Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 11:43   #2201
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ove dvije rečenice nemaju veze jedna sa drugom. Prvo govoriš o svom svjetonazoru a onda sugeriraš da bi ja trebao isto tako zaključivati.

Moj svjetonazor nije tvoj pa zaključci ne mogu biti isti. Ne mogu se miješati ishodi dvaju različita procesa.
To što ti smatraš da je nepristojno izraziti visoko mišljenje o vlastitoj ideji je tvoj problem. Ja si dozvoljavam slobodu da iskreno kažem što mislim i osjećam i ne vidim u tome ništa loše. Ako sam oduševljen svojom idejom onda ju procjenjujem jednako kao i tuđu ideju sa kojom sam oduševljen. Ne činim razliku između toga dvoje.
Ok. Svakom svoje, to je tako pošteno. S tom razlikom da moje mišljenje nije problem već samo jedno mišljenje u moru drugih.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:58   #2202
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Dvije pjesmice koje sam prije par godina napravio za jedan pop-rock bend. Uglazbio i otpjevao tekst.

Ugasi Televizor

Kako je tek njoj Ova nije baš dovršena. Više kao ideja za nekompletiran tekst.
Ok su demo snimke - dobar smisao za aranzman i strukturu pjesme definitivno. Ima dosta ovih modernih pop rock fora u obje pjesme.

Samo ako mislis to ovak objavljivat, trebalo bi se jos dosta potrudit i ulozit vremena u snimanje i miksanje da djeluje ozbiljnije.

Recimo dobar trik s bubnjevima u DAW programima koje koristis je da mrdas malo velocitye i da quantiziras na nacin - pogotovo cinele da se mrdaju lijevo-desno tu i tamo za 1024-inku 2048inku da dobiju više ljudskog feela - iako najbolja opcija je pravi bubnjar ili probaj za ovaj djir - koji nije blizak sirovijem rocku - pa mozda bi mogla pasat neka elektronika kojoj nece smetat prerigidno kompjutorsko bubnjanje Preporucio bi gledanje sto vise tutorijala na tu temu i prakticiranje istih radi vjezbe.

A vokal - ima svoju zanimljivost - sad kak je to pretpostavljam snimljeno doma po ko zna kakvim uvjetima tesko je pametovat - ali ovak na prvu bi preporucio jos rada na tome ako ti mislis baš i izvodit vokalno te pjesme. Nekak fali energije, al to moze biti isto do stanovanja u stanu i toga da se ne opustis i ne pustis ful glas. Ali , ove dvije kaj sam cuo imaju potencijal definitivno.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:07   #2203
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ideja u stilu Depeche Mode. Ako netko ima zamiljivu ideju za ovaj projekt, možda ga iskopam iz arhive.

Luciffect
Ova zbog elektronske naravi je dost bolje ispala. I u ovom djiru ti i vise pase vokal bi rekel - ne znam jel do navike jer vokali koji imaju dosta ovih uzdizaja u kojima se cuje dost zraka(rekel bi i pomalo perverzno pjevanje - samo to se moze krivo shvatiti ) cesto nalaze svoje mjesto u mračnijoj elektronici
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:12   #2204
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Eksperiment pošao po zlu.
Prvi dio volim i mislim da ima potencijala. Drugog dijela se sramim.
Nego, ajmo poraditi na prvom dijelu i napravit od toga jebenu stvar.

Reason
Ne znam kaj da velim na prvi dio, al glede refrena i prijasnjih pjesama - primjeti se tendencija na refrenima da ubacis ove riff-visoke melodije u pozadini kaj je fora. Volis vjerojatno iz slicnog razloga i progresije koje to omogucavaju
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:19   #2205
Quote:
commuter2011 kaže: Pogledaj post
Autorska pjesma iz kućne radinosti
za meditaciju <3
#humble hommage to Peter Green & albatross
https://www.youtube.com/watch?v=n-JHEApHJJk

Gitara ima jako lagani feel, dok je vokal tezak i trom - probaj istu dubinu al lakse falsetnije otpjevat. Ili obrnuto, promijenit nacin sviranja ako smatras da to tako treba pjevat - sam u ovom konktekstu nemam na prvu ideju kako. Stvar je definitivnoo smirujuca, i mozda da jos poradis na njoj tko zna kaj moze bit.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:32   #2206
Quote:
Divlje Duse kaže: Pogledaj post

Teško je reći jer je produkcija loša, preglasna gitara, pretih vokal - ali evo par stvari kaj sam primjetil. Ne znam detalje - jel imas bend ili si to sam sve radio?
Sam je dost zahtjevno - i brijem ako radis sam treba jos gro vremena ulozit.
Vokal ima falševa na raznim mjestima.
Iako nemam nikaj protiv repetativnih stvari u ovoj def nekaj fali i sve je jako jednolično i tesko ju je poslusat - ne znam jel do zvuka gitare ili aranzmana. Ugl, treba jos radit na ovome.
I def ima previše reverba na vokalu za ovaj djir.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:56   #2207
Quote:
CoolioJacque kaže: Pogledaj post
Pozdrav, bio sam par linkova sa soundclouda ovdje stavljao (https://soundcloud.com/coolio_jack), otvorio sam friški fb page pa bi bilo kul ako zaprati netko. Trebalo bi bit autorskih svirki po zgu u skorije vrijeme.

https://www.facebook.com/CoolioJack/

Svaki lajk u startu dobro dođe, pogotovo kad imas u startu malo svojih friends na fejsu (karma mi vraća što sam bio asocijalan sve ove godine).

