Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 21:46   #5081
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni je Filip lijepo ime, ali kad smo za prvog birali ja sam tražila ime koje ne može imati neki od naših uobičajnih nadimaka malo sam s te strane čudna
Pa je Filip ispao jer bi bio Fićo, Josip recimo zbog Joža, i takve stvari
Jaoooo isto razmisljamo!! Ja samo smisljam ime koje ne moze imati nijedan nadimak.
Onda otpada puuuno imena... onda kad smislim neko razmisjam kakve su osobe koje se tako zovu, jesu ok ili neki debili...
Umara me to vec!


Sto se depilacije tice - secerna pasta adam i eva za depilaciju bez boli u kozmetickom salonu.... savrsenstvo!
ancy_20 is offline  
Old 24.10.2017., 21:58   #5082
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
stiglaa nam je susilicaaaaa

E to je svemirska ljubav

Djeca uvijek mogu biti zlobna i smisliti nadimke. Ako ne s imenom, onda s prezimenom.

Što se tiče Filipa, meni je prije koju minutu sinulo da postoji ono mjesto (otok?) Sveti Filip i Jakov.

Svejedno mi je Filip odlično ime. I Fićo mi ne recimo baš ok nadimak.
BitterSweet is offline  
Old 24.10.2017., 22:00   #5083
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Jaoooo isto razmisljamo!! Ja samo smisljam ime koje ne moze imati nijedan nadimak.
Onda otpada puuuno imena... onda kad smislim neko razmisjam kakve su osobe koje se tako zovu, jesu ok ili neki debili...
Umara me to vec!


Sto se depilacije tice - secerna pasta adam i eva za depilaciju bez boli u kozmetickom salonu.... savrsenstvo!
mislim da bih mogla proci kroz jaaako puno imena i za svako naci jednu predivnu osobu i jednog debila, tak da meni nebi to bio bas kriterij...
cak ne razmisljam ni o mogucim ili nemogucim nadimcima...glavno da mi je lijepo, tj. meni i muzu...
5Eveline5 is offline  
Old 24.10.2017., 22:01   #5084
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

E to je svemirska ljubav

Djeca uvijek mogu biti zlobna i smisliti nadimke. Ako ne s imenom, onda s prezimenom.

Što se tiče Filipa, meni je prije koju minutu sinulo da postoji ono mjesto (otok?) Sveti Filip i Jakov.

Svejedno mi je Filip odlično ime. I Fićo mi ne recimo baš ok nadimak.
hahaha..daaaaa...svemirska ljubav na prvi pogled
5Eveline5 is offline  
Old 25.10.2017., 00:15   #5085
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Što se tiče Filipa, meni je prije koju minutu sinulo da postoji ono mjesto (otok?) Sveti Filip i Jakov.
.
Je.. Al ja sam nonsalantno odmahnula rukom jer meh. To je sigurno samo jos jedan svetac kojh ima na bacanje. Recimo za primjer jedna odbijena alternativa jer se muzu ne svidja je bio Damian. Koliko znam nema ga u bibliji ali avaj. Mucili su ga zbog sirenja krscanstva tamo u 4 stoljecu pa je i to svetac. Al to mi je ok. Jer nije u nekoj vjerskoj knjizi.

Kaj se tice nadimaka... To mi je zadnja briga. Klinci ce te zlostavljati i ak se zoves Ivan Horvat ak imaju/nadju razloga za to. Obicno je to nesto po cemu se dosta razlikujes od drugih. Ak nije ime onda je nesto drugo a klinci nadju razloga u svemu. A posto imamo vec sjebano prezime (za ove nase krajeve jel, ne bas pravo hrvatsko), opce se ne brinem da bu klinac zavriso nekome na crnoj listi. Samo je pitanje kako ga odgojiti da prezivi to sto lakse jer je gotovo sigurno nastradao.
BlackBerry is offline  
Old 25.10.2017., 05:05   #5086
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ma nis posebno. Filip.

To je kao originalno neki makedonsko grcki kralj. Pra-cukun-deda Aleksandra velikog. I ja pomislila bingo!

