Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 18:19   #1
Pomaže li previše roditeljima?

Pozdrav svima. Tema nije zadugo komentirana, pročitala sam vaše postove, ali bih voljela čuti vaše mišljenje. Dečko i ja skupa smo pet i više godina, planiramo zajednički život, međutim trenutno je u inostranstvu radi i sve što radi kao što i sam kaže je za našu buduću kuću. Živi kod svojih, i po dopisivanju sa njim rekao mi je da novac šalje svojima. Nisam znala niti mi je rekao do sada, uvijek sam za da se pomogne roditeljima, ali mi je previše, imam utisak da gledaju šta zapravo treba popraviti, doplatiti, kupiti nešto novo, a za njegovo stambeno stanje ništa. Šta uraditi a ne pogriješiti, ili prećutati...
biolog2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:27   #2
Quote:
biolog2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Tema nije zadugo komentirana, pročitala sam vaše postove, ali bih voljela čuti vaše mišljenje. Dečko i ja skupa smo pet i više godina, planiramo zajednički život, međutim trenutno je u inostranstvu radi i sve što radi kao što i sam kaže je za našu buduću kuću. Živi kod svojih, i po dopisivanju sa njim rekao mi je da novac šalje svojima. Nisam znala niti mi je rekao do sada, uvijek sam za da se pomogne roditeljima, ali mi je previše, imam utisak da gledaju šta zapravo treba popraviti, doplatiti, kupiti nešto novo, a za njegovo stambeno stanje ništa. Šta uraditi a ne pogriješiti, ili prećutati...
To su njegovi roditelji, sasvim je u redu i moralno da im zeli pomoci, i pohvalno u svakom slucaju. To znaci da je odgovoran i da ce takav biti i u vasoj vezi.
Moj muz svojoj mami svaki mjesec daje novac vec 23 g, koliko ne zive zajedno.
I sve je ok dok to radi bez pritiska i njihove manipulacije i dok vasa mala zajednica ne ispasta zbog toga.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:43   #3
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
To su njegovi roditelji, sasvim je u redu i moralno da im zeli pomoci, i pohvalno u svakom slucaju. To znaci da je odgovoran i da ce takav biti i u vasoj vezi.
Moj muz svojoj mami svaki mjesec daje novac vec 23 g, koliko ne zive zajedno.
I sve je ok dok to radi bez pritiska i njihove manipulacije i dok vasa mala zajednica ne ispasta zbog toga.
To i jeste lijepa osobina, i svojima bih pomogla da sam u stalnom radnom odnosu trenutno sam na stažiranju, i to što vaš muž pomaže svojoj majci je sasvim okej. On ima brata koji također radi, ali sve se svelo na ovog moga, za sve što im treba požale se, što je razumljivo, samo nisam navela da većinu novca šalje, tak mi je rekao, a gdje novac stoji ili je u drugom obliku- to ne znam. Imam osjećaj da čekam, i da ću izvisiti...
biolog2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:49   #4
A roditelji su gladni i žedni pa im pomaže ili je to prešlo u "cuclanje" i parazitiranje?
Ako roditelji imaju primanja s kojima mogu živjeti a žicaju za kojekakve sporedne stvari ja bi ih sterao u krasni.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:59   #5
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
A roditelji su gladni i žedni pa im pomaže ili je to prešlo u "cuclanje" i parazitiranje?
Ako roditelji imaju primanja s kojima mogu živjeti a žicaju za kojekakve sporedne stvari ja bi ih sterao u krasni.
Imaju više nego dobra primanja, slovenska penzija, brat mu radi koji također ima lijepa primanja, nego opet im nije dovoljno, zato sam pitala šta uraditi a ne pogriješiti, da ne uvrijedim ovog moga, pomislit će da sam toliko bezosjećajna. Moji imaju duplo manja primanja od njegovih pa su zadovoljni i rasporede sredstva za troškove.
biolog2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:04   #6
Gle, taj tvoj se treba dohvatiti pameti a starci su mu bezobrazni i sebični.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:06   #7
Quote:
biolog2 kaže: Pogledaj post
To i jeste lijepa osobina, i svojima bih pomogla da sam u stalnom radnom odnosu trenutno sam na stažiranju, i to što vaš muž pomaže svojoj majci je sasvim okej. On ima brata koji također radi, ali sve se svelo na ovog moga, za sve što im treba požale se, što je razumljivo, samo nisam navela da većinu novca šalje, tak mi je rekao, a gdje novac stoji ili je u drugom obliku- to ne znam. Imam osjećaj da čekam, i da ću izvisiti...
imala sam i ja i bila u pravu.
2 godine sam pratila to stanje, kud to ide s njegovim pomaganjem, a nisam nikako vidjela kraj toga, jer to kad jednom počne nikad ne prestaje.

