Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 17:23   #7041
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Da kako da ne nije evo idem okopati dio njive koju mi je muz odredio......
ALI AKO SU MOGLE NAŠE BABE RODITI NA POLJU I ODMAH DALJE PLJEVITI NJIVU KAJ MI GLUMIMO

Riga mi se od takvih "argumenata".
BitterSweet is offline  
Old 14.11.2017., 17:24   #7042
Quote:
Slugterra kaže: Pogledaj post
Cure, jel se nekoj dogodilo da ne osjeti bebu 2 dana ili više?



Kod mene je situacija da je ne osjetim jučer i danas nikako, a prethodne dane bi se dosta često javila. Danas sam 20+2.



Naručila sam se kod dr za popodne iako sam na redovnoj kontroli bila u četvrtak, pa da vidim vaša iskustva dok ne dočekam odlazak ginekologu.


Tad sam tek počela da je osecam i nije bilo redovno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 14.11.2017., 17:27   #7043
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Da takva je cifra i kod mene, ma mislim da oni svi drze jednake cijene.

A ako je zamucena voda zar se ne ide na hitni prijemni a ne cekat u ta?
Mislis da je imalo bolja situacija na hitnoj ginekoloskoj, bar u Vinogradskoj, jer trudnicka ambulanta je u istom prostoru kao i hitna tako da vrijeme cekanja bude isto...a da dodjes i kazes im evo meni zamucena plodna voda samo ce te uputit na trudnicku i rec da se njima javis i gle kako da kazem....cekas
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 14.11.2017., 17:30   #7044
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
...
slažem se oko vremena.

još će meni to zadnje vrijeme pred porod biti u vrijeme viroza i gripa, i radije bih ne sjedila u čekaoni 5 sati sa šmrkavim muževima drugih trudnica koji se btw, počesto ne sjete dići i ustupiti mjesto drugoj trudnici jer moraju i oni sjediti kraj svoje

Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Jos mi je najgori komentar koji znam cuti u medijima i ovako po forumima, trudnoca nije bolest.
iskreno, to čak i ne osuđujem toliko kad dođe iz usta drugih koji to nisu prošli. ni ja osobno nisam znala čemu takva frka oko svega, kad mi se frendica žalila zaš je ne pošteđuju na poslu u 4-om mjesecu trudnoće (u sebi sam mislila da upravo zbog takvih kuknjava poslodavci i izbjegavaju zapošljavanje potencijalnih trudnica) i slično...pa tek kad sam sama zašla u te vode i naučila koliko tegljenje teških stvari, obavljanje teških poslova- može štetiti trudnici, i da sam ulaskom u treće tromjesečje postala teret sam takav i da doista ne mogu dugo ni stajati ni hodati ni niš posebno raditi...i da trudnoća doista jest drugo stanje, u svakom smislu riječi.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 17:32   #7045
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Recite što želite, ali to stvarno nije normalno. Em trudnice, em sve u stadiju kad bi mogle roditi svaki tren. Čekanje od 5+ sati.



Jednom sam vidjela dobar komentar. Da muški rađaju, da vidite kak bi uvjeti u rodilištima bili pic pic. Ovo je stvarno sramota, žene ko na traci, a rođenje djeteta je stvarno veliki trenutak u životu. Ne treba te nitko gladit perjem, ali više ljudskosti ne bi škodilo.