Dobro je - podsjeca me na Passenger Let her go stil. Samo kako je skrta produkcija - i jako prazno - na tvom mjestu bi objavljivao ove stvari s videom kak sviras na youtubeu - ili treba nesto smislit aranzmanski da stvari budu upecatljivije.
Istina je da ima puno uspjesnih stvari samo gitara-vokal i fuckanje/usna harmonika u tvom slucaju . Al intuicija mi govori da treba ubacit jos ritma, da se nekaj lupa ili jos jedan instrument u vecinu tvojih pjesama pa da se to moze samopouzdanije gurat u svijet. Brijem da bi i konceptualno kao ep/album/nastup bilo zanimljivije, jer kad je samo gitara i vokal i stvari su dojmom slicne - mirne - nakon 2 pjesme vec djeluje da slusas skoro istu stvar.

Najbolja mi je No Tommorow. Mozda je do snimke.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:08   #2208
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Naišao sam na ovaj video, pa ga ukrao za jednu staru stvar.
Lijepo je. Mogu zamislit stvar u nekom filmu, tragican prizvuk ima - podsjetilo me malo na https://youtu.be/2106qUYzqJg?t=5m27s po prizvuku i jer je samo klavir.

I na funeral march https://www.youtube.com/watch?v=hZY5DBmgC_A
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:42   #2209
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post
Lijepo je. Mogu zamislit stvar u nekom filmu, tragican prizvuk ima - podsjetilo me malo na https://youtu.be/2106qUYzqJg?t=5m27s po prizvuku i jer je samo klavir.

I na funeral march https://www.youtube.com/watch?v=hZY5DBmgC_A
Fala.
To je skladano u razmaku od godine dana jer je u dva dijela. Nisam već preko godinu dana ništa stvorio, a i ne znam kad budem. To je bilo u vrijeme kada sam prvi put taknuo tipke i išao se malo igrati da vidim mogu li šta smisleno sklepati.
Ovaj video je nekako upotpunio viziju oko te stvari.
Ima doduše jedna mala greškica koja mi se potkrala na 2:20 jer sam nešto odsvirao sa zakašnjenjem plus još neke nebitne sitnice, no odlučio sam zadržati tu verziju unatoč tome jer sam ju odsvirao pomalo u transu, a oko ostalih izvedbi sam se previše trudio da bude po špagi, identični ritam kroz drugi dio skladbe, itd, no onda sam shvatio da tada ne zvuči tako dobro. Ipak je bolje ići prema osjećaju.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:42   #2210
Nešto novo.

This House
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 19:15   #2211
Quote:
Tkivo kaže: Pogledaj post
Nešto novo.

This House
Najgore je kada nemaš šta reći o pjesmi. Ne možeš ni popljuvat niti pohvalit.
Zato smatram da je ovo najlošije što sam čuo od tebe.
Sve je stilski ušminkano ali bez osjećaja za sadržaj. Vokal je skockan ali brate moj....jedva čekam da završi a on traje i traje.

Jedino što mogu rado istaknuti je gitarski refren koji je odličan.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 02:02   #2212
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Najgore je kada nemaš šta reći o pjesmi. Ne možeš ni popljuvat niti pohvalit.
Zato smatram da je ovo najlošije što sam čuo od tebe.
Sve je stilski ušminkano ali bez osjećaja za sadržaj. Vokal je skockan ali brate moj....jedva čekam da završi a on traje i traje.

Jedino što mogu rado istaknuti je gitarski refren koji je odličan.
Šta ovo znači?
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:36   #2213
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Šta ovo znači?
Pošto sam poslušala stvar, mogu reć da znači da je korektno ali bez strasti. Kažem ja koja ne voli taj stil. Dal je implosive na to mislio, ne znam.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 02:51   #2214
https://www.youtube.com/watch?v=DQ56aepvn6Q

Evo nesto cime se ponosim. Uglavnom, znam da nije svaciji "cup of tea" ali eto svako misljenje je dobro doslo. Fala unaprid!
Beastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 03:53   #2215
Beyond The Dark Sun
__________________
vau vau
Sylar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 11:00   #2216
Evo od mene nekaj novijeg.

Ambient drone prvi nekakav pokušaj

Deep dubstep

Imam jako puno nezavršenih stvari, better get to it then.
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:57   #2217
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Pošto sam poslušala stvar, mogu reć da znači da je korektno ali bez strasti. Kažem ja koja ne voli taj stil. Dal je implosive na to mislio, ne znam.
Čitaš mi misli.
Inače volim elektroniku i imam veliko poštovanje prema Tkivo.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 16:07   #2218
Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
Evo od mene nekaj novijeg.

Ambient drone prvi nekakav pokušaj

Deep dubstep

Imam jako puno nezavršenih stvari, better get to it then.
Ambijentala mi se sviđa ali nema priče. Čini mi se da si se zaljubio u pad sound koji je uistinu odličan ali nisi nastavio sa razvojem stvari. Očekuješ da taj odličan inspirativni zvuk odradi sve umjesto tebe.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 07:16   #2219
Kakvi snobovi.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 13:29   #2220
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Kakvi snobovi.
Tvoj komentar je paradoksalna imitacija društvenih paradigmi kroz nastojanje da se naglasi paralelna simbolika tendencijskih sintagmi.
Što imaš za reći u svoju obranu?

old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.