Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 17:13   #2901
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
To je nešto što sam puno puta primijetila. Puno češće nego tzv. skladne aspekte. Na neki način, kvadrati stvaraju "tenziju" koja se vrlo često očituje kroz fizičku privlačnost. Generalno govoreći, ne frcaju baš iskre od protočnih aspekata. Zapravo, radi se o tome tko što traži u ljubavi, na kakve energije i tipove iskustava "pada".
Osim toga, kvadrati uopće ne moraju biti loši za onoga kome leže...

To sam negde i skapirala....za kvadrate...venera mi ima samo kvadrate i kapiram da i to i trazim....ali da mi nikad necije sunce nije palo na mesec, ili neciji mesec na moje sunce.... to su aspekti potrebni za onu pravu bliskost?
kodlioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:13   #2902
Mislim da nije tako jednostavno...što je kome "prava bliskost" je pitanje.
Konkretni primjer nečijeg Mjeseca točno na mom Suncu, to imam u prijateljskom odnosu, koji čak i nije nešto jako blizak.

Konjunkcija je u zračnom znaku, što meni nekako ne djeluje osobito blisko.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:02   #2903
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Mislim da nije tako jednostavno...što je kome "prava bliskost" je pitanje.
Konkretni primjer nečijeg Mjeseca točno na mom Suncu, to imam u prijateljskom odnosu, koji čak i nije nešto jako blizak.

Konjunkcija je u zračnom znaku, što meni nekako ne djeluje osobito blisko.
Ja sam bas mislila da je to ono sto odredjuje bliskost...kao da je to bas ono sto nasoj dusi treba....sunce na nasem mesecu...jel sam sve pobrkala? Daj Boze da jesam
kodlioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:12   #2904
Quote:
kodlioko kaže: Pogledaj post
Ja sam bas mislila da je to ono sto odredjuje bliskost...kao da je to bas ono sto nasoj dusi treba....sunce na nasem mesecu...jel sam sve pobrkala? Daj Boze da jesam
Ma nisi pobrkala. Je to u teoriji tako, ali treba uvijek krenuti od svake osobe pojedinačno.
U mom slučaju, čovjek je super za intelektualnu razmjenu ideja, i sigurno nije on meni slučajno 10 g. prijatelj, ali dupla Vaga nije baš moj ljubavni odabir...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:45   #2905
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ma nisi pobrkala. Je to u teoriji tako, ali treba uvijek krenuti od svake osobe pojedinačno.
U mom slučaju, čovjek je super za intelektualnu razmjenu ideja, i sigurno nije on meni slučajno 10 g. prijatelj, ali dupla Vaga nije baš moj ljubavni odabir...
Znaci dzaba ako imas s nekim tu konjukciju ako se ne poklope i drugi aspekti?
kodlioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:49   #2906
Quote:
kodlioko kaže: Pogledaj post
Nikad do sada nisam bila zaljubljena niti bila u vezi sa nekim sa kim sam imala dobre aspekte....gledam ljude oko sebe kako ih privuku ljudi sa kojima imaju sunce konjukcija mesec, mesec konj venera, asc desc preklapanja...neverovatno....mene kako neko privuce, uradim horoskop, sve neki kvadrati....i primetila sam da redovno imaju neku planetu u opoziciji sa mojim mesecom...da li je to venera, merkur, saturn...obavezno nesto mora da se nadje preko puta mog meseca u vodoliji... Da ne davim, zanima me od cega zavisi da li cemo uopste da naletimo na srodnu dusu? Imam T kvadrat kao i lilarose001....isto venera u jarcu u kvadratu sa marsom u vagi i sa saturnom u ovnu....i bez ijednog dobrog aspekta...znaci samo ti kvadrati...
Kada individua sama ima puno kvadrata u svojoj natalnoj karti ona je na neki način unutra sebe i svog energetskog polja neuravnotežena, napeta i konfliktna. Takva osoba teško živi "u miru" s sobom/s okolinom (ovisno o tome da li je dominantno introvertiran ili ekstrovertiran tip), a na psihološkom nivou govorimo o unutrašnjoj kontradiktornosti koju ona nosi u sebi, a koja traži akciju, sučeljavanje i oslobađanje.

