Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 23:12   #41
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Da si uvjereni ateist, onda bi ili bio protiv krštenja ili ne bi bio uvjereni ateist. Ali, mogu ja nastaviti nizati primjere, nikakav problem. Uzmi pro-life supruga-katolika i suprugu koja se odluči na pobačaj. Ima toga još, samo mi se ne da...
A partner ti u vezi nije bitan?
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Naravno da ljudi mogu funkcionirati ako je nekome vlastiti ateizam dovoljno sporedan u zivotu da bi mu bilo okej krstiti se (pod uvjetom da je to potrebno da dijete bude krsteno) da udovolji zeninoj zelji. Nema tu nista nezamislivo.
Problem nastaje kad se ljudi ne slazu oko neceg sto nije sporedno ni jednom ni drugom.


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa eto, ja sam krajnost. Što više znaš, više ti toga smeta. Zato krajnosti i nema puno. Većina će ipak odabrati život s glavom u pijesku i bit će im simpatično paljenje gej slikovnice na karnevalu i neće u tome vidjeti fašizam. Ja bih s takvim čovjekom izdržala jednu kavu. Suživot teško.
Ne može se o svemu razgovarati. Ljudska prava za mene nisu predmet rasprave u smislu "treba li im to". Zašto da rađam dijete čovjeku koji će to dijete smatrati grešnim ako se jebe prije braka? Koji će ga htjeti izbaciti iz kuće ako zatrudni jer se ipak jebalo prije braka i to bez kondoma jer su oni vražje djelo i jer spolni odgoj nije za našu djecu. Koji će ga vodit psihijatrima ako kaže da je gej. Zašto da sudjelujem u patnji?
Oni pristojniji, koji su većina, neće biti tako radikalni, ali će suptilno dati do znanja što je red, a što nije.
Život je dovoljno težak bez da moramo ratovati u kući.
Opisala si ekstrem, a i sama si se svrstala u isti (suprotnog predznaka).
Postotak ljudi koji ulaze kao djevci u brak je vjerojatno par promila.
Šanse da će ti djete biti homo ili bi su isto jako male.
Ako zanemarimo ekstreme, to ti je kao da se brineš oko temperature u Sahari dok prolaziš južnim polom...
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Odlično sročeno, sve potpisujem
Inače, davno, davno, samo bila u vezi s dečkom vjernikom. Dolazio je iz krajeva gdje je normalno da žena rađa 4-5-6 djece, ne radi, briga o kućanstvu, a muškarac zarađuje. Zaljubila sam se, on je znao da sam ateista, ja sam znala da je vjernik. Kad bi prolazili uz crkvu držeći se za ruke, on bi pustio moju ruku i pomolio se. Meni je to bilo smiješno, ali nisam to smatrala problemom. Njemu je, pak, bio problem što ja ne idem u crkvu (niti imam namjere zbog njega), što imam fakultet i radim posao vezan uz putovanja, u to vrijeme sam još bila dovoljno mlada i razmišljala da ću imat dijete (jedno, ne više).....njemu je sve to bilo neprihvatljivo i prekinuo je vezu.
Od tada mi je jako važno da imam lične svjetonazore s partnerom, srećom sa svojim imam skoro pa identične.
I to je ok.
Dakle, ovdje nije neka priča o političkom stavu, nego o svakodnevnom životu.
Pitanje djece je jbg. bitno za svaku vezu.
Kao i priča o poslu ili obrazovanju.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.02.2018., 23:20   #42
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Šanse da će ti djete biti homo ili bi su isto jako male.
Ako zanemarimo ekstreme, to ti je kao da se brineš oko temperature u Sahari dok prolaziš južnim polom...

