Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 14:41   #1
Dizelaš do 22.000 eur- Megane ili Mazda 3 ili...?

Kao što naslov teme govori, nakon par mjeseci razmišljanja i probnih vožnji izbor se uglavnom sveo na ova dva auta:
Megane dc 110ks ili 130 ks
Mazda 105 ili 150ks

Konkretna „konjaža“ koju bih uzela ovisi samo o potrošnji. Probala sam Megane 110, i za moj ukus sasvim dovoljno vuče, ali ako mogu za 8 tisuća više dobiti 130 konja, zašto ne. Osim ako taj troši puno više?

u obzir još dolaze i Peugeot 308 1.6. 120ks i Focus 120ks, s time da o Peugeotu ima jako malo ako išta recenzija, tema na forumu je zamrla, a i slabo ih vidim na cestama, a Focus mi se čini dosta skuplji a da pritom ne nudi puno više.

Pojašnjenje mojih potreba:
Radim oko 2-2.5 tis.km mjesečno, od toga više od trećine grad stani-kreni, trećina autoput, nešto manje od trećine otvorena cesta.

Cijena koja dolazi u obzir (sa raznoraznim popustima itd.) je do 160.000 kn.
Mora imati automatsku klimu, navigaciju i tempomat, ostalo mi je od opreme nebitno.
Koji biste vi izabrali i zašto?
Stickers is offline  
Old 04.10.2017., 14:46   #2
Mazdu sa 150ks sumnjam da češ dobiti za te novce.
Ja bi uzeo onda Megana sa 130 ks. Ili Focusa. A za te pare i vecina opreme koja ti treba je tu.
don Kacunko is offline  
Old 04.10.2017., 14:49   #3
uzmi onaj koji ima najljepšu boju...

ne znam zašto nisi uzela još modela u obzir...hjundaji, rapid...

jesi li upoznata da će po zimi ti dizli ujutro roktat ko domaće svinje u slavonskoj ravnici???, prošeći ujutro oko zgrada pa osluhni te aute da se uvjeriš...

svaki auto se remapom može dignut za 10-50 konja više (imaš ovdje članova koji su to radili) - zašto plaćati 8000kn onda???
ex conn is offline  
Old 04.10.2017., 14:53   #4
Ma lijepo ti uzmi Astru 1.6 cdti od 136 ks u Excite paketu opreme i nadoplati navigaciju na taj paket i to ti je cca 168 000 kn i bez problema u opelu to skineš na 160 000 kn i prst u uho.
Troskot is offline  
Old 04.10.2017., 15:05   #5
Ili Megane 1.6 dci 130 ks u Intens paketu opreme, isto je nekih 168000 ali ćeš dobit manji popust nego u opelu. (Mislim da na kraju neće biti neka zamjetna razlika)
Troskot is offline  
Old 04.10.2017., 15:38   #6
http://hyundai.hr/cjenici/hyundai-i40-sedan/

165 milja kuna, klasa više od navedenih, 5 godina garancije bez ograničenja kilometraže (BITNO s obzirom da autorica radi puuuno km)...

Ja bi uzeo ovaj u obzir svakako...
Sviba is offline  
Old 04.10.2017., 16:02   #7
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
uzmi onaj koji ima najljepšu boju...

ne znam zašto nisi uzela još modela u obzir...hjundaji, rapid...

jesi li upoznata da će po zimi ti dizli ujutro roktat ko domaće svinje u slavonskoj ravnici???, prošeći ujutro oko zgrada pa osluhni te aute da se uvjeriš...

svaki auto se remapom može dignut za 10-50 konja više (imaš ovdje članova koji su to radili) - zašto plaćati 8000kn onda???
Jesi ti upoznat da smo u 21. stoljeću?
Jarvis is offline  
Old 04.10.2017., 16:17   #8
Mazda 105
Bozy is offline  
Old 04.10.2017., 16:33   #9
S obzirom na malo veću kilometražu ja bi obratio pozornost i na sjedala, kakva su uopće Mazdina osnovna sjedala?
Troskot is offline  
Old 04.10.2017., 18:03   #10
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
S obzirom na malo veću kilometražu ja bi obratio pozornost i na sjedala, kakva su uopće Mazdina osnovna sjedala?
bolja i meksa nego kozna

nekakva im je tvrda i zategnuta koza , nikako mi se ne svidja


ako moze dobit za te novce 2.2 , onda mazda bez konkurencije
Amarino is offline  
Old 04.10.2017., 19:29   #11
Ja bi gledao astru ili megane.
Danny Z. is offline  
Old 04.10.2017., 19:30   #12
Prvo hvala svima na mišljenjima

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
ne znam zašto nisi uzela još modela u obzir...hjundaji, rapid...

jesi li upoznata da će po zimi ti dizli ujutro roktat ko domaće svinje u slavonskoj ravnici???, prošeći ujutro oko zgrada pa osluhni te aute da se uvjeriš...

svaki auto se remapom može dignut za 10-50 konja više (imaš ovdje članova koji su to radili) - zašto plaćati 8000kn onda???
Hyundai i30 mi nikako nije sjeo, a niti rapid. Pogledala sam aute u toj klasi i svela izbor na 3-4. Zato i želim čuti mišljenje forumaša o tim modelima.

