Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2006., 19:23   #41
Quote:
Penis kaže:
nema vajde od kurseva i skola crtanja, to je bozji dar, ne moze biti ljudski..
mozes uciti precrtavati, kao mashina, crtati ne mozes nauciti ako ne znas. to bi bilo kao promjeniti krvnu grupu.
Crtanje je zanat kao i svaki drugi - može se naučiti i uvježbati.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 19:38   #42
crtanju prethodi 'mistika' - apsorbiranje fenomanalnih esenci (u cjeloj osobi) i potom njihov izraz kroz crtacha. tu imaginacija objedinjavanja jastva i fenomena je kao organ - kojeg neko ima i neko nema. niko mu ga ne moze ugraditi. zene nemaju penis, i tako ne mogu imati erekciju.
Penis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 19:46   #43
Quote:
Penis kaže:
crtanju prethodi 'mistika' - apsorbiranje fenomanalnih esenci (u cjeloj osobi) i potom njihov izraz kroz crtacha. tu imaginacija objedinjavanja jastva i fenomena je kao organ - kojeg neko ima i neko nema. niko mu ga ne moze ugraditi. zene nemaju penis, i tako ne mogu imati erekciju.
Ono o čemu ti pričaš je vrlina karikaturista - da izvuku i naglase ono bitno kod osobe ili predmeta. To je već stvar talenta. S tehničke strane, može se naučiti vrhunski crtati - pravilno gledati i prenositi vjerno na papir. Parametri se sastoje od strogo definiranih elemenata. Naravno da je manje vrijedno od ovoga o čemu ti pričaš, ali treba sad razlučiti o čemu mi zapravo pričamo.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 19:54   #44
za slikara
graficara
strip crtaca
karikaturistu
kipara
3D artistu
..sta je jos ostalo..?
je pomenuto vazno
svi oni moraju progutati 'esencu'..
Penis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:29   #45
Quote:
Penis kaže:
za slikara
graficara
strip crtaca
karikaturistu
kipara
3D artistu
..sta je jos ostalo..?
je pomenuto vazno
svi oni moraju progutati 'esencu'..
...kad su umjetnici a ne samo "majstori".
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:43   #46
ne, to su majstori
Penis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 16:48   #47
majstor kao obrtnik, ne kao maestro majstor..crtati dobro može svatko, jer jedan posto je talent a ostalo je rad.
__________________
kiss kiss
posh_trash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 12:31   #48
Quote:
jer jedan posto je talent a ostalo je rad.
izvoli, pokusaj
Penis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 14:44   #49
evo dajem ja profesionalne poduke iz crtanja i slikanja u privatnom prostoru (35kn/h), za početnike i napredne, te pripreme za sve koji se upisuju bilo u umjetničku srednju školu ili na umjetnički fakultet
crtalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:09   #50
Tečaj ili radionica lončarstva u ZG?
Osim POU, gdje još?
Hvala
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 14:17   #51
Quote:
posh_trash kaže: Pogledaj post
majstor kao obrtnik, ne kao maestro majstor..crtati dobro može svatko, jer jedan posto je talent a ostalo je rad.
Koliko je to točna definicija ?
Du Bon De Clamme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 09:26   #52
Htio bih nauciti izradivati stvari od keramike, imate kakvu preporuku gdje bih mogao ici?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 10:15   #53
Ja sam mišljenja da je za vještinu crtanja, istinsku umjetnost, stvarno potreban prije svega dar, a onda se kao i u većini drugih stvari, da bi taj dar dosegnuo svoj puni razvoj potrebno oko njega i truditi jer ga se zanemarivanjem može samo upropastiti.
Međutim mene kao crtača hobista, koji takav talent nažalost ne posjeduje, zanima koliko su u skromnim okvirima vlastite sposobnosti moja vještina crtanja može unaprijediti precrtavanjem po mojem ukusu lijepih i umjetničkih crteža. Pri precrtavanju ne mislim na način da se preko umjetničkog crteža postavi prozirni papir pa povlači linije nego crtanjem pokušavati što vjernije i uspješnije na svoj vlastiti prazni papir ponoviti već gotovo zaokruženo djelo? Jer obično ako se zatraži savjet kako naučiti ili unaprijediti crtanje gotovo u pravilu se nude upute da se ovlada osnovnim tehnikama i pri tom daju poveznice za cijelu biblioteku stručne literature i navodi masa specijaliziranih termina koje jednom prosječnom hobistu bez ambicija za samostalnom izložbom samo stvaraju oko toga konfuziju i suvišno ga opterećuju i obeshrabruju...
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.