I nisam kopala dalje, a kao sto rekoh ne znam sve apostole napamet

A nis ... kad mi kazu da cudno da sam izabrala krscansko ime iako sam rekla da necu, ja bum rekla da se ovaj apostol zapravo nazvao po mom makedonskom kralju. I ovak je ovaj moj makedonac zivio prije apostola Tko prvi, njegovo ime


Kako ne znam Filipa Makedonskog. I ime mi je zvučno i znam vise komada divnih osoba s tim imenom pa mi je automatski drago. Nisam znala da je apostol. Al niti znanje ne posedujem. Lol.
Reci da ce biti Ahmad. Ili Osama (znaci lav) i niko vise nista nece pitati. A hrišćansko nije 100%. Bar ne u našim krajevima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 25.10.2017., 05:11   #5087
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja taj dio nisam baš detaljno, tek tako da prođem. I rez mi bio daleko od toga


Bitno je da nije sumica koji mm dlačica nije problem.

Moja malenkost nije ovako sitna kao teta sa slike rezova. Rezano u koso prvi put ali nije to otislo toliko ka anusu. 4 sava.
2 godine kasnije pukla po ožiljku, 2 sava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 25.10.2017., 07:26   #5088
Meni je kod muskih imena problem sto radim u pretežito muškoj školi i svako ime kojeg se sjetim je ime nekog mog ucenika. A ne zelim da mi se dijete tako zove jer nam nisu ucenici svi bas krasni decki.
Mm to ne shvaća, al smo uspjeli naći dva imena koja nemam u školi: Ivano i Jakov. Kad budemo imali sina tako će se zvati.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 25.10.2017., 07:54   #5089
ja upravo na OGTT-u, čekam drugo vađenje.
noćas sam spavala oko sat i pol, nismo ni mm ni ja mogli zaspati. čudan mi je osjećaj u tijelu od umora i glukoze, sva sreća što sjedim, inače bi se vjerojatno skljokala na pod.
jojo21 is offline  
Old 25.10.2017., 08:15   #5090
Ja sam sad izvadila isto krv, ali ono kks,crp,jetreni, urin.
Sad put putujem da predam te papire na hhz.. Pa onda natrag..a tak mi je nelagodno sjediti
Valjda cu izdurat danas nekak.
minipanda is offline  
Old 25.10.2017., 08:43   #5091
Jutro!

Ja sam eo danas uranila i dosla na kavu... fino u miru da ju popijem i procitam sta ima novo u zemlji, svijetu i na forumu... sutra kontrola, a onda i ja napadam na labos...
ancy_20 is offline  
Old 25.10.2017., 08:44   #5092
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Meni je kod muskih imena problem sto radim u pretežito muškoj školi i svako ime kojeg se sjetim je ime nekog mog ucenika. A ne zelim da mi se dijete tako zove jer nam nisu ucenici svi bas krasni decki.
Mm to ne shvaća, al smo uspjeli naći dva imena koja nemam u školi: Ivano i Jakov. Kad budemo imali sina tako će se zvati.
sad kad ti za godinu dana dođe mali delikvent jakov

meni vam ime baš nije puno bitno iskreno... ženko znamo odavno, bit će u muževu pokojnu sestru na žalost. a muško je očajno ružano ali mužu znači. to ćemo još vidit

inače, meni je jakov prekrasno ime. i tila sam ga za sina, ali je mužu prebiblijski. njemu su pojam biblijskih imena filip i jakov, a meni je to nekako abraahm i mojsije hahaha...inače smo vjernici, ali ne volim baš baš biblijska imena. u nas su duhovne zajednice u điru pa da vidite kakvih imena tu ima, filip je za njih premoderan hahahah!
nymphadoratonks is offline  
Old 25.10.2017., 08:49   #5093
Pozdrav

na temu imena mogu reći da će se treći zvati Dečko, ako bude muško, jer nakon jedva odabrana 2 muška imena nemam nekih ideja. Sve mi je lijepo kada se priča o imenima, ali ništa nije ono što bi odabrala. Tražim nešto da nije baš prečesto, a opet zazirem od onih izmišljenih unikata... Trenutno mi je ljepuškasto Kain, ali prva asocijacija je "on je ubio brata", a ovaj bi imao dvojicu