.
Sanse da ce dijete biti gay ili bi su bitno manje nego da ce biti straight, ali uopce nisu zanemarive.
ericsson is offline  
Old 14.02.2018., 23:23   #43
Kao da je to samo problem. Život u Dalmaciji te nauči nezamislivim rečenicama i spektru zadrtosti, pardon dišpeta. Onaj kome je to normalno to i ne čuje. Ja čujem. U svojoj kući to ne želim čuti i to je pretty much to.
ex anais is offline  
Old 14.02.2018., 23:24   #44
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Sanse da ce dijete biti gay ili bi su bitno manje nego da ce biti straight, ali uopce nisu zanemarive.
Realno?
Prije ćeš dobiti na lotu, nego dobiti dijete koje će postati gay ili bi.
Pogledaj koliko ima "zakonskih partnestva", a koliko brakova.
Ne moraš u RH, možeš u Nizozemskoj ili nekoj više gay friendly zemlji
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.02.2018., 23:25   #45
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kao da je to samo problem. Život u Dalmaciji te nauči nezamislivim rečenicama i spektru zadrtosti, pardon dišpeta. Onaj kome je to normalno to i ne čuje. Ja čujem. U svojoj kući to ne želim čuti i to je pretty much to.
I sve ok, ti si rubni slučaj.
Svatko ima pravo na svoj život, svoje stavove i svoj odabir partnera (na svoj način).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.02.2018., 23:29   #46
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Realno?
Prije ćeš dobiti na lotu, nego dobiti dijete koje će postati gay ili bi.
:
Gledaj, ne da mi se komentirati notorne gluposti.
ericsson is offline  
Old 14.02.2018., 23:40   #47
Quote:
Qloe kaže: Pogledaj post


Misliš da je to problem samo parova opisanih u uvodnom postu?
Ne mislim. Odakle ti ideja da to mislim?
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 14.02.2018., 23:41   #48
Koliko % ljudi vi poznajete da bi se u 21. stoljeću zbilja odreklo diteta jer je gay? Mislim da i lijevi i desni samo žele da im je dijete zdravo i sretno, a sad, s kojim spolom je u vezi nije baš toliko presudno.
Ja sam se okružila različitim društvima i tipovima ljudi u svojem sošl lajfu. Tako smatram da širim vidike i radim na sebi. I od svih tih ljudi različitih pozadina, karaktera, stavova, dajem ruku u vatru da se ne bi odrekli diteta nakon saznanja da je gay big deal..mislim da bi me više zabrinjavalo da mi je dite radikalno u svojim stajalištima i da ne pozna dijalog i kompromis, nego tvrdoglavo tvrdi da je jedino ono u pravu
TheAria is offline  
Old 14.02.2018., 23:43   #49
Ne moraš se nekog odreći da mu naneseš bol. Postoje manje radikalni načini. Još uvijek nisam čula nekog tko se sretno outao desničarskim roditeljima. Općenito konzervativnim. Moš mislit što ćeš se outat nekom tko potpisuje opskurne referendume.
ex anais is offline  
Old 14.02.2018., 23:50   #50
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Gledaj, ne da mi se komentirati notorne gluposti.
Dao sam ti realan način da provjeriš stvari.
Prema tome...
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Koliko % ljudi vi poznajete da bi se u 21. stoljeću zbilja odreklo diteta jer je gay? Mislim da i lijevi i desni samo žele da im je dijete zdravo i sretno, a sad, s kojim spolom je u vezi nije baš toliko presudno.
Ja sam se okružila različitim društvima i tipovima ljudi u svojem sošl lajfu. Tako smatram da širim vidike i radim na sebi. I od svih tih ljudi različitih pozadina, karaktera, stavova, dajem ruku u vatru da se ne bi odrekli diteta nakon saznanja da je gay big deal..mislim da bi me više zabrinjavalo da mi je dite radikalno u svojim stajalištima i da ne pozna dijalog i kompromis, nego tvrdoglavo tvrdi da je jedino ono u pravu
Slažem se.
S time da naglašavam da je ta seksualna orijentacija i dosta rijetka.
Nije da je bitno, no svejedno.
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne moraš se nekog odreći da mu naneseš bol. Postoje manje radikalni načini. Još uvijek nisam čula nekog tko se sretno outao desničarskim roditeljima. Općenito konzervativnim. Moš mislit što ćeš se outat nekom tko potpisuje opskurne referendume.
A koliko outanih ljudi uopće znaš?

