Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2017., 11:30   #61
Ne mogu sve citirati pa ću komentirati ovako:

2 magisterija imam, da, simultano sam studirala 2 fakulteta jedna sam završila u roku drugi sam vukla dosta vremena i završila ga nedavno.

Zašto bi mi životni partner trebao odogovarati prema smjernicama da je dobar ljubavnik? Sad ću reći kako ja vidim stvari. Znači to je moja percepcija koja nije kriva. Nije ni vaša kriva - jer je percepdija iste stvari na drugi način. Seksualnost je u glavi, više me uzbuđuju ljudi s kojima sam povezana na duhovnoj razini nego "žudna požuda". Tako sam vidjela stvari nekada, sada drugačije gledam.

Zatim, kvalitete koje sam naborojala (kao susjed kvalitete) možda nisam išla dubinski po vama, ali sam navela ono što je meni važno DUGOROČNO.

I dalje želi da ide za mnom ukoliko je to i njegov put, ne želim da radi prekretnice misleću da će mene usrećiti - samo ja sebe mogu usrećiti, a ono što želim je znati što njega usrećuje odnosno da li je spreman napraviti korak promjene jer ih nikada ne radi....

Doslobno nikada ne radi nikakvu promjenu i kada je želi jer je pitanje "što će reći roditelji".
Ne možeš kroz život ići sa rečenicom "što će reći roditelji".

Ne želim ga mijenjati jer onda to ne bi bio on, stvar je da ja ne znam u vezi njega što bi istinski htio jer mi se čini da ni on nikada nije sigurna što želi pa je tako lakše živjeti sa onim što ti život nametne,
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:51   #62
Po mom mišljenju ta 'što će reći roditelji' je samo izlika. Ne radi promjene jer on to ne želi i gotovo. Dobro mu je ovako kako je.

Ti imaš tu neku ideju da ćeš ti njega pogurati, da će mu biti super i novom gradu i da će ti bit ultra zahvalan jer da nije bilo tebe koja si ga pogurala još uvijek bi živio s roditeljima, zarađivao prosječnu plaću i bio 'seljo za kompom'. Zaboravi, to se očito neće dogoditi. Nažalost dosta muškaraca bi radije živio s roditeljima, ima komfor, ne mora se brinuti o plaćanju računa, mama kuha i pere veš itd. nego bili samostalni i sami si prali, kuhali i plaćali račune.

Preseli u drugi grad sama, to ti je moj savjet. Možda dođe za tobom, možda ne dođe. U svakom slučaju ako je to ono što želiš, ali ostaneš tu gdje jesi zbog njega zamjerat ćeš mu.
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:56   #63
Tu su se neki ulovili kaj je ona starija,kaj opće nema veze s vezom.Pa on ima 28.Nije da ima 15...
On bi trebao potražit posao u drugom gradu(jer je lijepo napisano da želi ić,nije da ne želi),ali ne davati otkaz ovdje dok ne vidi koje su mu mogućnosti i da li ih ima za njega u tom drugom mjestu.
A ne ko neki tuljan doć za njom.
Ako za njega nema niš u tom drugom gradu,onda se trebaš zapitat da li otići bez njega,bit u vezi na daljinu ili ne otić uopće.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:38   #64
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Tu su se neki ulovili kaj je ona starija,kaj opće nema veze s vezom.Pa on ima 28.Nije da ima 15...
On bi trebao potražit posao u drugom gradu(jer je lijepo napisano da želi ić,nije da ne želi),ali ne davati otkaz ovdje dok ne vidi koje su mu mogućnosti i da li ih ima za njega u tom drugom mjestu.
A ne ko neki tuljan doć za njom.
Ako za njega nema niš u tom drugom gradu,onda se trebaš zapitat da li otići bez njega,bit u vezi na daljinu ili ne otić uopće.
Moje pitanje je koliko on ima magisterija?
Ak ona ima dva, on bi trebao bar tri
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:42   #65
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je koliko on ima magisterija?
Ak ona ima dva, on bi trebao bar tri
Ili 4
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:51   #66
čemu samoubilačka želja za rješavanjem svih problema od jednom?

A da prvo vidite da li možete živjrti zajedno tu u gradu gdje živite i radite sad? Rješite jedan problem, prije nego krenete rješavati sljedeći. Nakon nekog vremena stvari će se same pročistiti.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:54   #67
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Ne mogu sve citirati pa ću komentirati ovako:

2 magisterija imam, da, simultano sam studirala 2 fakulteta jedna sam završila u roku drugi sam vukla dosta vremena i završila ga nedavno.

Zašto bi mi životni partner trebao odogovarati prema smjernicama da je dobar ljubavnik? Sad ću reći kako ja vidim stvari. Znači to je moja percepcija koja nije kriva. Nije ni vaša kriva - jer je percepdija iste stvari na drugi način. Seksualnost je u glavi, više me uzbuđuju ljudi s kojima sam povezana na duhovnoj razini nego "žudna požuda". Tako sam vidjela stvari nekada, sada drugačije gledam.

