Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 16:59   #81
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A gdje sam ja napisao da je hinduizam religija?

Hinduizam je kultura koja se temelji na vedskoj književnosti, a vede uče o kastama, dakle ama baš ništa nisam netočno napisao.
Ako sam ja klon onda te znam u svaki detalj prema tome ne budi ambivalentan po pitanju iskaza drži se toga duže od par minuta.No za uvrede ćeš biti pozvan na odgovornost.
Ravnozemljas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 17:07   #82
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Hinduizam je kultura koja se temelji na vedskoj književnosti, a vede uče o kastama, dakle ama baš ništa nisam netočno napisao.
Znači li to da se hinduiste neispravno naziva vjernicima?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 17:37   #83
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znači li to da se hinduiste neispravno naziva vjernicima?
Manipulira evidentno,danas knizevnost a sutra ce biti vjerovanje objava ..Previse ja znam o tome Brahmi koji bi izbacio dvojicu da ostane sam jer Shiva mu se isorao na facu postavio ga tamo gdje mu mjesto kaznio za muljanje.
Islam je Brahmanizam izbacio je Vishnu i Shivu ili Zidovska boga i Krscanskoga boga a ovaj im drzi ljestve misleci da ce dobiti nagradu kao ljestvar.
Ravnozemljas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 18:16   #84
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znači, samo tebi je dozvoljeno vrijeđati. Fino si ti to sebi zamislio. O stavovima bi pričao a zagovaraš dogmu pakla podmetnutu pod 'poštenje'. K tome se nit ne držiš teme. Kolko si ih puta već spomenuo, mora da im se štuca. Što ne skokneš na njihovu temu pa im obrazložiš crkvena mišljenja i stavove, znaš njih to baš jako zanima.

Tko ti je rekao da se za beskućnike brine vatikanska majka, taj te dobro slagao. Sabori, kolega, sabori se brinu za nezbrinute. Isti ti sabori koji se brinu i za Majku Crkvu, jer da nema njih crkva bi propala. Dakle, radi se o financijama, budžetu, ekonomiji i tome slično. Zato Crkva prijateljuje s političarima. I nije da su rekli samo sabori jer isto to je potvrdilo i Otkrivenje (ako neznaš gdje piše, javi, budemo ti mi poslali stavak da si pročitaš).
Jesmo li čuli za karitas? Karitas ih i oblači i odjeva, postoje crkvene pučke kuhinje gdje ih hrane. Postoje pučke kuhinje koju organizira država. Ali postoje i pučke kuhinje gdje se dijeli hrana u crkvenim nekretninama. Crkve osnivaju utočišta za beskučnike. Opet, ta utočišta postoje pored onih koja organizira država. Postoji PUČKA SAMOPOSLUGA, hrana iz trgovačkih lanaca se skuplja i onda dijeli.

OTKRIVENJE je religijski tekst koji TUMOČI TKO HOĆE I TUMAČI KAKO HOČE. Ja ti mogu uzeti knjigu Robinzon Kruzo i TUMAČENJEM ću ti dokazivati što želim.

Zbog čega su tumačenja proročanstava popularna? Zbog toga jer su tumači lukavi pa tekstove tumače na način da se slušaocima proturi ono što slušaoci ŽELE ČUTI. Tako ti je i proricanje iz taloga kafe. Nađeš neku osobu i prodaš mu omo što on želi čuti.

Takvi kao ti žele čuti ono što im tumači OTKRIVENJA govore jer im i govore ono što unaprijed znaju da ljudi poput tebe žele da im se kaže.

Nadam se da sam ti pomogao.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:36   #85
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

Opet, ta utočišta postoje pored onih koja organizira država.
To ti je već rečeno, i onda čemu nabrajaš kad čitav svijet zna tko financira Crkvu. Država. Zato beskućnici ostali bez para/krova nad glavom. Nek se popovi tove, jelte.

A naslovna tema ko za inat "božanska država".
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 10:52   #86
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znači li to da se hinduiste neispravno naziva vjernicima?
A zašto oni ne bi bili vjernici, nisam baš shvatio
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:50   #87
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A zašto oni ne bi bili vjernici, nisam baš shvatio
Napisao si hinduizam je kultura temeljena na književnosti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:07   #88
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
To ti je već rečeno, i onda čemu nabrajaš kad čitav svijet zna tko financira Crkvu. Država. Zato beskućnici ostali bez para/krova nad glavom. Nek se popovi tove, jelte.

A naslovna tema ko za inat "božanska država".
Ti si troler i ne držiš se teme. Ne da se ne razumješ u temu. ne razumješ se u ništa.

