Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 08:42   #2141
Ako ti je samo oprema kamen spoticanja uzmeš stariji takav s full opremom, mislim da su to isti motori ko iz prve generacije a koliko čujem taj motor nema nikakvih problema

mislim da ni s 1.4 crdi ne bi pogriješio pa gledaj i jedne i druge pa šta ti uleti..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:46   #2142
Quote:
bignike kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa imao bih pitanje ili bolje rec potreban mi je savijet.Dakle vlasnik sam i30 2013 koji je kupljen kraj te god
Motor 1.4 dohc....s autom sam za sad u ove 4 god vise.nego zadovoljan udoban,potrosnja onakva kakvu sam i ocekivo,servis mi do sad niti jedan nije bio preko 1500 kn(prosao cca oko 70000 km,prosjecno godisnje 15-17 tisuca
Eh sto se tice opreme tu bas I nisam tadasnja generacije(2 zracna jastuka,bez podesivih sjedala,bez USB/aux ulaza,izrazito mi jenosjetljiva boja/lak)

Eh ono sto meni sada pada napamet je prodat ovaj auto I uzet si isti al novije pa me zanima dal je po glup/logican potez!!??
Dal se mozda isplati uzet dizel tocnije 1.4 crdi?
Dal ja radim realno malu kilometrazu za dizelasa ili bolje mozda uzet opet benzinca al novije godiste???
Svako ima svoje želje al ovo još nisam čuo... ti bi prodao auto kojem si prvi vlasnik, zato jer ima malo opreme i ljušti se boja, i onda nebi kupio novi model nego takav isti sa 1.4 crdi koji neide nista bolje, isto mu se ljušti boja i neznaš mu povijest..
Radije to drži još... ako već kupuješ i fan si hyundaia.. kupi novi classic ok je za taj novac
zbrufadore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:08   #2143
Jedini (ajmo reći objektivni racionalni) razlog tu je da stariji ima samo dva zračna jastuka (ako je to istina).

Taj je komad "opreme" nebitan sve dok ne postane jako bitan. Što mi je čudno jer i30 iz 2008 kojeg imam ih ima 10x.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:40   #2144
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Jedini (ajmo reći objektivni racionalni) razlog tu je da stariji ima samo dva zračna jastuka (ako je to istina).

Taj je komad "opreme" nebitan sve dok ne postane jako bitan. Što mi je čudno jer i30 iz 2008 kojeg imam ih ima 10x.
To je istina...al sad da gleda sigurnost..bolje onda uzet nešto drugo...taj auto je konstrukcijski takav... dal ima više zračnih pomaže ajde al ako bi se bazirao na to uzeo bi neki volvo c30-v40 u toj klasi
zbrufadore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:17   #2145
Quote:
zbrufadore kaže: Pogledaj post
Svako ima svoje želje al ovo još nisam čuo... ti bi prodao auto kojem si prvi vlasnik, zato jer ima malo opreme i ljušti se boja, i onda nebi kupio novi model nego takav isti sa 1.4 crdi koji neide nista bolje, isto mu se ljušti boja i neznaš mu povijest..
Radije to drži još... ako već kupuješ i fan si hyundaia.. kupi novi classic ok je za taj novac
Je da ne ide nista bolje al zasigurno "pije"puno manje

Hahha jbg nisam prvi vlasnik kupljen je auto polovan....god dana star
Uzeo bi si opet nesto polovno cca 10000 eura
Za te pare mislim da mogu nac bolje opremljenije od ovog
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:24   #2146
A možeš nać i karambolirani drlog sa sjajnom opremom u kojeg ćeš iskeširat ili ukreditirat još masu novaca.

Kad već čovjek sjedi pokvarenom autu na zaustavnoj traci nema bolje nego dodirivat meke površine, igrat se tač skrin ekranom (ako bude struje) i podizat i spuštat sic da bolje vidiš di je vučna služba u retrovizoru sa automatskim zatamnjivanjem.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:02   #2147
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
A možeš nać i karambolirani drlog sa sjajnom opremom u kojeg ćeš iskeširat ili ukreditirat još masu novaca.