Sjećam se jednog filma o ljevičarskoj familiji u Kaliforniji.
Bilo sve super dok klinka nije starcima dofurala crnca u kuću.
Stari je film...
Ljudi znaju biti poprilično licemjerni.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.02.2018., 23:56   #51
ja znam ljude koje su se sretno outali konzervativnim roditeljima tj. prihvatili su ih čak bolje nego oni koji su sa svim tim bili uvijek kul sve dok im nije to vlastito dijete reklo. doslovno je ovim nekima dulje trebalo da ih šok prođe i da to prihvate.
__________________
It is true that the ephemeral keeps an effect of thunder.
sokoba is offline  
Old 14.02.2018., 23:57   #52
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Koliko % ljudi vi poznajete da bi se u 21. stoljeću zbilja odreklo diteta jer je gay? Mislim da i lijevi i desni samo žele da im je dijete zdravo i sretno, a sad, s kojim spolom je u vezi nije baš toliko presudno.
Mislim da postoji veliki prostor izmedu "odrekao bih se gej sina preko novina" i "prihvacam gej sina takvog kakav jest."

Moji roditelji su obitavali u toj zoni. Nikada, ali bas nikada, me se ne bi odrekli, izbacili me iz kuce, nedaj Boze istukli, ili bilo sto takvo. Nema sanse. Ali bili bi uzrujani, mislili bi da nisam normalna, i, da, napravili bi dramu oko toga. Puno vode bi ispod mosta moralo proci preko nego sto bi mogli usvojiti koncept da sam gej, primiti moju curu u sebe doma na veceru, itd.

Nekome je okej mogucnost da ce mozda sa svojim partnerom/partnericom morati prolaziti tu dramu dok ne prihvate da je dijete gej jedan dan. Meni, osobno, ne bi bilo.

Sto se tice prijateljstava, tu sam fleksibilnija i svakako imam prijatelja koji se sa mnom u puno stvari ne slazu.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 14.02.2018., 23:58   #53
Quote:
sokoba kaže: Pogledaj post
...

Koliko primjera znate,bilo pozitivnih bilo negativnih?
Jedna od bitnijih stavki u vezi/braku je sličan svjetonazor. Ne predviđam dobru budućnost.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Jer biti markićevac nije samo biti desničar i vjernik. To je i biti čovjek koji aktivno radi na tome da drugome bude lošije.
Uvijek je nekome lošije. Kritičari se ne usuđuju reći ništa loše all black filmu, u Britaniji skidaju nepoćudnu umjetnost sa zidova, žene ostaju bez posla u F1, žene u sportovima ostaju bez medalja ili budu ozbiljno ozlijeđene jer se natječu protiv bivših muškaraca. Ima brdo takvih primjera.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 15.02.2018., 00:09   #54
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ne mislim. Odakle ti ideja da to mislim?
Nisam konstatirala, pitala sam te.