Zatim, kvalitete koje sam naborojala (kao susjed kvalitete) možda nisam išla dubinski po vama, ali sam navela ono što je meni važno DUGOROČNO.

I dalje želi da ide za mnom ukoliko je to i njegov put, ne želim da radi prekretnice misleću da će mene usrećiti - samo ja sebe mogu usrećiti, a ono što želim je znati što njega usrećuje odnosno da li je spreman napraviti korak promjene jer ih nikada ne radi....

Doslobno nikada ne radi nikakvu promjenu i kada je želi jer je pitanje "što će reći roditelji".
Ne možeš kroz život ići sa rečenicom "što će reći roditelji".

Ne želim ga mijenjati jer onda to ne bi bio on, stvar je da ja ne znam u vezi njega što bi istinski htio jer mi se čini da ni on nikada nije sigurna što želi pa je tako lakše živjeti sa onim što ti život nametne,
Pa s obzirom na to da si i sama rekla da težiš perfekcionizmu jer svom ocu nikad nisi po njegovim parametrima bila dovoljno dobra i da te to gura. Znaci, ni ti ne živiš baš tako da ti je ta potvrda totalno nebitna. Tebe gura na aktivnost, njega u pasivu.

Tip ne voli promjene, uživa u rutini koju ima i karakterno mu to očito paše.
Ja ne znam šta ti želiš, da se on sam promjeni al ne radi tebe nego radi sebe kako bi pasao tebi?
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:58   #68
Malena,

rijesi sebe prvo, onda si spremna za druge. Cemu nabrijanost i na ovoj temi? Nije mi jasno otkuda dolazi taj bijes koji konstantno ispoljavas.

Mozes li pokusati vidjeti napon u svojim postovima?

Da li si takve energije i u poslu?

Ponovit cu, ovo sto citam s obzirom na zivotna iskustva iz inozemstva, nije dovoljno cvrsto za biti tamo. Slomit ces se, s njim ili bez njega, ako na sebi ne poradis....

Ako hoces klinca, on ce trebati vuci - tu ili tamo. Dijete nije samo za pokazivanje, to je cjelozivotna obveza....
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:15   #69
Zašto ne živite zajedno?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:18   #70
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto ne živite zajedno?
Nije ni magistriro
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:22   #71
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Ne mogu sve citirati pa ću komentirati ovako:

2 magisterija imam, da, simultano sam studirala 2 fakulteta jedna sam završila u roku drugi sam vukla dosta vremena i završila ga nedavno.

Zašto bi mi životni partner trebao odogovarati prema smjernicama da je dobar ljubavnik? Sad ću reći kako ja vidim stvari. Znači to je moja percepcija koja nije kriva. Nije ni vaša kriva - jer je percepdija iste stvari na drugi način. Seksualnost je u glavi, više me uzbuđuju ljudi s kojima sam povezana na duhovnoj razini nego "žudna požuda". Tako sam vidjela stvari nekada, sada drugačije gledam.

Zatim, kvalitete koje sam naborojala (kao susjed kvalitete) možda nisam išla dubinski po vama, ali sam navela ono što je meni važno DUGOROČNO.
Ček, on se ne trudi dovoljno da bi napumpao tvoju lažnu ambiciju (za koju priznaš da su ti nametnuli roditelji, dakle, ne izvire iz stvarne tebe) i to je neki problem jer on nije kao ti? Tko si ustvari ti?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:23   #72
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nije ni magistriro


Trebala sam se udati puno ranije kad vidim koliko su se kriteriji za suživot povisili
Sad mi gori pod nogama a još sam na preddiplomskom
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:55   #73
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto ne živite zajedno?


Ne zivimo zajedno jer on zivi kod svojih ali je vecinu vremena kod mene. Ja zivim sama ali taj stan sam dobila na koristenje za sebe, dakle ne placa mi se stanarina negdje. Ionako je stalno kod mene.

Neki su se uhvatili magisterija. Kad imas jedan fax onda se pohvali kad imas dva suti i ne preseravaj se... super. To nije poanta, mogu imati i 5, htjela sam reci da sa skolovana i imam kvalifikacije... I on je skolovan. Nebitno.

Vi koji ste u braku, sigurno ste imali jako puno srece naci idealnog partnera, jer ovaj nije po mjerilima isti ko ja stoga najboje da ga ostavim. Vama cestitam. ��

Ja guram naprijed ne samo zato sta to otac ocekuje od mene nego jer sam takva po prirodi. Borim se da imam svoj novac u dzepu. Najbolje bi bilo da se njemu nakacim na kicmu?

