Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 15:33   #4261
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
recimo hoćemo li Patricka Vieiru smatrati senegalcem ili francuzom? Hoćemo li Zidanea smatrati alžircem ili francuzom? Hoćemo li Sanea smatrati njemcem ili gancem? Afrika je takva kakva je,sjebana u svakom pogledu. Naravno da će teže neki klinac iz neke pripizdine u Kongu doći do top kluba engleske, nego neki domaći igrač ili igrač iz južne amerike koja ima neusporedivo razvijenije nogometne strukture od afrike. uostalom francuska je odličan primjer da se uz kvalitetnu infrastrukturu može naći vrhunskih afričkih igrača, koji su možda rođeni u francuskoj ali genetski su afrikanci. Što ćemo s tim?
Pa oni su europljani, bar po mentalitetu. Mislim sigurno imaju nekakve "korijenske" gene "koje utjecu" na ponasanja (zbog odgoja) (ne govorim o fizickim tehnikalijama, koje su ocite). Ali ako ti prodjes njemacku, francusku ili bilo koju skolu, ti ces vjerojatno pokupiti njihov mentalitet, osim ako si albanac. Oni, vidim, se ne zele ni malo adaptirati (makar i oni padaju).

Sve je u glavi. Tako da naravno da mozes naci koliko god hoces kvalitetnih igraca po citavom svijetu uz idealne uvjete, ali svabo je svabo, nije to bzvz. Tipa spanjolci su takvi kakvi jesu zbog kulture koju imaju, ne zbog neceg drugog. Igraju nogomet, kakav imaju i nacin zivota. Zato su sjeverne zemlje uvijek, ali uvijek bile discipliranije od juznjackih...

Te ce uvijek nekako prije nekakav europaljanin biti leader nego latinos (makar imamo gro iznimaka, ala Kaka itd.)
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Old 23.02.2018., 15:36   #4262
Valencia nije Afrikanac.

Ma nevezano na tu raspravu, ja uopće ne mislim da su ti igrači problem kod Uniteda. Samo sam se nadovezao na to da Afrikanci nisu toliko zastupljeni u top klubovima poput ostali, isto vrijedi i za Azijate i cijelu Sjeveru Ameriku itd. Jednostavno iz same Afrike ne dolazi toliko top igrača kao iz Europe i Južne Amerike. Samo to, zašto je to tako? Uopće ne želim ulaziti u to(makar smo se složili oko infrastrukture), samo konstatiram činjenicu.

Izuzmi Argentinu i Brazil, opet bi J. Amerika imala više predstavnika u top klubovima nego Afrika. A nema razloga izuzeti ih.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 23.02.2018., 15:38   #4263
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Tako da naravno da mozes naci koliko god hoces kvalitetnih igraca po citavom svijetu uz idealne uvjete, ali svabo je svabo, nije to bzvz. Tipa spanjolci su takvi kakvi jesu zbog kulture koju imaju, ne zbog neceg drugog. Igraju nogomet, kakav imaju i nacin zivota. Zato su sjeverne zemlje uvijek, ali uvijek bile discipliranije od juznjackih...
Kako se onda Švabi dogodio FC Hollywood? I kako su Španjolci, poznati kao luzeri bez taktičke discipline, onda osvojili 3 velika natjecanja zaredom? Jesu li pravi Španjolci ovi iz 2000. ili ovi iz 2008.? Ili su možda sve to Španjolci pa stereotipe o pravim Španjolcima možemo baciti u smeće?
Sudden Sid is offline  
Old 23.02.2018., 15:39   #4264
Liga prvaka 2017./2018.

Toliko ste se vrtili oko toga da bi na kraju zaključili da ima najviše Europljana i JAmerikanaca u (vrhunskom) nogometu
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 23.02.2018., 15:40   #4265
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Ma nevezano na tu raspravu, ja uopće ne mislim da su ti igrači problem kod Uniteda. Samo sam se nadovezao na to da Afrikanci nisu toliko zastupljeni u top klubovima poput ostali, isto vrijedi i za Azijate i cijelu Sjeveru Ameriku itd.
Oprosti, ali drugi put pišeš ovu notornu glupost. Afrika ima neusporedivo više kvalitetnih i top igrača od Azije i Sjeverne Amerike.
Sudden Sid is offline  
Old 23.02.2018., 15:45   #4266
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Valencia nije Afrikanac.
Laporta is offline  
Old 23.02.2018., 15:47   #4267
Pa ima, gdje sam rekao da nema. Rekao sam da isto vrijedi za te kontinente u odnosu na Europu i J. Ameriku, jel to automatski znači da ih bacam u isti koš?
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 23.02.2018., 15:57   #4268
Pa... da.
Sudden Sid is offline  
Old 23.02.2018., 16:06   #4269
Ok, ne bacam. Ne znam kako bi došao uopće na tu ideju nakon svih navedenih igrača na par zadnjih stranica, samo sam htio naglasiti da ne govorim to samo za njih.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 23.02.2018., 16:09   #4270
Problem je u velikom novcu koji se vrti oko nogometa. Biznis je donio odlične stvari, ali i neke negativne. Čini mi se da je tu problem s Afrikancima (ne crncima), zaradi se para, slava, pičkice, najčešće nisu ekonomski pismeni pa furaju svitu "rođaka i prijatelja" okolo, pa ego, nefunkcioniranje u timskom sportu, zanemarivanje obveza. Drugačiji mentalitet koji kad dođe na vrh ne zna pravilno reagirati, i dosta njih to zna koštati.
Slična stvar je i s južnoamerikancima, recimo prisjetimo se Adriana, danas čitamo ove gnjusne stvari o Robinhu i slično.