Potpisujem. Nocas sam citala text o nekim ginekolozima koji se sprdaju na twitteru sa ženama koje imaju plan poroda. Ogavni su.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 14.11.2017., 17:33   #7046
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
Mislis da je imalo bolja situacija na hitnoj ginekoloskoj, bar u Vinogradskoj, jer trudnicka ambulanta je u istom prostoru kao i hitna tako da vrijeme cekanja bude isto...a da dodjes i kazes im evo meni zamucena plodna voda samo ce te uputit na trudnicku i rec da se njima javis i gle kako da kazem....cekas
ja sam dosad 2put bila na hitnoj trudničkoj u Petrovoj, nije isto gdje i TA, i nisam satima čekala, nego 20ak minuta
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 17:34   #7047
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
Mislis da je imalo bolja situacija na hitnoj ginekoloskoj, bar u Vinogradskoj, jer trudnicka ambulanta je u istom prostoru kao i hitna tako da vrijeme cekanja bude isto...a da dodjes i kazes im evo meni zamucena plodna voda samo ce te uputit na trudnicku i rec da se njima javis i gle kako da kazem....cekas
Nisam imala pojma da je tako lose stanje.
Ja sam u Splitu i kod nas je to razdvojeno.
Doslovce ce te na hitni primiti i poslusati zbog svega.
calecaki is offline  
Old 14.11.2017., 17:36   #7048
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Ja imam osjecaj da je najveći problem ipak u broju doktora na trudnice koje tamo dodju, trudnice koje leže u bolmici, trudnice koje radjaju, ostale žene koje su dosle ginekologu... A sve to obavljaju skoro isti timovi, u istim bolnicama. Da se u Zg otvori jos 10 bolnica za radjanje i praćenje trudnoće, onda ne bi bio takav pritisak na 2 najjače, nit bi bilo toliko gužvi čekanja, svaki Dr bi se više mogao posvetiti trudnici i imati više vremena za sva pitanja.



Al to će se desiti nikad.


Ne treba ni dodatna osoba ni prekovremeni rad da bi neko minipandi posvetio 7 (sedam) minuta razgovora da joj objasni zasto je tamo i kako je beba.
U nekoj meri si u pravu, ali problem je daleko dublji. Zabole ih i za pandu i za tebe i za mene. Čast izuzecima!
Od kada su mi trudnoca i rađanje bliska tema, postajem feministkinja sve više.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 14.11.2017., 17:40   #7049
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
slažem se oko vremena.

još će meni to zadnje vrijeme pred porod biti u vrijeme viroza i gripa, i radije bih ne sjedila u čekaoni 5 sati sa šmrkavim muževima drugih trudnica koji se btw, počesto ne sjete dići i ustupiti mjesto drugoj trudnici jer moraju i oni sjediti kraj svoje



iskreno, to čak i ne osuđujem toliko kad dođe iz usta drugih koji to nisu prošli. ni ja osobno nisam znala čemu takva frka oko svega, kad mi se frendica žalila zaš je ne pošteđuju na poslu u 4-om mjesecu trudnoće (u sebi sam mislila da upravo zbog takvih kuknjava poslodavci i izbjegavaju zapošljavanje potencijalnih trudnica) i slično...pa tek kad sam sama zašla u te vode i naučila koliko tegljenje teških stvari, obavljanje teških poslova- može štetiti trudnici, i da sam ulaskom u treće tromjesečje postala teret sam takav i da doista ne mogu dugo ni stajati ni hodati ni niš posebno raditi...i da trudnoća doista jest drugo stanje, u svakom smislu riječi.

Jos dok nisam bila trudna, davnih dana jos dok sam cura bila imala sam u planu ne raditi dok sam trudna.
E a kako je karma zeznut stvar dobijes sto zelis ja ne radim al nisam ni znala da ce mi biti ovako "tesko". Mislila sam biti vesela trudnoca koja sve moze.
Nije mi nista a sve mi je....
Hvala nebesima, karmi kome god sto si to mogu i priustiti, sve shvacam ljudi ne mogu (imaju termine, privatnici su, ugovor je takav, nisu novcano osigurani itd) ali ja bih savjetovala svakome tko moze da ne radi trudnocu i do dijetetove 3-ce godine.

Mislim mi.smo jos i dobri po tome pitanju(porodiljnome), kuma koja zivi u Svicarskoj je dobila 3 mjeseca nakon poroda, ali ona kaze da kod njih uvjeti cuvanja i zaposlenja su dalekoo od nasih.
calecaki is offline  
Old 14.11.2017., 17:44   #7050
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Ne treba ni dodatna osoba ni prekovremeni rad da bi neko minipandi posvetio 7 (sedam) minuta razgovora da joj objasni zasto je tamo i kako je beba.
U nekoj meri si u pravu, ali problem je daleko dublji. Zabole ih i za pandu i za tebe i za mene. Čast izuzecima!
Od kada su mi trudnoca i rađanje bliska tema, postajem feministkinja sve više.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sve si rekla.

