju je intolerantan. Je malo veća investicija 1.500 kn no s obzirom da sam proljetos prije testa toliko ostavila vetu na inekcije i pretrage zbog probavnih problema uzrokovanih alergijom, dugoročno se isplati ne mučeiti psa a i financijski. Stvarno od srca preporučam. Žao mi je što to meni nije nitko preporučio prije i što su svi veterinari koje sam pitala za test mahali rukom "kao nije bitno", a pokazalo se da je itekako bitno.
Pas mi ima 7,5 godina i življi je i zdravije no kad je bio star dvije godine.

Mi smo kuhali prije testa no stalno su se problemi ponavljali uglavnom zato što su na meniju bile namirnice na koje se pokazalo da je intolerantan piletina, puretina, riža, mrkva, krumpir, maslinovo ulje....
Možda će mi administrator premjestiti post, ali moram pitati Merlinu u vezi intolerancije - kako su mu se manifestirale boljke? Naš paso jutarnji obrok pojede normalno, a večernji sam morala podijeliti na popodnevni i večernji, jer inače kao da mu je previše odjednom i redovito mu je bilo zlo. Neki puta bi povratio cijeli obrok, a neki puta bi "kao povratio" - čini mi se da mu dođe sadržaj blizu "izlaza", ali onda proguta i bude sve ok. Inače je na barfu, ujutro, a drugi obrok dehidrat (dovoljno sati prođe između ove dvije vrste hrane) ili mu skuham. Upravo sa skuhanim imam više problema, čini mi se da brže pojede pa mu kvrivo "sjedne". Sad je donekle, ali neki puta mu i mali,mali zalogaj bude viška - odma zlo. Veterinar je rekao da je gastritis u pitanju.
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:04   #879
Rekla bih da mog pesonju probavni problemi prate cijeli život. Kako smo negdje kad je ima dvije i pol godine skužili da ima i hipotireozu mislili smo da ćemo tabletama za štitnjaču riješiti i probavu. No, tako nije bilo. Znači problemi su bili povraćanje najčešće ujutro i to pjene žute ili bijele koji put i hrane tokom dana. Kružio bi po stanu, tresao se, istezao kao mačka obično poslije nekog obroka ili bi sve bilo ok pa bi bolovi krenuli nekoliko sati poslije zadnjeg obroka navečer, reflux tokom spavanja. Bio je konstatno bez energije i vukao bi se po cesti za nama, neraspoložen. Često sluzave stolice. Problemi s analkama. Pokušavali smo što se tiče hrane nema što ne. Prvo kvalitetni dehidrati, onda jedno vrijeme medicinska hrana i hrpa tableta vezano uz gastritis, pa onda kuhano piletina, puretina (što manje masno i lagano meso), riža, mrkva....probali i barf gastro, uglavnom nije bilo bolje. Proljetos peti, šesti i sedmi proveli kod veta na inekcijama vezano uz te probleme i onda odlučili očajni napraviti i i taj test. Napravili i sad je situacija neizmjerno bolja osim ako ne pojede nešto što ne bi trebao. Tako nam je nedavno na očigled zgrabio par komada mačje konzerve i doslovno mu je pozlilo za 15 minuta pred našim očima.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:36   #880
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Rekla bih da mog pesonju probavni problemi prate cijeli život. Kako smo negdje kad je ima dvije i pol godine skužili da ima i hipotireozu mislili smo da ćemo tabletama za štitnjaču riješiti i probavu. No, tako nije bilo. Znači problemi su bili povraćanje najčešće ujutro i to pjene žute ili bijele koji put i hrane tokom dana. Kružio bi po stanu, tresao se, istezao kao mačka obično poslije nekog obroka ili bi sve bilo ok pa bi bolovi krenuli nekoliko sati poslije zadnjeg obroka navečer, reflux tokom spavanja. Bio je konstatno bez energije i vukao bi se po cesti za nama, neraspoložen. Često sluzave stolice. Problemi s analkama. Pokušavali smo što se tiče hrane nema što ne. Prvo kvalitetni dehidrati, onda jedno vrijeme medicinska hrana i hrpa tableta vezano uz gastritis, pa onda kuhano piletina, puretina (što manje masno i lagano meso), riža, mrkva....probali i barf gastro, uglavnom nije bilo bolje. Proljetos peti, šesti i sedmi proveli kod veta na inekcijama vezano uz te probleme i onda odlučili očajni napraviti i i taj test. Napravili i sad je situacija neizmjerno bolja osim ako ne pojede nešto što ne bi trebao. Tako nam je nedavno na očigled zgrabio par komada mačje konzerve i doslovno mu je pozlilo za 15 minuta pred našim očima.
A, joj, jadničak , nam ipak nije tako jako. No, ne znači da ne treba razmisliti i o ovom testu. Hvala
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.