Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 17:14   #7341
...samo malo, ako je točka smrzavanja antifriza stvarno -8, treba ili zamijeniti antifriz ili ispustiti bar litru/dvije i dodati koncentrat.
Ja isto pretpostavljam da mora bit' -15 tijekom noći da smrzne motor sa takvim antifrizom, al' šta će se desiti sa hladnjakom koji se ohladi dok kažeš keks, a i dobro je izložen....
Ako stvarno nemaš druge mogućnosti, koristi garažu kad najave jaki minus, ili svakih sat pali auto...
sinisaplatz is offline  
Old 23.02.2018., 17:24   #7342
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Kako misliš nekog zeznut? Pretpostavljam da misliš na nekog od braće/sestara? Druga rodbina i njihova ljutnja mi ovdje nije relevantna...

Uglavnom, sve sam ti rekao... Za 9.5k eura u prodaji bi otišao za dan dva. Za mene vrijedi manje i to sam ti isto napisao koliko, a ti moraš znati koliko vrijedi za tebe i koliko si spreman dati da bude tvoj. Ako vas ima više zainteresiranih, a pritom mislim samo na braću/sestre, sjednite i popričajte ko je starom spreman dati najviše novaca za taj auto. Više fer od ovoga ne može...

Ako starom bude premalo, nek ga oglasi na njuskalu za 10,5k eura i ako ne ide nek spušta pomalo dok ne prođe, a otići će za nekih 9,5-10k eura, kako naleti...
da točno tako kako si napisao.
thanks na infu. budemo vidjeli kak bude bilo.
demosten is offline  
Old 23.02.2018., 17:52   #7343
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
...samo malo, ako je točka smrzavanja antifriza stvarno -8, treba ili zamijeniti antifriz ili ispustiti bar litru/dvije i dodati koncentrat.
Ja isto pretpostavljam da mora bit' -15 tijekom noći da smrzne motor sa takvim antifrizom, al' šta će se desiti sa hladnjakom koji se ohladi dok kažeš keks, a i dobro je izložen....
Ako stvarno nemaš druge mogućnosti, koristi garažu kad najave jaki minus, ili svakih sat pali auto...
Što god na autu nije adekvatno treba potpuno promijeniti. Savjet da izvuče litru i uspe koncentrat je za prvu ruku. Ako ima gdje i zna, nek ide kupiti antifriz za taj motor i nek sve mijenja.

Meni je antifriz bio na minimumu, nisam znao što je unutra i fino kupio tvorničku preporuku i sve zamijenio. 150 kuna, a miran sam.
Cutac is offline  
Old 23.02.2018., 18:45   #7344
Vama je jasno da ta metoda mješanja "uli jednu litru" ne daje baš neke rezultate. Jer u skrivenim kutevima sistema hlađenja možda taj koncentrat i ne stigne .... bar ne odmah. A ako ima odvojenu ekspanzionu - nikad.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 23.02.2018., 19:32   #7345
malo se ljudi uplašili nakon bombastičnih najava kvazi meteorologa koji pogode svake 5ti put
ex conn is offline  
Old 23.02.2018., 21:01   #7346
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vama je jasno da ta metoda mješanja "uli jednu litru" ne daje baš neke rezultate. Jer u skrivenim kutevima sistema hlađenja možda taj koncentrat i ne stigne .... bar ne odmah. A ako ima odvojenu ekspanzionu - nikad.
Pa valjda će upotrijebit mozak i mijenjat u kileru, ne u posudi, i provozat auto da se sve izmiješa.

Ali i dalje stojim pri svom prošlom postu gdje tvrdim da je po PS-u izmijeniti sve i isprati sistem i ako se nadolijevalo, vidjeti/riješiti gdje pušta.
Lyman is offline  
Old 23.02.2018., 21:04   #7347
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Pa valjda će upotrijebit mozak i mijenjat u kileru, ne u posudi, i provozat auto da se sve izmiješa.

