Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 02:05   #41
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ajmo jedan rijeđe spomenuti scenarij;

Lincoln je izabran, Jug se ne odvaja.

Koliko dugo ropstvo postoji?

U Brazilu je recimo ukinuto 1888.
Lincoln bi vjerojatno pokrenuo rat.

Ropstvo postoji do kraja 19. stoljeća. Rob je skup, dolaze nove tehnologije koje smanjuju potrebu za robom, a imajući u obziru da je to Bible belt, demografija bi došla na svoje. Jbg, stroj je jeftiniji od roba.

Mislim da bi jug s vremenom, možda tamo negdje 20-tih godina 20. stoljeća počeo sa prebacivanjem crnaca u neki dio Afrike. Možda bi se dogovorili sa VB da im ustupe dio ili da kupe dio Afrike.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:27   #42
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Znam da je ovo alternativa, ali stvarno bi trebao puno raniji vremeplov.
Recimo, da se ubije sama ideja Amerike, već da se 13 kolonija smatraju Engleskom u egzilu ili republikanskom Engleskom. Da bi jug preživio, potrebno je ''ubiti'' ideju o Americi. Baconovu ideju Nove Atlantide.
Jug sam po sebi nema šanse opstati. Treba mu velika i jaka industrijalizacija, a VB nema interes jer već tada sa Unijom posluje prilično dobro. Eventualno da je kojih 20 godina prije rata počela industrijalizacija potpomognuta VB i Francuskom, ali se postavlja pitanje jesu li više oni zainteresirani.
Nova Engleska?
Nešto kao Brazil i bijeg portugalskog dvora pred Napoleonom?

Jug bi navučeno mogao opstati, ali bi uvijek bio sporedan igrač...
Osim ako se ne bi naplatio ratnim odštetama, a i to ne znači da bi to bilo dugo
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Lincoln bi vjerojatno pokrenuo rat.
A impeachment?
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ropstvo postoji do kraja 19. stoljeća. Rob je skup, dolaze nove tehnologije koje smanjuju potrebu za robom, a imajući u obziru da je to Bible belt, demografija bi došla na svoje. Jbg, stroj je jeftiniji od roba.
Mislim da bi jug s vremenom, možda tamo negdje 20-tih godina 20. stoljeća počeo sa prebacivanjem crnaca u neki dio Afrike. Možda bi se dogovorili sa VB da im ustupe dio ili da kupe dio Afrike.
True.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.