na kraju smo se rastali.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:12   #8
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Gle, taj tvoj se treba dohvatiti pameti a starci su mu bezobrazni i sebični.
Hvala puno na odgovoru. Sačekati ću da dođe, trenutno ga ne želim opterećavati preko moba, ali zasigurno čeka ga razgovor...
biolog2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:13   #9
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
imala sam i ja i bila u pravu.
2 godine sam pratila to stanje, kud to ide s njegovim pomaganjem, a nisam nikako vidjela kraj toga, jer to kad jednom počne nikad ne prestaje.

na kraju smo se rastali.
Dakle razum je presudio, čestitam
On se pretpostavljam vratio na majčinu sisu?
Kad roditelji rade debile od djece tako to bude. A ako se djeca sama ne trznu gotovi su.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:17   #10
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
imala sam i ja i bila u pravu.
2 godine sam pratila to stanje, kud to ide s njegovim pomaganjem, a nisam nikako vidjela kraj toga, jer to kad jednom počne nikad ne prestaje.

na kraju smo se rastali.
Čovjek ne može biti pametan. Biti će ili novac na njegovom ili mom računu, neka izabere, jer jedino tako može nešto uštedjeti da ostvari. Rasipajući možemo čekati u nedogled...
biolog2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:34   #11
Quote:
biolog2 kaže: Pogledaj post
Čovjek ne može biti pametan. Biti će ili novac na njegovom ili mom računu, neka izabere, jer jedino tako može nešto uštedjeti da ostvari. Rasipajući možemo čekati u nedogled...
Možemo? Tko to mi? Ti zarađuješ njegovu plaću ili on?
Ti mu plaćaš obroke i odjeću pa daješ novce i onda imaš pravo tražiti neka uskrati roditeljima i stavi po tvojoj želji lovu kako ti hoćeš i misliš da treba?
Onak' jesi ti ponorela ili kaj ?

Kada budete počeli živjeti zajedno kao bračni par i kada ti budeš pridonosila uštedi za kuću ili troškovima njegovog života, onda imaš pravo staviti šapicu na njegovu lovu. Mislim ne uzimati lovu već se dogovarati o raspodjeli. Do tada... odbij!
Ne znam ali da ti kao cura koja živi sa svojima ideš raspoređivati, ucjenjivati ili uvjetovati meni kaj bum sa svojom plaćom koju zaradim u inozemstvu i kome ću je dati... dobila bi instant vritnjak.
Pazi nju!
Daj se saberi prije nego on skuži da si eto malo gramzivija i da si uzimaš prava koja nemaš.
Kaj bi on trebao štedjeti da tebi napravi kuću? Koliko si ti love uštedjela za tu kluću u budućnosti( koja ne mora biti jer to što ste u vezi ne znači da će te oženiti)?
Jel on raspoređuje tvoju plaću?
Draga moja on može svoju plaću zapiti, spaliti, dati mami, teti ili nekome tko prosi. Svu lovu. Zato kaj se sam uzdržava i kaj sam zarađuje svoju lovu. Nema obitelj i cura mu ne održava kućanstvo a niti ga hrani.

Čega se ti odričeš u svezi dečka?


