Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2006., 19:03   #21
Quote:
snjeska kaže:
koliko kosta zarucnicki tecaj

draga snjeska to se ne placa, kod svojeg zupnika ili u crkvi di se planiras vjencati zatrazis jedan kartoncic na koji svaki dan tecaja dobijes zig ili potpis i to mu moras vratiti kad prodjete tecaj
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 07:55   #22
mi smo ga bogme platili! 100kn za par. a i od drugih sam cula da se placa. kao ako nemas nema veze, al kad smo mi bili svi su dali. dolazis do svecenika po zadnji zig, ti njemu novce, on tebi zig.....
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 07:57   #23
Quote:
molly* kaže:
mi smo ga bogme platili! 100kn za par. a i od drugih sam cula da se placa. kao ako nemas nema veze, al kad smo mi bili svi su dali. dolazis do svecenika po zadnji zig, ti njemu novce, on tebi zig.....
to ti je ista stvar s potvrdama dal si krsten,pricescen itd,daj ak imas ako nemas nikom nista
hm sad da ne dam,isuse koje li neugode
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 20:18   #24
evo ja cu reci sto smo mi sve trebali za vjencanje kod maticara (ne crkveno):
1.osobna njegova i moja
2. fotokopija kumove i kumine osobne
3. novac za upalatu troskova vjencanja (u svakom gradu je drugacija cifra; npr. u Osijeku gdje smo mi je 305 kn.)


to je sve... ne kuzim kako vi tu pricate treba domovnica, rodni list i ostale stvari, to nama upce nije trebalo


i samo da kazem, neko je ovdje spominjao da je izlazak maticara na teren "malo" skluplji, e bome nije malo nego puno puno puno punoooo skuplji, npr. nama su izracunali otprilike 5 000 kuna .... pa ti sad vidi...to ovisi o broju kilometara do odredista, nama bi bilo oko 10-tak km, mozda i manje, ne znam sada. uglavnom,odustali smo od toga.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 22:05   #25
nama su čak progledali kroz prste za osobne kumova, jer se kumovi u moru namaču... ali su nam trebale domovnice i izvodi iz matice rođenih...

Nama su izračunali izlazak na teren - 2200 čuna...
zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 08:34   #26
treba za moje domovnica,izvadak iz knjige rodenih,a ja izvadila rodni list pa sad moram opet ici vadit vrazji izvadak iz knjige rodjenih
pa u crkvi treba izvadit slobodni list,krsni list i otpusnicu za vjencanje
a kod maticara dobijes il kupis kaj god vec potvrdu za pretpotstavku za brak u vjerskom obliku tak nekakak naziv
ma za posizit

mi platili zarucnicki 50kn sveukupno
danas nam zadnji dan i ljudi nikad nisam isla na nesto tako ubitacno dosadno,monotono,covjece tamo samo kaj ne zaspem kak mi se oci sklapaju

to je MUCENJE!!!!!!!
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 22:25   #27
oprostite, ja se ne udajem i slučajno sam zalutala, koja je razlika između rodnog lista i izvoda iz matične knjige rođenih, čisto da znam?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 08:58   #28
Quote:
alexxx kaže:
oprostite, ja se ne udajem i slučajno sam zalutala, koja je razlika između rodnog lista i izvoda iz matične knjige rođenih, čisto da znam?
i mene zanima uzela rodni list za vjencanje da ispadne da to nije ono kaj mi treba vec izvod iz maticne knjige rodjenih,mislim koje su to gluposti????
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 12:35   #29
Quote:
alexxx kaže:
oprostite, ja se ne udajem i slučajno sam zalutala, koja je razlika između rodnog lista i izvoda iz matične knjige rođenih, čisto da znam?
Na rodnom listu ti pisu podaci o tvom rodjenju, a na izvodu to i sve promjene, npr. kad se vjencas, razvedes, mijenjas ime, prezime.... zato je za vjencanje potreban izvod, jer iz tog se vidi slobodan bracni status.
Angia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 12:40   #30
aaaa
tnx
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 16:22   #31
DOKUMENTI ZA VJENČANJE – MATIČNI URED:
1) Izvadak iz matice rođenih za vjenčanje (ne smije biti stariji od 3 mjeseca do dana prijave u matični ured)
2) Kopija domovnice
3) Kopija osobnih iskaznica mladenaca
4) Kopija osobnih iskaznica kumova
5) HRK 140,00 taksenih maraka
6) HRK 25,00 u gotovom novcu

