Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 07:45   #61
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Mislim da prerano paničariš, pušeš i na hladno, to je tek magloviti prijedlog oko kojeg ni tvoja žena nije još na čisto.
Žena od 57 može biti i te kako potrošena, boležljiva i sva nikakva. Tko zna kakav je i ona imala život. Napiši objektivno u kakvom je stanju, dugogodišnji alkoholičar ili povremeno pije? Treba li tu, možda, i liječenje? Ima li bliske prijatelje oko sebe, neki sadržajan život, je li ikad radila? Neaktivna, sklona jamranju, ili radi nešto? Što, sjedi po kući sama cijeli dan?? Ostalo je to nejasno, a od njenog karaktera ovisi štošta. Ne bih pridavala puno na svađe, ima takvih ljudi koji si svašta skrešu, a dobri su i vole se.
Ako je ovaj prijedlog o njenom dolasku zbilja ozbiljan i ja ti savjetujem poseban stančić za nju. I po slovu zakona djeca su dužna brinuti o roditeljima, troje ih je, neka sjednu i dogovore se. Nikako nije dobro da dođe baš k vama, u krevet praktički.
Što se tiče godina stvarno ona nije stara i po godinama bi mogla i trebala bit još itekako sposobna ali nije jer se zapustila. Zapustila više psihički nego fizički iako je i dosta se nadebljala.
Kakav je život imala? Jako tezak. Nakon rata otac sa ptsp i problema s alkoholom je znao bit i agresivan i tući je al sad ne više Koliko znam. Oni u zadnje vrime su živili skupa al nisu bili skupa, svak u svojoj sobi. S tim da otac kad smo bili s djetetom je bio oko njega a mama provede 90% vremena na kauču i ne znam što radi i pije pivo i puši. Znala ona često i provocirat i podbadat. Za kuhanje dok je on bio živ je i huhao i kako su bili na socijalnoj pomoći bi išao na pecanje ili skupljao željezo i boce pa prodavao, a ona ne i sad kad njega nema joj prijatelj donosi ručak u tećici jer on "ne zna" kuhat. I još uzima tablete za spavanje i ne znam što još i ne znam točno zašto.
A još uz to uz neimaštinu i sve bili smo u 8 mjesec tamo i sredili malo stan i očistili a u 12 kad je bio sprovod sve kao da se nije ništa cistilo i kad smo došli ujutro nakon noći putovanja morali čistit stan.
Uglavnom nadam se da neću imat puno problema u odgovaranju žene od toga jer ona jako dobro zna kakva je ona iako govori da bi je ona dovela u red i kontrolirala ali mislim da to ne može ići tako. A posebno jer ako dođe nema se di vratit. A i par dana prije te ideje je bilo da ćemo na ljeto ići tamo i kao da mi žena ne može dugo s njom a onda da želi da dođe. Samo joj trebam sve to napomenuti i da odustane od toga.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 07:50   #62
Quote:
My time kaže:
Autore, ne primaj punicu u stan.
Žena puši i pije, ne zna kuhati ni pospremati jer je to kako ti kažeš radio njen pokojni muž.
Što možeš očekivati od žene koja ima 57 godina i takve karakteristike?
Pa dovraga, koja je onda njena uloga bila u kući? Samo vrsna u krevetu? Možda je bila i dobar automehaničar? Ništa?
Quote:
My time kaže:
Čula sam za taj novi zakon, ali ne znam pojedinosti.
Ako je stvarno takav novi zakon, ja bi je se, prema svemu napisanom, odreko. Ako će se ona pozivati na taj zakon.
Quote:
marin84 kaže:
Uglavnom nadam se da neću imat puno problema u odgovaranju žene od toga jer ona jako dobro zna kakva je ona iako govori da bi je ona dovela u red i kontrolirala ali mislim da to ne može ići tako.
Hahah, ona će uspjet preodgojit ženu od 57 godina? Neka samo sanja.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 07:54   #63
autore, ako malo bacis oko na ostale teme na forumu, signifikantno je da je ovo valjda jedina na kojoj se svi slazu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:07   #64
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Objasni ženi ovako lijepo kako si objasnio i nama, podsjeti ju kako joj je bilo živjeti u zajednici i opiši joj kako je tebi bilo balansirati između nje i roditelja. Kužim grižnju savjesti, ali ovako će vas svo troje staviti u poziciju za koju zna iz iskustva i sa tvojima i sa svojom mamom da neće funkcionirati, a iz koje nema izlaza.
Ja bih na tvom mjestu predložila da joj pomognemo sa nekim iznosom mjesečno dok ne dobije penziju od starog i eventualno da nađete neku ženu koja će doći počistiti jednom tjedno, kad već mama ne zna/ne može.
Ovo, s tim ako baš želi da joj mama bude bliže možete joj nać neki stančić i blizu vas ili u Podstrani/Solinu/Kaštelima za neku prihvatljivu vam cijenu pa je može češće obić i provjerit.