Kaj sve nekima ne padne na pamet. Gluposti i pohlepe veličine Jupitera.
I onda su problem njegovi roditelji. Je. Već im cura gleda u prihode svima i sinu bi im određivala koliko će im dati.
Od svoje plaće. Mjeri, zapisuje, gleda, kontrolira gdje im i kako on pomaže.
Ovo mi miriši na sponzorstvo i proračunatost" Znaš Mirko imaš spremati svoju plaću meni za kuću iz snova i nemaš pravo raspoređivati svojom lovom. Nemaš što davati svojim roditeljima. Evo ja ću ti reći kako trebaš šparati meni, pardon nama za kuću. "

Ono... nađi lovaša i udaj se za njega. Ako ti se tak' žuri skućiti i raspolagati sa muževom lovom. Nekoga egoistu tko ne pomaže nikome. Neka ti da svu lovu.

U čemu je problem?
Bome da mi dođeš sa ovim idejama guranja nosa gdje mu nije mjesto, bilo bi :ćao bao mala, ima vas još.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:40   #12
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Dakle razum je presudio, čestitam
On se pretpostavljam vratio na majčinu sisu?
Kad roditelji rade debile od djece tako to bude. A ako se djeca sama ne trznu gotovi su.
ma ne, samostalan je čovjek, ali puno previše daje obitelji i to za luksuz. ne bih ja ništa rekla da su gladni, ali npr. avionske karte za putovanja unutar hrvatske?!

Quote:
biolog2 kaže: Pogledaj post
Čovjek ne može biti pametan. Biti će ili novac na njegovom ili mom računu, neka izabere, jer jedino tako može nešto uštedjeti da ostvari. Rasipajući možemo čekati u nedogled...
meni je njega zapravo bilo žao, ali jbg, nisam mogla više tako da ne znam na čemu sam i da on na taj način ugrožava našu sigurnost.

čisto sumnjam da ćeš postići nešto razgovorom, ali sretno.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:02   #13
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Možemo? Tko to mi? Ti zarađuješ njegovu plaću ili on?
Ti mu plaćaš obroke i odjeću pa daješ novce i onda imaš pravo tražiti neka uskrati roditeljima i stavi po tvojoj želji lovu kako ti hoćeš i misliš da treba?
Onak' jesi ti ponorela ili kaj ?

Kada budete počeli živjeti zajedno kao bračni par i kada ti budeš pridonosila uštedi za kuću ili troškovima njegovog života, onda imaš pravo staviti šapicu na njegovu lovu. Mislim ne uzimati lovu već se dogovarati o raspodjeli. Do tada... odbij!
Ne znam ali da ti kao cura koja živi sa svojima ideš raspoređivati, ucjenjivati ili uvjetovati meni kaj bum sa svojom plaćom koju zaradim u inozemstvu i kome ću je dati... dobila bi instant vritnjak.
Pazi nju!
Daj se saberi prije nego on skuži da si eto malo gramzivija i da si uzimaš prava koja nemaš.
Kaj bi on trebao štedjeti da tebi napravi kuću? Koliko si ti love uštedjela za tu kluću u budućnosti( koja ne mora biti jer to što ste u vezi ne znači da će te oženiti)?
Jel on raspoređuje tvoju plaću?
Draga moja on može svoju plaću zapiti, spaliti, dati mami, teti ili nekome tko prosi. Svu lovu. Zato kaj se sam uzdržava i kaj sam zarađuje svoju lovu. Nema obitelj i cura mu ne održava kućanstvo a niti ga hrani.

Čega se ti odričeš u svezi dečka?


Kaj sve nekima ne padne na pamet. Gluposti i pohlepe veličine Jupitera.
I onda su problem njegovi roditelji. Je. Već im cura gleda u prihode svima i sinu bi im određivala koliko će im dati.
Od svoje plaće. Mjeri, zapisuje, gleda, kontrolira gdje im i kako on pomaže.
Ovo mi miriši na sponzorstvo i proračunatost" Znaš Mirko imaš spremati svoju plaću meni za kuću iz snova i nemaš pravo raspoređivati svojom lovom. Nemaš što davati svojim roditeljima. Evo ja ću ti reći kako trebaš šparati meni, pardon nama za kuću. "

Ono... nađi lovaša i udaj se za njega. Ako ti se tak' žuri skućiti i raspolagati sa muževom lovom. Nekoga egoistu tko ne pomaže nikome. Neka ti da svu lovu.