Autor teme je počeo sa upoređivanjem Božanske Država sa Političkom državom. Zbog toga si ti počela trolati protiv crkve. Zašto? Zato jer si Jehovin Svjedok a jehovini svjedoci nemaju CRKVU.

Nije bitno tko financira Crkvu. Vidimo da crkva društvu služi pomažući socijalne slučajeve. Kao što država financira Policiju tako može financirati i Crkvu.

Tko VAS financira? Idete po cijelom svijetu i dijelite svoje knjižice, kako se ono zovu, kula stražara i kako ono još... Koliko to košta. Samo za tu literaturu mora se platiti koliko miliona.

Kolko para???
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:20   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto je Kraljevstvo nebesko, a ne Nebeska republika?
Jel demokratska republika protivna religijama kršćanstva, islama i hinduizma?
Kad umremo i odemo kod Boga, jel imamo tamo demokratske izbore?

Hinduizam ide dalje: kaže da ne bi bilo tko trebao imati pravo da bude vladar, nego samo kšatrije (ratnici) koji slušaju svoje svećenike i intelektualce (brahmane). Jel to u redu?

Možete reći da u vrijeme objava religija nije postojala demokracija, ali ako se Bog objavljuje svim ljudima bez obzira na doba u kojem žive, zašto Bog nije obajvio da ljudi trebaju živjeti u demokraciji?
Nema smilsa u Raju.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:27   #90
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

Nije bitno tko financira Crkvu.
Ak je svejedno ateizmu, a onda što bi bilo bitno nama ostalima, zar ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 21:36   #91
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Možete reći da u vrijeme objava religija nije postojala demokracija, ali ako se Bog objavljuje svim ljudima bez obzira na doba u kojem žive, zašto Bog nije obajvio da ljudi trebaju živjeti u demokraciji?
Možda da ljudi sami shvate što je dobro.

Ti kao da nisi nikad čitao bibliju gdje bog djeli ljude a ne spaja,on je djelio i dva brata nastavio djeljenjem u babilonu rasijao ih po cjelom svjetu pobrkao jezike,poslije je izraelska plemena razjedinio..

Naravno govorim o konceptu kroz bibliju,ti to o tome malo znaš a velika pitanja postavljaš za tako malo informiranu glavicu.
Govoriš stalno o nekoj poniznosti a ponašaš se kao da si popio sve informacija posebno biblijske koncepte na kojima si jako tanak.
To je falš poniznost.

SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:12   #92
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Možda da ljudi sami shvate što je dobro.

Ti kao da nisi nikad čitao bibliju gdje bog djeli ljude a ne spaja,on je djelio i dva brata nastavio djeljenjem u babilonu rasijao ih po cjelom svjetu pobrkao jezike,poslije je izraelska plemena razjedinio..

Naravno govorim o konceptu kroz bibliju,ti to o tome malo znaš a velika pitanja postavljaš za tako malo informiranu glavicu.
Govoriš stalno o nekoj poniznosti a ponašaš se kao da si popio sve informacija posebno biblijske koncepte na kojima si jako tanak.
To je falš poniznost.

Kad "sam shvaćaš" u 99% slučajeva krivo shvatiš.
Zato postoji religija da vjernik ne bi spekulirao i nagađao što i kako.

Ja prenosim ono što znam jer je priroda moje duše propovijedačka
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:33   #93
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kad "sam shvaćaš" u 99% slučajeva krivo shvatiš.
Zato postoji religija da vjernik ne bi spekulirao i nagađao što i kako.

Ja prenosim ono što znam jer je priroda moje duše propovijedačka
Propovjedaj ti momce sto god hoces nitko ti na putu nije no blage veze ti nemas o Judejskoj tradiciji i to nije moje nego od Zidova tumacenje.
Zidovsko razmisljanje je u reverse zato citaju s desna na lijevo.Ja sam profesionalni istrazivac nisam pop niti duhovnjak nitko ti posao nece oteti.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:43   #94
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Propovjedaj ti momce sto god hoces nitko ti na putu nije no blage veze ti nemas o Judejskoj tradiciji i to nije moje nego od Zidova tumacenje.
Zidovsko razmisljanje je u reverse zato citaju s desna na lijevo.Ja sam profesionalni istrazivac nisam pop niti duhovnjak nitko ti posao nece oteti.
To se u psihologiji zove projekcija, svoje osobine pripisuješ meni
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:47   #95
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To se u psihologiji zove projekcija, svoje osobine pripisuješ meni
To sto ti radis se zove trolanje ili kad nemas argument na argumentirano izlaganje.
Uputio sam vas na Filona Aleksandrijskoga koji je dokaz kriptovanja texta u Judeizmu.
Sto ti hoces osim.trolanja ja ne vidim ama bas nikave druge motivacije.