P.s. nisam sve čitala, al ja bi ti ženi platila i koji sastanak kod psihologa, možeš i ić s njom, ili ako ste vjernici dogovorila par susreta sa župnikom da malo popriča i da joj pomognu posložiti stvari u glavi. Nije normalno da se krivi za očevu smrt, a nije normalno ni da se smatra odgovornom za to kakav život živi njena majka kojoj realno nije 80 ili 90 godina nego je još relativno mlada i sposobna se brinut za sebe. Ti joj to možeš govoriti, ali dok ne čuje od nekog s više iskustva i znanja neće te doživjeti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:29   #65
Taj osjećaj krivnje je užasan.


Ali ne. Ni u ludilu, ne, zena nije sva svoja. Pošalji svoju zenu da je češće obilazi.

Ili sad je malo odvedi tamo, nakon 3-4 svađe odustati će od suzivota.


Ne, nebi bili drugačiji i nebi živjeli dulje da je ona bila bolja.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:36   #66
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Hahah, ona će uspjet preodgojit ženu od 57 godina? Neka samo sanja.
ovo
narocito ako doticna gospodja majka nevidi problem u svom ponasanju
a da vidi verovatno bi vec nesto promenila
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:53   #67
Mater joj je manipulant teze vrste.

Znaci, ima skoro pa besplatan stan, radno je sposobna i ima neke novce i brigu od djece sto je nekako izvukla, i to ima srece da jest obzirom kako je tu istu djecu tretirala.
Ne zna kuhati, ne zna cistiti, pa jebote. Kao da su to znanja o razdjeli elementarnih cestica.
Kuka da je gladna, a sve utrosi na cigarete i cugu - ljudi moji to je manipulacija.
Gledam jucer u ducanu, kutija cigareta 25 kuna, pa ja za 25 kuna jedem cijeli dan i to dosta dobro!

Djeca joj istovremeno plivaju po bijelom svijetu, od nule, koliko je danas teze uopce imati vlastiti stan nego sto je bilo toj baby boom materinoj generaciji, i sada bi se jos trebali brinuti za nju pod svojim mirnim krovom?

Uopce nemam empatije za te dokone starce, koji su sve dobili na pladnju. Da, imali su rat u zreloj dobi i to je strasno, ali ostavio je isti posljedicu na sve nas, nije ni nasoj generaciji bila pjesma probijati se u divljem tajkunskom kapitalizmu. POla mojih prijatelja nema svoju djecu jer nikad (ili na vrijeme) nisu stekli suvisle materijalne uvjete. I tako dalje.

Kako netko rece - posaljite joj neku odredjenu svotu novca koju mozete podnijeti (ni lipe vise), direktno platite ciscenje u kuci makar 2x mjesecno, a ako pocne kukati i zapomagati onda joj saspite u facu sve sto je ide. A ide ju stosta. Mogla bi pjevati od srece, jer barem ima bazicnu egzistenciju osiguranu sto mnogi mladi danas nemaju.

I fascinantno mi je kako ti 'siroti', 'jadni', 'gladni' uvijek nadju budale koje ih napandrce na grbacu, a drugi koji se sami bore cesto ne dobiju nikakvu pomoc jer su 'sposobni' pa sta ce im.

Razmislite autore i ti i tvoja zena o tome.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:56   #68
Dajte ljudi, idete iz jedne krajnosti u drugu.
Moraš se brinuti za roditelja, da. Isto kao i roditelj za maloljetno dijete. Pa čega sve ima?????
Ovdje se radi o ženi od 57 godina....hallo?
Uskoro će dobiti penziju od muža....i...sve će zapušit i zapit??? Ili će si rasporedit novac i izorganizirat život??