Ja sam posebno osjetljiva na neka pitanja pogotovo otkad imam kćer i želim bolji svijet za nju. A otkad se rodila samo sve više vidim kako je naša država užasno seksistički usmjerena. Katastrofa.
BitterSweet is offline  
Old 14.11.2017., 17:46   #7051
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Ne treba ni dodatna osoba ni prekovremeni rad da bi neko minipandi posvetio 7 (sedam) minuta razgovora da joj objasni zasto je tamo i kako je beba.
U nekoj meri si u pravu, ali problem je daleko dublji. Zabole ih i za pandu i za tebe i za mene. Čast izuzecima!
Od kada su mi trudnoca i rađanje bliska tema, postajem feministkinja sve više.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ea ja se bas iznerviram na entu na te stvari.
Nitko od doktora nista ne govori a ako pitas sestru one kazu doktor ce vam reci.
Ja se jos sjecam od proslog poroda kako mi je doktorica dosla pogledala i rekla (vama to bas puno ide) pukla plodna voda baj d vej. Okrenila se i otisla.
Ono wtf....
Pa ako nesto zelis priupitat jer ti khm nije jasno, samo te pogledaju kao nije to tvoj posao.
Nego sta je?
calecaki is offline  
Old 14.11.2017., 17:47   #7052
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Ne treba ni dodatna osoba ni prekovremeni rad da bi neko minipandi posvetio 7 (sedam) minuta razgovora da joj objasni zasto je tamo i kako je beba.
U nekoj meri si u pravu, ali problem je daleko dublji. Zabole ih i za pandu i za tebe i za mene. Čast izuzecima!
Od kada su mi trudnoca i rađanje bliska tema, postajem feministkinja sve više
bila sam samo jednom u TA, ne kao trudnica nego poslije spontanog, i vjeruj mi nije bilo govora o 7 minuta vremena, ni za mene ni za druge, nego duplo manje, jer je DR imao 30 trudnica u čekaonici, a jako malo vremena između drugih obaveza. ne kažem da je u redu što je tako, nego je nažalost činjenica da je tako.

al ja imam jedno takvo negativno iskustvo, i na njega 5 drugih pozitivnih, gdje su mi na hitnom prijemu sve objasnili u detalje, na sva moja pitanja u suzama, pa čak i držali za ruku da se smirim. tako da, hvala bogu, nije uvijek sve crno nit je u 99% slučajeva trudnica tretirana kao zadnja rupa na svirali.

npr, svijetli primjer- u zagrebačkom referentnom centru za endokrinologiju i trudnički dijabetes, gdje je uvijek bolesna gužva, kao trudnica sam tretirana kao kraljica. em preko reda za naručiti se, preko reda za predati uputnicu, preko reda za vaditi krv, preko reda za termin kod doktora...sve! eto kad već kudimo, treba i pohvaliti pozitivne primjere
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 17:47   #7053
U prošlij t sam samo na jedan ctg isla i nisam skoro ništa čekala.
Vidjet ćemo ovaj put.

Da mi nije doktorica dobra i osoblje u bolnici isla bih privatni kao što sam išla na neke pretrage nevezano za trudnoću.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 14.11.2017., 18:00   #7054
Mama u bolnici dan pre nego sto je umrla. Ja izađem ispred i placem. Devojcurak od 18 godina. Naiđe vrlo draga sestra i nezno mi kaze: "Nemoj plakati. Nije ona ni prva ni poslednja."

Wtf! Meni jeste. Ne prva, ne poslednja, jedina. Umesto toga, bolje bi bilo da je prošla bez da je ista rekla. Ustedela bi vreme za nesto korisno. Jbg. Nikada necu zaboraviti ni jedan jbn detalj te scene.

I ne. Nije do vremena. Do mozga je.