Iz te perspektive gledano osoba može težiti privući sebi opozicije, jer u opoziciji živi "sila oporbe" iz koje proizlazi uravnoteženje. S druge strane opozicija sama po sebi nosi prirodu Urana. Tj. spoj suprotnosti jest življenje opozicije a Uran je onaj koji predstavlja "spoj suprot osti" i njihovu "repolarizaciju" što je ovdje živo u prirodi Mjeseca.

Što se tiče pitanja srodnih duša, da bi se odgovorilo iole na to pitanje trebalo bi malo definirati što se točno misli pod tim pojmom.
Quote:
kodlioko kaže: Pogledaj post
Znaci dzaba ako imas s nekim tu konjukciju ako se ne poklope i drugi aspekti?
Sinastrija dviju osoba je sofisticirana i slojevita priča i ona pokazuje komplementarnost/nekomplementarnost odnosno "stupanj isprepletenosti energija" između dviju osoba na različitim nivoima (fizičkom, seksualnom, mentalnom, emocionalnom, duševnom, duhovnom...) i nikako nije vezana uz jedan aspekt bez obzira o kojem aspektu se radilo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:00   #2907
Quote:
kodlioko kaže: Pogledaj post
Znaci dzaba ako imas s nekim tu konjukciju ako se ne poklope i drugi aspekti?
Pa očito da jedan aspekt ne garantira vezu. A i ovaj slučaj kad je Sunce žensko, a Mjesec muški, gdje je žena na neki način dominantna, preuzima mušku ulogu, ona je "vođa" i aktivna strana, a Mjesec ju podržava, ne mora svakom tipu muškarca odgovarati.
Kao i sve ostalo, ovisi o ostatku karata.

Vodeni trigon Sunca i mog Mjeseca sam imala i to doživljavam bliskijim nego ovo, ali to je samo dio sinastrije.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:39   #2908
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kada individua sama ima puno kvadrata u svojoj natalnoj karti ona je na neki način unutra sebe i svog energetskog polja neuravnotežena, napeta i konfliktna. Takva osoba teško živi "u miru" s sobom/s okolinom (ovisno o tome da li je dominantno introvertiran ili ekstrovertiran tip), a na psihološkom nivou govorimo o unutrašnjoj kontradiktornosti koju ona nosi u sebi, a koja traži akciju, sučeljavanje i oslobađanje.
Znaci dok ne razresim svoj T kvadrat mogu da se pozdravim s normalnom vezom? Koliko sam citala resenje T kvadrata je u kuci suprotnoj od centralne planete T kvadrata, tj moje venere. a to je 10. kuca, karijera. Sto mi je i logicno jer karijeru nikad nisam imala, menjala sam poslove...a onda 15 godina domacica i mama i sad moram da stvaram karijeru...razvedena sa dvoje dece...juhu
kodlioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:41   #2909
Quote:
kodlioko kaže: Pogledaj post
Znaci dok ne razresim svoj T kvadrat mogu da se pozdravim s normalnom vezom? Koliko sam citala resenje T kvadrata je u kuci suprotnoj od centralne planete T kvadrata, tj moje venere. a to je 10. kuca, karijera. Sto mi je i logicno jer karijeru nikad nisam imala, menjala sam poslove...a onda 15 godina domacica i mama i sad moram da stvaram karijeru...razvedena sa dvoje dece...juhu:facepalm
Trebaš prije svega naći ravnotežu između uloge majke i potrebe za slobodom (Mjesec u vodenjaku) ali to je samo dio priče koja ovdje po meni nije ni primarna po pitanju ispunjenja kroz partnerski odnos ili kako si to nazvala imanjem normalne veze.

Jer imam tvoju kartu i tu su emocionalni odnosi puno kompleksnija priča: Kiron u ribama točno u točci DSC-a (u blizini mjesta Venerine egzaltacije). Uz to je Saturn (koji je dispozitor Veneri) u ovnu u 7. polju...što zajedno označava snažnu neosviještenu vezanost osobe za iskustvo povrijeđenosti koje je imala nekada, a koje sada mora pročistiti kako bi izliječila "izražen osjećaj neispunjenosti" (Mjesec kvadrat Neptun). Odnosno, ta nova uloga zaposlene žene u tom kontekstu bila bi samo druga os iste "grube" životne priče (T-kvadrat s opozicijom Mars/Saturn), ali ne bi riješila problem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:25   #2910
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Trebaš prije svega naći ravnotežu između uloge majke i potrebe za slobodom (Mjesec u vodenjaku) ali to je samo dio priče koja ovdje po meni nije ni primarna po pitanju ispunjenja kroz partnerski odnos ili kako si to nazvala imanjem normalne veze.