A ima i nekih stereotipa, ne znam kako bi to objasnio, recimo, ne iznenadi me previše kad pročitam da je engleski stoper uhvaćen u pubu sa šest pinti u guzici, bivša afrička zvijezda bankrotirala u trideset petoj, brazilski napadač uslikan s pljucom u ruci u bijeloj Armani majici pokraj šefa nekog lokalnog kartela, španjolski veznjak simulirao prekršaj i držao se za lice iako je okrznut po butini, srpska reprezentacija posvađana u kampu na velikom natjecanju, naši reprezentativci uhvaćeni na narodnoj muzici, turčin mahao nožem na okupljanju reprezentacije...
Uvijek istok is offline  
Old 23.02.2018., 18:12   #4271
Brazilci iz siromašnih krajeva, a takvi su većina, također se od njih ne grade vrhunske momčadi. Jesu oni svi top španeri i legende, ali Ronaldinho je vođa samo kada treba krenuti na čagu i jebačinu. Većina Brazilaca kratko traje jer dođe brzo do love i boli ih kuki. Ako se ne radi baš o top igraču kupovina njih je bacanje love u bunar. Ima tu više razloga zašto je to tako.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Old 23.02.2018., 18:26   #4272
A Kaka?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 23.02.2018., 18:29   #4273
__________________
Fédération Française de Football
Johnny Doe is offline  
Old 23.02.2018., 19:01   #4274
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
A Kaka?
Kaka je iz bogate obitelji
MagicRat is offline  
Old 23.02.2018., 19:06   #4275
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Kaka je iz bogate obitelji


Na to sam i mislio, nema favela background, a opet nije osvario svoj potencijal do kraja
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 23.02.2018., 19:07   #4276
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
A Kaka?
Tata arhitekt, mama doktor. Ili obrnuto.

Bijelac je, nije favelas
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Old 23.02.2018., 19:30   #4277
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Brazilci iz siromašnih krajeva, a takvi su većina...
Znači, zaključak svega ovoga bi bio da ljudi iz siromašnih krajeva, pogotovo iz onih u kojima nema razvijene kulture, tradicije i još bitnije - infrastrukture koji su ta nevidljiva osnova razvoja nogometaša, nisu primarni materijal za sami vrh?

Ajd, ok. Samo onda priče o "afričkom mentalitetu" padaju u vodu jer se ne radi o porijeklu, barem ne primarno.
ur-faust is offline  
Old 23.02.2018., 19:44   #4278
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
Na to sam i mislio, nema favela background, a opet nije osvario svoj potencijal do kraja
Ozljede ga sjebale, izgubio na brzini i end game.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 23.02.2018., 20:16   #4279
Da bar postoji neko nacionalno natjecanje u kom bi se moglo vidjeti gdje stoje Afrikanci, a gdje ostali.

Samo Europljani i latinosi postižu značajnije rezultate, ostali su miljama daleko.
O razlozima možemo na široko, ali činjenice su te.
lik_vž is offline  
Old 23.02.2018., 21:28   #4280
mislim da je gledanje toga kroz prizmu rase pretjerano banaliziranje situacije. Infrastruktura, znanje, prilika, kvalitetan razvoj poglavito kao produkt novca i mogućnosti imaju prevelik značaj da bi ih se ignorirali kada se raspravlja o nećem ovakom. Naravno, tu je i kultura, društvo, i još dosta faktora koji posljedično utječu na razvoj igrača, talenat danas vodi samo do određene razine, za nešto više potrebno je mnogo ulaganja, materijalnih i nematerijalnih, a nemaju svi jednake prilike da bi se razvili u potpunosti. Naravno da i podrijetlo ima utjecaj na to, ne treba ni to negirati, ljudi su se na različitim kontinentima prilagodili različitim uvjetima života, pa su recimo afrikanci mnogo izdržljiviji iako im možda fali tehnički dio igre. Trebalo bi proučit širu sliku ako se već ide u ovakvu raspravu.

Pa kad se već broji na taj način, po meni je recimo velik broj južnoameričkih igrača u europi težak prosjek, koji je došao do prilike na leđima ne toliko velikog broja istinskih klasa koje su dali, a kao što je netko i napisao, čak je i njima rok trajanja najčešće bio kratak, da se tako izrazim.
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.