Djeca su se dužna brinut o roditelju, DA, ali ne o osobi od 57 godina, kojoj nije oduzeta poslovna sposobnost, koja je problem sama sebi, koja takav život živi godinama, kao trut, i sada će se samo preseliti sa muža na kćer.
Dajte se saberite, tamo plaća stan 200 kuna.
Da joj iznajme stan blizu njih, ma dajte molim vas, pa nisu Karinktoni.
Lijepo je pomoć, ali onog trenutka kada se ona uhvati brige za mamu, brat i sestra peru ruke od svega.
To oće oni poslat 100, 200 ili 300 eura, je malo važno u ovoj priči....nema tih novaca kojim možeš platit svoj mir kada se jednom uvališ.
I još nešto, jako važno.....iz iskustva...osobe koje cugaju i puše, kojima je to zanimacija dana...ja to zovem "delanje rupe na kauču"..nikad dosta love, uvijek kukanje, uvijek jadni, nesretni, i uvijek im je netko drugi kriv.
Toliko o tim savjetima....stavite ju bliže sebi.
Djeca se moraju brinuti o roditelju....da, jednog dana se dogovoriti i nadodati novac na penziju da joj osiguraju starački dom.
Može ona i sada u starački, za pokretne, cijena je od 4.ooo kuna na više.
Pa evo, sestra i brate, idemo zbrinuti mamu.
marita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:08   #69
To su ljudi koji uvijek moraju "najašiti " nekog.
Radila je to mužu, sad je našla novu žrtvu.
Sad misli manipulirat tvoju ženu, uvijek nađu najslabiju osobu, kojoj mogu izazvat grižnju savjesti.
Ne, ne. ne., ne čekaj, odmah rješavaj..mirno i smireno.
I pazite se, dođe na 14 dana, pa joj je loše, pa posjeta potraje...uopće nećete skužit kako ste upali u klopku.
Sorry, mama joj je, ružno je ovo kaj sam napisala, al morate pametno odigrati.
marita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:13   #70
Nije to ideja punice da dođe ovdje nego ženina ideja koju je ona predložila svojoj mami. Ali srećom mama nije baš oduševljena tom idejom iako bi je ona pokušala nagovorit na to ali to treba izbjeći.
A punica ne bi išla kod nas jer je navikla na život u Osijeku i ne bi se selila, ali ko zna oće se predomislit ako bude nagovaranja a bit će. Zato trebam ja ženu odvratit od toga, i predložit i da dajemo novac i češće kod nje ići ili ona da dođe kod nas na kratko

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:20   #71
Eto onda imas dosta jak argument.

Njoj bi promjena okoline bila stresna, i zato bi trebao inzistirati da ostane gore.
Plus jeftinije je poslati nekoga za ciscenje nego se stiskati s njom.

Nemoj biti papak, strpljivo ako treba i danima objasnjavaj zeni i odvracaj ju od te sulude ideje.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:31   #72
Quote:
marin84 kaže: Pogledaj post
Nije to ideja punice da dođe ovdje nego ženina ideja koju je ona predložila svojoj mami. Ali srećom mama nije baš oduševljena tom idejom iako bi je ona pokušala nagovorit na to ali to treba izbjeći.
A punica ne bi išla kod nas jer je navikla na život u Osijeku i ne bi se selila, ali ko zna oće se predomislit ako bude nagovaranja a bit će. Zato trebam ja ženu odvratit od toga, i predložit i da dajemo novac i češće kod nje ići ili ona da dođe kod nas na kratko

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
dobro koji je tebi kurac?
imas li ti kicmu, jesi sposoban stati na straznje noge??
mislim, ako nemas, i to je ok, ali onda pusti neka zena sve organizira i vodi, a ti sa strane gledaj potop svog braka i zivota
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:35   #73
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Djeca su dužna uzdržavati roditelje ako nemaju dostatno sredstava za život, neovisno o nasljedstvu i bez ovakve tvoje računice. To što ti govoriš je kao da kažemo roditelji su dužni uzdržavati djecu samo ako će biti primjereni odlikaši. Nije tako, svaki je slučaj drukčiji, ali zakon je opći, uskoro će i kazne za zapuštanje starog roditelja biti veće. Izuzima se samo slučaj kad roditelji nisu o djeci ranije vodili brigu.
No ova žena očito ima neke prihode, obiteljska mirovina ako je otac imao dijagnosticiran ptsp iz rata bi morala do stajati. U Norveškoj je vjerojatno olakšica za brigu o bolesnom i starom veća od cijene stana u Splitu.
Alkoholizam je bolest, dijagnoza, a ne hir i obijest. Iskoristila je generacija stara 67 godina primjerice, ova njena rođena 1961. je najebala najgore moguće kad se sva industrija urušila.
Daj malo suosjećanja.
Djeca su dužna uzdržavat onemočale roditelje koji se ne mogu brinuti za sebe i to je u redu.