U čemu je problem?
Bome da mi dođeš sa ovim idejama guranja nosa gdje mu nije mjesto, bilo bi :ćao bao mala, ima vas još.
Pa zapravo šta je čekao pet godina, više puta nije imao nego što je imao, uz njega sam, i to nije iz interesa, ovo mu je ispalo da radi i šta sad trebam da živim sa njegovim bratom na jednom katu. Postoje određeni period u životu u kome razmišljaš da nešto imaš i ostvariš, on ako prihvata da se bori uz njega sam. Meni nije puno ostalo do kraja stažiranja pa konkurisanje za posao, plaćam veći dio svojih troškova, u međuvremenu radila sam posao sa djecom, zarađivala, tako da nisam unutarstanični parazit, nego volim da imam svoja primanja kao i svako naravno
biolog2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:05   #14
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
ma ne, samostalan je čovjek, ali puno previše daje obitelji i to za luksuz. ne bih ja ništa rekla da su gladni, ali npr. avionske karte za putovanja unutar hrvatske?!



meni je njega zapravo bilo žao, ali jbg, nisam mogla više tako da ne znam na čemu sam i da on na taj način ugrožava našu sigurnost.

čisto sumnjam da ćeš postići nešto razgovorom, ali sretno.
Hvala puno
biolog2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:24   #15
Quote:
biolog2 kaže: Pogledaj post
Pa zapravo šta je čekao pet godina, više puta nije imao nego što je imao, uz njega sam, i to nije iz interesa, ovo mu je ispalo da radi i šta sad trebam da živim sa njegovim bratom na jednom katu. Postoje određeni period u životu u kome razmišljaš da nešto imaš i ostvariš, on ako prihvata da se bori uz njega sam. Meni nije puno ostalo do kraja stažiranja pa konkurisanje za posao, plaćam veći dio svojih troškova, u međuvremenu radila sam posao sa djecom, zarađivala, tako da nisam unutarstanični parazit, nego volim da imam svoja primanja kao i svako naravno

Dobro a što ti imaš i što si ti ostvarila?
Koliko se ti odričeš za vas? Koliko si ti love uštedjela za kuću? Bar 200 eura. Imaš neki račun " samo za naš dom"?
Odrekla si se šminke npr ili krpica, torbe itd? Koliko točno si love do sad ti uštedjela? Uzimaš li još uvijek dio love od svojih?
Tvoji imaju duplo manje i još ti daju love. Mislim onda ti koja ni sebe samu ne možeš uzdržavati, ideš dirati u tuđu plaću.

Onako zar te nije malo sram onda tako pisati o njemu i njegovima, o njegovoj lovi koju dečko teško zaradi?

Kada si čuvala djecu i zarađivala koliko si love uštedjela za kuću?
Ništa kaj ne. No rado bi sa njegovom lovom mrdala.

Ne možeš dečka ucjenjivati jer onda nisi nimalo bolja od njegovih roditelja. Otimaš li mu ti ili oni, misliš li ti ili misle oni da imaju pravo na njegovu lovu... ista je stvar.
Daj se zaposli, imaj plaću, štedi i onda mu dođi sa konkretnim prijedlogom uštede. Ovako se samo hoćeš ogrebati za njegovu lovu jer svoje nemaš, financijski ne doprinosiš ništa u tu štednju za kuću (davanje vađajne i lijepih riječi nije financijski doprinos).
Imam dojam da ni svojima ne pomažeš ali eto smeta ti što on svojom lovom pomaže svojima ili radi sa njom što želi. Ti u glavi imaš kuću koju ti on treba kupiti jer nećeš ti na jat njegovih. Pa nek se sredi i napravi ti kuću dok buš ti sa svojim stažiranjem sebi kupovala krpice i kavice.
To ne bu išlo. Mislim ako je dečko pametan.

Svakako razgovaraj sa njim i obavezno mu reci da treba lovu stavljati na tvoj račun, da njegovi imaju previše (slovenska penzija), kako misliš da ti imaš pravo raspoređivati njegovu plaću i da ti inače bez kinte uštede imaš sva prava na dečkovu lovu. Zato jer si mu cura. Koja stažira i nema plaću.
Daj pa nam javi kako je reagirao i jel ti dao cijelu plaću?
A ti ćeš stavljati seks sa njim na taj štedni račun jer je to kao ravnopravnost. Gdje ? U Kazahstanu?

