Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2005., 13:04   #61
THX na odgovor za naknade.

ne kazem ja da ne treba ulagati no pri odabiru treba uzeti u obzir i varijablu tih dodatnih % tako da ako se investira na duzi rok od jedne godine (što je kao i preporučljivije) onda osim ulazno izlaznih davanja treba zbrojiti prosječnu (očekivanu) inflaciju tako da se realno ustvari isplati ulagati samo u fondove koji imaju prinose veće od 10% sto su već mješoviti i dionički fondovi ali s time raste rizik.

a to normalno jadna teta koja prodaje novčarske usluge u bekoj banci nema pojma i niti bi rekla.

btw jadni ti ljudi koje us preimenovali u "osobne bankare", prodaju sve od lizinga preko svioh kredita do fondova. ovi idioti iz ljudskih resursa nikako da objasne da financiski proizvodi nisu isto sto i roba široke potrošnje pa da se moze sve staviti na jedu policu pa da teta samo doda s nje sta mi pozelimo i lupi po kasi a izađe račin. To su prouzvodi koji spadaju u visu klasu i spadaju rang s autom i kućom. pa je količina potrebnog znanja i uze specjaliziranosti vovećana jer ljudi zele da ih vode stručne osobe a ne obični dileri novca....
knez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 13:08   #62
Wink

sorry na pravopisnim greškama, zurim s tom tastaturom...
knez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 13:35   #63
Quote:
knez kaže:
realno ustvari isplati ulagati samo u fondove koji imaju prinose veće od 10% sto su već mješoviti i dionički fondovi ali s time raste rizik.
Mozes i drugacije gledati na stvar - ulaganje u novcane fondove je i dalje bolje od toga da ti novci stoje kod kuce u carapi. Prinos novcanog fonda ce ti vjerojtano pojesti inflaciju, tj. nakon godinu dana bit ces na nuli, jednostavnije, vrijednost tvog novca za godinu dana ce biti ista kao i danas. Drzis lovu u carapi kod kuce godinu dana i ta ce ti lova vrijediti manje za postotak inflacije.

Sto zelim reci? Za nekoga tko nije sklon riziku ili se uopce ne zeli opterecivati dionicama, prebacivanjem love iz fonda u fond i sl. i nema neki drugi nacin na koji bi kvalitetnije investirao taj novac, novcani fond je ok. Kao sto je i stednja, na kraju krajeva. Jer ako fond ostvari prinos od cca. 4% koliko je i kamata na stednju za kune u vecim bankama (ZABA, PBZ), onda se postavlja pitanje sto se vise isplati jer ipak drzava garantira do 100.000 kn stednje, a u fondovima ti nitko nista ne garantira.

Evo i jedan tip, mozda jos nisi primjetio...mozes ispraviti greske u tvom postu ako kliknes na Uredi
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 14:02   #64
Quote:
Littlefoot kaže:
Koliko mi je poznato, naknade za upravljanje i depozitnoj banci uračunate su u vrijednosti udjela u fondu. Drugim riječima, ovo što se prikazuje kao "dnevna vrijednost udjela" već je umanjena za navedene naknade.
Isti vrag je dali uzmu naknade odmah ili poslije.

Znači za novčani fond, ako je prinos fonda 5%, kad se odbiju naknade ulagač dobije oko 3.8%, dali je to tako ili nije?
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 14:07   #65
Quote:
papa štrumf kaže:

Znači za novčani fond, ako je prinos fonda 5%, kad se odbiju naknade ulagač dobije oko 3.8%, dali je to tako ili nije?
Ne, to nije tako. Naknada za upravljanje i naknada depozitnoj banci su vec uracunati u prinos fonda od 5%. Znaci, kad pise da je prinos fonda 5%, onda toliko ulagac i dobije, ako nema izlaznih naknada kojih, cini mi se, nema niti jedan novcani fond.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 09:11   #66
izašla je nova 6.-mjesečna publikacija INVESTICIJSKI FONDOVI, pa tamo imate sve o fondovima!
jako pregledno i informativno.

