Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 11:01   #61
@MagicRat

Meni je film bio bedast, a i Frances mi je bilo neugodno gledat kako izgovora one rečenice kad je pop došao u kuću.
Kad su pisma počela i naglasila da se ovaj nije ubio zbog nje sam stala s gledanjem.

Baze s Dixonom su mi bile kao neki slabiji stand-up
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 11:47   #62
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
a i Frances mi je bilo neugodno gledat kako izgovora one rečenice kad je pop došao u kuću.
To je jedna od tih scena gdje vidiš razliku između uspjele stvari koja suptilno i kulerski i sa svrhom pametnog prcanja kaže sve ovo što je ona rekla, ali s tri dobro pogođene riječi pa se možeš fino šeretski osmjehnut jer osjetiš aluziju, i ovakve nasilno trudbene koja mora vrištat i naglašavat i crtat i od (potencijalno) kul lika s kul tekstom napravit ovo.

Film (kao i likovi) je neujednačen, ali ne na onaj fora način, kad ti nešto presječe i preokrene tako da se sve skupa drži, već na onaj loš, kad se gura i laktari i igra bullyja tamo gdje bi trebao biti suptilan.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:35   #63
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
@MagicRat

Meni je film bio bedast, a i Frances mi je bilo neugodno gledat kako izgovora one rečenice kad je pop došao u kuću.
Kad su pisma počela i naglasila da se ovaj nije ubio zbog nje sam stala s gledanjem.

Baze s Dixonom su mi bile kao neki slabiji stand-up
Mene zapravo i ton više smeta nego rupe u priči (kojih ima, ali možda manje obraćam pažnju kod ovakvih filmova). Od Harelsonovog samoubojstva to postaje melodrama i promjena Dixona i Frances je tako kodirana. Za očekivati je bilo da se tako i nastavi i da rasplet bude otkriće pravog ubojice, ali je isto tako bilo za očekivati da redatelj tu bude "nepredvidiv" i da iznevjeri naša očekivanja sa takav-je-život obratom, što je po meni gore nego da je do kraja ustrajao na melodrami i bar pokušao ponuditi nešto originalnije. Razumijem da to nije pogrešno, da je to štos u filmu, ali meni to nekako bilo seljački (kao i Seven psychopaths)
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:16   #64
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
To je jedna od tih scena gdje vidiš razliku između uspjele stvari koja suptilno i kulerski i sa svrhom pametnog prcanja kaže sve ovo što je ona rekla, ali s tri dobro pogođene riječi pa se možeš fino šeretski osmjehnut jer osjetiš aluziju, i ovakve nasilno trudbene koja mora vrištat i naglašavat i crtat i od (potencijalno) kul lika s kul tekstom napravit ovo.

Film (kao i likovi) je neujednačen, ali ne na onaj fora način, kad ti nešto presječe i preokrene tako da se sve skupa drži, već na onaj loš, kad se gura i laktari i igra bullyja tamo gdje bi trebao biti suptilan.
Upravo to

Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Mene zapravo i ton više smeta nego rupe u priči (kojih ima, ali možda manje obraćam pažnju kod ovakvih filmova). Od Harelsonovog samoubojstva to postaje melodrama i promjena Dixona i Frances je tako kodirana. Za očekivati je bilo da se tako i nastavi i da rasplet bude otkriće pravog ubojice
Od samog početka filma dojam mi je da nema namjeru otkrit ubojicu i uglavnom pratimo reakcije mještana na njezine oglase.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:22   #65
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Upravo to


Od samog početka filma dojam mi je da nema namjeru otkrit ubojicu i uglavnom pratimo reakcije mještana na njezine oglase.
Je, zato je sve sa onim tipom iz bara višak.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:18   #66
Sve je već uglavnom rečeno u ovom threadu ali eto da i ja nešto kažem
Film od početka krene kao da će se baviti teškom i bolnom temom i da će dirnuti u srž, ali kroz 1h i 55 min trajanja nikada to ne učini. Izgleda da je potraga za silovateljem samo pozadina kako bi se iskritizirali policajci u Americi, konzervativniji dijelovi SAD-a i oslikalo neko white trash društvo. Isto tako film stalno hoda po tankoj žici između teške drame i komedije a u više navrata ispada kao neka farsa. Lik Willoughbyja je u cijeloj ovoj priči meni nekako najsuvišniji, izgleda da je on tu samo da bi počinio suicid koji bi rastopio napetost između Dixona i Mildred. Naravno da će profitirati na Oscarima koji su već odavno postali politizirana nagrada no ne mogu poreći da kao glumci Frances i Sam imaju svoje dobre momente. Onaj kraj s nekim tobože osvetničkim pohodom je toliki kliše i neozbiljan kraj ovog filma. Možda sam previdio nešto u priči, možda griješim, ali po mom mišljenju ovo vrhunski film nije. Daleko od toga dapače. Čak i kad ga usporedim s donedavnim osvajačima Oscara fali mu fokusa, duše i vizije, ovo je neorganizirani nered s par svjetlijih trenutaka. Ako je ovo najbolje od 2017 onda kakva je to filmska godina bila
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:28   #67
Meni je ovo najgori film koji sam gledala u zadnjih nekoliko godina. A konkurencija je prilično velika. Prestrašno.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 09:26   #68
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Meni je ovo najgori film koji sam gledala u zadnjih nekoliko godina. A konkurencija je prilično velika. Prestrašno.
Meni je ovo najgora izjava na ovoj temi koju sam pročitala, jer...argumenti.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:38   #69
Posto je proslo vise nedelja( meseci?) od kako sma ga gledala, ne mogu da komentarisem, nisma znala da ima ovako posebnih tema za neke filmove. Film mi se bas svideo, kao i gluma, nije savrsen, ali je vredan gledanja.
Od sada kada pogledam neki dobar, odmah cu da gledam ima li tema ovde :-) Postoje neki filmovi koji mi nisu bili jasni ili su me bas odusevili, ali sad se vise i ne secam imena, steta sto ne zapisujem.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:44   #70
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Meni je ovo najgora izjava na ovoj temi koju sam pročitala, jer...argumenti.
Sve su rekli Andy Jazz, Earthsea, Stumper, Kaya, MagicRat... mogu samo ponavljati ono što su oni napisali.