Uštedi lovu i napravi si sama kuću ili otvori račun pa kada uštediš pokaži mu kako si se odricala pa neka se i on odrekne.
Sada stažiraš, love nemaš ali te muči njegova obitelj i njegova lova. Nemoj nam reći. Ono... curo draga daj se saberi.
Zbilja ne kužim ovu žensku glupost.
Odoh.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:24   #16
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Možemo? Tko to mi? Ti zarađuješ njegovu plaću ili on?
Ti mu plaćaš obroke i odjeću pa daješ novce i onda imaš pravo tražiti neka uskrati roditeljima i stavi po tvojoj želji lovu kako ti hoćeš i misliš da treba?
Onak' jesi ti ponorela ili kaj ?

Kada budete počeli živjeti zajedno kao bračni par i kada ti budeš pridonosila uštedi za kuću ili troškovima njegovog života, onda imaš pravo staviti šapicu na njegovu lovu. Mislim ne uzimati lovu već se dogovarati o raspodjeli. Do tada... odbij!
Ne znam ali da ti kao cura koja živi sa svojima ideš raspoređivati, ucjenjivati ili uvjetovati meni kaj bum sa svojom plaćom koju zaradim u inozemstvu i kome ću je dati... dobila bi instant vritnjak.
Pazi nju!
Daj se saberi prije nego on skuži da si eto malo gramzivija i da si uzimaš prava koja nemaš.
Kaj bi on trebao štedjeti da tebi napravi kuću? Koliko si ti love uštedjela za tu kluću u budućnosti( koja ne mora biti jer to što ste u vezi ne znači da će te oženiti)?
Jel on raspoređuje tvoju plaću?
Draga moja on može svoju plaću zapiti, spaliti, dati mami, teti ili nekome tko prosi. Svu lovu. Zato kaj se sam uzdržava i kaj sam zarađuje svoju lovu. Nema obitelj i cura mu ne održava kućanstvo a niti ga hrani.

Čega se ti odričeš u svezi dečka?


Kaj sve nekima ne padne na pamet. Gluposti i pohlepe veličine Jupitera.
I onda su problem njegovi roditelji. Je. Već im cura gleda u prihode svima i sinu bi im određivala koliko će im dati.
Od svoje plaće. Mjeri, zapisuje, gleda, kontrolira gdje im i kako on pomaže.
Ovo mi miriši na sponzorstvo i proračunatost" Znaš Mirko imaš spremati svoju plaću meni za kuću iz snova i nemaš pravo raspoređivati svojom lovom. Nemaš što davati svojim roditeljima. Evo ja ću ti reći kako trebaš šparati meni, pardon nama za kuću. "

Ono... nađi lovaša i udaj se za njega. Ako ti se tak' žuri skućiti i raspolagati sa muževom lovom. Nekoga egoistu tko ne pomaže nikome. Neka ti da svu lovu.