Ali i dalje stojim pri svom prošlom postu gdje tvrdim da je po PS-u izmijeniti sve i isprati sistem i ako se nadolijevalo, vidjeti/riješiti gdje pušta.
takvi zahvati se rade u 9. najkasnije u 10 mjesecu....
ex conn is offline  
Old 23.02.2018., 21:27   #7348
Ma samo dolij. Čemu sad počimat s nekim oxržavanjem auta kad nisi do sad. Jer da jesi nebi ti anticriz bio do -8.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 23.02.2018., 21:50   #7349
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
ja sam u Splitu, navodno će u utorak ujutro biti -8?
Realfeel možda Al anlij ti svejedno, nije vrijedno razmišljanja, ali požuri, vidim da je po pumpama već nestašica i antifriza i tekućine za pranje stakala
MEP is offline  
Old 23.02.2018., 21:52   #7350
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Za ovog konkretnog:

- pretpostavka je da su i zimske i ljetne gume prve, što znači da su zrele za izmjenu
- ako se ne varam VW propisuje i veliki servis nakon 6 godina

Ako je ovo točno i sve drugo je tip top po meni je sve preko nekih 8.200-8.300 eura suludo dati za taj auto, ali, Golf je to, kako CDRW reče...
Slažem se, sve više od spomenutog je suludo tražit za Golfa. Pred par godina bio zagrijan za Jettu V ali je isto bila dosta precijenjena u odnosu na jedan auto istog segmenta koji trenutno imam.
Orlov77 is offline  
Old 24.02.2018., 00:26   #7351
BMW e92 coupe problem sa strujom

Imam problem sa strujom na bmw e92 2007g
Auto radi skroz normalno 3-4 dana i onda odjednom izgubi struju nista ne funkcionira ne moze se otkljucati niti ista,ne rade ni sva cetri zmigavca znaci nema struje nista.Onda iduci dan radi sve normalno i tako u krug
Skuzio sam da samo na kratkim relacijama kad ugasim auto nakon 2-3min voznje vise se ne moze upaliti.
Ako je netko imao slican problem hvala na pomoci
Frenci is offline  
Old 24.02.2018., 00:57   #7352
Quote:
Frenci kaže: Pogledaj post
Imam problem sa strujom na bmw e92 2007g
Auto radi skroz normalno 3-4 dana i onda odjednom izgubi struju nista ne funkcionira ne moze se otkljucati niti ista,ne rade ni sva cetri zmigavca znaci nema struje nista.Onda iduci dan radi sve normalno i tako u krug
Skuzio sam da samo na kratkim relacijama kad ugasim auto nakon 2-3min voznje vise se ne moze upaliti.
Ako je netko imao slican problem hvala na pomoci
Jel bio udaren? Safety switch na + klemi akumulatora?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 24.02.2018., 00:57   #7353
Zvuči kao aku.
Cutac is offline  
Old 24.02.2018., 04:50   #7354
Aku se nemre tako mirakulozno oporavit sam od sebe.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 24.02.2018., 08:42   #7355
probaj kleme ocistiti.. meni se nesta slicno desavalo nedavno.. ocistio kleme na aku ( finim smirglom ) i odonda sve ok..
josssip8 is offline  
Old 24.02.2018., 09:27   #7356
Auto nije udaran.

Jučer kad se ugasio probali smo ga upaliti sa klemama ali ni tako nije mogao. Pa akku ne mogu ni pogledati jer je u gepeku kojeg ne mogu otvoriti.
Frenci is offline  
Old 24.02.2018., 10:16   #7357
Otvori gepek s kljucem

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
mukiklc is offline  
Old 24.02.2018., 10:18   #7358
Quote:
mukiklc kaže: Pogledaj post
Otvori gepek s kljucem

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk

nemogu otvorit ni sa kljucem gepek
Frenci is offline  
Old 24.02.2018., 11:02   #7359
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Aku se nemre tako mirakulozno oporavit sam od sebe.
Istina, ali je tanka granica između "komp misli da je aku ok" i "komp misli da je aku mrtav i odbija suradnju".
Lyman is offline  
Old 24.02.2018., 12:24   #7360
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Aku se nemre tako mirakulozno oporavit sam od sebe.
Da, ali ako je na granici, softver moze raditi probleme.
Kaze da upali, kratko se vozi, ugasi i onda nece. Klasicni simptop akumulatora koji je na granici, a nine se stigao dopuniti. A zasto upali kasnije, ne znam.
Cutac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.