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 13:17   #67
Quote:
cicap kaže:
izašla je nova 6.-mjesečna publikacija INVESTICIJSKI FONDOVI, pa tamo imate sve o fondovima!
jako pregledno i informativno.

A gdje ima da se nabavi?
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 08:43   #68
Pa na svim boljim kioscima u gradu!

Ja sam kupio prošli broj, i stvarno se ima što pročitati (cijena oko 30 kn).

I poslije toga sam se malo bacio u fondove (novčani, budući da nemam toliko sredstava za nešto više).

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 10:24   #69
Imas sve o fondovima i na internetu. Ulozis 30 kn i za 5 god imas 60!!! ako je prinos oko 15%

Kupio sam prosli broj, pohvalio se frendu sta sam nasao na kiosku (btw 28kn) a on kaze: imam i ja , djelio se besplatno uz.....

A ja budala platio

I eto, sjeli smo zajedno na kavu, pogledali moj i njegov primjerak i nema razlike! Osim cijene
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 17:11   #70
Evo, svidjelo mi se ovo s fondovima. A kako sam planirao i životno, prije par dana sam uzeo policu GRAWE proFITplus, gdje je životno povezano s investicijskim fondovima, konkretno se mogu birati HI investicijski fondovi (prva tri): http://www.hypo-securities.hr/prikaz.asp?txt_id=46

Čini mi se O.K. - životno osiguranje (dakle i porezna olakšica), a istovremeno i ulaganje u fond.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 13:09   #71
Fond polica je nesto novo na trzistu ali mislim da je dobra stvar. Za sada Grawe suradjuje sa Hypo, Allianz i Zaba, Helios i KD invest, Triglav i CAIB te Merkur i RBA.
Ova zadnja kombinacija mi se najvise svidja, Merkur+RBA
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 00:21   #72
Sad kad te napadnu da je u fondove nalupano 5mlrd kuna u godini dana (a nije 5, nego nije ni 4 od 31.12.04. ), a da se na prste jedne ruke može nabrojati ekipa koja sve zna o fondovima,
još ih provociraš s fond policom

zamisli koliko tek malo osoba razumije princip fond police, i još da kuže sve o fondovima i još je tu i osiguranje života sa svojim uvjetima i postotni iznosi ulaganja u pojedine fondove jednog društva za upravljanje. Ajme, koliko li je tu tek znanosti
Mora da će se opet koristiti tuđe neznanje da se "upuca" lova u fond i OD.

Quote:
found_man kaže:
U 1 godinu ste upucali u fondove 5 miljardi kuna a žalosno je to što se na prste jedne riuke mogu nabrojati ljudi koji znaju sve. Koristite njihovo neznanje i to je glavni razlog tolikih priljeva , ja nekažem da investicija nebi bilo i da se zna to sve ali bi sigurno manje novaca bilo u Vašim fondovima.
Osim što nije točan podatak o 5 mlrd kuna, čak i da se radi o povećanju imovine OIF u RH za 5 mlrd u 1 godini, treba znati da to nije količina novca koja je uplaćena u 1 godini, nego je to razlika sume NAV-a svih OIF na 2 datuma, a da ona (NAV) ukljućuje i uplate/isplate i prinose, a da se prinosi sastoje od kamata, dividendi, tečajnih razlika......itd. A nikako samo od uplata.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 00:36   #73
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
found_man kaže:
U 1 godinu ste upucali u fondove 5 miljardi kuna a žalosno je to što se na prste jedne riuke mogu nabrojati ljudi koji znaju sve. Koristite njihovo neznanje i to je glavni razlog tolikih priljeva , ja nekažem da investicija nebi bilo i da se zna to sve ali bi sigurno manje novaca bilo u Vašim fondovima.
--------------------------------------------------------------------------------

Ništa osobno nemam protiv tebe i tvog načina razmišljanja, slučajno si mi zapeo s tih 5 mlrd kn , ali tvrditi da se koristi tuđe neznanje i da je to glavni razlog priljeva, ipak mislim da nije korektno od tebe, koji vjerujem o fondovima ipak znaš puno manje od mene i nekih osoba na forumu koji sudjeluju u raspravi.
A tvoje neznanje mi se čini da ne možemo iskoristit da bi nalupali novac u Naš(e) fond(ove).

