Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 18:40   #1
Uži mobitel s dobrom baterijom do 2000 kuna

Volim mobitele sa tipkama jer su jednostavni za korištenje, jedna ruka mi je uvijek slobodna, ne moram uvijek gledati na ekran što tipakm i osjetim tipke tako da ni ne moram gledati što tipkam. Kao dugogodišnji korisnik mobitela sa tipkama (uglavnom Nokie, zadnja je bila Nokia 301, koja mi je definitivno bila jedan od najboljih mobitela koje sam ikada koristila; a koristila sam ih dosta (Motorola, LG, Sony, Trium) no zbog eto, modernizacije života i sve većom potražnjom društva da smo svi povezani i zakačeni na net 24/7 primorana sam preći na smartphone.

Ime mobitela, (odnosno kompanija), preformanse, kamere, i kojekakvi kerefeki su mi pri dnu liste piroritea što trebam od takvog telefona. Mora biti što uži (za taj kriterij mi je savršen Samsung Galaxy S8 ali nedam 6 000kn za mobitel samo zbog toga.) jer imam male dlanove i jako mi je važno da mi sam uređaj dobro leži u ruci, da mi neće ispasti iz ruke pri korištenju. Trajanje baterije je isto tako važno, da ga ne moram puniti baš svaku večer. Neka pristoja veličina interne memorije je dobrodošla kao i mogućnost skidanja/instaliranja aplikacija na micro sd karticu, a ne na sam uređaj (ili kombinacija dio na karticu, dio na uređaj; THL koji koristim trenutno ima tu mogućnost i iritantna mi je jer mogu imati ravno 4 aplikacije na njemu).

Isto tako, bitno mi je da je tipkovnica na mobitelu sa što većim slovima, jer sam katastrofa po pitanju tipkanja po "ne dodirljivim" tipkama.

Pregledala sam dosta mobitela, zbod prvog i najvažnijeg kriterija da je što uži, ostala sam na Samsungu i iPhone-u. koji ispadaju iz utrke zbog abnormalno visoke cijene i Huavei-u nekom, ne sjećam se više koji model.

Ono što mi je isto tako jako bitno, a što me najviše privklo kod Nokie, je potpuna presonalizacija mobitela, od pozadine, namještanja zvukova (svaki kontakt ima svoj način zvonjenja i zvuk poruke (uglavnom su mi to bili neki mp3-ovi) tako da mogu razlikovati tko me zove, a što kod ovih par smartfonova nisam uspjela naći (svi maju one neke svoje generične tonove, eventualno za općeniti zvuk zvona se može staviti neki mp3.).

Cijena? Pa ako baš ne prelazi 2000kn bilo bi super.

Lijepo bih vas molila, ako vam se da napisati kakav je vaš smartfone, koliko ste zadovoljni s njime s obzirom na recimo, ove neke moje zahtjeve.

Unaprijed Hvala na trudu!

Zadnje uređivanje Noise : 07.12.2017. at 18:53.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 20:26   #2
Nokia 6

Moto G5S Plus

HUAWEI P9 LITE

Samsung A520 Galaxy A5 (2017)

Xiaomi Mi A1

eto nekoliko zanimljivih prijedloga i svi bi trebali zadovoljit.svi zadovoljavaju u pogledu baterije,performansi i memorije,a i cijena je u okviru traženog...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:59   #3
Puno hvala na prijedlozima, za Xiaomi nikad nisam ni čula

Eh, a kad su mi svi još uvijek dosta široki; kakve su im mogućnosti presonalizacije ( za svaki kontakt drugačija melodija)? To me zanima, kakav smartfone tko ima i kako je zadovoljan sa njime. Uspoređivala sam ih i ja, al ništ ne piše takvo u opisu uređaja.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:15   #4
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
Puno hvala na prijedlozima, za Xiaomi nikad nisam ni čula

Eh, a kad su mi svi još uvijek dosta široki; kakve su im mogućnosti presonalizacije ( za svaki kontakt drugačija melodija)? To me zanima, kakav smartfone tko ima i kako je zadovoljan sa njime. Uspoređivala sam ih i ja, al ništ ne piše takvo u opisu uređaja.
To ti vecina mobitela danas ima, ako ne i svaki. I to si mozes podesiti kada otvoris pojedini kontakt, dodas mu vlastitu melodiju. A ne u generalnim postavkama.

A sto i ne mozes rjesiti postavkama s moba, vecinu mozes downloadom neke aplikacije
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:25   #5
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
To ti vecina mobitela danas ima, ako ne i svaki. I to si mozes podesiti kada otvoris pojedini kontakt, dodas mu vlastitu melodiju. A ne u generalnim postavkama.

A sto i ne mozes rjesiti postavkama s moba, vecinu mozes downloadom neke aplikacije
aha, pa fino onda ni to nisam znala da mogu.

Još mi samo onda fali riješiti stavku "uži". I recimo neki manji, kao što je bio Galaxy Young, da mi bar veći dio mobitela bude u đepu. Do reci max 70mm širine.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:33   #6
danas nažalost je sve manje malenih smartphonea.eventualno Sony Z Compact modeli i iPhone SE.to su stvarno kompakti...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:21   #7
Po forumu se uglavnom provlače Galaxy, Xiaomi red 3 i Huawei. No nisam nigdje primjetila da je netko spomenuo onaj "naš" mobitel Noa. Par recenzija koje sam pročitala (H9 i H4SE i E1) su gotovo sve poiztivne, a dimenzijama su svi malceni, baš ono što ja tražim. E sad, ako su tako dobri kao što piše u recenzijama, zašto ih nigdje nitko ne spominje?
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 06:28   #8
Spominje ih se- ali uglavnom u lošem svjetlu
Ako ti se ne da čitati sve- fora je da su to brendirani random kineski mobiteli ("hrvatski" mobiteli), a podrška (kvarovi + servis) je dosta loša.
Ima ljudi koji su zadovoljni Noa mobitelom, ali mi se čini da je postotak nezadovoljnih puno veći nego kod ostalih marki.

Tako da se s razlogom preporučaju ovi "provjereni" mobiteli gdje je poprilično sigurno da nećeš imati ovakvih problema.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:06   #9
Hvala! u međuvremenu sam nabasala na njihovu fejs stranicu sa dosta loših komentara i iskustava pa sam odustala.

I još uvijek nisam našla zadovoljavajući mobitel, nekako mi Xiaomi Redmi3 najviše odgovara, ali ne bi se htjela zeznuti sa kinezom(?), jer ovaj thl koji trenutno koristim je neka crna ovca i ne paše mi nikako.

Samusunga bi izbjegla ako ikako mogu.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:54   #10
Kupila Huawei P9 Lite mini. Što se tiče naštelavanja telefona, jako mi se sviđa, dosta je brz. Sve se može personalizirati, zaštititi, ma divota. Morat ću se još naviknuti na tipkovinicu i samu veličinu mobitela (obzirom da sam do sada koristila Nokie na tipke; 301 i 230), ali kako sada stvari stoje, ful sam zadovoljna .

Hvala @Woodoo na sugestiji.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.