Ja nisam sigurna da je lakše hendlati maloljetničku trudnoću ili gej orijentaciju ukoliko su roditelji istog svjetonazora, što si dala kao primjer. (odatle i ideja za pitanjem)
Možda je upravo različitost u takvim situacijama olakšavajući faktor, ali ne mogu tvrditi jer premalo primjera znam.
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?
Qloe is offline  
Old 15.02.2018., 00:12   #55
Zapravo, ne bih bila s nikim za kog pouzdano znam da bi burno reagirao da je dijete bilo što van okvira normalnosti. I tko ima jasne granice što je normalno, a što ne. To obično dovodi do patnje.
ex anais is offline  
Old 15.02.2018., 00:12   #56
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne moraš se nekog odreći da mu naneseš bol. Postoje manje radikalni načini. Još uvijek nisam čula nekog tko se sretno outao desničarskim roditeljima. Općenito konzervativnim. Moš mislit što ćeš se outat nekom tko potpisuje opskurne referendume.
Moj se prijatelj nakon svih godina bojanja outao svojim desničarskim roditeljima iz malog mjesta na jednom našem otoku na Jadranu. I normalno da su bili šokirani, normalna mi je njihova tuga, bol i strah, pa i to kao neko "razočarenje" jer eto, imali su drugačiju viziju budućnosti za svoga sina. Imaju pravo na te emocije (kao što i njihov sin ima pravo na svoje emocije!)
I šta se desilo nakon početnog šoka? Apsolutno ništa. Žive i dalje najnormalnije, sa svojim stavovima, sad bez ikakvog laganja zašto još nema curu. I btw, gay frend je i dalje vjernik..Svaki najnormalniji roditelj samo želi da mu je dite sretno i zdravo, prema tome, nemojmo bit licemerni i tražiti fašizam i homofobiju u svakoj drugoj stvari koja nije točno onakva kakvu je mi zamišljamo.
TheAria is offline  
Old 15.02.2018., 00:13   #57
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Moj se prijatelj nakon svih godina bojanja outao svojim desničarskim roditeljima iz malog mjesta na jednom našem otoku na Jadranu. I normalno da su bili šokirani, normalna mi je njihova tuga, bol i strah, pa i to kao neko "razočarenje" jer eto, imali su drugačiju viziju budućnosti za svoga sina. Imaju pravo na te emocije (kao što i njihov sin ima pravo na svoje emocije!)
I šta se desilo nakon početnog šoka? Apsolutno ništa. Žive i dalje najnormalnije, sa svojim stavovima, sad bez ikakvog laganja zašto još nema curu. I btw, gay frend je i dalje vjernik..Svaki najnormalniji roditelj samo želi da mu je dite sretno i zdravo, prema tome, nemojmo bit licemerni i tražiti fašizam i homofobiju u svakoj drugoj stvari koja nije točno onakva kakvu je mi zamišljamo.
Ne kažem ja da nema i lijepih i pozitivnih priča. Samo da ima i onih drugih i da ja osobno ne bih riskirala.
Ne kažem i da deklarirani ljevičar ne bi ispao teži šupak. Samo da je lakše kad se oko bitnih stvari slažete.
ex anais is offline  
Old 15.02.2018., 00:20   #58
Molim vas maksimalno izbjegavajte politiziranje i maksimalno se pridržavajte okvira pdf-a.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 15.02.2018., 00:43   #59
Quote:
Qloe kaže: Pogledaj post
Nisam konstatirala, pitala sam te.

Ja nisam sigurna da je lakše hendlati maloljetničku trudnoću ili gej orijentaciju ukoliko su roditelji istog svjetonazora, što si dala kao primjer. (odatle i ideja za pitanjem)
Možda je upravo različitost u takvim situacijama olakšavajući faktor, ali ne mogu tvrditi jer premalo primjera znam.
U primjeru gdje maloljetna kcer zeli okoncati trudnocu, mislim da jest lakse kad su oba roditelja pro-choice svjetonazora. Jer ce se barem fundamentalno sloziti da kcer ima pravo na tu odluku.

U slucaju gdje su oba roditelja gay friendly, problema uopce ne treba biti.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 15.02.2018., 01:11   #60
Ljevicar sam,ali nazalost nalazim da su moje ideoloske blizankinje uglavnom seksualno neprivlacne zene. S druge strane poznajem puno desnicarki koje naprosto odisu zenstvenoscu i nekom animalnom privlacnoscu. Da li je to zbog toga sto su desnicarke voljnije prihvatiti svoju istinsku zensku prirodu,pa se i ponasaju u skladu s njom,dok ljevicarke vise naginju nekom feministicko-marksistickom pogledu na odnos muskarca i zene !?
gahraman is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.