U čemu je problem?
Bome da mi dođeš sa ovim idejama guranja nosa gdje mu nije mjesto, bilo bi :ćao bao mala, ima vas još.
Ima cura potpuno pravo na svoj način razmišljanja.
Roditelji su roditelji,ali muž ili žena je onaj sa kim gradimo budućnost i život.
Nikako nije isto financijski pomagati svoje roditelje koji nemaju novaca za normalan,dostojanstven život.NE POMOĆI roditeljima koji nemaju za režiju, hranu,lijek,drva je oholost,grijeh.
NE POMOĆI roditeljima koji imaju sve što im treba ali eto, smatraju, pošto su te stvorili da te imaju pravo cuclati do kraja života je mudrost
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:49   #17
Iako je pozitivax kao i obično britka na tipkovnici i bez dlake na enteru, mislim da je na dobrom tragu.
Ok vi ste u vezi dosta dugo, ali niste nikad živjeli skupa. Kažeš da on živi sa svojima, a ovaj posao u inozemstvu mu je uletio. Tko zna koliko su njega njegovi roditelji "zadužili". Daleko od toga da su djeca dužnici svojih roditelja u bankovnom smislu, ali ja i danas, a 10ak godina ne živim sa svojima i udana sam već neko vrijeme, osjećam da sam "dužna" svojim roditeljima. Nisam se nikad niti usudila staviti na papir koliko su uložili u moju odjeću, školovanja, treninge, putovanja, džeparce... Nije da sam živjela tko zna kako luksuzno, ali bome da su htjeli mogli smo i ja i brat i sestra imati puno manje i skromnije. Ali nikad nisu na nama štedjeli i zakidali nas. Još dok sam kao učenica i studentica radila za džeparac imala sam potrebu dati mami neki iznos za račun struje recimo ili nešto tako, ili platiti mami frizuru, naliti tati tank goriva, kupiti nešto, donijeti dvije vrećice namirnica. Ne jer njima to treba, nego jer je to moj način da se odužim za ono što danas jesam. Čim sam počela raditi počela sam i odvajati jedan dio i davati mami. Mama ko mama to je spremala pa kad sam se udala dala mi natrag, ali to nije umanjilo moju "žrtvicu" i značenje tog što sam im davala. I dan danas kad "imam viška" dam im onako nenametljivo, ili im nešto platim ili im nešto kupim što mislim da im treba... Isto radi i moj muž.
Novac tvog momka je njegov, ako on ima volju, želju i mogućnost da ga daje bilo roditeljima, bilo ikom drugom ti ne znaš ni razloge niti mu imaš pravo to zabraniti ili zamjerati.
Kad se odlučite kućiti onda ćete to skupa razrađivati i dogovarati. Hoće li to biti štednja pa korak, ili će biti zajednički kredit, ili ćete živjeti negdje na "tvom ili njegovom" pa od svake plaće po pola kupiti po jednu stvar, aparat, komad namještaja...
O tome možete razgovarati i razmišljati, ali djelovat ćete tek kad se upustite u realiziranje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:00   #18
pozitivax je ovaj put pogodila ko s prstom...

mala brundalica stazistica zivi s roditeljima i "pokriva vecinu svojih troskova", ali si je lijepo zamislila kako je njoj netko na temelju njenog postojanja i valjda picke i osmijeha, duzan sagraditi kucu i osigurati zivot
bas onako, zanimljiv mindset...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:08   #19
Quote:
biolog2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Tema nije zadugo komentirana, pročitala sam vaše postove, ali bih voljela čuti vaše mišljenje. Dečko i ja skupa smo pet i više godina, planiramo zajednički život, međutim trenutno je u inostranstvu radi i sve što radi kao što i sam kaže je za našu buduću kuću. Živi kod svojih, i po dopisivanju sa njim rekao mi je da novac šalje svojima. Nisam znala niti mi je rekao do sada, uvijek sam za da se pomogne roditeljima, ali mi je previše, imam utisak da gledaju šta zapravo treba popraviti, doplatiti, kupiti nešto novo, a za njegovo stambeno stanje ništa. Šta uraditi a ne pogriješiti, ili prećutati...
Kaj ti radis po pitanju vlastitog stambenog stanja?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:17   #20
Quote:
biolog2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Tema nije zadugo komentirana, pročitala sam vaše postove, ali bih voljela čuti vaše mišljenje. Dečko i ja skupa smo pet i više godina, planiramo zajednički život, međutim trenutno je u inostranstvu radi i sve što radi kao što i sam kaže je za našu buduću kuću. Živi kod svojih, i po dopisivanju sa njim rekao mi je da novac šalje svojima. Nisam znala niti mi je rekao do sada, uvijek sam za da se pomogne roditeljima, ali mi je previše, imam utisak da gledaju šta zapravo treba popraviti, doplatiti, kupiti nešto novo, a za njegovo stambeno stanje ništa. Šta uraditi a ne pogriješiti, ili prećutati...
Što tebe svrbi, što se taj novac ne prelijeva u tvoj džep ? Ako želiš brže do svoje buduće kuće zaposli se, nađi bolji posao, pokreni neki biznis.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.