DOKUMENTI ZA VJENČANJE – CRKVA:
1) Tražiti u crkvi u kojoj si kršten potvrdu o krštenju i slobodni list(KRSNI LIST)
2) Kopiju osobnih kumova
3) Potvrdu koju ćeš dobit u matičnom uredu
__________________
jupilica.blog.hr
eritrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 09:50   #32
cure-kada ste vi poslije vjencanja dobili potvrdu o vjencanju-tj. marriage certificate???

ja sam se udala prije mjesec dana u crkvi i jos nista nisam dobila....tj. da li JA moram ici u crkvu ili maticni ured to podic ili ce oni meni poslat-kako to funkcionira?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 11:42   #33
mi smo isli po nju u maticni, nakon 2 tjedna. moguce da ti mogu poslati, ali mislim samo ako to zatrazis...najbolje nazovi pa pitaj!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 12:46   #34
nama nitko nije nista rekao-vama su u maticnom to rekli da dodete podic ili su vam u crkvi rekli? ja imam vec certifikat iz vjencanja u opcini u italiji, no nemam potvrdu da smo crkveno vjencani u hr!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 14:39   #35
nitko nista nije rekao!! mi smo nazvali maticni! jer ovi iz crkve salju u maticni da smo vjencani!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 14:49   #36
aha-znci tako to ide....ok..hvala..iako na netu nema zapisa da smo mi uvedeni u maticu vjencanih jos
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 18:42   #37
Quote:
eritrea kaže:
DOKUMENTI ZA VJENČANJE – CRKVA:
1) Tražiti u crkvi u kojoj si kršten potvrdu o krštenju i slobodni list(KRSNI LIST)
2) Kopiju osobnih kumova
3) Potvrdu koju ćeš dobit u matičnom uredu
Jok, svećenik nam za kumove nije tražio ništa.
Čak je rekao da ne moraju biti niti kršteni.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 12:38   #38
Quote:
te@ kaže:
Jok, svećenik nam za kumove nije tražio ništa.
Čak je rekao da ne moraju biti niti kršteni.
Upravo tako! A ne moraju biti kršteni niti bilo što drugo jer oni zapravo nisu kumovi već SVJEDOCI braka.
Kum je na krštenju, krizmi...
Ekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 11:32   #39
Ima li neki rok do kad kad se mora/moze/smije u crkvi rezervirat termin za vjencanje??
Nase vjencanje je 11.08.2007. pa sam htjela za 10tak dana kad dodjem u ZG otic u crkvu da zakazem termin al mi neki govore da je to rano, da nece kao htjet tako rano..... Mislim valjda moze samo zapisat Magg i Mrs. Magg se vjencaju 11.08. u 19 sati a papire dam onda na vrijeme..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 17:35   #40
Magg, obično ti svećenici traže da se najavi 45 dana ranije, ali nije uvjet - ovisi o župniku.
Mislim da ti ne može smetat ni ranije to obaviti, posebno ako živiš izvan Hrvatske.

Jedini je problem može biti u tome što će te svećenik poslati prvo da obaviš papirologiju u Matičnom uredu koji se nalazi na području na kojem je i crkva u kojoj ćete se vjenčati, a jednom mom kolegi su u jednom matičnom uredu u Zagrebu kad je došao 4 mjeseca prije vjenčanja rekli da je došao - prerano!?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.