Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 22:35   #9081
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Ja sam 2 dana imala menstrualne bolove, bas je boljelo. Danas je ok.

Inace pritiske dolje i sve imam cim malo vise krenem raditi nekaj i to... ne smijem puno nista...


Ne ovo veceras je bas ruzno,vidim da spazmex pocinje djelovat,kontam da je nesto krenulo da nebi zaustavio spazmex. Ocigledno ja moram mirovat i bok. Tocno kako si rekla pritisci dolje i menstrualni bolovi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 07.12.2017., 22:39   #9082
Ana Niko, iako je meni danas 34+5, doktor mi je rekao da od nedjelje lagano setkam, mislim da cu jos iduci tjedan odlezat za svaki slucaj pa se radije prosetkati od iduceg vikenda!
*narayan* is offline  
Old 07.12.2017., 22:48   #9083
kaj se tice ritanja, uglavnom se slazem sa snow da je svaka beba drugacija, ali u ovom stadiju trudnoce se bojim da mi nesto ne promakne. a zapravo jedino kaj mogu je brojiti te udarce, tj pomake. tipa ujutro se prvi puta micala sasvim lagano par puta. to brojim kao jedan pomak. drugi puta su opet bili neki lagani udarci. treci puta je bil malo jace. prije jedno sat dva je bas rastezala trbuh s nekoliko pomaka. uglavnom, mice se svakih sat dva i to mi je super. makar lagano, ali pomakne se.

Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
Moja gina zna da sam na gasu 24\7 pa mi je rekla da ako slučajno preko dana budem toliko okupirana da se dovedem u situaciju da mi navečer kad legnem prođe kroz glavu U jebote, jel se mala danas pomakla? - pritisnem stomak intenzitetom kojim ona pritišće onu UZV spravicu, da se bocnem tako par puta na različite dijelove stomaka, da će maloj smetati što se plodna voda mrdenja pa da će se javiti.

Nisam to pokušavala,
plače mi se kad znam da moram još jedan UZV odraditi a ne da si sama stišćem stomak ali ima smisla to što je rekla.

Moja ima nekakav pokret koji mi djeluje kao da mi nabija petu u ne znam šta, cerviks, nešto skroz dolje što boli k'o sam vrag.
Osjećaj mi je kao da me pecne struja kroz pičić.


Rukama šaketa u rebra par put dnevno,
par puta me petom dokusuri,
meni sasvim dovoljno.
meni je isto tako bilo u jednom periodu. bas aaako neugodan osjecaj.

Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
I izgleda je mala žaba dosegla dimenzije koje mi smanjuju kapacitet pluća,
nije da se uspušem ali nije ni kao što je bilo prije mjesec dana,
osjećam određenu težinu na prsima ako nešto zahtjevnije radim.
meni se dogadja neovisno o aktivnosti, znaci neovsno jel sjedim ili secem da ne mogu udahnuti puni kapacitet pluca. mislim da je to kad prvise pojedem pa mi ih zeludac pritise

Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Sad tek vidim da si iz glavnog grada Zagorja!
varazdin gl grad zagorjaa?

Quote:
imri dan kaže: Pogledaj post
Moj mis je malo pozurio
cestitaaam!!
5Eveline5 is offline  
Old 07.12.2017., 22:50   #9084
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Ana Niko, isto kao Snow, ja sam to osjecala s malom kad je bila na zadak, ili lupanje po mjehuru ili ko da nokticima na nogama grebucka po mjehuru. Totalno glup osjecaj! Ja sam tad mm-u rekla da cu prvo pogledat u nokte na nogama da vidim jesu li dugacki!
Nije neobicno da si nakon mirovanja i sporija i tromija i da te misici zatezu/rastezu jer ih ipak neko vrijeme nisi koristila. Prati koji dan, ako ti se bude pojacavala bol.
Ja sam u prvoj lezala u bolnici i nisam se ni smjela dizati iz kreveta (u tutu sam obavljala sam trebala piskiti), nakon tog sam rodila i kad su me digli na noge iza carskog, imala sam osjecaj da me pregazio vlak jer su misici bili van funkcije 7 dana.
Vjerujem da ce i tebi biti sve ok!
Da ti budem iskrena nisam toliko strogo mirovala,ustala sam ja po kuci,nigdje van samo doma,ali 80% sam lezala. Beba je okrenuta na glavicu kako bi i trebalo,zato mi nije jasno sa cime me ziga dolje. Bas jako nezgodno. Daj Boze da se ovo smiri makar jos 10 dana kad ulazim u 9 mj i da prestanem strahovati od prijevremenog. Uff bas sam se uplasila,preznojila ko manijak.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 07.12.2017., 22:51   #9085
Cure hvala Vam sto se nasle eto i poslusale me malo.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 07.12.2017., 22:53   #9086
Ana Niko - pa rukicama. Miče ih stalno oko glave