Nemam devojcice. Imam decake koje odgajam u da smo ljudska bića. Da ne postoje muške i zenske boje, zanimanja ni bilo sta. Evo i o porođaju i dojenju vec sada znaju dovoljno da mogu da budu dobra podrška sutra svojim partnerkama i prijateljicama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 14.11.2017., 18:09   #7055
Smiling WTF ovo za mamu??? Kaj???

Ja nažalost nemam niti jedno dobro iskustvo iz bolnice. Niti kao trudnica niti inače. Naprotiv.

Ne treba ti pola sata da budeš čovjek. Samo nemoj bit govno.
BitterSweet is offline  
Old 14.11.2017., 18:24   #7056
Ajme Helena ovo je grozno. Ja ne znam kak bi reagirala da mi neko tak nešto kaže al ne bi bilo lijepo u svakom slučaju. Mislim da bi me svi čuli.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 14.11.2017., 18:26   #7057
to je izrekla osoba totalno neprimjerena za posao kojim se bavi, bez imalo socijalne inteligencije i ljudske empatije.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 18:58   #7058
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
iskreno, to čak i ne osuđujem toliko kad dođe iz usta drugih koji to nisu prošli. ni ja osobno nisam znala čemu takva frka oko svega, kad mi se frendica žalila zaš je ne pošteđuju na poslu u 4-om mjesecu trudnoće (u sebi sam mislila da upravo zbog takvih kuknjava poslodavci i izbjegavaju zapošljavanje potencijalnih trudnica) i slično...pa tek kad sam sama zašla u te vode i naučila koliko tegljenje teških stvari, obavljanje teških poslova- može štetiti trudnici, i da sam ulaskom u treće tromjesečje postala teret sam takav i da doista ne mogu dugo ni stajati ni hodati ni niš posebno raditi...i da trudnoća doista jest drugo stanje, u svakom smislu riječi.
tak sam i ja razmišljala prije trudnoće, no meni su starije žene na poslu rekle, dok sam objavila trudnoću, da ako mogu da nek samo idem na bolovanje jer nema tog novca koji može nadoknaditi stres i živciranje na poslu

Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Mama u bolnici dan pre nego sto je umrla. Ja izađem ispred i placem. Devojcurak od 18 godina. Naiđe vrlo draga sestra i nezno mi kaze: "Nemoj plakati. Nije ona ni prva ni poslednja."

Wtf! Meni jeste. Ne prva, ne poslednja, jedina. Umesto toga, bolje bi bilo da je prošla bez da je ista rekla. Ustedela bi vreme za nesto korisno. Jbg. Nikada necu zaboraviti ni jedan jbn detalj te scene.

I ne. Nije do vremena. Do mozga je.


Nemam devojcice. Imam decake koje odgajam u da smo ljudska bića. Da ne postoje muške i zenske boje, zanimanja ni bilo sta. Evo i o porođaju i dojenju vec sada znaju dovoljno da mogu da budu dobra podrška sutra svojim partnerkama i prijateljicama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
prestrašno

meni je jednom prilikom dok sam došla na hitnu u vinogradsku teta na šalteru rekla da pružanje prve pomoći nije njihov posel i da nek idem na šalatu ili nekam drugam tražit doktore
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 14.11.2017., 18:59   #7059
maslina, beba pred porod moze biti preaktivna ako joj nedostaje kisika.
cvexter is offline  
Old 14.11.2017., 20:02   #7060
Na neke komentare jedino što imam odvratiti je da mora da je lijepo gledati na druge iz svojih privilegiranih cipela.


I nek' se ljuti tko god želi, ali previše je danas žena na komplikacijama i mirovanju u trudnoći, posve bezrazložno. Zanimljivo je čitati što istraživanja kažu o strogom mirovanju ('bed rest') - nema nikakvih dokaza da preveniraju ili umanjuju ikakve teškoće, često uzrokuju nove.

I nitko ne kaže da trudnica treba orati i kopati, ali nastaviti raditi kao do tad je normalno ponašanje, ne mora se do 40. tt.
For My Pain is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.