Jer imam tvoju kartu i tu su emocionalni odnosi puno kompleksnija priča: Kiron u ribama točno u točci DSC-a (u blizini mjesta Venerine egzaltacije). Uz to je Saturn (koji je dispozitor Veneri) u ovnu u 7. polju...što zajedno označava snažnu neosviještenu vezanost osobe za iskustvo povrijeđenosti koje je imala nekada, a koje sada mora pročistiti kako bi izliječila "izražen osjećaj neispunjenosti" (Mjesec kvadrat Neptun). Odnosno, ta nova uloga zaposlene žene u tom kontekstu bila bi samo druga os iste "grube" životne priče (T-kvadrat s opozicijom Mars/Saturn), ali ne bi riješila problem.
Jesam bila povredjena....nekoliko puta...ali mi nista od toga iz ove perspektive ne izgleda strasno. A tada je verovatno bilo. Prevarili su me i prvi i drugi partner ( pricam o dugim vezama ) i sad ne verujem nikom. LJubomorisem i pravim budalu od sebe. Unizim se, smanjim se...sva nesigurnost ispliva..Tako i upropastim svaku vezu. Ali eto, svesna sam toga ako to nesto znaci. I znam da moram da radim na tome. Da ne projektujem svoja iskustva na sledece veze.

Mogu li nekako kroz tranzite da pronadjem kad se desilo to sto mi je bilo najtraumaticnije? Kad je saturn prelazio preko saturna sam pocela da zivim sa covekom sa kojim sam posle dobila dvoje dece...

Hvala ti puno Fish sto si se zainteresovala za mene! Osecam da sam vas smorila sa pitanjima
kodlioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 15:55   #2911
Quote:
kodlioko kaže: Pogledaj post
Jesam bila povredjena....nekoliko puta...ali mi nista od toga iz ove perspektive ne izgleda strasno. A tada je verovatno bilo. Prevarili su me i prvi i drugi partner ( pricam o dugim vezama ) i sad ne verujem nikom. LJubomorisem i pravim budalu od sebe. Unizim se, smanjim se...sva nesigurnost ispliva..Tako i upropastim svaku vezu. Ali eto, svesna sam toga ako to nesto znaci. I znam da moram da radim na tome. Da ne projektujem svoja iskustva na sledece veze.

Mogu li nekako kroz tranzite da pronadjem kad se desilo to sto mi je bilo najtraumaticnije? Kad je saturn prelazio preko saturna sam pocela da zivim sa covekom sa kojim sam posle dobila dvoje dece...

Hvala ti puno Fish sto si se zainteresovala za mene! Osecam da sam vas smorila sa pitanjima
karta

Nisu to iskustva iz ove inkarnacije. Tj. kada ono gore pisah mislila sam na to da su te "neuspjele" veze i prevare koje je osoba doživjela od strane partnera samo refleksija i nesvjesni odgovor na Kironovu ranu (Kiron u ribama egzaktno na DSC). Zato ovo "višegodišnje posvećivanje djeci" i sada kada osoba razmišlja o "posvećivanju karijeri" nisu način kojim osoba može riješiti problem (Kirona). Prije bi se reklo da je ta želja za posvećivanjem karijeri opet bijeg, ali sada u drugu krajnost jer ta potreba za žrtvovanjem koja proizlazi iz Kirona u ribama nije dovoljno osviještena pa osoba žrtvuje osjećaj individualnosti u "ime djece" ili "ime posla"...ju nejm it.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:13   #2912
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
karta

