Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 20:36   #3681
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Moja se privikla na slim modele ali jako pazim da su neke udobni materijal, dovoljno elastične a opet ne previše gumaste - jer ima jace noge pa joj skroz uski modeli ne odgovaraju (hm recimo) a s druge strane ima uzak struk. Ali recimo CA i Lidl brojeve mogu kupovati točno po visini - ima 132cm a kupujem 134 i sve joj je taman.
Da, ti gumasti su koma. Ja gledam da je što više toga 100% pamuk, ili bar 95% pa 5% elastin (tak je kod većine Lidl majica). Zato ništa nema sivog. Kod njezine garderobe je sve crveno (bordo)/rozo/plavo i mrvica bijelog. Divota za prati!

I da...moja je 152 cm visoka. Pojma nemam koliko kila.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:49   #3682
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Zato ništa nema sivog. Kod njezine garderobe je sve crveno (bordo)/rozo/plavo i mrvica bijelog. Divota za prati!
Mene spašavaju one maramice za upijanje boje , kad su neke tako jače boje, stavim 3,4 maramice i na miru sam, a ne moram se zezati s odvajanjem po bojama i milijun tura za svaku boju posebno
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:03   #3683
Moja hoće primarno tamnoplavo, sivo, crno i bijelo. Rijetko sto uspijem prošvercati da je neke druge boje, može još i bež, a ak je neka “djetinjasta” slika ili nedajbože roza, pinki i sl onda neće uopće nositi
Ak ništa bar mi je lako s vašem, 90% je tamni
Što se sastava tiče odustala sam od toga da mora biti bar 95% pamuk jer nemam koristi ako ne želi nositi, dovoljno teško ionak nadjem i to sto nosi. Tak da je često miks pamuk-nešto-elastin. Bitno da joj je udobno i da želi nositi. Sad nosi termo hlače, te su sve mislim iznutra 100% pamuk.

Inače kupili smo joj zimus dvije Lidl majice “premium pamuk” - i ne mogu prežaliti da nisam uzela i broj veće, mekani pamuk, preudobne i idu u sušilicu bez smanjivanja.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:02   #3684
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Moja hoće primarno tamnoplavo, sivo, crno i bijelo. Rijetko sto uspijem prošvercati da je neke druge boje, može još i bež, a ak je neka “djetinjasta” slika ili nedajbože roza, pinki i sl onda neće uopće nositi
Ak ništa bar mi je lako s vašem, 90% je tamni
Što se sastava tiče odustala sam od toga da mora biti bar 95% pamuk jer nemam koristi ako ne želi nositi, dovoljno teško ionak nadjem i to sto nosi. Tak da je često miks pamuk-nešto-elastin. Bitno da joj je udobno i da želi nositi. Sad nosi termo hlače, te su sve mislim iznutra 100% pamuk.

Inače kupili smo joj zimus dvije Lidl majice “premium pamuk” - i ne mogu prežaliti da nisam uzela i broj veće, mekani pamuk, preudobne i idu u sušilicu bez smanjivanja.
jedino sto je iz susilice izaslo bez smanjivanja (a jako sam htjela da se smanji) bila je ninjago majica (kupljena na muskom HM odjelu, i naravno sira nego njeni modeli)

perem sve boje skupa (osim bijele), perem na 30 ponekad na 40 i ubacim maramicu ili dve za skupljanje boja, iako to sve vise vjerujem da je placebo
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 06:53   #3685
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jedino sto je iz susilice izaslo bez smanjivanja (a jako sam htjela da se smanji) bila je ninjago majica (kupljena na muskom HM odjelu, i naravno sira nego njeni modeli)

...
Ja se nadam susilicom skratiti tunika efekt one majice iz nexta za juniora
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 07:04   #3686
Ja moram gledati da je čisti pamuk ili bar 95% jer se moja jako znoji (posebno u ljetnim mjesecima, znaju joj čitava leđa bit mokra).

Tako da izbjegavam koliko god mogu kombinaciju pamuk sintetika jer se u takvim majicama ionako znoj više osjeti i lakše se zaznoji. A i te pola-pola majice mi same po sebi znaju imati onaj plastični miris pa izbjegavam (mada nekad dolazim u napast da kupim jer je užasno teško naći nešto što nije kombinirano i još s uzorkom i krojem da maloj paše).

Zato sam vrlo rijetko kupovala u Nextu - krasne majice, recimo onaj 3 pack,ali bar jedna je siva/prljavo roza koje su mix sa sintetikom. Njihove tajice sam kupila samo jednom, otkrila sam ih tek kad je mala već na knap stala u njihove nerastezljive modele.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:36   #3687
Ove “miješane” majice i hlače kupujem uglavnom zimske. Ljeti su mojoj (koja se isto dosta znoji) najdraže 100% sintetičke sportske dry-fit majice. U tome nije nikad mokra a super lagano se pere i suši. Doduše, ljeti u kampu je obično 2 mjeseca samo u badicu po cijeli dan
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:07   #3688
ma ja svom moram sve 100% pamuk jer se odmah osipa po pregribima koljena i laktova

nego, kako ste zadovoljne sa zarom i mangom? iz manga sam imala samo jednu trenirkicu i nije se baš pokazala najbolja, jako je izbljedila
a u zari mi sve nekako tmurno, jedino su im odlične zimske jakne, ali taman nije bilo broja koju smo mi trebali
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:31   #3689
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
nego, kako ste zadovoljne sa zarom i mangom? iz manga sam imala samo jednu trenirkicu i nije se baš pokazala najbolja, jako je izbljedila
a u zari mi sve nekako tmurno, jedino su im odlične zimske jakne, ali taman nije bilo broja koju smo mi trebali
s obzirom da i zaru i mango kupujem na najvecim snizenjima (majice 15 kn, hlace 30-tak, jakne 80-100) - prezadovoljna sam.