Ja kažem da kad bi se znalo "to sve" što ti spominješ, da bi u OIF bilo mnogo više sredstava od 8,4 mlrd kn koliko ih je 31.10.05.


__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 15:17   #74
zna li netko kojeg DOBROG osobnog bankara u RBA?

Nemojte mi samo reci da je to sve isto, jer nije. ima ih koji puno znaju i stvarno se trude covjeku pomoci, a ima ih koji nemaju pojma i na mjesto osobnog bankara su dosli zato kaj imaju lijepe zube!

Ako netko zna nekoga za preporuciti, nek mi se javi na icq (posto, jel, pm-ovi ne rade)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 15:25   #75
Quote:
Vojky kaže:
Evo, svidjelo mi se ovo s fondovima. A kako sam planirao i životno, prije par dana sam uzeo policu GRAWE proFITplus, gdje je životno povezano s investicijskim fondovima, konkretno se mogu birati HI investicijski fondovi (prva tri): http://www.hypo-securities.hr/prikaz.asp?txt_id=46

Čini mi se O.K. - životno osiguranje (dakle i porezna olakšica), a istovremeno i ulaganje u fond.
Ja sam bio ne tako kratko u HI-Growthu i bio sam vrlo zadovoljan, papirologije skoro da i nema, isplata preko weba ispuniš formular, oni te nazovu za provjeru i sljedeći dan mi je novac bio na tekućem. Ono što mi se nije svidjelo je da su od 4. mjeseca prošle godine njihovi udjeli drastično padali, manje-više u svim fondovima i da je taj pad poprilično potrajao. Vidim da su se oporavili, ali gledajući strogo prinose što valjda svakog najviše zanima, ipak bih više preporučio Victoriu.

Inače, fondove bih općenito preporučio svima koji nemaju volje i vremena učiti i baviti se dionicama, u suprotnom, to je ipak bacanje love, odnosno, viška profita na naknade
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 11:35   #76
Quote:
Donauschwabe kaže:

Obveznički, mješoviti i dionički fondovi su dobri za dugoročno investiranje.
Najbolji način investiranja u te fondove je redovito kupovanje udjela za jednaku količinu novca.


može li mi netko to pojasniti.. naime, tako piše i na stranicama RBA invest. fonda..
tnx
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 12:30   #77
King Kong, ovdje piše ponešto o cost-average effectu.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 09:56   #78
Red face dali je legalno ulagati u strane investicijeske fondove?

Pokusavam dobiti tu informaciju na netu,ali ju ne nalazim.
Dali je legalno da drzavljanjin RH sa prebivalistem u RH ulaze u strane IF?
Ili smije samo u hrvatske IF?
Ukoliko bi ulozio u strani IF kakav bi to prekrsaj bio,ukoliko nije dozvoljeno?
Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 10:16   #79
Devizni prekrsaj. Zakon hrvatskim gradjanima ne dozvoljava da imaju otvorene racune u inozemstvu osim ako imaju tamo prijavljen boravak, privremeni ili stalni.
U praksi mislim da to nitko ne provjerava. Masa nasih ljudi ulaze i u fondove i u razna osiguranja vani, a tek pomorci ...
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 15:26   #80
Cuo sam da se moze do 3 tisuce eura ulozit u strani IF!Jel cuo tko sta o Paribas First Selection fondu(WKN 796566) ili teplton eastern europe fondu?hvala
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.