Ja danas opet imala žgaravicu i ne mogu udahnuti punim plućima. 36tt danas, valjda se bude skoro malo barem spustila
Snow Fairy is offline  
Old 07.12.2017., 22:53   #9087
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Ana Niko, iako je meni danas 34+5, doktor mi je rekao da od nedjelje lagano setkam, mislim da cu jos iduci tjedan odlezat za svaki slucaj pa se radije prosetkati od iduceg vikenda!
Bogami i ja cu mirovat do 19.12 kad idem doktorici na pregled i tada cu bit 36+ pa onda ako i dodje beba nece bit strasno.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 07.12.2017., 22:55   #9088
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ana Niko - pa rukicama. Miče ih stalno oko glave

Ja danas opet imala žgaravicu i ne mogu udahnuti punim plućima. 36tt danas, valjda se bude skoro malo barem spustila
Pa da!! Imas pravo! Prasica se mozda rasteze i ziga me dolje! Prepali se i ja i dragi,zaprijetio mi je da nema ducana i nicega do 19.12 da sjedim i ne mrdam. Bolje mi je moram priznat,izgleda da soazmex djeluje.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 07.12.2017., 23:01   #9089
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
varazdin gl grad zagorjaa?
Eveline, ja sam zabrijala da je ona u Petrovoj, a nisam skuzila da joj je u avataru potpis "glavni grad Zagorja"!


Ana Niko, probaj se strpit jos malo da cim vise mirujes, bar do tog famoznog 36., ako smo izgurale dosad, izgurati cemo mi jos par dana. Bit ce sve ok.
*narayan* is offline  
Old 07.12.2017., 23:07   #9090
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Eveline, ja sam zabrijala da je ona u Petrovoj, a nisam skuzila da joj je u avataru potpis "glavni grad Zagorja"!


Ana Niko, probaj se strpit jos malo da cim vise mirujes, bar do tog famoznog 36., ako smo izgurale dosad, izgurati cemo mi jos par dana. Bit ce sve ok.
hocu,moramo!
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 07.12.2017., 23:28   #9091
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Eveline, ja sam zabrijala da je ona u Petrovoj, a nisam skuzila da joj je u avataru potpis "glavni grad Zagorja"!


Ana Niko, probaj se strpit jos malo da cim vise mirujes, bar do tog famoznog 36., ako smo izgurale dosad, izgurati cemo mi jos par dana. Bit ce sve ok.
ahaaa.
jer za mene je gl grad zagorja krapina
a kod varaždincih nikad ne znas iz kojeg su dijela i pod kaj se svrstavaju..
5Eveline5 is offline  
Old 07.12.2017., 23:30   #9092
Imri dan cestitke! Dok stignes napisi pricu.

Varazdin nije glavni grad Zagorja.

Edit: Eveline slazem se.
Garver is offline  
Old 08.12.2017., 00:23   #9093
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Cestitam!!!
Cure da li se koja od vas susretala
Sa “senzacijom” da beba udara grebe po cerviksu mjehutu ne mogu odredit? Malo se bojim danas sam napunila 34 tjedana,doktorica mi je dala dozvolu da se krecem,pa sam isla do ducana ali nakon toga osjetim tu nisko to “grebanje” bojim se da se ne porodim! Brrrrr


O da, tak je negdje i pocelo....ko da te pika s iglom,bas bolno i neugodno.

Čestitke Imri.....sad mi meni dođe da rodim cim prije
vienne is offline  
Old 08.12.2017., 08:14   #9094
imri čestitam na bebi

meni dr veli da je sad sve ok i da čekamo 37 tt, onda, ak sam dobro skužila, idem na porod

Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
varazdin gl grad zagorjaa?
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
ahaaa.
jer za mene je gl grad zagorja krapina
a kod varaždincih nikad ne znas iz kojeg su dijela i pod kaj se svrstavaju..
nije vž, a zbilja se za njih nikad ne zna

inače je fora u pitanju => Vinograd
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 08.12.2017., 08:50   #9095
5Eveline5 jos uvijek u komadu si?
meni kontrolu stavili tek za tjedan dana, ko ce to docekat
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 08.12.2017., 09:27   #9096
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
5Eveline5 jos uvijek u komadu si?
meni kontrolu stavili tek za tjedan dana, ko ce to docekat
jos uvijek u komadu ali dns sam budna od 4.30. lezala sam do 5.45 nikak zaspati. onda sam ustala, pojela mandarina pa isla gledati neki film i onda se usuljala muzu u krevet oko pol osam kad me pocelo boljeti. ovaj puta me osim trbuha boljelo i kod trtice i prozimao cudan osjecaj kroz noge. trajalo je neko vrijeme pa prestalo pa me opet par puta trbuh stegnul. sad cekam da vidim kak bu se dalje odvijalo...ko zna, mozda nekaj napokon krene.