Kad već čovjek sjedi pokvarenom autu na zaustavnoj traci nema bolje nego dodirivat meke površine, igrat se tač skrin ekranom (ako bude struje) i podizat i spuštat sic da bolje vidiš di je vučna služba u retrovizoru sa automatskim zatamnjivanjem.
Rođo kad imas curu od 160 cm koja isto planira vozit auto onda joj moras podmetat dodatnu stolicu da moze uopce pogledat retrovizor onda je to problem sto auto nema podesivo sjedalo
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:16   #2148
a kušeka se nije niko sjetio
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:40   #2149
Razmišljam o kupovini novijeg auta, pa su je i30 i Ceed 1.4CRDi/1.6CRDi 2012-2014 u užem izboru (sa do max. 100k km ). Radim cca. 25k km godišnje pa mi je dizel isplativija opcija od benzinca, a i ovako nisu velike razlike u cijeni polovnih dizela i benzinaca.
Imaju li spomenuti motori izraženijih mana? Na što treba posebno pripaziti kod tih motora? Na što treba pripaziti kod i30 gen2 općenito? Kakva im je potrošnja? Trenutno vozim 307 1.6HDi 90KS koji mi troši između 5 i 6l/100km, ovisno o uvjetima na cesti, rutama i o tome kako mi je noga raspoložena
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:21   #2150
Posjedujem i30 1,6 crdi, 110 KS, kupljen prije godinu i pol. Potrošnja je oko 5,5 litara, koliko znam (i od mehaničara i od vlasnika) motor nema nikakvu konstrukcijsku grešku, ima lanac, toči i vozi. Stari model i30 vozi sin, 1,6 crdi 90 KS, ima 290.000 prijeđenih kilometara, motor nije diran, još je orginalna lamela gore....par selena promijenjeno; toči i vozi.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:19   #2151
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
Posjedujem i30 1,6 crdi, 110 KS, kupljen prije godinu i pol. Potrošnja je oko 5,5 litara, koliko znam (i od mehaničara i od vlasnika) motor nema nikakvu konstrukcijsku grešku, ima lanac, toči i vozi. Stari model i30 vozi sin, 1,6 crdi 90 KS, ima 290.000 prijeđenih kilometara, motor nije diran, još je orginalna lamela gore....par selena promijenjeno; toči i vozi.
Svakih koliko km mijenja ulje?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:07   #2152
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Svakih koliko km mijenja ulje?
Ulje sam ja, a i on je nastavio mijenjati svakih 20.000 km. Stavlja kvalitetno ulje po specifikaciji i to je to...
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:25   #2153
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
Ulje sam ja, a i on je nastavio mijenjati svakih 20.000 km. Stavlja kvalitetno ulje po specifikaciji i to je to...
Svakih 20tkm sigurno je na 5w30 ulju to odvrtio.
290.000tkm kazes. A sta lanac je isto original ,mislim jel izdrzao te km?
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:38   #2154
Zaboravio pitat kakva je vožnja pretežito, gradska ili duže relacije? I jel počeo trošiti ulje? Po specifikaciji je bilo koje ACEA C3.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:53   #2155
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Svakih 20tkm sigurno je na 5w30 ulju to odvrtio.
290.000tkm kazes. A sta lanac je isto original ,mislim jel izdrzao te km?
Interval im je i za 5w40 isto 20 tkm. Vozim taj isto 2011. god i ima DPF pa pretpostavljam i njegov ima. Tad nije bilo 5w40 acea c3 pa je vjerojatno zadrzana 5w30 gradacija.
Zanimljivo isti auto u Australiji ima interval od 15 tkm.
Naravno, ima napomena da se prepolovi interval na 10 tkm uz otezane uvijete.. a tu ima svasta nabrojano.. ukoliki je samo jedan uvijet ispunjen treba skratit interval.

Ja sam dok je bio pod garancijom mijenjao svakih 20 tkm, a poslije samostalno svakih 15ak tkm a imam skoro idealne uvijete..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 17:52   #2156
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
Posjedujem i30 1,6 crdi, 110 KS, kupljen prije godinu i pol. Potrošnja je oko 5,5 litara, koliko znam (i od mehaničara i od vlasnika) motor nema nikakvu konstrukcijsku grešku, ima lanac, toči i vozi. Stari model i30 vozi sin, 1,6 crdi 90 KS, ima 290.000 prijeđenih kilometara, motor nije diran, još je orginalna lamela gore....par selena promijenjeno; toči i vozi.
Hvala na odgovoru.
Nakon visemjesecne usputne potrage, uteklo mi je nekoliko solidnih polovnih i30/Ceed-a po dobroj cijeni... pa sam izgubio zivce i kapario testnog Ceeda 1.6 CRDi iz salona

Nadam se da ce me dugo sluzit kao i tebe tvoji
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 09:55   #2157
Ljudi, molim pomoć od nekog ko se razumije.

Imam i30 i obični radio onaj plavi display.

Planiram kupiti novi radio s 7 inčnim displayem. Dakle kompletno paše na taj dizajn auta.

U nekom slučajnom razgovoru u jednom auto salonu čovjek me uvjeravao da to nikako ne radim jer noviji auti imaju procesore koji kontroliraju struju i da je imao mnoge slučaje (s drugim autima) gdje su ljudi dodavali potrošače i onda su imali puno problema s radom auta.

Mene zanima da li ta priča drži vodu jer postoje mnogi videji na youtubeu gdje si ljudi ugrađuju te navigacije, a nisam uspio naći ni jedan thread na internetu da bi zbog toga neko imao probleme s elektronikom auta.

https://www.aliexpress.com/store/pro...ceBeautifyAB=0
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2018., 09:37   #2158
covjek u salonu bio je tko? Prodavac?
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2018., 10:16   #2159
A ovlasteni ugradjuju te kineze i ne kineze u nove afte i ostavljaju standardnu garanciju na sve instalacije u roku od 2 godine. Tak da nisam siguran da taj prodavac zna sto prica....

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Makyme is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 09:27   #2160
Razmišljam o ugradnji android gps multimedije....

Kakva su vaša iskustva sa tim, da li su mape naše regije uključene u to.. ?

Taj sport je oko 3300kn. Original Navigacija je 5500+ kn.
Parking kameru imam, ali u retrovizoru. Čak ju ne bi selil na veći ekran, nego više zbog navigacije i povezivosti sa mobitelom..
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.