Ovo je žena od 57godina koja se može brinuti o sebi.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:39   #74


Slazem se sa zgsashom...Nemas ti nju sta odgovarat nagovarat nego joj reci da odjebe s tom idejom...Koju vidim je ona vec prezentirala punici, bravo..Samo ti cekaj pravo vrijeme...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:41   #75
Quote:
marin84 kaže: Pogledaj post
Nije to ideja punice da dođe ovdje nego ženina ideja koju je ona predložila svojoj mami. Ali srećom mama nije baš oduševljena tom idejom iako bi je ona pokušala nagovorit na to ali to treba izbjeći.
A punica ne bi išla kod nas jer je navikla na život u Osijeku i ne bi se selila, ali ko zna oće se predomislit ako bude nagovaranja a bit će. Zato trebam ja ženu odvratit od toga, i predložit i da dajemo novac i češće kod nje ići ili ona da dođe kod nas na kratko

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Kako je žena to stigla predložiti mami, a ti nisi stigao pričati sa ženom? Ili ju je pozvala prije nego je tebi obznanila ideju? Razgovaraj s njom što prije, prilike sigurno ima ili se može napraviti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:44   #76
Quote:
marin84 kaže: Pogledaj post
Nije to ideja punice da dođe ovdje nego ženina ideja koju je ona predložila svojoj mami. Ali srećom mama nije baš oduševljena tom idejom iako bi je ona pokušala nagovorit na to ali to treba izbjeći.
A punica ne bi išla kod nas jer je navikla na život u Osijeku i ne bi se selila, ali ko zna oće se predomislit ako bude nagovaranja a bit će. Zato trebam ja ženu odvratit od toga, i predložit i da dajemo novac i češće kod nje ići ili ona da dođe kod nas na kratko

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


Ona je pričala o tome s mamom prije nego ste vi to raspravili?

To bi meni bio problem, imam filing da ona kombinira računajući da ćeš se ti prilagoditi.

Vi ste tim, odlučujete o tome zajedno i tako se postavi.
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:50   #77
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Djeca su dužna uzdržavat onemočale roditelje koji se ne mogu brinuti za sebe i to je u redu.

Ovo je žena od 57godina koja se može brinuti o sebi.
Uzdrzavat financijski, da.
A ne na nacin da im se usere u zivot i emocionalno ih iscrpljuje.

Financijski dio moze se rijesiti tako da se troje djece udruze i placaju recimo dom ili njegu u kuci, i to je sto se tice zakona sasvim u redu, dakle, nitko ih nece goniti da ne izvrsavaju obveze.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:53   #78
Apeliraj na ženine majčinske osjećaje, jer je to sad njena primarna uloga.
Trenutno je ona zbog smrti oca u modeu djeteta i roditelja prema svojoj odrasloj majci, dok očito zanemaruje to da bi prvenstveno trebala biti majka svom djetetu i staviti djetetov interes i dobrobit iznad svega.
Žena ti planira svom djetetu u suživot uvesti baku/ majku koja pije i s kojom ni 10 dana ne može provesti bez svađanja. Kakav će život imati to vaše dijete s takvom bakom u istom prostoru? Kako će utjecati na to dijete alkoholičar u obitelji? Kako će utjecati na njega svađe koje će biti sto puta učestalije i intenzivnije kad počne pokušaj preodgoja odrasle osobe i pravi suživot?
To su pitanja koja trebaš postaviti svojoj ženi. Pitanja koja si ona u svom trenutnom sebičnom regresu očito ne postavlja.
Tvoja žena ne može imati kontrolu nad odnosom s majkom ni kad je vidi na kratko, a živi u deluziji da će to moći kad joj se majka useli u vaše kućanstvo.
Pitaj je želi li ona svom djetetu priuštiti odrastanje i obiteljske rane slične svojima.