Što se tiče dizelaša, mislim da noviji doista nemaju taj problem,a uobičajeni "brundavi" zvuk motora u odnosu na benzinca me ne smeta

Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ma lijepo ti uzmi Astru 1.6 cdti od 136 ks u Excite paketu opreme i nadoplati navigaciju na taj paket i to ti je cca 168 000 kn i bez problema u opelu to skineš na 160 000 kn i prst u uho.
Možda je subjektivno ali doslovce svi koje znam da su uzeli Astru su imali problema s njom, bilo noviji bilo stariji model i to me automatski odbija od nje. Iako je linija stvarno lijepa, a i recenzije su više nego dobre

Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
http://hyundai.hr/cjenici/hyundai-i40-sedan/

165 milja kuna, klasa više od navedenih, 5 godina garancije bez ograničenja kilometraže (BITNO s obzirom da autorica radi puuuno km)...

Ja bi uzeo ovaj u obzir svakako...
Hvala na preporuci ali doima mi se prevelik. Dosad sam imala Clia dvojku i ne želim preveliki skok
Stickers is offline  
Old 04.10.2017., 19:42   #13
A gle, vremena se mijenjaju. Ima tu par kolega sa novim astrama i mogu ti iznijeti svoja iskustva. Za 1.6 cdti motore nisam čuo/čitao da imaju nekih problema.

Kod renola, 1.5 dci je sad na trzistu ohoho i vjerujem da nema nikakvih problema s njim više, a 1.6 dci je relativno nov ali nije pokazao neke konstrukcijske ili ine greške. Sa strane pouzdanosti, mislim da nećeš pogriješiti ni sa jednim ni sa drugim. Ako imaš love za 1.6 dci, svakako se protegni jer je noviji motor, uglađeniji je i nije neki veliki potrošač (mozda će trošiti u prosjeku litru više od 1.5 dci) i za taj megane je prava mjera.

Evo, pogledaj, 1.6 šije u performansama 1.5 u svakom pogledu:

http://www.zeperfs.com/en/duel6333-6161.htm
Troskot is offline  
Old 04.10.2017., 19:52   #14
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Možda je subjektivno ali doslovce svi koje znam da su uzeli Astru su imali problema s njom, bilo noviji bilo stariji model i to me automatski odbija od nje. Iako je linija stvarno lijepa, a i recenzije su više nego dobre
Nova Astra je tek nedavno izašla, tako da ti koji nešto govore za novu Astru pričaju gluposti. Dosta je kvalitetnija od stare generacije, a 1.6cdti motor je dokazano dobar.

Kao što je netko već naveo, ili Megane 1.6dci 130 ili Astra 1.6cdti, s tim da bih ja možda prije Astru jer je komotnija.

Ove komentare o roktanju zanemari, idi svakako na dizela s tom kilometražom.
frANZi50 is online now  
Old 04.10.2017., 20:07   #15
Ja za Astru i Megana prošle generacije nisam pretežito ništa loše čuo što se tiče pouzdanosti, 1.6 Cdti nema nekakvih većih problema od kada je izašao mislim 2013. 1.5DCI je bio pouzdan motor u Meganu prošle generacije tako da bih i 1.6DCI trebao biti dobar. Garanciju svako auto ima.
ISB123 is offline  
Old 04.10.2017., 23:12   #16
Hmm , pa ne znam da je ijedan od pomenutih auta imao problema sa motorima , mazda dizel jeste nesto sa sipkom i nivoem ulja , al mislim da je to dosad rijeseno

Od ovih dizela najtisi su opelov i mazdin
Amarino is offline  
Old 04.10.2017., 23:19   #17
Quote:
Amarino kaže: Pogledaj post
Od ovih dizela najtisi su opelov i mazdin
Baš sam jučer vozio Mazdin 1.5 dizel, solidno je uglađen, ali u određenom rasponu okretaja ima užasan zvuk, nekako metalan, ko mlinac za kavu.
frANZi50 is online now  
Old 05.10.2017., 00:21   #18
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Baš sam jučer vozio Mazdin 1.5 dizel, solidno je uglađen, ali u određenom rasponu okretaja ima užasan zvuk, nekako metalan, ko mlinac za kavu.
Hm cudno , to nisam cuo na 2.2 dizelu , takav zvuk i moj 1.6 hdi proizvodi .

Ne bi me cudilo da zbog ulja tj. gradacije 0w30 ili 0w20 .
Amarino is offline  
Old 05.10.2017., 11:55   #19
Ok, pogledat ću i Astru.


Da li netko može reći zašto je Peugeot iako cijenom i klasom u istom rangu toliko zanemaren?

Da li netko može navesti glavne sličnosti i razlike između Megana i Astre?
Stickers is offline  
Old 05.10.2017., 12:20   #20
Jel to možeš malo bolje definirati, jer na tako postavljeno pitanje:

sličnosti: oba automobila spadaju u c segment

razlike: megane je "francuz" a astra "njemac"

Za tebe je bitno detektirati koje stvari su u TVOJOJ eksploataciji najbitnije i onda od auta koji te zanimaju izabereš onoga koji ti to daje za najmanje love.

Da ti pomognem: Radit ćeš 2/3 kilometraže van grada pa bi bilo bolje uzeti auto s LED svjetlima (ako ćeš imat noćne vožnje) isto tako bolje ti je ići na jači motor. Zbog ukupne kilometraže gledaj auto sa boljim sjedalima i generalno boljom ergonomijom,... na takve stvari mislim. I sad ima smisla uspoređivati konkretne modele (naravno pod pretpostavkom da su to TEBI bitni parametri jer mi to ne znamo )

Zadnje uređivanje Troskot : 05.10.2017. at 12:41.
Troskot is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.