realno - i kod jednih i kod drugih trenirke i jakne su kvalitetne (s tim da su zarine jakne mrvicu kvalitetnije, deblje...bolje), a majice i kod jednih i kod drugih znaju biti i super i grozne, ovisi kak potrefis.
(uzimam samo 100% pamuk pa se znaju razvuci ili stisnuti, a i uzimam samo online pa nikad ne popipam uzivo)

i kalupi su im bitno manji, mom sedmogodisnjaku uzimam njihovu velicinu 9-10 koja mu je vec polako na knap, a njoj je njihov 110 odnedavno premali, inace u hm 104 pliva.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:35   #3690
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ovs - kakve su velicine?
Majice me najvise zanimaju
Nisam do sad kupovala
imali smo jednu majicu i jedan donji dio trenirke. nakon prvog pranja, šavovi se izvitoperili. to mi ne smeta osim kad peglam.
donji dio trenirke je koštao puno, mislim da nekih 100 kn, al je na sniženju plaćen 30. otprilike toliko i vrijedi. nakon nekoliko pranja se stvorila rupica u visini gornjeg dijela bedra, dakle na mjestu koje nije pod nekim velikim pritiskom. imale su i mali print na dva mjesta koji se nakon dva tri pranja isprao i baš ružno izgleda.
majica je bila ok.
moj zaključak, jako loša kvaliteta. ali priznajem da nisam imala baš reprezentativan uzorak
kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:03   #3691
Quote:
kim kaže: Pogledaj post
imali smo jednu majicu i jedan donji dio trenirke.
moj zaključak, jako loša kvaliteta. ali priznajem da nisam imala baš reprezentativan uzorak
da, ne mozes bas na temelju dva komada robe donositi previse zakljucaka.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:11   #3692
Potrosila sam nekih 30-tak E, necu propast i ak ne bude valjalo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:04   #3693
Zara - kupujem samo carape i pamucne majice kratkih i dugih rukava i osim sto su kalupom manje, drze oblik, ne smanjuju se i izgledaju kao nove cak i nakon maltretiranja u komercijalnim americkim perilicama i susilicama (koje su mi unistile puno druge robe).

Mango - Imamo zimsku jaknu koja nakon svakodnevnog nosenja i nekoliko pranja izgleda kao nova. Majice su se malo stisnule nakon pranja. Ima slatkih stvari, ali ovdje bih kupovala samo na debelom snizenju.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:17   #3694
Mislila sam proci bez skafandera ove godine, ali ocito nist od toga



Gdje ste ih vidjeli?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:19   #3695
Lidl, 119kn. Nama odličan.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:04   #3696
Lidl rules!

Kupila joj još prije Božića kad su ih ono prvi put dobili za ovu sezonu. Ski odijelo, treger hlače i jakna, oko 200kn. Već sam mislila da ga neće ni nositi, ali eto snijega sva sreća.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:16   #3697
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
naručila sa ovs prsluk za 42kn

imaju velika sniženja

meni je ovs odličan, još od kad su otvorili dućan u ccw da ne moram ići u sv. križ, milina

prošlo ljeto kupila ljetne hlače za 30kn





next je i meni nekad bio najbolji, ali od kad većina robe ima u sebi poliester ne kupujem više

najviše mi je žao onih trenirkica, mucastih debelih, dušu dalo za zimu



htjela sam reći, george mi ima ok dizajn, ali jedna majca se nakon doslovno 2 pranja izvitoperila da sam ju bacila u smeće. neka božićna, pa je nije niti puno nosio

vidim da imaju gaće i potkošulje jeftine, valja to šta?

do sad sam kupovala isključivo c&a ali ne znam niti za to kakvo je jer smo još u pelenama. pa čisto da znam za unaprijed


Ovs se moze narucivat? Kako mi je to promaklo znate tko dostavlja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kalamota is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:56   #3698
ne znam da li se moze naruciti
to sam preko onih grupnih narucila
a mozda i moze
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:11   #3699
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
nego, kako ste zadovoljne sa zarom i mangom? iz manga sam imala samo jednu trenirkicu i nije se baš pokazala najbolja, jako je izbljedila
a u zari mi sve nekako tmurno, jedino su im odlične zimske jakne, ali taman nije bilo broja koju smo mi trebali
mango nisam kupovala, a zara mi je ok. imali smo nešto majica, trenirki i jesensku jaknu. jakna je bila super.

zimske jakne kupujem na s.oliveru kad imaju sniženje za iduću zimu i stvarno su super.
kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:20   #3700
mango i zara su uvjerljvo najlosije kvalitete, od samog pranja do koristenja susilice (a perem na 30)
imaju divnih aplikacija, al vecina tih majci se ili stanji (materijal postaje sve tanji i tanji) ili izgubi oblik
ili oboje
(al imaju najzaniljivije majice koje mijenjaju sljokice, i kvalitetnije nego HM ili CM, na sljokice mislim, materijal, ne bas)

ona tolko tu hvaljena velika snizenja nisam nikad dozivjela (jesam, al obicno budu dve tri majice po 15kn bezveznog dezena, ili bijela koju isto takvu mogu u dechatlonu kupit, i vjerojatno kvalitetnija)
mango, a sada niti zara nema nis djecje u centru, tak da nis od njih.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.