On voli rutinu, ja ne. Doduse nisam sad luda pa da mi je dosadno pa da ga tjeram na silu da idemo nekud ili radimo nesto, ali volim promjene u smislu da idemo naprijed.
Recimo, nisam tip djevojke da budem u vezi 300 godina, ili cemo zivjeti skupa nakon odredjenog perioda ili necemo, naopredak. Pomak. Sta je tu lose?
Ne radim mu pritisak nikakav vec nakon vremena koje je proslo moram vidjeti imamo li buducnost ili je nemamo. Najbilje bi bilo da ja njega cekam jedno 10 godina da vidim jel onda mozda odlucio sta bi kakio ili bi piskio...
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:12   #74
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
željka Markić, jesi to ti? 19 stoljeće?

Jel baš tako bitno koliko ima god?
Nije problem u tome što uvjeti nisu idelani, nego izgleda da su jednoj strani skoro idealni a drugoj uopće nisu idealni.
Razlika u očekivanjima i želji je prevelika.
Čekaj malo, Željka Markić jer joj realno velim da joj za obitelj vrijeme ističe, a možda joj je već i isteklo? Kad će rađati prvo dijete, u četrdesetima? I s kim, ako dosad nema stabilnu vezu? Na šta je potratila život, na studiranje? I sad se sjetila da bi i obitelj i karijeru i novac i stan? Pa gdje je bila prije? Znaš koje su šanse da uspije makar do jedne stvari od nabrojanog doći u relativno brzom vremenu? Skoro pa nikakve! I naravno, njezin dragi je kriv što ona ništa od toga dosad nema? I ja sam ogorčena i izdrkavam se jer realno pitam kako misli iz ničega napraviti sve? Šta dosta vas tu misli da je dovoljno izaći van u inostranstvo, pa vam guraju pare i ključeve u nekretnine u ruke?
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:14   #75
Pa mislim, ako si svjesna činjenice da si ti sama ta koja sebe može/treba usrećit i da to nije uloga koju bi on trebao preuzeti na sebe, di je točno problem?

TEBI se nudi radno mjesto s boljom plaćom. I na tebi je da ga prihvatiš ili odbiješ. Onaj kome je stalo, tko može i želi pratit tempo super, tko neće ne mora.

Ja držim da kad je biznis u pitanju a ne radi se o obitelji s djecom da bi se ta odluka trebala donjet samovoljno.

Hoćeš li ti u konačnici, ako ostaneš i ne napreduješ bit sretna? Ili ćeš mu zamjerat jer je zadovoljan prosječnim a ti si se radi njega ograničila na ono šta tebi očito nije dovoljno?
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:28   #76
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Ne zivimo zajedno jer on zivi kod svojih
Da, shvatila sam. Zašto on živi kod svojih ako ti živiš u njegovom gradu i sama si u stanu?

Jesi li predložila da živite zajedno u tom stanu? Je li on predložio da živite zajedno u tom stanu?

Ti bi nekud selila, udavala se i rađala djecu, a veza vam izgleda tako da ti pričaš, on šuti, milo te gleda i "ne zna", i onda ode doma mami i tati. Ovaj, to ne izgleda naročito obećavajuće.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:21   #77
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Ne zivimo zajedno jer on zivi kod svojih ali je vecinu vremena kod mene. Ionako je stalno kod mene.
Pa to znači da živite zajedno - ako je netko stalno kod tebe.

Ja mislim da ti ustvari ne znaš kaj hoćeš....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:22   #78
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, Željka Markić jer joj realno velim da joj za obitelj vrijeme ističe, a možda joj je već i isteklo? Kad će rađati prvo dijete, u četrdesetima?
A zašto ne u četrdesetima?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:41   #79
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, Željka Markić jer joj realno velim da joj za obitelj vrijeme ističe, a možda joj je već i isteklo? Kad će rađati prvo dijete, u četrdesetima? I s kim, ako dosad nema stabilnu vezu? Na šta je potratila život, na studiranje? I sad se sjetila da bi i obitelj i karijeru i novac i stan? Pa gdje je bila prije? Znaš koje su šanse da uspije makar do jedne stvari od nabrojanog doći u relativno brzom vremenu? Skoro pa nikakve! I naravno, njezin dragi je kriv što ona ništa od toga dosad nema? I ja sam ogorčena i izdrkavam se jer realno pitam kako misli iz ničega napraviti sve? Šta dosta vas tu misli da je dovoljno izaći van u inostranstvo, pa vam guraju pare i ključeve u nekretnine u ruke?
Boze kako ti je komentar glup.
Zene inace umru ako ne rode u 25toj i ne udaju se. Daj ne kakaj
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:42   #80
Sve je receno molim admina da zakljuca.
Ps. Da iznosim sve detalje zasto ovo i ono stvarno jije relwvantno
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.