Baka je još uvijek mlada, a brinuti se o roditelju može i na druge načine osim dovođenja roditelja u svoj dom.
Može se u krajnjoj liniji naći osoba kojoj će se platiti da ženi donese nešto za jelo i počisti joj tu i tamo njen “brlog”. A i tvoja žena je može posjećivati kad želi.
Tvoja punica ima još dvoje djece uz tvoju ženu i ne bi trebao biti poseban problem podijeliti izdatke i organizirati brigu o njoj na način da svi sudjeluju i da se što manje uznemiruje i ugrožava vaš bračni i obiteljski život.

Neumjerena grižnja savjesti tvoje žene nakon smrti oca je klasični sindrom boga i ne bi bilo loše da ti žena porazgovara malo o svojim neprerađenim osjećajima i svojim idejama s nekim stručnim (psihologom). Tim više što je imala s roditeljima knjiški primjer toksičnog odrastanja i toksičnih obiteljskih odnosa.

U svakom slučaju još jučer si trebao ozbiljno razgovarati sa svojom ženom oko toga da se ti ne slažeš s njenim ugrožavajućim preslagivanjem vašeg života.
Jer ako ti žena sad diše na način da je njena ideja već gotova stvar, mogla bi ti punicu već sutra dovesti u dom. A tada ste gotovi.

Osobno ni u ludilu ne bih dovela svom djetetu takvu duboko disfunkcionalnu osobu u život niti bih zbog bilo čije dobrobiti doslovce ugrozila dobrobit svog djeteta. Makar ta osoba bila sto puta roditelj meni ili mom suprugu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:02   #79
Quote:
marin84 kaže: Pogledaj post
Što se tiče godina stvarno ona nije stara i po godinama bi mogla i trebala bit još itekako sposobna ali nije jer se zapustila. Zapustila više psihički nego fizički iako je i dosta se nadebljala.
Kakav je život imala? Jako tezak. Nakon rata otac sa ptsp i problema s alkoholom je znao bit i agresivan i tući je al sad ne više Koliko znam. Oni u zadnje vrime su živili skupa al nisu bili skupa, svak u svojoj sobi. S tim da otac kad smo bili s djetetom je bio oko njega a mama provede 90% vremena na kauču i ne znam što radi i pije pivo i puši. Znala ona često i provocirat i podbadat. Za kuhanje dok je on bio živ je i huhao i kako su bili na socijalnoj pomoći bi išao na pecanje ili skupljao željezo i boce pa prodavao, a ona ne i sad kad njega nema joj prijatelj donosi ručak u tećici jer on "ne zna" kuhat. I još uzima tablete za spavanje i ne znam što još i ne znam točno zašto.
A još uz to uz neimaštinu i sve bili smo u 8 mjesec tamo i sredili malo stan i očistili a u 12 kad je bio sprovod sve kao da se nije ništa cistilo i kad smo došli ujutro nakon noći putovanja morali čistit stan.
Uglavnom nadam se da neću imat puno problema u odgovaranju žene od toga jer ona jako dobro zna kakva je ona iako govori da bi je ona dovela u red i kontrolirala ali mislim da to ne može ići tako. A posebno jer ako dođe nema se di vratit. A i par dana prije te ideje je bilo da ćemo na ljeto ići tamo i kao da mi žena ne može dugo s njom a onda da želi da dođe. Samo joj trebam sve to napomenuti i da odustane od toga.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
izvolite lupiti šakom o stol, odvesti je liječniku da se sve provjeri jel zdrava i sl.

dolazak na 2 tjedna do Vas je jaaaaaaaaaaaako loša ideja. neka žena sa sinom ode do nje na 2 tjedna. pogledati dal se njezin stan može otkupiti. pošto ona pije i puši očito love ima

ne zaboravi da punica može još minimalno 20 godina živjeti

evo jedne pjesme koja baš paše:

Duo pegla (Tomislav Ivčić) - Moja žena pije i puši

https://www.youtube.com/watch?v=9iEuVOdLqto
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:08   #80
I ne šaljite joj lovu več paket hrane ako mislite pomoći, platite joj 300kn struje mjesečno. Ali ako če ona popiti i popušiti penziju i oslanjati se na vas za ostalo ja joj nebi poslao ništa jer se razbacuje i s onim malo šta ima.
Ako je primite u stan i na kratko vjerovatno ste gotovi, ti češ izgoriti ko šibica, svađama razjebati brak i na koncu vjerovatno se objesiti negdje na stablu.
A zašto? Zbogt punice, koja dimi i loče.
Žao mi je ali nemam emocija kod tih stvari.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.