Ja sam ovde poticaj k dokazima ne uzimam posao popovima ni duhovnjacima.
Bez velike brige budite !
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:53   #96
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
To sto ti radis se zove trolanje ili kad nemas argument na argumentirano izlaganje.
Uputio sam vas na Filona Aleksandrijskoga koji je dokaz kriptovanja texta u Judeizmu.
Sto ti hoces osim.trolanja ja ne vidim ama bas nikave druge motivacije.

Ja sam ovde poticaj k dokazima ne uzimam posao popovima ni duhovnjacima.
Bez velike brige budite !
Ja sam znao za Filona kao jednog od židovskih pisaca za koga se kaže da jer je bio suvremenik iz prvog stolječa da trebao pisati o događajima iz evanđelja. Tako kažu i za Justusa iz Tiberijade a i za Flavija se može reći da je trebao pisati. Ti primjeri se uzimaju kao dokazi da Isus nije povjesna osoba. Za kriptovanje teksta nisam znao.

Znam i za Aleksandrijsku knjižnicu.

Ali kako te dvije tvrdnje dokazuju da je baš Biblija kriptovana. Može li neki primjer da vidimo što piše u Bibliji a što piše između redaka. Može li objašnjenje zbog čega im je to trebalo.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:49   #97
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To se u psihologiji zove projekcija, svoje osobine pripisuješ meni
Samog sebe nazivaš propovjednikom na sva zvona i sad te čovjek parafrazira i ljutiš se.
Kako nazvati takvu zdvojnost? Blagoslovom

Dobra karma ?
Ravnozemljas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:59   #98
Quote:
Ravnozemljas kaže: Pogledaj post
Samog sebe nazivaš propovjednikom na sva zvona i sad te čovjek parafrazira i ljutiš se.
Kako nazvati takvu zdvojnost? Blagoslovom

Dobra karma ?
Opet projiciraš, ja se ne ljutim na nikoga
To se ti bojiš da ti netko ne oduzme pažnju

Ali vratimo se na temu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:13   #99
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Slažem se.

U demokraciji, ako ti se ne sviđa nijedan kandidat, možeš se ti kandidirati na izborima.
A kad se kandidiraš možeš imati apsolutno najbolji program na svijetu, ali nećeš preći ni 1% jer narod ne prepoznaje što je dobar program.
U hrvatskoj narod bira lopove i kriminalce.

Kao što ti bubreg treba operirati doktor medicine, a ne pravnik, tako ne može imati pravo glasa na izborima netko tko nema pojma politici niti zna što državi treba
U demokraciji se ne može svarko tko želi kandidirat.

Nije bitno da li narod prepoznaje. U narodu je vlast da bira i može birati što želi.

Narod u Hrvatskoj bira one koji su istaknuti kao kandidati.

Ako želiš reći da ima i kriminalaca imaš mogućnost izači na izbore i glasati za one koji nisu kriminalci ili za one koji su najmanji kriminalci.

Ovo zadnje uopće nije dobar primjer. Doktor i pravnik su zanimanja i tu treba stručnost. To nije uopće slično izlasku na izbore. Ni političar koga biraju ni onaj koji bira ne mora imati stručnost. Glasači mogu na izborima odlučiti da odaberu stručniju osobu. Što se tiče glasača njegova škola je njegova stranka koja ga može učiti ili obrazovati kako i koga da bira.

Što se tiče tvog pitanja kraljevstvo nebesko ili nebeska demokracija su suprotnosti.

Vlast se dijeli na sudsku zakonodavnu i na izvršnu vlast. U modernim državama se radi o sudu kao sudskoj vlasti, saboru kao zakonodavnoj vlasti i izvršnoj: poglavar, prdsjednik ili monarh ili vlada.

U staro vrijeme su postojale kraljevske vlasti. Zato je Bog na prijestolju kao kralj. Mesija je zato kralj. U kraljevinama je kralj imao sve tri vlasti istovremeno, a postojalo je i nasljeđivanje pa je prijestonasljednik princ ili kraljev sin. Nema izbora.

Francuska revolucija dovodi na vlast građansku klasu i od tada nastaju moderne države a kraljevine nestaju. Francuski revolucionari su ubili kralja. To su učinili i Ruski revolucionari koji su ubili porodicu Ruskog kralja.

U kraljevinama je bilo pobuna pa su kraljevi morali poštivati dokumente koji su počeci ustava. Ustav ograničava vlast kralja tamo gdje postoji kralj. Ali opčenito demokracije nemaju kralja. oni imaju ustav i zakone i trodiobu vlasti. A postoji biračko tijelo koje bira političare.

Dakle kralj i demokracija su suprotnosti.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:46   #100
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

Dakle kralj i demokracija su suprotnosti.
Svak ko zna šah zna da jesu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.