Nisu to iskustva iz ove inkarnacije. Tj. kada ono gore pisah mislila sam na to da su te "neuspjele" veze i prevare koje je osoba doživjela od strane partnera samo refleksija i nesvjesni odgovor na Kironovu ranu (Kiron u ribama egzaktno na DSC). Zato ovo "višegodišnje posvećivanje djeci" i sada kada osoba razmišlja o "posvećivanju karijeri" nisu način kojim osoba može riješiti problem (Kirona). Prije bi se reklo da je ta želja za posvećivanjem karijeri opet bijeg, ali sada u drugu krajnost jer ta potreba za žrtvovanjem koja proizlazi iz Kirona u ribama nije dovoljno osviještena pa osoba žrtvuje osjećaj individualnosti u "ime djece" ili "ime posla"...ju nejm it.
Joj pa kako da osvestim ta iskustva iz proslih inkarnacija? Kako da resim Kirona? Ima li izlaza?
kodlioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:17   #2913
Quote:
kodlioko kaže: Pogledaj post
Joj pa kako da osvestim ta iskustva iz proslih inkarnacija? Kako da resim Kirona? Ima li izlaza?
Počmi od toga da u svom životu oslobodiš vrijeme za sebe i za one stvari koje radiš zato jer ih ti voliš a ne zato jer na taj način ispunjavaš neku ulogu (majke, partnerice, "zaposlene žene" i sl.).


To je zato jer Kiron u ribama nosi i "kroničnu esencijalnu žalost" koja je više arhetipska nego personalna i kao takva teško ju je apsorbirati i razumjeti odakle dolazi. Odnosno, osoba mora naći načina da dođe u kontakt s svojim istinskim osjećajima, bez da to bude povezano s arhetipom žrtvovanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:33   #2914
Smile

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Počmi od toga da u svom životu oslobodiš vrijeme za sebe i za one stvari koje radiš zato jer ih ti voliš a ne zato jer na taj način ispunjavaš neku ulogu (majke, partnerice, "zaposlene žene" i sl.).


To je zato jer Kiron u ribama nosi i "kroničnu esencijalnu žalost" koja je više arhetipska nego personalna i kao takva teško ju je razumjeti odakle dolazi. Osoba mora naći načina da dođe u kontakt s svojim istinskim osjećajima, bez da to bude povezano s arhetipom žrtvovanja.
Taman sam se istraumirala da mi nema izlaza. Deca su mi prilicno porasla tako da imam vise vremena za sebe. Obozavam ih i mislim da sam dobra mama, drugari smo, imamo super odnos. Izgleda je stvarno vreme da sednem i razmislim sta je ono sto stvarno volim da radim. I da krenem .

Hvala ti Fish puno! Volela bi da te upoznam. Super si covek i astrolog <3
kodlioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 17:43   #2915
kako tumačite ovo: osoba u natalu ima uran u sedmoj kući i onda mu u tu kuću pada uran druge osobe (u natalu na granici 11 i 12 kuće)
kopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 13:53   #2916
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Kod mene je Mars ženske osobe na mom asc, pa ne znam to za privlačnost.
A što se nasilja tiče, dosad nisam primijetila, možda zbog Ma u Djevici koji nije agresivan. Zasad bih tu energiju opisala kao da djeluje poticajno na mene.
update
Skužila sam da me taj njen Ma iritira, ne puno, ali ipak. Vl. je 3. kuće u njenoj karti, pa kad počne neke sex komentare davati, a inače djeluje kao pristojna žena, točno mi dođe to ko šaka u oko.
Izgleda da mora biti s Marsom uvijek neki problem.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 20:54   #2917
Može objašnjenje pluton konjukcija sunce
Iskustva?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 22:18   #2918
Što znači venera kvadrat sjeverni čvor u kompozitu? Ko je kome dužan?
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 16:06   #2919
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Može objašnjenje pluton konjukcija sunce
Iskustva?
Osoba čiji je pluton kontrolira i usmjerava osobu sa suncem. Ako je sunce u nekom pasivnom znaku (zemljani i vodeni) onda osoba sa suncem izvršava plutonove zahtjeve, a ako je u nekom aktivnom znaku (zračn i vatreni), onda se odupire plutonu . Treba još i pogledati sunčeve aspekte u natalu da se vidi njegova snaga, da li pomažu ili odmažu položaju sunca u znaku
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 16:07   #2920
Quote:
kopar kaže: Pogledaj post
kako tumačite ovo: osoba u natalu ima uran u sedmoj kući i onda mu u tu kuću pada uran druge osobe (u natalu na granici 11 i 12 kuće)
ako su generacijski blizu i ako imaju isti ili sličan podznak onda je to normalno, ima puno takvih slučajeva
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.