edit: vis da su te ipak narucii na jos jednu kontrolu
meni je ipak malo lakse sad kad mi je kontra preksutra...da ne moram ckati d sri, ak bi opce docekala do tad
5Eveline5 is offline  
Old 08.12.2017., 09:41   #9097
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
meni dr veli da je sad sve ok i da čekamo 37 tt, onda, ak sam dobro skužila, idem na porod
Znam da si onda službeno u terminu, ali sad sam se pogubila...zašto ideš onda na porod? Zbog onog tlaka i toga da je bebica dobila premalo na težini? To bi ti onda moglo biti negdje taman oko Božića ili?

Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
jos uvijek u komadu ali dns sam budna od 4.30. lezala sam do 5.45 nikak zaspati. onda sam ustala, pojela mandarina pa isla gledati neki film i onda se usuljala muzu u krevet oko pol osam kad me pocelo boljeti. ovaj puta me osim trbuha boljelo i kod trtice i prozimao cudan osjecaj kroz noge. trajalo je neko vrijeme pa prestalo pa me opet par puta trbuh stegnul. sad cekam da vidim kak bu se dalje odvijalo...ko zna, mozda nekaj napokon krene.

edit: vis da su te ipak narucii na jos jednu kontrolu
meni je ipak malo lakse sad kad mi je kontra preksutra...da ne moram ckati d sri, ak bi opce docekala do tad

Zvuči kao da bi moglo početi!


Ako nekoga zanima za tečaj, mi smo jučer odradili naš i ako je nekome blizu ili spretno, preporučam Prilaz baruna Filipovića u Zagrebu.

Ne znam dal se mijenjaju sestre, pretpostavljam da da, nama je bila sestra Jasna Pisuljak i žena je fenomenalna.

Onaj dio sa začećem je totalno preskočila, a skoncentrirala se na bitnije stvari i po ničem nije previše pilala.

Drugi dan je bio u cijelosti posvećen dojenju, s tim da je ona savjetnica za dojenje pa nam je dala i puno brojeva telefona savjetovališta za dojenje i slično.

Iako sam se ja već počela informirati s filmićima o dojenju pa ne mogu reći da sam vidjela nešto što već nisam, ali svaka pohvala za pristup.

Meni se strašno nije dalo ići na taj tečaj baš zbog onog što ste govorile da se raspreda o nepotrebnim stvarima, ali na kraju mi je bilo žao da nije i dulje potrajalo.
Mrcinica is offline  
Old 08.12.2017., 10:02   #9098
Ocito jako ovisi od patronazne koja drzi predavanje.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 08.12.2017., 10:10   #9099
Ja sam prije 2 god bila na tom tecaju na prilazu baruna filipovica i drzala ga je isto ta sestra tako da mislim da se sestre ne mijnejaju
Ako se ona nije promijenila 2 godine!

Meni je njeno predavanje isto bilo ok ali me ubilo sto nas je u prostoriji bilo oko 50, a nema prostora ni zraka p sam par puta tolkom predavanja isla na povracanje i disati van, a stolicu su me ubijale kak su dobre....
mislim da sam mozda i prekasno otisla na tecaj, skoro pred porod sam bila mozda mi je 1,5mj falilo do poroda.
ancy_20 is offline  
Old 08.12.2017., 10:12   #9100
Ja cu u Petrovu na hitnu cim muz uspije doći s posla. Zvala sam svog dr, on je na seminaru pa mi se sestra javila i to mi savjetovala. Još sam je pitala da mi kaze jel misli da fantaziram ili ne, pa je rekla da je bolje provjeriti. Imam vodene iscjetke, danas bas dosta. Beba se umirila, javlja se samo navečer kako spada, ovo preko dana je stvarno jako slabo. I naravno, povremeni bolovi u donjem dijelu trbuha i leda. Budući da mi je dijagnosticirana manja količina plodne vode i ja mislim da mi je bolje provjeriti i da me tamo proglase ludom, nego da ugrozim svoju bebu
yenna89 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.