Sada me ne čudi što Frances McDormand ne želi više nagrada za ovu ulogu. Sigurno joj nije u interesu da dobije Oscara i ostane zapamćena po ovakvom filmu.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 13:42   #71
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Sve su rekli Andy Jazz, Earthsea, Stumper, Kaya, MagicRat... mogu samo ponavljati ono što su oni napisali.

Sada me ne čudi što Frances McDormand ne želi više nagrada za ovu ulogu. Sigurno joj nije u interesu da dobije Oscara i ostane zapamćena po ovakvom filmu.
Znači ovaj film je gori od, ne znam, Justice League i sličnih? Ma daj...Jer oni nisu napisali da je to najgori film na svijetu.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 14:08   #72
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Znači ovaj film je gori od, ne znam, Justice League i sličnih? Ma daj...Jer oni nisu napisali da je to najgori film na svijetu.
Justice League nisam gledala, zadnjih par godina izbjegavam te filmove. Od tih sličnih, zadnje sam gledala samo Wonder Woman i da, lošiji je.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:28   #73
Definitivno meni najbolji film koji sam gledal prošle godine! Nadam se da bu pobral sve kaj je moguće i nemoguće! Ne pamtim kada sam se tolko smijal na nekom filmu. Možda i najbolja crna komedija u posljednih 5 sezona. Kad Sam bude tužan i kreće rrješavat svoju tugu prek ceste je vrh! Samo da njemu bar daju Oscara za glumu karikature nad karikaturama!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:24   #74
Istina da mi nakon prvih sat vremena malo "padne", ali zbog više narativnih peripetija ni ne mogu gledat na ovaj film tako u cjelini. U nekom drugom momentu ga ponovno digne i ono najbitnije, nije klišeiziran i predvidvljiv.

Originalna ideja, zanimljivo razrađena s odličnim ulogama i iznenađujuće crnohumornim momentima koji stvar odvode na jedan viši nivo

Čak nemam ništa protiv ovih situacija na koje se neki žale u scenariju. Ponegdje "quirky", negdje sirov, negdje ubada baš gdje i kako treba. Jedan od boljih filmova prošle godine, to svakako.

Neke poveznice s Coenima su i meni pale na pamet, ali ovo je ipak splet ozbiljnijih tema, nešto bliže prošlogodišnjem Manchester by the Sea.

I Rockwell bi stvarno mogao pokupit kipić. Predugo nije bio primjećivan, a za ovo mu svaka čast.

(Da nisam sam u ovome, pokazuje i 93 % approval rating na Rotten Tomatoes )
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:07   #75
Par nejasnoća:- koja je bila poanta s onom scenom u kojoj dođe neki random frajer te baci onu figuricu od $7?
- što je Rockwell otišao napraviti ako nije on bio taj koji je zapalio plakate?
- zašto je Rockwell otišao bacit kroz prozor onog klinca kad mu je tada bila skoro jednako blizu i Francesina radnja, izvor njegova gnjeva?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:11   #76
Ta scena sa random likom pogotovo nema nikakvog smisla kad se poslije ispostavi da nije iz grada.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:34   #77
Taj isti random lik se kasnije pojavljuje u baru gdje opisuje silovanje dok ga Dixon pokraj čuje. DNA je pokazao kako nije kriv za silovanje i ubojstvo Angele, ali svejedno odlaze za njim jer je Dixon uvjeren kako se svejedno radi o silovatelju.

Možda je za gledatelje nakratko misleading, ali njegovu pozadinu ni ne možemo znati kada se završi film s odlaskom ovih u Idaho.

A ovo za napada na Reda bacanjem kroz prozor je impulzivna rekacija nakon što je saznao za Willoughbyjevu smrt. Znamo otprije da je bio ljut na njega i nije mu mogao napraviti ništa, a s obzirom na karakter, sad je imao povoda.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 20:08   #78
Znam da je to isti random lik. Zašto bi lik koji nije iz grada i nema nikakve veze s događajem onako reagirao u prodavnici? Da bi mi gledatelji mislili da je to ovaj kojeg traže?
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 20:55   #79
Taj događaj s prijetnjom je po meni samo naznaka o kakvom se karakteru radi. Naglasak dolazi kada se stavlja predznak vojske, kao i ne baš uvjerena reakcija na vijest da se DNA ne podudara.

Mislim da je to ubačeno kao plot-line koji pratimo kao dio Dixonove preobrazbe, jer je to svakako naglašeno u filmu, puno više nego mistery-crime dio, jel, solving the case. Barem se ta tema puno više istražuje.

Dojam ostaje cliffhangerski, al očito je da se i igralo na tu kartu, krimi detektivskoj priči tek kao podlozi na kojoj se karakteri razrađuju.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 21:09   #80
Odličan film.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.