Na temu sjedalica...da iznimno malo ljudi ih redovito koristi i za to se koriste razni argumenti. Često puta to nisu ni stari ni neobrazovani ljudi. Kod nas je jedno vrijem bilo moderno voziti djecu u vrtić na suvozačkom sjedalu naravno nezavezano. Sad je to evoluiralo na vožnju u krilu vozača gdje dijete pridržava volan. Vidjela sam i varijantu u kojoj tata parkira auto, a klinac mu stoji na krilu i nateže onaj retrovizor u sredini. Moji nikada nisu voženi bez sjedalice. Ako ih netko čuva (baka ili teta) u paketu s njima dobije auto (mijenjamo se). Ako nam iz nekog razloga treba baš naš auto, onda obavezno premještamo sjedalice u njihov, ako i ne planiraju nikuda ići da imaju za svaki slučaj.
Elinga is offline  
Old 25.10.2017., 08:51   #5094
I meni ime nekako nebitno.

Prijateljicina djeca su mi neka na prvu imala ruzna imena, al poslije se toliko navikneš da ne možeš to dijete zamisliti s bilo kojim drugim imenom.

Plus, ne mislim da ime određuje/ prati karakter... A nadimak se zbilja moze napraviti od svega, od karaktera itekako

I ne dopuštam da mi netko tko ima ime koje mi se svidja, a ne svidja mi se ta osoba, da mi to bude makar 1% šanse da zbog toga ne odaberem to ime. Ne vidim čime bi ta osoba zaslužila da ima takav utjecaj.

A danas gotovo da nema imena koje ne možeš s nekim povezati, da ne znaš nekog s tim imenom.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.10.2017., 08:56   #5095
Meni je bilo bitno da ime dobro zvuči uz prezime i da nije moderno. Da kojim slučajem dobijem 3 . dečka zvao bi se valjda "umetni _ime" jer sam se ja ispucala

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 25.10.2017., 08:58   #5096
Mi da cekamo jos jednog decka bio bi Luka jer je to jedino ime kojr je meni i mm skupa lijepo. Ostalo nikako na zelenu granu luka je bio opcija i za prvog, uz ime koje je dobio

A seki je braco smislio ime,cuo u vrticu,nama se svidjelo i eto
Snow Fairy is offline  
Old 25.10.2017., 09:12   #5097
Meni je to baš slatko kad stariji braco ili seka odabere ime.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.10.2017., 09:26   #5098


A ne bih se uopće sjetila tog imena sama Kad sam rekla da mama ima u buši seku, on je odmah rekao, da seku xy. I stalno tako odgovarao pa nam ušlo u uho.

Joj meni se danas ništa ne da raditi, evo već sam se uvalila u ležanje. Proteklih dana sam manje mirovala pa nadoknađujem
Snow Fairy is offline  
Old 25.10.2017., 09:36   #5099
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Meni je to baš slatko kad stariji braco ili seka odabere ime.
Stariji je za brata predlagao da se zove Riro
Mlađi za bebu predlaže Miki

Nijednom nije uvaženo. Kada budu imali svoje neka biraju. Dobro, znamo da neće ni tada jer je ženinina ipak jača
Elinga is offline  
Old 25.10.2017., 09:43   #5100
Meni se sviđaju ravno 2 ženska imena tako da ću izbor prepustiti ocu, točnije rekla sam mu neka mi priredi 10ak njemu lijepih imena pa ću izabrati neko koje mi je koliko-toliko prihvatljivo.

Komentar gospodina bebećeg oca na ime Buga je bio: " Zaboravi, nikakve Tuge, Buge, Dive, Teute i slične. Beskompromisno ne. "
Drugo ime mi je dugogodišnji favorit, nakon prvog slušanja Tomine Marčeline, prije desetak i više godina, sam samoj sebi rekla da će mi se jednog dana tako zvati potomčica. Onda sam se doselila u kraj gdje se treći mjesec u godini izgovara marč, identično naglašeno kao u imenu Marčelina.
E sad se mogu nadati jedino tome da na nekakvoj akciji dobijem mjesec dana gratis trudnoće pa ju rodim u ožujku, ovako ništa od njega jer znam da bi jadno dijete trpilo teror pitanjima zašto nosi to ime kad nema veze s U po' marča sipa i komarča.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.